Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
Piotruś, przecież dokładnie to samo musiałem zrobić przy zakupie Integry. W wyposażeniu podstawowym nie nadawała się na jazdy dalsze, niż tosty 15 km od centrum - takie miałem osobiste odczucia. Myślę, że podobnie jest tutaj. Wyposażyć ją odpowiednio na starcie i  być może wtedy nieco inaczej spojrzałbyś na ten skuter?
P.S.
Dodatkowe sety również się przydadzą?


Krzysiu, twoja była, a teraz moja Integra jest wyjątkowa. Bardziej doposażonej nie widziałem. Nadal czuję się dumnym i zadowolonym posiadaczem, dlatego tak trudno mi z decyzją o przejściu na Forze750.

Jeśli pytasz o sety kierowcy to jak śpiewał klasyk „nie ma i nie będzie”, bo nie ma możliwości. Już to kilkukrotnie pisałem. Sety kierowcy to przy mojej dysfunkcji nogi jest „key feature”. Napewno z czasem ktoś to wymyśli i będzie. Kolejna rzecz to denerwujący brak akcesoriów fabrycznych w Hondzie. Przerwany łańcuch dostaw zaburzyło normalne kupowanie. Trzeba czekać cierpliwie na wszelakie dostępności.

Jeszcze raz podkreślę. Forza750 to mój kolejny maxiskuter. Jak to jeden mój przyjaciel mówi „pieniądze już wydałem, ale jeszcze nie przeksięgowane na rachunek Hondy”.
8903db12defea3e2527b830e93b6668f.jpg

Sorry, ale moja mina nie odzwierciedla radości po przejażdżce.
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piter a jak pozycja za kierownicą (nie za bardzo pochylona) i oparcie lędźwi. Jak z podparciem nogami. Jak w integrze? Lepiej, gorzej?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

@Piootr a jakaś różnica w zakrętach, pod względem podatności moto na wchodzenie w zakręty, przerzucanie lewa-prawa? Pewnie tego nie badałeś. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, xmarcinx napisał:

@Piootr a jakaś różnica w zakrętach, pod względem podatności moto na wchodzenie w zakręty, przerzucanie lewa-prawa? Pewnie tego nie badałeś. 

🤣

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
[mention=5295]Piootr[/mention] a jakaś różnica w zakrętach, pod względem podatności moto na wchodzenie w zakręty, przerzucanie lewa-prawa? Pewnie tego nie badałeś. 

Tego nie badałem, nie wypowiadam się. Sprzęt świeży, kolegi. Nawet nie śmiałem szaleć.


Piter a jak pozycja za kierownicą (nie za bardzo pochylona) i oparcie lędźwi. Jak z podparciem nogami. Jak w integrze? Lepiej, gorzej?

Pozycja jak dla mnie jak najbardziej podobna do „Integrowej” czyli mi pasi . Kanapa bardzo szorstka, tępa. Profilowanie wystarczające. Nogi tak jak pisałem. Można full wyprostować przy moim wzroście 174 cm, ale okupione to jest lekko wystającymi końcówkami butów poza obrys.
Inna sprawa to wysokość. Moja Integra jest obniżona o 3,5 cm. Tak więc fabryczne Forza750 była by dla mnie również ciut za wysoka. Jest na to sprawdzony sposób, więc o ten aspekt się nie martwię.
Odnośnik do komentarza

Sory 🤣ale  fajnie że się coś dzieje👍

Ale to tak poważnie. To tak dla jaj piszecie.

Kiedyś były "mz Jawy ,cz shl,miński itd " 

A teraz czy dupa dobrze do fotela pasuje lub czy stopa nie wystaje za bardzo .🤣

Ale szacun Piotrek za wpis. 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, Piootr napisał:

Moja Integra jest obniżona o 3,5 cm. Tak więc fabryczne Forza750 była by dla mnie również ciut za wysoka. Jest na to sprawdzony sposób, więc o ten aspekt się nie martwię.

Coś przegapiłem. Możesz rozwinąć temat

Odnośnik do komentarza

Subaru☝️ czepiasz się! 

 Tu nikt jeszcze nie wspomniał o doborze kolorów obić siedzeń do koloru przeszycia🤭

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
8 minut temu, subaru gtb320 napisał:

Sory 🤣ale  fajnie że się coś dzieje👍

Ale to tak poważnie. To tak dla jaj piszecie.

Kiedyś były "mz Jawy ,cz shl,miński itd " 

A teraz czy dupa dobrze do fotela pasuje lub czy stopa nie wystaje za bardzo .🤣

Ale szacun Piotrek za wpis. 😉

No ale co byś chciał? Czy nie gaśnie przy ruszaniu? Inne czasy, inne standardy. Ja bardzo krótko jeździłem Forza i nie leżało mi składanie się w zakręt. Moje pytanie było bardzo szczere. Tyle, że @Piootr nie testował winklowania sprzętem innego kumpla.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Sory ale  fajnie że się coś dzieje
Ale to tak poważnie. To tak dla jaj piszecie.
Kiedyś były "mz Jawy ,cz shl,miński itd " 
A teraz czy dupa dobrze do fotela pasuje lub czy stopa nie wystaje za bardzo .
Ale szacun Piotrek za wpis. 


No co ja zrobię, że u mnie wszystko musi „grać”
Coś przegapiłem. Możesz rozwinąć temat


Artur, w Ślesinie się karniesz moją Integrą to zobaczysz
Odnośnik do komentarza

Dziś udało mi się zsynchronizować aplikację Roadsync Honda. Jak ogarnę ją trochę to dam tu znać czy zdaje egzamin i czy jest przydatna.

DSC_0659.JPG

DSC_0658.JPG

Odnośnik do komentarza

W dniu dzisiejszym dotarł do mnie stelaż shada. 

Tak prezentuje się z kufrem SH58.

Wiadomo że nie wygląda tak jak oryginał Hondy ale biorąc pod uwagę różnicę cenową jestem zadowolony.

DSC_0699.JPG

Odnośnik do komentarza

Manetki mają być pod koniec czerwca, czyli zapewne początek lipca. 

Gdzie zamawiałeś te osłony na nogi ? Testowałeś już je ?

Odnośnik do komentarza

Wszystko w hondzie zamawialem, jesli chodzi o oslony mam mieszane uczucia. Powyzej 100 km lub wczesniej przy wietrznej pogodzie wieje mi po lydkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i Shad zaczął oferować system mocowań bocznych 3P do Forzy 750.

f160d67d75ba575117b8dd4767d8bec3.jpg2350f619c703438adb850aeae1d7107e.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na samym początku oferowali jedynie top case. Mniejsza o większość, użytkownik ma jakąś opcję poza OEM i bardzo dobrze.

A to propozycja GIVI -> PDF - KLIK

 

 

Odnośnik do komentarza

Szczęściarz! Ja na swoje czekam nadal.

Ale zmieniłem lusterka na montowane na kierownicy. Moim zdaniem zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...