Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w zeszłym roku już miałem wyższą stawkę we wrześniu już dostałem do zapłaty 130 PLN za Honde Pantheon 125 a wcześniej było 95 PLN w PZU.

Odnośnik do komentarza

witam,

chciałem się podzielić z Wami informacją odnośnie ubezpieczenia OC skutera.

Ostatnio ubezpieczałem swoje MP3 i okazało się, spośród kilku, tj: Allianze, warta, Link4 najtańsze okazało się Link.

W cenie ubezpieczenia OC mamy:

  • OC z programem Pomocy
  • Assistance na opony

i dodatkowo roczny abonament na nawigację Naviexpert.

W związku z powyższym ubezpieczenie kosztowało mnie 145 PLN - 99PLN za nawigację i mamy 46PLN za rok ubezpieczenia OC ;)

pzdr

A miałeś kiedyś styczność z tą firmą w chwili wypłaty ewentualnego odszkodowania?? jak tak oraz kilku moich znajomych. Razem zdecydowanie nigdy więcej nie skorzystam/my.

Niska składka to nie wszystko.......

Życzę bezszkodowej jazdy.....

Odnośnik do komentarza

Widze że wzrost stawki to po prostu dzialania firm ubezpieczeniowych. Patrząc na ilość ubezpieczanych pojazdow jest ich coraz wiecej i drozszych a ewentualne kolizje pochłaniają znacząco kase na odszkodowania. Widac firmy muszą sobie to zrekompensować.

Odnośnik do komentarza

Dla porównania: Za Tmaxa płacę np. w De 190 euro (ok. 830 PLN) rocznie OC przy zniżkach Allianza 50% stawki ...

Z AC wychodzi mi jednak "trochę" więcej...

PS. Do tego dochodzi coroczny podatek drogowy w wysokości- za ten jednoślad- 36 euro (ok. 155 PLN) ...

Czyli- wydał 1000 PLN na podstawowe opłaty- a nie zrobił jeszcze nawet 1 km :( ...

Edit: Mocniejsze moto to oczywiście więcej, a wszystko ponad 98 KM to wręcz "eksplozja" kosztów ubezpieczenia...

Odnośnik do komentarza

A miałeś kiedyś styczność z tą firmą w chwili wypłaty ewentualnego odszkodowania?? jak tak oraz kilku moich znajomych. Razem zdecydowanie nigdy więcej nie skorzystam/my.

Niska składka to nie wszystko.......

Życzę bezszkodowej jazdy.....

Alfi akurat w przypadku Twojego OC nie ma to znaczenia bo z tej polisy kasy Ty nie dostajesz. Co innego AC. Dodam że miałem szkody likwidowane w linku z mojego AC w aucie (uszkodzone drzwi w garażu) oraz w domu (zalana piwnica), bez problemu. Likwidacja bezproblemowa, kasa na czas.

A co do wysokości stawek, podwyżki niestety są nieuniknione ponieważ od lutego firmy ubezpieczeniowe podlegają pod podatek bankowy. Słyszałem również opinie eksperta który twierdził że wzrost stawek wymusza zwiększenie świadczeń przysługujących poszkodowanym z polisy OC sprawcy np. samochód zastępczy.

Dobrą metodą na obniżenie stawek ubezpieczenia była kiedyś zmiana ubezpieczyciela. Nie wiem jak to działa ale jak pamiętam zawsze nowa polisa a najlepiej cały pakiet przy zmianie firmy miałem proponowany na korzystniejszych warunkach. Nie koniecznie była niższa cena ale były dodawane dodatkowe opcje. Niestety dziwnym trafem na kolejny okres warunki nie były już tak atrakcyjne. Pewnie liczyli że klientowi nie będzie się chciało zmieniać firmy i z lenistwa przedłuży umowę a to przecież żaden problem.

Odnośnik do komentarza

wiesz, ja piszę o OC, które bardziej interesuje poszkodowanego, a nie sprawcę ;)

mam nadzieję, że nie będę z tego korzystał

Odnośnik do komentarza

W zeszłym roku zapłaciłem za OC w HDI 42 Zł. a teraz (kilka dni temu) przysłali mi ofertę na 79 Zł......podwyżka prawie 100%. Zapłaciłem :(

Odnośnik do komentarza

(...)

Niska składka to nie wszystko.......

(...)

Zgadza się. Nawet w przypadku końcowego korzystania z ubezpieczenia winnego wypadku (czyjegoś OC) ma się kontakt z likwidacją szkody poprzez własnego ubezpieczyciela. I jak wybrał ktoś wcześniej "TU- krzak" to i takie załatwienie sprawy go oczekuje... Męczące i długie... Pełne krętactw i oszustw przez owe "TU- krzaki" sprawcy i poszkodowanego...

Do niektórych to nawet ciężko się dodzwonić na hotline, a przy telefonie to konsultanci- gamonie, albo takich po prostu udają. Ciąg dalszy załatwiania sprawy na podobnym poziomie...

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zapłaciłem OC 99pln za kolejny rok w PZU w wariancie Komfort za moją 3setkę. 18zł drożej niż przed rokiem.

20pln chcieli za ochronę zniżek i się okazało, że za każdy pojazd jest oddzielne.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zapłaciłem OC 99pln za kolejny rok w PZU w wariancie Komfort za moją 3setkę. 18zł drożej niż przed rokiem.

20pln chcieli za ochronę zniżek i się okazało, że za każdy pojazd jest oddzielne.

Ja zaplacilem 153 zl. Za malaguta 500, ochrona znizek 15 zl. W sklad ubezpieczenia KOMFORT wchodzi rowniez nnw na kierowce i pasazera. Generalnie przyszedl mi list z pzu i patrze wariant z nnw i oc bez ochrony znizek 200 zl z groszems. Udałem się do agenta i mi wyliczyl właśnie 153 zl.

Odnośnik do komentarza

PZU OC+NNW(5tys)+AS(od 20 km) -257 zł, Warta OC+NNW+ASS-243zł, Warta samo OC 94 zł, Uniqa OC+NNW(15tys) -139 zł .60 % zniżki ,

Z listu PZU OC+NNW 200 zł

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie dostałem wznowienie z PZU. OC - 164,00 zł (miałem słtuczke samochodem - chyba jakieś zniżki zabrane, a było 60%) + NNW - 99,00 zł.

Czekam na oferty z HDI i Ergo HESTII - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Z listu PZU OC+NNW 200 zł

W zeszłym roku też otrzymałem list z PZU z propozycją podobnej kwoty za OC. Na szczęście wstrzymałem się z przelewem przez internet (podpadło mi prawie 100% podwyżki bez jakiejkolwiek szkody z mej strony) i pojechałem bezpośrednio do agenta ubezpieczeniowego - zapłaciłem u niego 110zł.

Odnośnik do komentarza

Czyli te listy lepiej wsadzić sobie gdzies. ... i udać sie do agenta wynegocjowac cos lepszego, bo roznice zawsze mozna przeznaczyć na wache :ninja:

Odnośnik do komentarza

W PZU w zeszłym roku przy 60 % zniżce samo OC za 500 cm3 miałem 90 zł.

Na blankietach z PZU jest stawka z NNW - bardzo drogim zresztą. Wg mnie ta opcja jest zbędna.

Zastanówmy się tak naprawdę co nam to daje.

Odnośnik do komentarza

Ja zaplacilem 153 zl. Za malaguta 500, ochrona znizek 15 zl. W sklad ubezpieczenia KOMFORT wchodzi rowniez nnw na kierowce i pasazera. Generalnie przyszedl mi list z pzu i patrze wariant z nnw i oc bez ochrony znizek 200 zl z groszems. Udałem się do agenta i mi wyliczyl właśnie 153 zl.

Full opcja za Malaguta 1154 pln łącznie z Europą

Odnośnik do komentarza

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Na blankietach z PZU jest stawka z NNW - bardzo drogim zresztą. Wg mnie ta opcja jest zbędna.

Zastanówmy się tak naprawdę co nam to daje.

Jak masz inne ubezpieczenie to być może NNW jest zbędne - w innym wypadku chyba jednak warto.

Odnośnik do komentarza

Full opcja za Malaguta 1154 pln łącznie z Europą

Chciałbym tyle móc zapłacić. ... niestety póki co nie stać jest mnie na AC a motor, obecna sytuacja finansowa mi nie pozwala...

Generalnie płace ochrone i nnw nie dlatego że " a może cos" płace i nic nie chce od nich a ja chce byc zdrowy.

Odnośnik do komentarza

Ubezpieczenie robi mi koleżanka jak chcesz podam namiary to ci zrobi ubezpieczenie. Mnie robi wszystkie prywatne ubezpieczenia : domu , samochodu , podróży itd

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Bez urazy kolego, ale co mi z kontaktu z agentem ubezpieczeniowym w Warszawie :question:

Po wizycie w siedzibie PZU - OC - 164,00 zł + NNW - 19,00 zł = 183,00 zł ( OC - 40 % zniżki , NNW - na 5000,00 zł ).

UWAGA na "Pomoc w drodze" - dla motocykli działa tylko w Polsce i tylko w razie wypadku.

Lepsza oferta z WARTY: OC - 82,00 zł + NNW - 36,00 zł = 118,00 zł ( NNW - 5000,00 zł na osobę)

Pytanie: czy ktoś korzystał z : http://assistance-motocyklowe.pl i czy wykupienie OC w Allianz skutkuje tu jakimiś zniżkami :question:

EDIT:

No i panowie (i panie oczywiście) właśnie dostałem ofertę i odpowiedź z Allians. Cena OC + Assistance Mini - 400,00 zł :( - nie mają informacji czy zakup samego OC w Allianz skutkował by jakąś zniżka na tej stronie co podałęm wyżej - wiedzą tylko że to też jest ich produkt.

Ale co mnie najbardzie zdziwiło to cytuję: "Dla skuterów dostępne jest jedynie Car Assistance Mini" - a skutery dzielą tylko na te do 50 cm3 i powyżej 50 cm3.

Czyli wychodzi na to że jakiś kolega co tu raz pisał że " Maxi Skutery to błąd ewolucji" chyba miał racje :) przynajmniej jeżeli chodzi o TUiA.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...