Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się. Kupię ją. Jak tylko dostanę te 500zl od mojego ministra to kupie. Powiem, że będzie mi potrzebna do zdalnego nauczania bo uczniowie są daleko. 😄 Eeeee.... Chyba nawet minister nie da rady. No to lotto pozostaje. Jutro skreślam 😊

A tak serio to 50000zl plus ubezpieczenie 1500zł to poza moim zasięgiem ☹️

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Tak ale innym modelem   Hondy     .
  Zastanawiam się tylko czy tą ceną nie zrobili  wrogiej roboty  ,bo jak się dołoży  kilka gratów - kufry grzane Manety i jeszcze jakieś drobiazgi które zaoferuje sprzedawca  to wyjdzie na tyle co najtańsza Afryka  

W zasadzie to każdego skutera/moto „trzeba” extra dołożyć manety, kufry, deflektorki czy szybkę. Zawsze cena wzrośnie niezależnie czy to Forza czy Afryka.
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Piootrem w 100%, zwłaszcza, że jednoślad jest zawsze pojazdem mniej lub bardziej hobbystycznym. I nie kieruje dodatkowymi zakupami jedynie ekonomia.

PS. Chociaż w moim przypadku zamiast kuftrów i manetek oraz deflektorków ładny wydech, mniejsza szyba i coś z Rizomy 😉 ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Każdy ma jakieś dodatkowe potrzeby. Skrajnie, na custom można wydać drugie tyle, co wartość pojazdu Ubezpieczyć też trzeba. Później serwisować, dbać itp. Tak było zawsze. A cena? Jest jaka jest. Plus, że mamy inne, tańsze opcje - np. Forza 350.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.11.2020 o 22:11, Paul napisał:

Tak ale innym modelem   Hondy     .

  Zastanawiam się tylko czy tą ceną nie zrobili  wrogiej roboty  ,bo jak się dołoży  kilka gratów - kufry grzane Manety i jeszcze jakieś drobiazgi które zaoferuje sprzedawca  to wyjdzie na tyle co najtańsza Afryka  

Stary do zwykłej Afryki 1100 bez 12000 pln na dodatki to nawet nie ma co podchodzić, mam na myśli komplet kufrów, stelaże, halogeny, gmole, szyba akcesoryjna, olejarkę, przeróbka siedzenia itp. I mówimy tu o polskich kufrach, olejarce i gmolach. Jak wybierzesz taki marki jak trax, outback motortek, scottoiler to i 20 tysi będzie mało.

Kolejny test gdzie można w zwolnionym tempie przyjrzeć się szczegółom.

 

Odnośnik do komentarza

Powiem tak...po poważnym wypadku na Burku po roku miałem forze 125 potem 300 do chwili obecnej nówki teraz ma 4000 km cena 26 000 grzane manetki kufer stelaż i nie ma porównania do Burgmana  już bym chciał ją sprzedać taki kibelek dlatego szukam nowego Burgmana 650 przypuszczam że FORZA 750  to też będzie niewypał skuter crosowy ...  

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Jurek lizak napisał:

... że FORZA 750  to też będzie niewypał skuter crosowy ...  

noo...  nawet na pewno 😄  tylko gdzie ty tu widzisz "skuter krosowy" ? 🤣  to że ma wspólne pochodzenie z X-ADV wcale nie czyni go krosowym. 

Odnośnik do komentarza

@Jurek lizak crossowy to trochę na wyrost powiedziane jeśli chodzi o xadv, a uwierz mi, coś na temat wiem- 600 km szutrem przez Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan. Forza zostałaby połamana od spodu zanim by dojechała do tych szutrów😉.

Odnośnik do komentarza

 

20 godzin temu, Jurek lizak napisał:

(...)skuter crosowy ...  

Jeśli już, to możnaby napisać o takiej X-ADV "skuter- enduro" 🙂 , ale napewno nie "crossowy" 🙂 . Forza 750 jako cross 😉 ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
21 godzin temu, Jurek lizak napisał:

przypuszczam że FORZA 750  to też będzie niewypał skuter crosowy ...  

source.gif

Odnośnik do komentarza

Co by nine mówił za drogo  . Prekursor - dawca  Honda Nc 750 od której wzięto ramę silnik i wiele innych części  kosztuje 40 tyś w tych realiach  wiele osób zrezygnuje z zakupu skutera . Zła polityka Hondy 

Nowy model  Nc zapowiada się  bardzo interesująco 

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-nc-750x-dct-nowy-model-2021-nowosc-ID6DsDPU.html

image;s=1080x720.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

HMAS vs Prolink, zwykłe lagi vs USD, jedna tarcza vs dwie, mniej diwajsów elektronicznych, mniej "karoserii" i jeszcze kilka innych różnic, które wpływają na cenę pojazdu. +10 tyś. pln. nie bierze się z powietrza.

Polityka Hondy jest bardzo dobra. Zapełnić każdy segment godnym produktem, który spełni oczekiwania zależnie od preferencji oraz kieszeni... w tym Honda, na dzień dzisiejszy nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Paul, trochę przesadziłeś z tą oceną polityką Hondy 🙂 Jestem pewien, że sztab marketingowców tego producenta doskonale wie co robi 👍

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak Honda nie wie co robi,  dla porównania dwa sprzęty tej stajni .

 Xadv 750 cena 53 500.    https://www.otomoto.pl/oferta/honda-x-adv-x-adv-750-abs-dct-nowy-model-2021-ID6DsEYC.html

VFR 800x  cena 54 000.   https://www.otomoto.pl/oferta/honda-vfr-800-x-crossrunner-led-abs-nowy-ostatnia-sztuka-ID6DiHXM.html#76e224681b

Różnica po między modelami przepaść we wszystkim  a w cenie 500 zł ,  ale to już moje odczucia bo ja nie  kupuję  oczami tylko patrzę  gdzie dostanę więcej za te same pieniądze   .

 

 

image;s=1080x720-1.jpeg

image;s=1080x720.jpeg

1 godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

HMAS vs Prolink, zwykłe lagi vs USD, jedna tarcza vs dwie, mniej diwajsów elektronicznych, mniej "karoserii" i jeszcze kilka innych różnic, które wpływają na cenę pojazdu. +10 tyś. pln. nie bierze się z powietrza.

Mariusz masz rację, jednak nurtuje mnie to że   po między Integrą i NC750  kiedyś nie było tak znacznej różnicy cenowej, z tego co pamiętam to około 1000 zł  a  w wyposażeniu o którym piszesz też była znaczna różnica.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paul napisał:

  kosztuje 40 tyś w tych realiach  wiele osób zrezygnuje z zakupu skutera . Zła polityka Hondy 

Kolego ale ta cena 41 tys to manualna skrzynia. Wersja z DCT jest zawsze droższa o 2-3 tys takze zbliza sie nieznacznie do Forzy

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bobby napisał:

Kolego ale ta cena 41 tys to manualna skrzynia. Wersja z DCT jest zawsze droższa o 2-3 tys takze zbliza sie nieznacznie do Forzy

W opisie jest DCT

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Paul napisał:

Chyba jednak Honda nie wie co robi,  dla porównania dwa sprzęty tej stajni .

 Xadv 750 cena 53 500.    https://www.otomoto.pl/oferta/honda-x-adv-x-adv-750-abs-dct-nowy-model-2021-ID6DsEYC.html

VFR 800x  cena 54 000.   https://www.otomoto.pl/oferta/honda-vfr-800-x-crossrunner-led-abs-nowy-ostatnia-sztuka-ID6DiHXM.html#76e224681b

Paul, nie obraź się ale jednak będę się upierał, że Honda wie co robi 👍 Jestem pewien, że o marketingu wiedzą więcej niż Ty, podobnie o rynku i konsumentach z branży motocyklowej  🙂
 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Taki crossrunner z pojemnością 800 ta już klasa sama w sobie. Mały - w porównaniu  do BMW, średniej klasy moto  sportowo- turystyk.

Odnośnik do komentarza

Spoko luzik , Janusz  podejrzewam że jak miał byś luźne 50 tysia  to kupił byś  VFR , ja również poszedł bym w tym kierunku  i nie oglądał bym się na nowym  X-em  czy Forzą  .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

VFR800X zrobiłem kilka tras, także z pasażerem. To poprawne moto turystyczne, z dość nerwową V4 oraz niestety manualną skrzynią, więc porównywanie do X-ADV z uładzonym R2 i DCT nie ma sensu. Oba są dedykowane do jakby różnych odbiorców. Pomijam kwestię, że zarówno VFR800X jak i VFR1200X nie spełniają dziś EURO5, więc zapewne wypadną z oferty.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

VFR800X zrobiłem kilka tras, także z pasażerem. To poprawne moto turystyczne, z dość nerwową V4 oraz niestety manualną skrzynią, więc porównywanie do X-ADV z uładzonym R2 i DCT nie ma sensu. Oba są dedykowane do jakby różnych odbiorców. Pomijam kwestię, że zarówno VFR800X jak i VFR1200X nie spełniają dziś EURO5, więc zapewne wypadną z oferty.

Dokładnie tak. Porównanie oferty na ostatnią sztukę VFR, z którą dealer zostanie na kolejny rok z wchodzącą właśnie do oferty Forzą jest trochę nie trafione. Oczywiście, jeżeli ktoś szuka turystyka ze żwawym silnikiem może ten zakup rozważyć, bo jednostka jest bardzo dobra, ale to jednak trochę inny charakter niż Forza w automacie.

Odnośnik do komentarza

@Paul przypomnij sobie ile kosztowała xadv na wyprzedażach😉, jakiś czas temu widziałem cenę 47600 w salonie a wiem, że można było wyrwać jeszcze taniej i tu już różnica robi się spora, zawsze nowy model jest droższy, pamietam jak wchodziła xadv a wszyscy jeszcze pamiętali przecenę integry 700 bodajże za 26900, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę i były głosy, że taka droga xadv to nikt nie będzie jej kupował 😙.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
10 godzin temu, Paul napisał:

Różnica po między modelami przepaść we wszystkim  a w cenie 500 zł ,  ale to już moje odczucia bo ja nie  kupuję  oczami tylko patrzę  gdzie dostanę więcej za te same pieniądze   .

Jeden woli czarne a drugi blondynki 🤪 jak dla mnie chocby Iks był droższy to i tak bym wziął iksa .......szukam skutera to kupuję skuter ,nie patrząc na to co miałbym zamiast ...Także Twoje porównanie nie do końca dobre

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Paul napisał:

Spoko luzik , Janusz  podejrzewam że jak miał byś luźne 50 tysia  to kupił byś  VFR , ja również poszedł bym w tym kierunku  i nie oglądał bym się na nowym  X-em  czy Forzą  .

Paweł, no właśnie nie wiem co bym wybrał, bo do motocykli wciąż mnie jakoś mocno nie ciągnie. Przeglądam oferty z ciekawości ale mam problem z określeniem co mi się podoba 😐 Forza mi nie leży, więc tu mam jasność (może zmienię zdanie jak zobaczę na żywo).
Co do NC w nowej odsłonię, to mogę napisać, że vs poprzedni ten nawet mi pasuje- ale tylko z DCT. Wcześniej nie patrzyłem w kierunku tego modelu.

Myślę, że Forza podobnie jak NC, że o X nie wspomnę, znajdą wielu zwolenników i będą w czubie sprzedaży na wielu rynkach (ale to nic odkrywczego 😉)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...