Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

cytuję: "Dla skuterów dostępne jest jedynie Car Assistance Mini" - a skutery dzielą tylko na te do 50 cm3 i powyżej 50 cm3.

W dowodzie rej. masz wpisane "Motocykl" a nie " skuter" i o Assistance dla Motocykli pytaj.

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie argumentowałem - że to motocykl. W odpowiedzi dostałem INFO że Burgman 400 tak własnie jest klasyfikowany w kalkulacji składek.

Jako skuter o pojemności powyżej 50 ccm :)

Do wiadomości mam dołaczonego Print Scrina kalkulatora składek i faktycznie tak tam to wygląda.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo dziwne.

Mam w Alianz-ie ubezpieczenie + assistance i jest to " na motocykl"

Poza tym nie ma takiej kategorii " skuter" jest "motorower" albo "motocykl"

Zresztą to co jak jest Varadero 125cm to niby to jest motocykl a Burgman 400 czy 650 to skuter o poj. pow. 50 cm ?

:frusty: :frusty: :frusty: :frusty: :frusty:

EDIT

Jeszcze znalazłem TO

W reg. kiedy można ubezpieczyć pojazd

Pkt. 1 Pojemność silnika powyżej 125 cm3 (wszystkie typy motocykli).

Odnośnik do komentarza

Bez urazy kolego, ale co mi z kontaktu z agentem ubezpieczeniowym w Warszawie :question:

Po wizycie w siedzibie PZU - OC - 164,00 zł + NNW - 19,00 zł = 183,00 zł ( OC - 40 % zniżki , NNW - na 5000,00 zł ).

UWAGA na "Pomoc w drodze" - dla motocykli działa tylko w Polsce i tylko w razie wypadku.

Lepsza oferta z WARTY: OC - 82,00 zł + NNW - 36,00 zł = 118,00 zł ( NNW - 5000,00 zł na osobę)

Pytanie: czy ktoś korzystał z : http://assistance-motocyklowe.pl i czy wykupienie OC w Allianz skutkuje tu jakimiś zniżkami :question:

EDIT:

No i panowie (i panie oczywiście) właśnie dostałem ofertę i odpowiedź z Allians. Cena OC + Assistance Mini - 400,00 zł :( - nie mają informacji czy zakup samego OC w Allianz skutkował by jakąś zniżka na tej stronie co podałęm wyżej - wiedzą tylko że to też jest ich produkt.

Ale co mnie najbardzie zdziwiło to cytuję: "Dla skuterów dostępne jest jedynie Car Assistance Mini" - a skutery dzielą tylko na te do 50 cm3 i powyżej 50 cm3.

Czyli wychodzi na to że jakiś kolega co tu raz pisał że " Maxi Skutery to błąd ewolucji" chyba miał racje :) przynajmniej jeżeli chodzi o TUiA.

Poniżej masz odpowiedź na pytanie odnośnie Assistane-dodatek do oc bezpłatnie(opcja mini car jak wynika z OWU)

http://wygodneoc.pl/oc-allianz-mini-car-assistance-owu-pod-lupa/

Ps,jeśli szukasz bezpłatnego Assistance do OC to pewnie nie znajdziesz nigdzie takiej oferty,która będzie cię satysfakcjonowała.

Lepiej wykupić Assistance w pakiecie z AC lub indywidualnie np.w PZU na rok(kraj+europa) 210zł z holowaniem do 200km,ale sporo jest ciekawszych ofert na rynku ubezpieczeń i warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej oferty.

Na przyszłość jeśli korzystasz z kalkulatora do wyliczenia składki OC/AC/ASSISTANCE to nigdy nie używaj słowa ''SKUTER'' ponieważ wielu ubezpieczycieli ma źle skonfigurowane kalkulatory i wprowadzają klientów w ślepą uliczkę.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

No to i tak mam najtaniej - koleżanka nie jest agentem tak dla formalności. W agencji dostałem propozycje oc za 109zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak zbierze się 10 osób na AC/oc/ nnw dostaniecie zniżkę od koleżanki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja dostałem apteczkę , etui . Kolega nawigacje .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

No to i tak mam najtaniej - koleżanka nie jest agentem tak dla formalności. W agencji dostałem propozycje oc za 109zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak zbierze się 10 osób na AC/oc/ nnw dostaniecie zniżkę od koleżanki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja dostałem apteczkę , etui . Kolega nawigacje .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cholender ja byłbym za ale ubezpieczenie mam do stycznia, chyba że później będzie też aktualne, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeszcze znalazłem TO

W reg. kiedy można ubezpieczyć pojazd

Pkt. 1 Pojemność silnika powyżej 125 cm3 (wszystkie typy motocykli).

Właśnie o to pytałem kilka postów wyżej. To też produkt grupy Allianz , ale po tym co mnie spotkało dzisiaj napisałem z pytaniem jak tu jest klasyfikowany Burgman 400 i 650. To assistans jest bardzo ciekawe (czytaj - relatywnie tanie) ale obejmuje tylko sezon: od kwietnia do końca października lub można wykupić tylko na dni wyjazdu.

Tak się teraz zastanawiam. Pytałem o OC nie bezpośrednio w Allianz, tylko w Agencji Allianz - może to jakaś różnica ?

Jutro postaram się zamieścić jako ciekawostkę tego scrina - ale mam go na kompie w biurze.

Odnośnik do komentarza

alempicki - daj namiary na kolezanke od ubezpieczen. ja chetnie u niej kupie pakiet

nieaktualne.. w PZU za pakiet OC/NNW na Xmaxa z 2014r. zaplacilem 181 zł (znizka 60%). W porownaniu do kontynuacji umowy ktora mialem w Allianz za 354 zł to połowa ceny!! :))

Odnośnik do komentarza

https://assistance-motocyklowe.pl/produkt/ubezpieczenia-assistance-dla-motocykla

oferta bardzo dobra.

Gdybym mógł to na pewno by się skusił na pakiet full.(szkoda że mam na francuskich blatach motocykl)

Ubezpieczenie konczy mi się za tydzień dam znać jakie składki u mnie.

Poprzednie w Warcie samo OC 116zł

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No ale wyraźnie jest napisane :

Rodzaj pojazdu : MOTOCYKL

I to jest najważniejsze

To że w kat. model wpisali : skuter pow. 50cm to ok ich sprawa ( zresztą zgodna z rzeczywistością)

Ale składki i assistance masz jak na MOTOCYKL.

Jeśli ktoś twierdzi inaczej to chyba powinien się podszkolić :confused:

Poza tym ja nie korzystam z internetu w tych sprawach , wolę KUMATEGO agenta.

Odnośnik do komentarza

Poza tym ja nie korzystam z internetu w tych sprawach , wolę KUMATEGO agenta.

Umowy przez tel lub internet nie mają dla mnie sensu.

Normalnie śmigam do agencji :question:Żeby potem nie było gdzie byłeś? przecież mówiłem że w agencji .

W dobrej agencji doradzą i zawsze znajdą najlepszą oferte .

W Bielsku -Białej ja od 15lat wszystko ubezpieczam w Beskidzkiej Agenci Ubezpieczeniowej (Barnat)

p.s

Jeżeli ktoś jest z B-B lub okolic polecam.

Odnośnik do komentarza

Arturo - problem w tym że ja to dostałem od agenta :( Sam też wychodzę z takiego założenia i korzystam z usług agentów. Zamieściłem to jako ciekawostkę.

Niby jest to jak piszesz motocykl, ale Asssistance tylko Mini. Cytuję: " Niestety skutery w wariantach dostępnych za pośrednictwem agentów nie są objęte tymi szerszymi zakresami Assistance" - koniec cytatu.

A mój skuter o pojemności ponad 50 ccm ubezpieczam w Warcie - OC - 82,00 zł + NNW - 36,00 zł , a assistanse kupię na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Assistance Mini jest za darmo.

A za darmo to dostajemy z reguły wielkie g...no .

Assistane z AC jest ok tak jak i to kupowane oddzielnie.

Odnośnik do komentarza

Dodatkowy assistance na europe wykupiłem na 30dni .

płaciłem 18zł

holowanie 300km

hotel

taxi

NIE KORZYSTAŁEM a wiec nie wiem jak to wygląda w praktyce.

ale w tym roku na pewno biorę pełen pakiet na rok .(Burgman 650 53tyś km)

wiec trzeba już się dobrze zabezpieczyć .

Odnośnik do komentarza

18 zeta za 30 dni :question: Jakoś mało. To jest 60 gr za dzień. A u kogo jak nie tajemnica :question:

pisałem w poscie po wyżej

To było w 2015r Beskidzka Agencja Ubezpieczeniowa (Barnat) Bielsko Biała

http://bausc.pl/

zadzwon tam. normalni ludzie doradzą oddzwonią

p.s

płaciłem ostatnio ubezpieczenie na auto syna. 300zł taniej niż gdzie kolwiek indziej.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, faktycznie pisałeś posta równo ze mną i przegapiłem :)

będe u nich w piątek lub poniedziałek (ubezpieczam moto i auto) mogę o coś spytać jak chcesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...