Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, RONIN napisał:

To chyba ja jakiś dziwny jestem bo testówkę używam bardzo ostrożnie (...)

Ja nie napisałem wszyscy, napisałem większość. Sam wiem, jak w wieku 25 lat dosiadałem jakiegoś testowego GSX-R... A testujących do osiągniecia 1000 km przebiegu było np. kilkunastu lub przynajmniej kilku.

Człek za młodu miał inne priorytety i inaczej poukładane pod sufitem 😉 ... Ogień bez umiaru 😉 .

Dzisiaj to testóweczka jest rozgrzewana, jest oddawana bez ryski i pojona najlepszą beną 🙂 . Nie ma wstydu 🙂 .

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, RONIN napisał:

Myśle, że forza nie jest w kręgu zainteresowań 25latków😉.

Wierz mi, wiele już sam widziałem i słyszałem z pierwszej, wiarygodnej ręki i widzę nadal w trakcie "jazd próbnych" innych 🙂 . Na różnych sprzętach. Nawet na 125 ccm. Czasami poważnych i ustatkowanych 50 latków. Czasami historie wręcz niepojęte🤣. Ale to tylko OT w temacie 🙂 . Uśmiechnąłem się jedynie na wspomnienie tej tańszej testówki...

PS. Są różne "testówki", nawet czasami takie z przebiegiem 1 km. Można coś sensownego wybrać. Nie ma co brać tematu dosłownie, bo to tylko napomkniene o tym, że takie sytuacje istnieją 🙂 .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 3.01.2021 o 14:44, p@blo napisał:

Czy ktoś z Was jest zdecydowany na zakup? Prowadziliście jakies rozeznanie w kwestii ceny, możliwego rabatu? O ile takie sprzedawcy Hondy wogóle przewidują 😂

Ja robiłem konkretne przymiarki do Forzy. Przeczytaj ten wątek od początku to znajdziesz. Rabaty są. Zawsze były tylko trzeba rozmawiać 😉

W dniu 3.01.2021 o 15:17, Johny7205 napisał:

Na rabaty w Warszawie raczej nie liczę.

Mylisz się 😜. Są i to jak na inaugurację spore.

W dniu 3.01.2021 o 15:17, Johny7205 napisał:

Forza będzie miała lepszą ochronę od wiatru ale X-ADV ma sety dla kierownika i taka pozycja bardziej mi odpowiada, tak że jest nad czym myśleć.

Dokładnie dla tego ostudziłem swoje uczucie do nowej Forzy 🥶. Ochrona przed wiatrem TAK, ale setów kierowcy brak i co najgorsze brak możliwości dołożenia.

Odnośnik do komentarza

Piootr masz rację - rozmawiać trzeba. Ja zaczekam na rozwoj sytuacji. Na trochę lepszego, nowego X-ADV nie zmienię bo dopłacić trzeba za dużo przy zmianie xadv na x-adv.

Zaczekam jeszcze na CB1100X 2021/2022. Tyle, że to już pełnokrwisty motocykl.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja też czekam na rozwój sytuacji. X-ADV mi się nie podoba a Forza...trzeba przetestować zanim się kupi. Poza tym jeszcze plecaczek musi się zgodzić a na chwilę obecną  w rachubę nie wchodzi inny skuter niż AK550. 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Trochę grubo. Wychodzi z tego, że dobre doposażenie to 1/3 ceny nowego. A dokupić jeszcze jakiś fajny wydech i całkiem pozamiatane. Ale można to rozłożyć w czasie😆

3 godziny temu, Aniej napisał:

Można konfigurować 🤑 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wybrałem to, co fajnie mieć ale bez szaleństwa  Jakby nie liczyć wychodzi cirka 62 kpln

 

Konfig.png

Odnośnik do komentarza

Szkoda że Honda na rynek polski nie ma bardziej preferencyjnych cen . Są takie same jak w Niemczech. Pamiętam że np.  Burgman był około 1000 Euro tańszy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak się, że tak powiem, wtrącę. A dlaczego miała by być inna cena ? HMP dostaje cennik HE w Euro i musi go prosto przekonwertować. Czy jest jakiś święty Mikołaj, który mógłby nam dołożyć do zakupu ? Czy ja może o czymś nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie twierdzę, że jest tanio ale na litość, nie porównujmy topowego maxi od Hondy, zbudowanego z doskonałych komponentów (Made in Japan) z ... miernej jakości, pseudo niemieckim moto o chińskim rodowodzie. Tutaj nie ma przypadku. Cena odzwierciedla jakość.

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Piootr napisał:

Tak się, że tak powiem, wtrącę. A dlaczego miała by być inna cena ? HMP dostaje cennik HE w Euro i musi go prosto przekonwertować. Czy jest jakiś święty Mikołaj, który mógłby nam dołożyć do zakupu ? http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png Czy ja może o czymś nie wiem ?

Jest to cena sugerowana przez Hondę. Sugerowana.  

Odnośnik do komentarza

A była kiedyś próba zakupu 'grupowego' forumowiczów?  Może rozmowa z 1 dilerem o zakupie u niego Forzy 750 i 350 spowoduje jakieś rabaty lub bonusy np. Kufer lub grzane manetki ? Można by zrobić szacunkową ankietę kto zamierza (wiem życie weryfikuje) w tym roku kupić moto od Hondy i pogadać z dilerami co mogą zaproponować. Wiadomo ze u nich ilość się liczy. Mają premie sprzedażowe od ilości....

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Wybrałem to, co fajnie mieć ale bez szaleństwa http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji41.png Jakby nie liczyć wychodzi cirka 62 kpln http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png
Konfig.png

To coś tanio Ci wyszło, bo dla mnie to pakiet showroom plus manetki, no chyba, że w cenie już zawarłeś jakiś rabat😉.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
za taką kasę a  może i niszą można kupić tigera 900 , MG V85tt i bmw gs 750   słabo to wygląda na tle takiej konkurencji 
 

Z całym szacunkiem, Paul co ty chcesz porównywać ? Rozumiem, że się pomyliłeś
Jest to cena sugerowana przez Hondę. Sugerowana.  

Trzeba negocjować. Kolega wynegocjował wczoraj nowego Iksa na równe 50.000 zł.
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Piootr napisał:

Z całym szacunkiem, Paul co ty chcesz porównywać ? Rozumiem, że się pomyliłeś http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png

W niczym się nie pomyliłem   NOWY TIGER 850 SPORT  Euro 5 >  52,5 tysia  , Nowy  Moto Guzzi V85TT Euro 5 > 57  tysia . Ceny ze stron u delera można jeszcze wynegocjować rabaty ,  obydwa motocykle  są  dużo lepiej wyposażony od hondy  . Japońce na dekiel upadli  z ceną ponad 60 tysia  za skuter , to co niby lepszego ma Forza   ?  .

Zrzut ekranu 2021-01-30 o 20.44.10.png

1190605064_Zrzutekranu2021-01-30o21_16_32.thumb.png.91e713085b1f3cf4e348a4701e7fc8c1.png

 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Paul napisał:

W niczym się nie pomyliłem

 

Pomyliłeś się z dodaniem do tego zacnego towarzystwa chińskiego chłamu ze znaczkiem BMW.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paul napisał:

W niczym się nie pomyliłem   NOWY TIGER 850 SPORT  Euro 5 >  52,5 tysia  , Nowy  Moto Guzzi V85TT Euro 5 > 57  tysia . Ceny ze stron u delera można jeszcze wynegocjować rabaty ,  obydwa motocykle  są  dużo lepiej wyposażony od hondy  . Japońce na dekiel upadli  z ceną ponad 60 tysia  za skuter , to co niby lepszego ma Forza   ?  .

Zrzut ekranu 2021-01-30 o 20.44.10.png

1190605064_Zrzutekranu2021-01-30o21_16_32.thumb.png.91e713085b1f3cf4e348a4701e7fc8c1.png

 

A jak ktoś nie chce motocykla? Pokaż jakiś konkurencyjny sprzęt ale w automacie 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Daniello18 napisał:

A jak ktoś nie chce motocykla? Pokaż jakiś konkurencyjny sprzęt ale w automacie 

To ma problem jak szuka sprzętu do turystyki i na miasto  z większym silnikiem ,  pozostaje cała masa skuterów z mniejszą pojemnością , nie mówię ze się nie da uprawiać turystyki  mniejszym sprzętem ,sam latam 500 cc  z singlem , zero kultury -wibracje   a  obleciałem cały naszym piękny kraj i okolice RP  z wynikiem zamykającym sezon 2020 > 23 tysia kilometrów .

 Z własnego doświadczenia wiem że większa pojemność   uczyniła by moje hobby jeszcze bardziej przyjemne .

Osobiście w moim przypadku po mimo że kocham skutery   przemówiła by ekonomia i rozsądek wybierając motor stworzony do turystyki  ,lepiej wyposażony i tańszy od Hondy  a  po zdjęciu całego chomąta -( kufry ) da się śmigać po mieście w korkach .

Coś mi się wydaje że skuter  dostatnie koleżeństwo w postaci  Gutka V85TT na którego nabieram coraz większej ochoty .

Co do  automatu fakt wygoda  , mi to  akurat zwisa i powiewa    , quickshifter  w obu motorach góra dół  .

To moje skromne zdanie  Honda przesadziła z ceną .

 

Odnośnik do komentarza

Porównywanie skuterów maxi do motocykli jest jak przykładanie jabłka do gruszki. Skutery maxi z dużymi silnikami, całą masą owiewek i przekładnią DCT zbliżają się do cen motocykli niektórych marek. I to jest naturalne. Wg mnie porównywanie nie ma sensu.

Pomimo to, jeśli zestawię dobrze wyposażoną Forzę 750 albo X-ADV 2021 do dobrze wyposażonej Afriki albo GS-a to różnica w cenie nabycia będzie co najmniej 20 tysi.

O cenie FJR, Super Tenere itd nie wspomnę.

Temat gnębiony był już tyle razy, że kontynuacja polemiki (moim skromnym zdaniem) nie ma sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Macie rację że porównywanie motocykla do skutera mija się z celem ale honda to taki trochę mix. Tu temat bardziej jest na temat cen. Koszt obsługi serwisowej,administracyjnej nie mówiąc już o sile nabywczej pieniądza przez szarego obywatela naszego kraju jest na pewno niższy niż np w Niemczech. Tak więc Honda Polska mogła wynegocjować trochę niższe ceny tak jak robią inne firmy motoryzacyjne np skoda albo być bardziej elastyczni sprzedawcy. Dzwoniłem do dwóch salonów Hondy to jedyną formą obnizenia ceny to rabat na akcesoria i to nie hondy. Jak to pisał Paul Honda przesadziła z ceną przede wszystkim z ceną na dodatki hondowskie zestaw kufrów i torba na przekrok i coś tam za ponad 12000 zł  lekkie przegięcie. Wiadomo nikt mnie nie zmusza do kupna ale tak sobie dyskutujemy. Miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Johny7205 napisał:

Pomimo to, jeśli zestawię dobrze wyposażoną Forzę 750 albo X-ADV 2021 do dobrze wyposażonej Afriki albo GS-a to różnica w cenie nabycia będzie co najmniej 20 tysi.

 

No właśnie nie wyskakuj  z   Afryką  1100 cc każdy litr będzie o 20 tysięcy i więcej  droższy do   Forzy  750cc i nijak ma się takie porównywanie  ,    ja porównałem  sprzęt o nieco  wyższej  pojemności   .  Tiger 850 - 880 cc , Gutek V85 TT -850 cc.

Forza 750 albo X-ADV   to są hybrydy  , ni to motor ni to skuter  ,sama Honda o tym głośno mówi więc  porównanie z motorami ma sens .

Co mnie  owiewki i plastiki a   X-ADV nie wieje ?  ma super świetną ochronę przed wiatrem , poczytaj forum 

Umów się na jazdy próbne  tymi motorami o których pisałem  ,polataj kilka kilometrów to zobaczysz jaką mają ochronę przed wiatrem .

Dziwny 2020 rok nauczył mnie ekonomi , pokory i sprowadził do parteru  , 68 tysia miesięczny koszt utrzymania zakładu x 8 chudych miesięcy  i  zero pomocy ze strony miłościwie panujących  , ledwie przetrwaliśmy z potężną stratą którą  jak Bóg da to przez kolejne 2 lata będziemy odrabiać  a  moi pracownicy przeszli suchą stopą i  nawet nie odczuli  tego całego bałaganu ,  więc proszę nie uczyć mnie ekonomi .

Powtarzam po raz kolejny Honda przesadziła z ceną 

Kocham skutery i zawsze jeden będę miał w garażu .

 

Odnośnik do komentarza

Każdy ma trochę racji. Cena jest jaka jest, to my za mało zarabiamy. Dla jednego jest to dużo bo może za te pieniądze kupić przyzwoite auto. A ktoś pragnie właśnie Forzy. Choć pewnie dla mieszkańca Niemic, Francji czy Włoch to też nie jest niska cena.  Rynek to zweryfikuje. Honda wywołała takie ssanie na swoje nowości, na forach aż się gotowało,prasa piała z zachwytu i teraz chcą zebrać to co zasiali. Dlatego nie ma co liczyć na rabaty, może jak nie będzie słaba sprzedaż to skłoni sprzedawców do głębszych negocjacji. Czapki z głów przed ich ekspertami od marketingu. O sukcesie zdecydują klienci. Honda nie może specjalnie dla Polski obniżyć ceny. Po pierwsze w skali sprzedaży koncernu jesteśmy pewnie trzecim miejscem po przecinku. Prawdopodobnie u nas w kraju sprzeda się kilka no może kilkanaście sztuk, kilkadziesiąt to już będzie sukces. Po drugie przy zastosowaniu niższej ceny u nas sprzęty wyjechałyby za granicę jako reeksport. Tak właśnie dzieje się z samochodami. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...