Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

A ja szczerz mówiąc jestem rozczarowany...Osobiście mam odczucia (jak zostało to już napisane) że to Integra w nowych plastikach z szybą od X-Adv 😕

Obym się mylił i oby projektanci zrobili prawdziwy skuter do jazdy, a nie tak jak była Integra tj. bez schowka, z koniecznością dokupowaniu podwyższenia kierownicy i modyfikacji kanapy i dodawania setów bocznych, aby dało się wygodnie jeździć.

Zobaczymy jak koledzy z forum będą zachwalać w przyszłym roku 🙂

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dla mnie Integra bez jakichkolwiek przeróbek jest uszyta na miarę. Kanapa w RC89 także bez zarzutów. Kierownicę przerabiał chyba Jack. Miał taki kaprys i dla niego jest wygodniej. Ludzie "poprawiają" i custom'ują Gold Wingi więc czemu nie robić "pod siebie" Integry.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak. Ja musiałem zmodyfikować kierownicę i siodło, bo na oryginalnych mi było niewygodnie. Ale mówię tu o kilkugodzinnej jeździe, a nie kręceniu po mieście.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W ostatnich kilku dniach postanowiłem dowiedzieć się u "źródła" na temat tej nowej "ślicznotki" ze "skrzydłem" w herbie i zadzwoniłem do 4 dealerów Hondy z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu Polski. Poprosiłem o mailowe oferty na zakup nowiutkiej Hondy Forza 750. Zapytałem o warunki dostawy, kwoty zadatku, dostępności kolorów i co najważniejsze terminu realizacji i rocznika samego maxi skutera.

Nie chcę się wdawać w szczegóły i niech to zostanie tylko do mojej wiadomości, ale tylko dwóch z 4 zapytanych dealerów potraktowało moje zapytanie na tyle poważnie, że odesłali mi swoje oferty. Dobrobyt czy niedbalstwo pracowników ? Właściciele muszą nad tym pomyśleć.

Pierwszy z nich zaproponował mi rabat "inauguracyjny" w wysokości 2.000 zł brutto i to niezależnie czy Forza 750 będzie z produkcji 2020 czy 2021. Jednocześnie zapewniano mnie, że na 99% będzie to egzemplarz z produkcji 2021. Każdy z dealerów w Polsce "otrzymał" do sprzedaży (w sumie) około 5-7 sztuk z realizacją na marzec, kwiecień i maj i to niezależnie do wolumenu swojej sprzedaży za rok ubiegły. Tu wskazówka. Jak Forza750 będzie wyprzedana w większych miastach dzwońcie do mniejszych. Jest wtedy szansa na dostępność.  Kolejne sztuki będą zamawiane na bierząco w centrali  Honda Europe w miarę dostępności na europejskim stock'u. Wspomniany dealer wysłał mi nawet formularz wyceny aktualnie użytkowanego przeze mnie motocykla i jak się dowiedział, że jest to Honda pierwotnie zakupiona w polskim salonie wyraził wstępne zainteresowanie jego odkupem. Dostałem zapewnienie, że przy zakupie Forza750 mogę liczyć na rabat przy zakupie doposażenia OEM (kufry, stelaże, owiewki/deflektory czy grzane manetki). Niestety nie określono % upustu na "graty". Generalnie gdybym zamawiał to ta propozycja by u mnie wygrała 😀.

Drugi z dystrybutorów zaproponował 3% rabat brutto i bliżej nieokreślony upust na OEM akcesoria. Tu opisano, że cena na czas realizacji niepewna (49 900 zł) i w przypadku jej podwyższenia przez HMP oni utrzymają 3% bonifikatę. Nie było też pewności jaki rocznik skutera mi się "trafi". 

W obu przypadkach przy zamówieniach wymagana jest wpłata zadatku (jak zadatek to niezwrotny 😉) w wysokości symbolicznej, 1.000 zł. Ubezpieczenie pakietowe w wysokości 4,5% wartości fakturowej maxi skutera, płatne dodatkowo, zawiera AC,OC i NNW oferowane w obu salonach. Niezbędne w przypadku finansowania (leasing czy kredyt).

U obu dealerów w zasadzie dostępne były wszystkie wersje kolorystyczne (niebieski, czarny, srebrny i czerwony/wiśnia).

Reasumując, piękna ta nowa Forza750, ale na razie nawet nie chcę o fakcie jej "narodzin" "mówić" mojej Integrze. "Nowość" czeka na bliższe spotkanie, przetestowanie i sprawdzenie. Moja Integra może zatem "spać" do wiosny spokojnie. Napewno mnie jeszcze gdzieś w fajne miejsce w 2021 roku zawiezie.

Zainteresowanym zakupem modelu życzę owocnych negocjacji i zadowolenia z eksploatacji. Wybór napewno będzie najlepszy wszak to Honda.

P.S. I chwalcie się tu szczegółami z waszych negocjacji cenowych. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Ja również przyglądam się tematowi nowej Forzy.

"U źródła" otrzymałem informację o planowanej w 2021 premierze innego moto tj mniejszej Africa Twin (dawny TransAlp), będącej być może odświeżeniem VFR800X / NC750X.

Tak czy inaczej za parę miesięcy będzie można przysiąść zarówno na Forzie jaki i mniejszej "Afryce z DCT" , potestować i będzie o czym myśleć.

Na razie wiec XADV może spać spokojnie w garażu do przeglądu wiosennego. Pewnie nawiniemy jeszcze parę kaemów na cyferblacie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.10.2020 o 11:17, Johny7205 napisał:

Ja również przyglądam się tematowi nowej Forzy.

"U źródła" otrzymałem informację o planowanej w 2021 premierze innego moto tj mniejszej Africa Twin (dawny TransAlp), będącej być może odświeżeniem VFR800X / NC750X.

Mozesz napisać coś więcej? Globalna Premiera w 2020 (i dostawy do PL wiosną 2021) czy finalnie przesunęli na przyszły rok?

ja bardzo zainteresowany tym sprzętem, dla mnie Afryka 1100 zbyt „ciężka” po przetestowaniu, choć na papierze wazy tyle co Xadv (ale to już historia na inny post).

Odnośnik do komentarza

QS1 tak do końca to oni sami nie wiedzą. Wygląda jednak na to, że nowe moto będzie miało premierę wiosną 2021.

Kręcę się przy Afryce 1100 od lata ale dla mnie też jest zbyt "ciężka" jak na moje potrzeby. Dlatego też koledzy "u źródła" polecili mi czekać na nowości 2021.

Dla mnie to musi być moto z DCT. A jakie będzie zobaczymy. Kończę bo robi się OT w temacie Forzy750.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Włosi też już wąchają nową Forze 750 😎

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dopóki nie wpadnie egzemplarz Forzy w ręce jakiegoś anglojęzycznego testera to sobie mogę obrazki pooglądać.
„Wisienka” niezła

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.11.2020 o 23:28, Piootr napisał:

Dopóki nie wpadnie egzemplarz Forzy w ręce jakiegoś anglojęzycznego testera to sobie mogę obrazki pooglądać. http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji41.png
„Wisienka” niezła http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji12.png

niektóre filmy maja opcje napisów angielskich, w ostatecznosci mozna wlaczyc tlumacza automatycznego w opcjach YT, pozdrawiam

ps. wszystkie juz obejrzałem, większość kilkakrotnie 🤪

Odnośnik do komentarza

Czytam ten wątek i naszła mnie taka refleksja.  Marketingowcy Hondy - geniusze.  Na podstawie filmików, zdjęć czy innych "wrzutek" wywołali ssanie rynku na ten model.  Nikt go nawet na oczy nie widział, niewiadomo kiedy będzie dostępny  a tu czytam o zamówieniach, zadatkach. Ba już nawet ten "model widmo" jest porównywany z innymi. Ludzie już dyskutują o pozycji za kierownicą o dodatkach itp. A przypomnę że nikt go nawet jeszcze "nie pomacał". Mistrzostwo Świata !

Podobna sytuacja jest z Forza 350.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sądzę, że to nie marketing jako taki... a sam produkt budzi zasadne zaufanie. Honda, w zasadzie nigdy nie miała w dziedzinie moto żadnej wpadki jakościowej. Pokazuje to historia bliższa i dalsza. Były co prawda marginalne modele, które nie trafiły do końca w gusta poszczególnych rynków (np. DN-01 czy NM4 Vultus) lub zostały przeszacowane cenowo... ale z pewnością nie można im nic zarzucić w kwestii techniki czy jakości.

Kto latał na jakimkolwiek moto serii NC wie czego się spodziewać po jednostce Forzy 750. Sama karoseria ma wiele cech Integry, a ta też zdążyła się poznać z dobrej strony. Tak jak pisałem 1h po pojawieniu się filmów... Forza 750 to mix Integry/X-ADV i Tmaxa. Kto się odnajduje na którymś z tych modeli ten raczej będzie także ukontentowany jeżdżąc Forzą 750. Taki też wydźwięk idzie z już zamieszczonych pierwszych jazd testowych, choć oczwyiście - swoje peany będę opierał na jazdach real tym modelem.

A jeszcze wracając do marketingu. Dziś jest taki a nie inny, bo rzeczywistość jest też inna niż kiedykolwiek wcześniej. Targi odwołane a to przecież główne miejsce na dobrą prezentację. Zostają jazdy testowe dla prasy i właśnie relacje na YT. 

Ps. IMHO...Co dziś może zagrozić wynikom sprzedaży nowej dwucylindrowej Forzy? Jedynie obawy klientów przed pokłosiem covid, tj. problemami gospodarczo - ekonomicznymi, które dziś są jeszcze trudne do przewidzenia... ale pozostańmy optymistami. Będzie dobrze 👍

Odnośnik do komentarza

W Niemczech na stronie Hondy dalej nie ma podanej ceny 🙂 .

Są już co prawda oferty na innych portalach (ok. 11990€) , ale Honda na razie na swojej stronie milczy...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dla mnie to też jest ewenement.Skuter mi się bardzo podoba ale do puki nie przejadę kilku kilometrów to nawet nie biorę go pod uwagę.Integra i XADV kompletnie mi nie leży jeśli chodzi o pozycję za kierownicą więc nie wiem jak będzie z Forzą. Kolejny problem to możliwość testu na odległość a nie na czas np. godzinę jazdy po mieście bo to jest nie miarodajne.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 2.11.2020 o 23:28, Piootr napisał:

Dopóki nie wpadnie egzemplarz Forzy w ręce jakiegoś anglojęzycznego testera to sobie mogę obrazki pooglądać. 

Wyprosiłeś 😉 -> NSS 750 - First ride!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Chyba przesadzili. Byli jednymi z tych, który odpowiedzieli na moje zapytanie ofertowe.
Rozmawiać, dzwonić, cisnąć

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeszcze raz. Pisać, cisnąć, negocjować.

To chyba cena na Polskę już ustalona  w  Honda Plaza  za 49 900  
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-nss-750-forza-nowosc-2021-nowy-model-ID6DpRVW.html#47f7e2daf4

Czyżbyś był zainteresowany zakupem ?
Odnośnik do komentarza

Tak ale innym modelem   Hondy     .

  Zastanawiam się tylko czy tą ceną nie zrobili  wrogiej roboty  ,bo jak się dołoży  kilka gratów - kufry grzane Manety i jeszcze jakieś drobiazgi które zaoferuje sprzedawca  to wyjdzie na tyle co najtańsza Afryka  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...