Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym Link4 ma niską składkę. Nie wiem czy najniższą, ale ja w tym miesiącu za burka dałem ok 160pln za rok w porownaniu do pzu, ktore sobie zaśpiewało o prawie 100we więcej. + Jest tez assistance.

Odnośnik do komentarza

Honda Pantheon 125 w PZU pełne zniżki OC 95 zł + 10 zł dopłaciłem jako zabezpieczenie, że przy jednorazowej szkodzie nie tracę zniżek.

Odnośnik do komentarza

Podejdź do jakiegoś brokera lub multiagenta. Z reguły mają do wyboru kilka firm i coś Ci doradzą. Ja osobiście miałem AC w Alianz bo na ten czas była to najlepszą oferta cenowa. Korzystałem również u nich z dodatkowej zniżki ponieważ miałem ubezpieczony dom w tej firmie. Sprawdzałem tez oferty firm Direkt typu AXA itp. było troszkę taniej ale jakoś nie byłem przekonany co do ich wiarygodności w przypadku wypłaty szkody. Teraz wiem że nie ma to żadnego znaczenia czy kupujesz ubezpieczenie przez internet, telefon czy u tzw. "dużego" znanego ubezpieczyciela. Likwidowałem szkody w mieniu (zalanie) i w samochodzie (uszkodzone drzwi) właśnie w Linku i na prawdę wszystko szybko sprawnie i na czas.

Odnośnik do komentarza

Dla porównania: Allianz, B650, 2007, wartość 12100, zniżka na OC - 60%, zniżka na AC - 20% (miałem wcześniej przerwę w ubezpieczeniach AC, więc dopiero nabywam od nowa prawa do zniżek) - zapłaciłem łącznie ok. 1600 za OC+AC+NNW+podstawowy Assistance oraz mieszkanie. Ubezpieczenie mieszkania było warunkiem uzyskania dodatkowych, "tłustych" zniżek pakietowych.

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

Bez specjalnych zniżek OC i AC w PZU wyniosło by mnie 4tys w przypadku X-max 125, ale na szczęście udało się znaleźć pakiet za 1300zł.

Gdyby nie było wyjścia to bym sobie odpuścił przygodę z 2oo

Odnośnik do komentarza

Ja jak kupowałem swojego w salonie to mi PZU zaśpiewało na wejściu przy zniżkach 60% na OC i AC ok 5600 zł ?(wartość burka wtedy to była 36-37 tys) - przy takich cenach to mi mię włączył wsteczny przy jeździe do przodu -:). Ale nie ma jak to diler ma wiele ciekawych umów i do dzisiaj mam ubezpieczenie w Allianz - cały pakiet (OC+AC - stała kwota sprzętu na cały rok, kosztorysy serwisowe itd + ASS na całą Europę + NNW) - w pierwszym roku było to 8% wartości skuta a obecnie trochę ponad 6% wartości. W obecnym roku mam wycenę sprzętu na 26 tysi sprzęt i całe ubezpieczenie za 1800 zł (oczywiście przy zniżkach 60% na OC i AC).

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

Taką cenę wyliczył mi gościu od kredytów w Jaw Moto a dokładnie z salonu Opla obok.

1300zł to w Compensie, a wyliczone zostało chyba w rideonline.pl

OC 130 NW 60 AC 1129

suma gwarancji Na osobie: 5 000 000 EUR, W mieniu: 1 000 000 EUR

Odnośnik do komentarza

Dopowiem tylko, że u siebie mam zniesiony udział własny oraz mam utrzymanie wartości rynkowej w całym okresie ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

A nie mogłeś podać blokady kluczyka? To w gruncie rzeczy jest pewnego rodzaju immobiliser - ta zapada nie jest czysto mechaniczna chyba.

Mocno naciągane, ale może by "łyknęli".

Odnośnik do komentarza

W Allianz wymagają zabezpieczeń w zależności od wartości pojazdu.

Jak dobrze pamiętam do 10tys ma być 1 zabezpieczenie (blokada kierownicy wystarczy).

Powyżej 10 na pewno trzeba mieć 2 zabezpieczenia.

Jeśli chcesz mogę dopytać zaufanego "agenta" ile i jakie zabezpieczenia wymagają.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mi przeliczali różne pakiety u różnych firm..

PZU:

OC 303 zł

OC + AC (14990 ZŁ) + NNW 10 TYS. = 2500 ZŁ!

Link4

OC 180 zł

AC = Brak na motocykle

Allianz

1. OC (462 zł) + Mini car Asistance (0 zł) + Autocasco 14990 zł (938 zł) + Car Asistance (standard) (0 zł) + NNW 10 tys. zł. (50 zł) = 1450 zł

2. Car Asistance + Auto Casco 14990 zł + NNW 10 tys. zł = 1037 zł

Podsumowując:

AC+NNW+Asistance biorę w Allianz, a OC w Link4 :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie. AC mają w Warcie drogie, ale OC najtańsze. Płaciłem w zeszłym roku za Burka 125 jakieś 75 pln. DT 300 może być troszkę drożej, ale i tak tanio, więc sprawdź. AC najtańsze miałem w Uniqa. Jakkolwiek, na AC nie oszczędzaj, bo oprócz składki ważna jest jeszcze bezproblemowa obsługa w razie W i mniejsze nerwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...