Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 - wątek ogólny


Aniej
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek z informacją prasową oraz szczegółami technicznymi Forza 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak dalej pójdzie to do końca sezonu trochę nowych forz 750 się pojawi u burgmanijnej braci. Aniej bardzo ładny kolorek, niech robi się ładna pogoda i  możesz  rozpoczynać sezon. Bezpiecznych wyjazdów i powrotów👍

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niebieski, xtra kolor. Niech dobrze służy i wozi bezpiecznie 👌

Odnośnik do komentarza

Bardzo ładny ten niebieski. Jest to mat, więc ciężki w utrzymaniu. Ja swoją będę oddawał odrazu do kuzyna na oklejenie bezbarwna matowa folia czache, błotnik, boczki. Bo na macie ryski się nie spoleruje 😉

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się tez w Sokole w Lublinie. Po przymiarce nawet mnie urzekła. Tył motocyklowy trochę mi się nie podoba (ale jak się siedzi na skucie to tyłu przecież nie widać🙄), lusterka pomniejszają i plusem tego było spojrzenie na swój brzuch w tym lustereczku🤣. Nie wiem co to za wentylacja po bokach z przodu czy do chłodzenia czy ciepły nawiew na nogi? Ale tak podsumowując ciężka nie jest ( w porównaniu z B400) i ten schowek pod kanapą niby mały ale kask, rękawice i parę innych drobiazgów da się zmieścić. Po pierwszej przymiarce jestem na tak, ale poczekam na opinię tych co już posiadają i z perspektywy przejechanych kilku tysięcy kilometrów.

IMG_20210415_115619.jpg

IMG_20210415_115626.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
1 godzinę temu, krzysztof8800 napisał:

Nie wiem co to za wentylacja po bokach z przodu czy do chłodzenia czy ciepły nawiew na nogi?

W zimie grzeje ale nie mam pewności czy w lato chłodzi 😎

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to uświadomiona mi została kolejna malutka wada Forzy. Jak sobie przypomnę powrót z NordKapp przez Finlandię w ulewnym deszczu to z takiej technologicznej szpary miał bym wtedy prysznic. Kontynuując „wady”. Koło tylne 15”, brak możliwości domontowania setów kierowcy, brak Apple CarPlay, szkoda, że nie dali tempomatu (pomimo fly by wire), za tą cenę powinna być elektrycznie regulowana elektrycznie szyba, brak podgrzewanych manetek w standardzie i na koniec, po obejrzeniu kolejnego filmiku na YT zauważyłem, że bardzo mało miejsca jest na postawienie stopy w górnej części podstopnicy.

Wnioski. Integra zostaje na kolejny sezon z rekomendacją „ Jeździć (Integrą) i obserwować ( Forzę750 )” 😉

Odnośnik do komentarza

Nie badałem jeszcze sprzętu na żywo ale wygląda, że może to być Świetny skuter być może że aktualnie najlepszy. Jednak uważam, że różnica w cenie w stosunku do Forzy 350 jest jednak zbyt duża, praktycznie x2. To lekkie przegięcie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
10 godzin temu, Michał_ napisał:

Nie badałem jeszcze sprzętu na żywo ale wygląda, że może to być Świetny skuter być może że aktualnie najlepszy. Jednak uważam, że różnica w cenie w stosunku do Forzy 350 jest jednak zbyt duża, praktycznie x2. To lekkie przegięcie.

No tak cena x2, ale dwa cylindry i pojemność ponad dwa razy większa. 😄 Nie ma się co dziwić. 😉

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wrzonio napisał:

No tak cena x2, ale dwa cylindry i pojemność ponad dwa razy większa. 😄 Nie ma się co dziwić. 😉

Strach pomyśleć co to będzie jak zaczną robić skutery 4 cylindrowe.. 😉

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Wrzonio napisał:

No tak cena x2, ale dwa cylindry i pojemność ponad dwa razy większa. 😄 Nie ma się co dziwić. 😉

To tak nie działa bo wtedy Forza 125 powinna kosztować poniżej 10k😉
@Piootr z podstopnicą już był ten problem w xadv, but ciągle spadał, ja przerabiałem gmole.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

E, nie ma co marudzić. Dla mnie ważne, że w ogóle jest na co się przesiąść z Integry, która w sumie, idealnie trafia w moje kryteria. Forza ma dla mnie jedną "wadę" - niespójne tylne koło 15 cali. Nie to żebym bał się o komfort ale optycznie lekko się to gryzie. Reszta - miód i orzeszki 😎

Ps. Jutro nawet sprawdzę czy dobrze się zarzuca kopytka (podobnie jak w NC750D) na tylne sety w NSS750, bo dla mnie to absolutnie niezbędne.

Odnośnik do komentarza

Dziś bylem w salonie Hondy w Krakowie. Były dwie sztuki Forzy 750: czerwona oraz niebieska i obie ładne. Sporo bylo też 350 ale mam wrazenie ze na większości byla karteczka "sprzedane". Generalnie nie widziałem tam kryzysu tylko duży ruch. Kiedy zapytałem gdzie jest pcx to usłyszałem że kilka jest w drodze z fabryki, ale wszystkie już są sprzedane, wiec na ekspozycję nawet nie trafią. Chyba jednak coraz bardziej zamożne to społeczeństwo 🤔

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
50 minut temu, bobby napisał:

 Chyba jednak coraz bardziej zamożne to społeczeństwo 🤔

Bardziej byłbym bliski stwierdzenia, że nasz rynek jednośladów z silnikiem jest nieprzewidywalny. Jak by ludzie je regularnie kupowali to i kontyngenty dostaw na rynek PL byłyby większe. Honda na ten sezon przygotowała worek nowości, więc nie ma się co dziwić, że te śladowe ilości rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Piootr napisał:

Bardziej byłbym bliski stwierdzenia, że nasz rynek jednośladów z silnikiem jest nieprzewidywalny. Jak by ludzie je regularnie kupowali to i kontyngenty dostaw na rynek PL byłyby większe. Honda na ten sezon przygotowała worek nowości, więc nie ma się co dziwić, że te śladowe ilości rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Myślę, że podstawowym problemem jest niestety klimat. Mamy połowę kwietnia i w tym roku jak dotąd były pewnie ze 3 dni kiedy można było z przyjemnością i komfortem cieplnym pojeździć moto... Więc kupują hobbyści by czasem pojeździć dla relaksu (to i ceny mogą być wysokie) ale jako pojazd użytkowy na codzień jednoślad w naszym klimacie ma sporo wad, i tak trzeba mieć także samochód.

Odnośnik do komentarza

Dla chcącego nic trudnego klimat w niczym nie przeszkadza  ponad 2060km w tym roku już zrobiłem  a dopiero kwiecień  temperatura podczas jazdy oscylowała w granicach 7 do 13 'C .: )  Plan na 21r  to 24 tys tak  jak i w 20r . 5 letni Skut  pójdzie na sprzedaż z   przebieg 100 tys km.

Dziś do Wa-wki śmigłem po nową szybę i pin lock do swojego C4pro  a przy okazji jak sroka , nowe rękawiczki Rukka  Virium  sobie sprawiłem . Nie wszystkie ślady były rejestrowane lecz Doo swoje mówi .

 

 

Screenshot_20210417-220021_Maps.jpg

Screenshot_20210417-220727_Maps.jpg

Screenshot_20210417-215954_Maps.jpg

Screenshot_20210417-215921_Maps.jpg

Screenshot_20210417-210657_Maps.jpg

Screenshot_20210417-215954_Maps.jpg

Screenshot_20210417-210657_Maps.jpg

Screenshot_20210417-222056_Maps.jpg

Screenshot_20210417-220727_Maps.jpg

Screenshot_20210417-220021_Maps.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Myślę, że podstawowym problemem jest niestety klimat. Mamy połowę kwietnia i w tym roku jak dotąd były pewnie ze 3 dni kiedy można było z przyjemnością i komfortem cieplnym pojeździć moto... Więc kupują hobbyści by czasem pojeździć dla relaksu (to i ceny mogą być wysokie) ale jako pojazd użytkowy na codzień jednoślad w naszym klimacie ma sporo wad, i tak trzeba mieć także samochód.


Zgadzam się, ale twoje rozwiniecie zawiera się w mojej tezie. Aby do lata, bo wiosna doopy nie urywa w tym roku.


Wyklepane na 11 Pro Max
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
17 godzin temu, RONIN napisał:

To tak nie działa bo wtedy Forza 125 powinna kosztować poniżej 10k😉
@Piootr z podstopnicą już był ten problem w xadv, but ciągle spadał, ja przerabiałem gmole.

Maćku. To był żart. A generalnie biorąc pd uwagę ceny X-maxa i T-maxa jest podobnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...