Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wersja GT, jest dobrze 👏
13c6a27cbc9e9dbd0abb5b9d8691cbb1.jpg

Nowe zegary z komunikacją ze Smartfonem, systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy, nowy zawias USD, zupełnie nowy optik...Witamy w 2021
a376aaa6c1bb64646c3faab7b23e4f03.jpg

 

Patrząc co oferuje, niestety, o cenie ~11.000€ możemy raczej zapomnieć. Skłaniam się bliżej 12 - 13.000€.

Odnośnik do komentarza

Super wygląda, i opcje z kuframi również. Myślę że prawdziwa konkurencja dla t maxa. Teraz kwestia ceny. Pewnie poniżej 50 tysięcy nie ma szans. A propo kiedy możemy się spodziewać cen? 

Odnośnik do komentarza
  • Tytuł został zmieniony na Honda Forza 750 - wątek ogólny
  • Administrator
Godzinę temu, Jerry_R napisał:

Czy to oznacza zaprzestanie produkcji Integry?

Trudno powiedzieć czy na wszystkich rynkach... ale w UE pewnie tak. W ofercie zostaną: 3 X Forza oraz X-ADV. 

Co do ceny - oficjalnej nie ma w tym momencie. Z całą pewnością będzie wyższa niż Integry. Nieoficjalnie mówi się o ~12 tys.€.

Pierwsze egzemplarze trafią do salonów UE jeszcze w grudniu. W PL pewnie luty/marzec.

Odnośnik do komentarza

No jest mega. Wszystko co chciałem jest jak powinno. Mały tłumik jak ADV,  brak sprężynek tylnego zawieszenia, dedykowane kufry, schowek pod siedzeniem co prawda mały ale z kuframi da radę wyświetlacz bomba.

Ciekawe czy będzie jedna opcja wyposażenia czy więcej.

Kufry pewnie będą słono kosztować.

Jak z osiągami w stosunku do T-maxa. Pojemność większa o 1/3

Jeżeli będzie taniej lub tyle co T-max to Yamaha może się zwijać manele.

 

Brawo Honda.

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo czekałem na tę premierę. Jeśli cena będzie około 55 tys to dla mnie nie jest tyle warta. Dodatkowo trzeba zakupić kufer bo ten schowek to umówmy się ....

Do tego dla mnie akcesorium bardzo potrzebne czyli podgrzewane manetki dodatkowo płatne. A wiadomo że honda poniżej 2000 za to sobie nie zażyczy 🙂

Skuter jest jak każda Forza zajebisty ale moim zdaniem lepiej wydać nawet te 39.000 na Akacza.

Ale oczywiście czekamy na cenę oficjalną. A skuter i tak do zdobycia dopiero w przyszłym roku...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Cieszy fakt, że Hondzie chciało się chcieć przedstawić w tych trudnych czasach nowy/mocno odświeżony model. Inne firmy skapitulowały (Suzuki), a były liderami w segmentach. Z ceną trudno dyskutować i albo trzeba ją zaakceptować, albo jeździć tym co się ma aktualnie w garażu.
W "zachodniej" EU prognozują cenę na 12.000 €. Jeśli do tego zamówimy "obowiązkowy" pakiet „Touring”,  kilka owiewek i już mamy okolice 55 000 zł. Jestem bardzo rozczarowany, że Honda dając ładny, nowoczesny wyświetlacz TFT poskąpiła Apple CarPlay/Android Auto. Przynajmniej powinno być w opcji. Liczyłem na to, bo opcja ta jest w nowej CRF1100. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lu Ki napisał:

 

Jeżeli będzie taniej lub tyle co T-max to Yamaha może się zwijać manele.

 

Brawo Honda.

 

Pewnie będzie taniej lub tyle co Tmax i sprzedaż tej Forzy będzie ułamkiem sprzedaży Tmaxa.

Odnośnik do komentarza

Kolory słabe. Nijakie. Robilaby jeszcze lepsze wrażenie w designie Afryki twin lub IntegryS. Tyle się dzieje w nowej Forzie 750 że szkoda ukryawć tego pod jednolitą masą czerni lub granatowego matury. Białe, czerwone, niebieskie elementy nadwozia do dałyby charakteru. Ale to kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Co do ceny - oficjalnej nie ma w tym momencie. Z całą pewnością będzie wyższa niż Integry. Nieoficjalnie mówi się o ~12 tys.€.

Ja coś słyszałem jak wróble ćwierkały że cena w PLN to coś około 46-47 tysi ale to również nie oficjalnie 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Kolory słabe. Nijakie.

Kolory to rzecz bardzo subtelna. Uważam, że wybór pośród 3 klasycznych (czarny, czerwony i srebrny) oraz nowy jeans blue jest, aż nadto. Jeśli lubisz wyklejanki to zawsze możesz coś stworzyć samodzielnie.
Odnośnik do komentarza

Kogo nie przekonała Integra tego Nowa Forza też nie przekona. ( Ja w Integrze jestem zakochany 😍 )

Jak dla mnie ten sprzęt to ewolucja Integry. Odświeżenie i podpięcie do linii modelowej serii Forza.

Czekamy na ceny ale raczej mogę się napalać tylko na używkę 😉 

Może czas oczekiwania umili mi Forza 350 🙊

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, rafiklegia napisał:

Bardzo czekałem na tę premierę. Jeśli cena będzie około 55 tys to dla mnie nie jest tyle warta. Dodatkowo trzeba zakupić kufer bo ten schowek to umówmy się ....

Do tego dla mnie akcesorium bardzo potrzebne czyli podgrzewane manetki dodatkowo płatne. A wiadomo że honda poniżej 2000 za to sobie nie zażyczy 🙂

Skuter jest jak każda Forza zajebisty ale moim zdaniem lepiej wydać nawet te 39.000 na Akacza.

Ale oczywiście czekamy na cenę oficjalną. A skuter i tak do zdobycia dopiero w przyszłym roku...

Oryginalne grzane manetki do crf1100 1150 pln. Podstawowa wersja imho będzie oscylowała minimalnie poniżej 50tys. a to w porównaniu do yamahy i BMW będzie dobra cena, a 10 tys. dopłaty za dct i silnik hondy będzie do przełknięcia dla części posiadaczy Akacza😉. Z kompletem kufrów  podoba mi się zajebiście i gdyby nie Afryka to bym się zastanawiał 😉.

306EC493-8A59-4661-8CAB-C0C8A218822B.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Podobać to mi się podoba. Ale jakąkolwiek opinie wydam jak pomacam i posadzę tyłek na siedzeniu. Na zdjęciach wydaje się dla kierowcy ok.

Niestety co do miejsca dla pasażera to na razie trudno coś wywnioskować bo zdjęcia nie pokazują dokładnie.

Mam nadzieję że będzie szerzej niż w Integrze .( X-Adv ma już spoko kanapę )

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo fajnie się prezentuje. Kufry robią robotę. Czekam na prezentację w PL , pomacanie, cenę i warunki leasingowe.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No jest coraz lepiej. Miejsce dla pasażera jest konkretne a nie jak w Integrze . 

Jak będzie szansa na jazdy próbne to poraz pierwszy się zapiszę 😃 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Cena we F ustalona na 11.650€ czyli jak nie patrzeć nieco ponad 53.000 zł. Kolejna dycha ma zestaw „Touring”, reflektorki i inne duperele. Tanio nie jest, ale nikt nie mówił, że będzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...