Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kwękamy na cenę... ale spójrzmy na konkurencję top maxi skuter.

Forza 750 - 49900 pln

Tmax 560 - 54900 pln

...i nagle nastała taka niezręczna cisza...

 

Odnośnik do komentarza

Paul wyluzuj.

Każdy ma swoje wybory. I te w kwestii motocykli i w kwestii rządzących. Nie licytujmy się kto prowadzi większą firmę i jaki ma problemy.

Mamy je wszyscy, niezależnie kto co robi. Nie zależy mi, żeby kogokolwiek obrazić albo dotknąć.

W końcu to forum skuterowe i na tym niech zostanie.

Najważniejsze, że mamy wybór w kwestii moto dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Spoko jestem wyluzowany 🙂   bardziej już się nie da   , wydaje mi się że   niewielu z szacownych kolegów będzie mogło sobie pozwolić  na zakup nowej Forzy bez podpierania się kredytem czy leasingiem .

Jak to  ktoś mądry kiedyś  powiedział  Skuter ( motor ) to dobro luksusowe i musi kosztować .

Czy drogo czy nie życie zweryfikuje

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Po drugie przy zastosowaniu niższej ceny u nas sprzęty wyjechałyby za granicę jako reeksport. Tak właśnie dzieje się z samochodami. 


Lucek, w punkt „+1”

Jak społeczeństwa nie stać na nowe fabryczne to trzeba poczekać na używki z bogatszych rynków. Smutne, ale prawdziwe.

Osobiście uważam, że Polska nie należy już do „biednego” rynku. Ludzie mają kasę. Po prostu klimat nam nie służy, aby ludzie tłumnie kupowali motocykle i skutery. Tak jak to ktoś wyżej napisał „nasz rynek dla producentów moto to 3 miejsce po przecinku w tabelkach sprzedaży”. A jak sprzedaż śladowa, nie ma partycypacji importerów w finansowaniu zakupu przez klienta finalnego, a to też odbija się na wynikach. Koło się zamyka. Moto, skuter to nadal jest u nas większości hobby, a hobby musi kosztować to nie chleb, ziemniaki czy kiełbasa.
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Piootr napisał:

....Osobiście uważam, że Polska nie należy już do „biednego” rynku. ..........

tak też chyba zaczęli uważać wszelkiej maści dealerzy, choć jak popatrzyć np.na Kymco to jednak zachowali jakieś różnice w cenie. 

Przykład rynku samochodów, też chyba nie jest najlepszy, bo w brew pozorom to nie zawsze są "takie same" samochody. Mam na myśli np. rynek w DE czy w PL. Różnice mogą być spore, których nie widać na pierwszy rzut oka. Np. użyty inny osprzęt elektryczny silnika. Cena z czegoś wynika.

16 godzin temu, Paul napisał:

.... Czy drogo czy nie życie zweryfikuje ....

może nie tyle życie, co rynek 🙂  ale tak - pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Endrju, podałeś niewłaściwy przykład. Posiadałem przez równo rok wspomniany tu jako chlubny przykład KYMCO, w moim przypadku AK550. Niestety nie były to dobrze wydane przez mnie pieniądze. Cena owszem niższa niż na zachodzie Europy, ale ja odnosiłem wrażenie, że marka ta nie ma profesjonalnego serwisu w naszym kraju. Nie chce się już tu o tym modelu więcej rozwijać, ale odsyłam ciebie i wszystkich zainteresowanych do dedykowanego temu modelowi wątku na naszym forum.

Odnośnik do komentarza

@Paul nie narzekaj, Honda ma najlepszy silnik, skrzynię i skutery w klasie maxi. Wiem, że starsi z nas pamiętają przecenę integry 700 na bodajże 26900, była to chyba końcówka lata 2013r. ale to już nie wróci. W ten sposób możemy narzekać, że Yamaha z tmax’em i Bmw z C650GT też przesadzili. Podajesz przykład Skody, kiedyś mogłem kupić octavię 1.6 poniżej 50 tysi. jak kończyli z I gen. jakiś czas temu oglądałem Scalę 1.0 za około 90 tysi.🤣 niestety wszystko drożeje, a w przypadku skuterów Hondy dodatkowo dochodzi podatek od nowości 😉 i nie ma co porównywać do motocykli skuterów, chcesz kierować się ekonomią to spokojnie w cenie xadv możesz mieć Afrykę 1100 DCT na wyprzedaży i nie bawić się w jakieś gutki czy tigery.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
38 minut temu, RONIN napisał:

niestety wszystko drożeje, a w przypadku skuterów Hondy dodatkowo dochodzi podatek od nowości 

Zgadza się. Motoryzacja drożeje i to znacząco. Taki "podatek" jest u wszystkich teraz. Poza tym w 4oo auta podrożały wraz z EURO 6 a w 2oo wraz z EURO 5. Taki klimat w tej UE..

Ps. Cena Integry 2020 to było katalogowo ~42 kPLN (ostatnie 2 szt wyświetlają się w DE w cenie promo 9 k€ - Integra 2020 nowa w DE). Nadal uważam, że Forza 750, z tym co oferuje, jest skalkulowana rozsądnie. Oczywiście, też bym wolał aby kosztowała mniej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Co do ceny to fakt trochę duża .Ale co zrobić , żyć trzeba 😉

Może jakąś po-leasingówkę łyknę za 50% wartości za jakieś 4 lata 🤨

A na teraz taki filmik

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dobrze, że chociaż za darmo można pooglądać ten sprzęt na filmikach. Dzięki Arturo.👍

Odnośnik do komentarza

 Filmy filmami ale będę bardziej szczęśliwy gdy sprawdzę Forze 750 organoleptycznie😉

Już się nie mogę doczekać jazdy próbnej. Świnka-skarbonka puchnie więc kto wie?....

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Wiadomo kiedy konkretne sztuki pojawia się w kraju Prezesa? Jakieś przprzecieki informacji ktos miał?

Bije się z myślami - Forza750 czy CMX Rebel1100.... Dwie różne bajki ale serce to samo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Byłem dziś w Honda Plaza. Jedna sztuka ma być przed świętami. Kolejne 4 po świętach. Podobno generalnie jest problem z transportem z Japonii.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Rebel1100.... Dwie różne bajki ale serce to samo.


Cały „nakład” Rebel 1100 DCT na Polskę na 2021 sprzedany. Żadnej domówki nikt nie planuje. Tak że tego, taka sytuacja. Info HMP.
Byłem dziś w Honda Plaza. Jedna sztuka ma być przed świętami. Kolejne 4 po świętach. Podobno generalnie jest problem z transportem z Japonii.


A ja poczekam. Niech się rynek PL nasyci. Zakup planuję na 2022/23
W ostatnich kilku dniach postanowiłem dowiedzieć się u "źródła" na temat tej nowej "ślicznotki" ze "skrzydłem" w herbie i zadzwoniłem do 4 dealerów Hondy z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu Polski. Poprosiłem o mailowe oferty na zakup nowiutkiej Hondy Forza 750. Zapytałem o warunki dostawy, kwoty zadatku, dostępności kolorów i co najważniejsze terminu realizacji i rocznika samego maxi skutera.
Nie chcę się wdawać w szczegóły i niech to zostanie tylko do mojej wiadomości, ale tylko dwóch z 4 zapytanych dealerów potraktowało moje zapytanie na tyle poważnie, że odesłali mi swoje oferty. Dobrobyt czy niedbalstwo pracowników ? Właściciele muszą nad tym pomyśleć.
Pierwszy z nich zaproponował mi rabat "inauguracyjny" w wysokości 2.000 zł brutto i to niezależnie czy Forza 750 będzie z produkcji 2020 czy 2021. Jednocześnie zapewniano mnie, że na 99% będzie to egzemplarz z produkcji 2021. Każdy z dealerów w Polsce "otrzymał" do sprzedaży (w sumie) około 5-7 sztuk z realizacją na marzec, kwiecień i maj i to niezależnie do wolumenu swojej sprzedaży za rok ubiegły. Tu wskazówka. Jak Forza750 będzie wyprzedana w większych miastach dzwońcie do mniejszych. Jest wtedy szansa na dostępność.  Kolejne sztuki będą zamawiane na bierząco w centrali  Honda Europe w miarę dostępności na europejskim stock'u. Wspomniany dealer wysłał mi nawet formularz wyceny aktualnie użytkowanego przeze mnie motocykla i jak się dowiedział, że jest to Honda pierwotnie zakupiona w polskim salonie wyraził wstępne zainteresowanie jego odkupem. Dostałem zapewnienie, że przy zakupie Forza750 mogę liczyć na rabat przy zakupie doposażenia OEM (kufry, stelaże, owiewki/deflektory czy grzane manetki). Niestety nie określono % upustu na "graty". Generalnie gdybym zamawiał to ta propozycja by u mnie wygrała .
Drugi z dystrybutorów zaproponował 3% rabat brutto i bliżej nieokreślony upust na OEM akcesoria. Tu opisano, że cena na czas realizacji niepewna (49 900 zł) i w przypadku jej podwyższenia przez HMP oni utrzymają 3% bonifikatę. Nie było też pewności jaki rocznik skutera mi się "trafi". 
W obu przypadkach przy zamówieniach wymagana jest wpłata zadatku (jak zadatek to niezwrotny ) w wysokości symbolicznej, 1.000 zł. Ubezpieczenie pakietowe w wysokości 4,5% wartości fakturowej maxi skutera, płatne dodatkowo, zawiera AC,OC i NNW oferowane w obu salonach. Niezbędne w przypadku finansowania (leasing czy kredyt).
U obu dealerów w zasadzie dostępne były wszystkie wersje kolorystyczne (niebieski, czarny, srebrny i czerwony/wiśnia).
Reasumując, piękna ta nowa Forza750, ale na razie nawet nie chcę o fakcie jej "narodzin" "mówić" mojej Integrze. "Nowość" czeka na bliższe spotkanie, przetestowanie i sprawdzenie. Moja Integra może zatem "spać" do wiosny spokojnie. Napewno mnie jeszcze gdzieś w fajne miejsce w 2021 roku zawiezie.
Zainteresowanym zakupem modelu życzę owocnych negocjacji i zadowolenia z eksploatacji. Wybór napewno będzie najlepszy wszak to Honda.
P.S. I chwalcie się tu szczegółami z waszych negocjacji cenowych. Pozdrawiam 


Chciałbym przypomnieć swój post z 28 października 2020. Wtedy nikt nie zareagował, a teraz widać wielu zainteresowanych zakupem „nowości”.
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
18 godzin temu, Piootr napisał:

 a teraz widać wielu zainteresowanych zakupem „nowości”.

 

Ej, Piotruś, a kto powiedział, że ja zainteresowany zakupem tej akurat nowości. Byłem, zapytałem przy okazji. Zresztą bardziej pytałem o testówkę, co by z ciekawości się przejechać, niż o zakup.

A oglądałem całkiem inny model... 🤠😉

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.03.2021 o 00:27, Piootr napisał:

 


Cały „nakład” Rebel 1100 DCT na Polskę na 2021 sprzedany.

 

Czyli w tym roku nie da się kupić nowki? Czyli co, nie przyjmują zamówień czy przyjmują, ale dopiero na następny rok? 

Zamawiając Forze ostatnio uciąłem pogawędkę ze sprzedawcą o motocyklach. Wspomniałem o cb650 chyba, że bardzo mi się podoba... Odpowiedział tylko "biały kruk". Kurde to nawet chcąc kupić nowe moto trzeba się "bić". 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak w innych miastach, ale pytalem o Forze 750 w styczniu w Szczecinie, Pan powiedział że będą mieli klika sztuk w kwietniu, będzie można polatac, pomacać, jakies rabaty będą nawet. Wczoraj byłem znów dopytać kiedy co i jak, Pan powiedział że przyjdzie na dniach ale tylko jedna i już jest sprzedana !!! Następne sztuki a może sztuka dopiero wrzesień. Czyli albo kupuj Pan na podstawie youtube maxi skuter za 60 tysi albo czekaj aż miną pandemie wszelakie i rynek zacznie jakotakto funcjonować.... jednym słowem masakra. To wszystko jest jakieś chore. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 15.03.2021 o 21:51, 2vpc napisał:

[...]Kurde to nawet chcąc kupić nowe moto trzeba się "bić". 

 

19 godzin temu, p@blo napisał:

 [...]Czyli albo kupuj Pan na podstawie youtube maxi skuter za 60 tysi albo czekaj aż miną pandemie wszelakie i rynek zacznie jakotakto funcjonować.... jednym słowem masakra. To wszystko jest jakieś chore. 

 

Wspominałem już o tym w innym miejscu. Teraz jeszcze doszły opóźnienia przez tzw. niefortunny manewr w Kanale Sueskim, który był wstępnie oceniany na "wartość" ponad miliard USD. Chore czy nie, tak jest i trzeba się z tym pogodzić. Wcale nie lepiej jest w wielu innych branżach, np. rowerowych, gdzie ceny niektórych części przez rok podrożały drugie tyle. Taka fabryka Shiamano (również zależna od kooperantów) pracuje na 1/2 gwizdka, przy zapotrzebowaniu nie mniejszym jak w latach ubiegłych. Wszyscy czekają na towar.

Wracając do meritum... Piewsze NSS 750 teoretycznie mają być w PL w drugiej połowie kwietnia. Jedną taką mam obiecaną, więc jeśli nic się nie posypie, to jeszcze w kwietniu będę mógł coś więcej powiedzieć o tym skuterze. Takie założenia.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Rafał, tylko nie zapomnij mi wcześniej dać znać kiedy masz dostawę sprzętu Komisyjny odbiór, spojrzenie chłodnym okiem itp

I Rafał, robimy pierwszy w PL test skutera z pełna sesją foto

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Piootr napisał:

Rafał, tylko nie zapomnij mi wcześniej dać znać kiedy masz dostawę sprzętu http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.pngKomisyjny odbiór, spojrzenie chłodnym okiem itp http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji3063.png

I Rafał, robimy pierwszy w PL test skutera z pełna sesją foto http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji108.png

💪😁

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Rafał, gratuluję zakupu. Ślicznotka jak się patrzy. Niech służy wiernie i wozi bezpiecznie. O bezawaryjność się nie martw, bo to Honda.
Oficjalnie witamy nowy model maxiskutera na forum Burgmanii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...