Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie definicja skutera jest w sumie prosta. Czy wsiadam na niego musząc przekładać nogę nad tylną lampą czy gładko jak na fotel najlepiej z płaską podłogą lub minimalnym przekrokiem no i do tego oczywiście automatyczna skrzynia. Jak już całkiem w "skuterach" zlikwidują spory przekrok to to już nie jest skuter i po co to kupować...

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Michał_ napisał:

Dla mnie definicja skutera jest w sumie prosta. Czy wsiadam na niego musząc przekładać nogę nad tylną lampą czy gładko jak na fotel najlepiej z płaską podłogą lub minimalnym przekrokiem no i do tego oczywiście automatyczna skrzynia. (...)

No proszę, a ja mam Vespę z  przełączaniem biegów w manetce, oraz zawsze wsiadam na nią przekładając nogę nad kanapą.

Z tej Twojej  "definicji" wynika, że Vespa dla Ciebie nie jest skuterem😂. Ale dla mnie jest 😄 .

A nowa Forza? Wsiadało się tak na X-ADV, to i można będzie na Forzę. Stawy biodrowe na razie ok👍.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolega Max Tremo z IT, na co dzień użytkownik m.in Integry RC71, zrobił porównanie optyczne Integra vs Forza...

 

... a także filmik, prezentujący Forze 750 w detalach.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
21 minut temu, Saper napisał:

Który w Integrze jest iluzoryczny.

Kwestia umiejętności układania 😀 Jeśli bierzemy pod uwagę, że kanapa ma sporą wnękę i można układać manele powyżej linii schowka to wejdzie tu więcej niż się może zdawać... no ale fakt, do Forzy wejdzie więcej, i właśnie dlatego 15 koło. W sumie to spora zagwostka. Ja wolałbym mieć jednak 2 x 17'stki... i tu Integra górą.

 

Teraz inny, bardzo emocjonujący 😜 materiał z DE. Prezentowana sztuka z kpl. kufrów. 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
32 minuty temu, dr.big napisał:

Ciekawa forma przełącznika kierunkowskazów 🙂 .

IMG_20201227_102552.jpg

 

?? Chodzi o kolebkowy 4 kierunkowy? To obsługa systemu mediów i zegarów. Kierunkowskazy są poniżej i mają raczej tradycyjną formę.

 

12 minut temu, Saper napisał:

Jakie by te umiejętności układania nie były, to zgrzewka Kofoli nie wejdzie 🤣, że kakakasku nie wspomnę.

Oczywiście, że nie ale za to toczy się właśnie na 17'tkach. Coś za coś.

A co wejdzie... 2 x przeciwdeszczówka, 2 x rękawice zimowe, zestaw narzędzi mikro, uchwyt na telefon, apteczka moto, oraz softshell Klubowy i mały baner Klubu. 😜

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MariuszBurgi napisał:

... A co wejdzie... 2 x przeciwdeszczówka, 2 x rękawice zimowe, zestaw narzędzi mikro, uchwyt na telefon, apteczka moto, oraz softshell Klubowy i mały baner Klubu. 😜

Hohoho, klamotów tyle, że "klękajta narody" 🤣.

Poczekam i zobaczę na żywo (mam nadzieję) co w tej kwestii będzie miała do zaoferowania Forza.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
11 godzin temu, Saper napisał:

ohoho, klamotów tyle, że "klękajta narody" 🤣

Chodziło o zwrócenie uwagi, że schowek pozornie niewielki, może pomieścić więcej niż się wydaje. Główne bagaże idą, jak zawsze, do centralnego i bocznych. Ewentualnie jak jeżdżę sam to na tylną kanapę worek, co daje mi dodatkowo oparcie pod L4 (bezcenne). Dla mnie w zupełności wystarczająco.

 

11 godzin temu, Saper napisał:

Poczekam i zobaczę na żywo (mam nadzieję) co w tej kwestii będzie miała do zaoferowania Forza.

To nie tajemnica. Forza 750 ma tę samą pojemność pod kanapą co X-ADV.

Odnośnik do komentarza

Jak tak patrzę na forza to wydaje mi się, że to jest xadv ze zmienionymi owiewkami i trochę innym zawieszeniem. Ma być inaczej ale bez zbędnych kosztów 😉.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

To nie tajemnica. Forza 750 ma tę samą pojemność pod kanapą co X-ADV.

No to ja jestem lekko rozczarowany 😞 tylne koło 15, takie jak w X-ADV ale liczyłem że jednak na większy schowek pod kanapą.

Ronin może mieć racje:

5 godzin temu, RONIN napisał:

... że to jest xadv ze zmienionymi owiewkami i trochę innym zawieszeniem. Ma być inaczej ale bez zbędnych kosztów 😉.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Doprezyzuje. X-adv ma pod kanapą 21 litrów a Forza 750 litrów 22. Zastanawiające jak dla niektórych jest to ważny parametr... a jak mało się zwraca uwagę na całą masę innych, kluczowych smaczków technicznych, których do tej pory nie widzieliśmy w żadnym maxi skuterze.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, MariuszBurgi napisał:

Doprezyzuje. X-adv ma pod kanapą 21 litrów a Forza 750 litrów 22. Zastanawiające jak dla niektórych jest to ważny parametr... a jak mało się zwraca uwagę na całą masę innych, kluczowych smaczków technicznych, których do tej pory nie widzieliśmy w żadnym maxi skuterze.

Nie wszyscy jesteśmy kierowcami TIRów🤭 ale nawet w zwykłej osobówce doceniamy bagażnik☝️Można mieć porsche i cieszyć się czerwonym kolorem albo wana i dzielić radość z jazdy z rodziną. Kto co lubi🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza

No cóż 😉 aby docenić "smaczki techniczne", trzeba by się z nim zmierzyć, a wielkość schowka pod kanapą jest, jak by to ująć - bardzo namacalna 🙂, a puki co właśnie pakowność trzyma mnie przy skuterach. Dodatkowo mam pewną wadę. Nie przepadam za nowinkami technicznymi.  Na ulicy oglądam się za każdą jadącą MZ-ką czy JAWĄ w obojętnym stanie, a nie specjalnie interesują najnowsze kolorowe przecinaki 🙂 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 27.12.2020 o 22:26, MariuszBurgi napisał:

Doprezyzuje. X-adv ma pod kanapą 21 litrów a Forza 750 litrów 22. Zastanawiające jak dla niektórych jest to ważny parametr... a jak mało się zwraca uwagę na całą masę innych, kluczowych smaczków technicznych, których do tej pory nie widzieliśmy w żadnym maxi skuterze.

Xadv model 2021 ma powiększony schowek pod kanapą o cały 1L, więc mają z Forzą 750 takie same pojemności (22L). Zakładam, że wiele podzespołów jest identycznych 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nawet sobie nie wyobrażałem, że tylu kolegów tak bardzo pasjonuje się pojemnością schowka pod kanapą, a szczególnie gdy różnica w pojemności pomiędzy modelami wynosi tylko 1 litr (sic). Dla mnie to miałkie i prawie nic nie znaczące. Na Wielką Wyprawę NordKapp 2019 wybrałem się z 3 kuframi i zgrabnym rollbagiem. Integra wyglądała nadal proporcjonalnie, a ja miałem cały niezbędny dobytek na 3 tygodniową egzystencję. Da się ? Da !

5386975d0d1c5c25cbdd9123e9f9bdf0.jpg

Dla mnie w nowej Forza'y nie podoba się to "małe" tylne kółko 15", kompletny brak możliwości zamontowania setów kierowcy (dla mnie niezbędne na dłuższe przejazdy) i fakt, że nowy system multimedialny jest dostępny tylko dla użytkowników systemu Android. Honda potraktowała użytkowników Apple’a co najmniej po macoszemu. Dziwne to, zważywszy na fakt, że w modelach Gold Wing i Africa Twin system Apple CarPlay jest dostępny. Chociaż wystawiłem swoją Integre na forumową giełdę to jestem przekonany, że będę nią z satysfakcją jeździł jeszcze kilka sezonów. Jest "wszystko mająca" 
Korzystając z okazji życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego 2021 Roku 


Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, Piootr napisał:

Nawet sobie nie wyobrażałem, że tylu kolegów tak bardzo pasjonuje się pojemnością schowka pod kanapą .Na Wielką Wyprawę NordKapp 2019 wybrałem się z 3 kuframi i zgrabnym rollbagiem. Integra wyglądała nadal proporcjonalnie, a ja miałem cały niezbędny dobytek na 3 tygodniową egzystencję. Da się ? Da !

Ale znowu zapominasz o tym że TY jeździsz SAM ! A jak byś miał na plecach kobietę to błagałbyś o KAŻDY litr dodatkowej powierzchni bagażowej.

4 godziny temu, Piootr napisał:

Dla mnie w nowej Forza'y nie podoba się to "małe" tylne kółko 15"

Ale jakoś użytkownicy X-ADV nie narzekają . Więc nie demonizujmy

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 minutę temu, arturo-bb napisał:

Ale znowu zapominasz o tym że TY jeździsz SAM ! A jak byś miał na plecach kobietę to błagałbyś o KAŻDY litr dodatkowej powierzchni bagażowej.

Też prawda 😉. Mierzę swoją miarką, dlatego każdemu trzeba maszyny według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Piootr napisał:

Nawet sobie nie wyobrażałem, że tylu kolegów tak bardzo pasjonuje się pojemnością schowka pod kanapą, a szczególnie gdy różnica w pojemności pomiędzy modelami wynosi tylko 1 litr (sic). ....

Jaki 1 litr ? 🤔  nie chodzi o porównanie do X-ADV tylko do Burgmana - obojętne którego.  A ten 1 litr wyniknął z tego że po cichu liczyliśmy (przynajmniej ja) że schowek w nowej Forzy będzie zdecydowanie większy. 

8 godzin temu, Piootr napisał:

... Na Wielką Wyprawę NordKapp 2019 wybrałem się z 3 kuframi i zgrabnym rollbagiem. .... 

no i super. Ja jak byłem młody (jakieś 25 kg temu 🙂 ) w wyprawę po PL (wtedy trudno było wyjechać za granicę) wybrałem się z jednym kufrem, z dziewczyną i w dodatku z namiotem i dwoma śpiworami. Materace się nie zmieściły 🙂 ale czego to dowodzi ?? Da się - ale raz że człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego, a dwa - przy takim układzie większy wybór mam wśród zwykłych biegowców. 

4 godziny temu, arturo-bb napisał:

Ale znowu zapominasz o tym że TY jeździsz SAM ! A jak byś miał na plecach kobietę to błagałbyś o KAŻDY litr dodatkowej powierzchni bagażowej...

dokładnie tak. I ten dodatkowy litr na bagaż wcale nie dla siebie 😉

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Piootr napisał:

Nawet sobie nie wyobrażałem, że...

Ja też sobie nie wyobrażałem, że można się "ciskać" o kanapę w Integrze, gdy napisałem że jest nieporozumieniem, gdy:

W dniu 10.09.2020 o 16:34, Piootr napisał:

Tak Lucjan, zgadza się. Ja jeżdżę od początku na akcesoryjnej kanapie marki SHAD, OEM nawet nie próbowałem. Nadal spoczywa w piwnicy w pudełku po Shad’zie...

Więc, dla Ciebie Piotruś, litr nic nie znaczy, dla mnie możliwość jazdy skuterem bez kufra (kask pod kanapą) jest bezcenna.

 

Odnośnik do komentarza

Panowie po co te swary głupie jak pisał nas wieszcz powiedzmy prawdę 750 hm jak na skuter piękny wynik duży byk cóż 22 litry pod kanapa i tu pytanie skuter no taki mały kangurek przekrok dyskusyjny lecz chyba brak patrząc z tej i tamtej nie widzę tu skutera sorki dla mnie to motocykl no chyba że granica już tak się zawarła przecież auta też są manual i automat no chyba Honda poszła w tym kierunku chce sprzedać i skuter i motocykl w jednym A czy się uda zobaczymy

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...