Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to przeniosłem dyskusję do odpowiedniego tematu.

Po drugie proszę podawać kwoty OC i AC własnego przykładu razem z informacją o posiadanych zniżkach oraz czy składka jest za rok czy w innej formie. Bez tych informacji robi się dezinformacja.

Ja płacę z OC w PZU 90 zł za rok przy zniżkach 60 %.

Odnośnik do komentarza

Po drugie proszę podawać kwoty OC i AC własnego przykładu razem z informacją o posiadanych zniżkach oraz czy składka jest za rok czy w innej formie. Bez tych informacji robi się dezinformacja.

Ja płacę z OC w PZU 90 zł za rok przy zniżkach 60 %.

Ważny jest też chyba region - stawki są różne. OC w PZU w Rzeszowie - zniżki 60 % - 102,00 zł.

Odnośnik do komentarza

U mnie w Szamoni samo OC to koszt 90zł. a kładka AC chcieli 1500zł. z AC nie skorzystałem, oczywiście wszystko przy zniżkach 60%, już 17 lat płace AC i jakoś nigdy z niego nie korzystałem, jak by policzyć te siano to by była nie zła furka, oczywiście nie jeżdżę jak niedzielny kierowca, z Szamoni do Zakopcą podróżowałem 5h, 40min

Odnośnik do komentarza

podobno w link 4 jak dopłacisz 15zł. do OC to jest jakieś mini asistans ale dokładnie nie wiem na czym to polega, nie zagłębiłem się w temat na razie śmigam jeszcze na ubezpieczeniu poprzednika od którego kupiłem tylko podpytywałem się o AC jaka cena.

Odnośnik do komentarza

A więc tak. Na OC mam 0% zniżek bo poszkodowana blondynka zgłosiła szkodę spowodowaną przeze mnie 2012 roku zgłosiła w 2014. Mam 20% zniżek na AC wpisane w systemach UFG. Mieszkam w Warszawie. zanim się zdecyduje na AC w Allianz prosiłbym o opinie o tym ubrzpieczycielu. W poniedziałek kupuje downtowna 300i :D

Odnośnik do komentarza

Realizowałem NNW w Allianz na sobie oraz wymieniałem 2 przednie szyby w samochodach, bo za 1-szym razem dostałem kamieniem od przejeżdzającego po drugiej stronie dwupasmówki samochodu, a za drugim, prawdopodobnie dzieciaki trafiły mi w szybę kamieniem - pojawił się odprysk wielkości groszówki. We wszystkich przypadkach było sprawnie i bez kłopotów.

Odnośnik do komentarza

W Allianz miałem likwidowane szkody z polisy komunikacyjnej i majątkowej (dom) a teściowa z NW. Nie było żadnych problemów, wszystko na czas. Oczywiście trzeba ze swojej strony dopełnić wszelkich formalności (zgromadzić potrzebną dokumentację) w tedy likwidacja szkody przebiega sprawnie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja rownież korzystałem z procedury likwidacji szkód (raz szyba przednia, 2 razy kolizja drogowa) w Allianz i nie miałem żadnych problemów. Szybko, sprawnie, polecam. Moim zdaniem lepiej dopłacić do nieco wyższej składki w droższej TU, niż u tańszej konkurencji właśnie dlatego, by przy likwidacji szkody nie trzeba było dowodzić, że nie jest się wielbłądem.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca się z tym zgodzę. Miałem szkody likwidowane w Liberty i Link4, likwidacja również bezproblemowa, na czas sprawnie. W tej chwili przepisy ogólne obligują ubezpieczycieli do zachowania terminów. Ważne aby ze swojej strony doełnoć wszelkich formalności.

Odnośnik do komentarza

Dziś ubezpieczyłem nowiutkie kymco people gt 300i ABS wartość fakturowa 14600zł. Pakiet w allianz kosztował 1127zł OC + AC + Mini asistance + NNW 30000zł + utrzymanie wartości pojazdu przez cały rok. Wariant bez utrzymania wartości pojazdu kosztował 957zł. Ostatecznie wykupiłem OC w Warcie (94zł) oraz AC+NNW+utrzymanie wartości + mini asistance w Allianz za 856zł. Razem wyszło równiutkie 950zł, czyli 170zł taniej niż cały pakiet w Allianz.

Można zapamiętać, OC najtańsze w Warcie, AC w Allianz. Zniżki mam maks dla oc i 50% dla AC. Podsumowując da się w pełni ubezpieczyć skuter za około 6,5% wartości pojazdu przy zniżkach zbliżonych do maks.

Odnośnik do komentarza

Trzeba doprecyzować szczegóły takie jak udział własny, sposób likwidacji szkody itp. Samo OC w Allianz jest drogie i nawet zakup w pakiecie AC z OC może się nie opłacać, lepiej kupić OC u innego ubezpieczyciela. Allianz stosuje też dodatkowe zniżki dla posiadaczy co najmniej trzech produktów ubezpieczeniowych tej firmy (aut, dom, itp) co może finalnie skutkować niższą składką.

Odnośnik do komentarza

Nic z tego nie rozumiem. Też byłem w Allianz. Maksymalne zniżki. Nowe Kymco DT 300, wartość 18 tys. składka 2 tys.

Ubezpieczenia w Allianz są tanie w pakietach dealerskich. Gdy ja kiedyś kupowałem DT300 to z takimi samymi zniżkami zapłaciłem ok 1 kPLN.

Odnośnik do komentarza

Ja ubezpieczam w Allianz, ale chodzę do oddziału, do takiej pani co mnie wzięła pod swoją opiekę. Czyli wartość skutera 17,5 tyś, pełny pakiet bez udziałów własnych, na oryginalnych częściach, NNW na dwie osoby, zniżki chyba 50% i do zapłaty 1307zł

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja ubezpieczam w Allianz, ale chodzę do oddziału, do takiej pani co mnie wzięła pod swoją opiekę. Czyli wartość skutera 17,5 tyś, pełny pakiet bez udziałów własnych, na oryginalnych częściach, NNW na dwie osoby, zniżki chyba 50% i do zapłaty 1307zł

Polska to dziwny kraj

Odnośnik do komentarza

Czasem warto spytać w kilku miejscach, może się to opłacić. W ubiegłym roku ubezpieczaliśmy auto w pełnym zakresie. Doszliśmy do wniosku że będzie to PZU. W naszym miejscowym inspektoracie Pani wyliczyła nam kwotę coś koło 2000 zł a pośrednik/broker z Wrocławia dokładnie za te same warunki zaproponował 200 zł mniej i do tego jeszcze przyjechał do domu z wypisaną polisą. Widać są jakieś możliwości negocjacji, może schodzą ze swojej marży ? Nie wiem ale jak jest chwila czasu przed zawarciem ubezpieczenia, warto podzwonić i popytać. Można zaoszczędzić parę złotych.

Odnośnik do komentarza

Dziwny nie dziwny. Prawda jest taka że cena ubezpieczenia jest zależna gdzie pojazd jest używany. Większe miasto=większy ruch=większe prawdopodobieństwo stłuczki.

Przykład z życia. Kolega jest zameldowany w Krosinie składka wychodzi mu X. Dla tego samego pojazdu z przeliczeniem że miałby meldunek w Krakowie wychodzi X*160%.

Oczywiście meldunek to jedno, a miejsce użytkowania (czyli to o co pyta ubezpieczyciel) to drugie. Ale ciężko mówić że się używa pojazdu w "Pipidówie" jak meldunek jest w dużym mieście i stłuczka będzie w dużym mieście.

Odnośnik do komentarza

Kolego kris02, za duża jest ta różnica. Ktoś chciał Cię naciąć. Nie mam żadnych elementów w AC sztucznie obniżających stawkę jak wkład własny, czy amortyzacja części. Pełny wariant serwisowy, utrzymanie wartości pojazdu przez rok. Jedyne co to odhaczyliśmy w programie to pełny asistance, zostawiając asistance mini(zintegrowany). Ubezpieczałem w prywatnym biurze, a nie u dealera. Generalnie ubezpieczenia motocykli nie da się zrobić on-line, tylko przez agenta, więc chciał Cię naciąć i tyle myślę. Miejsce użytkowania jest ważne, ale aż taka różnica jest niewytłumaczalna.

Odnośnik do komentarza

Składka zależy od:

- pojemności,

- przebiegu szkodowości,

- czy ubezpieczony jest u tego samoego ubezpieczyciela inny pojazd, mieszkanie ?

- zakres ubezpieczenia,

- wiek pojazdu,

- udział własny,

- sposób likwidacji szkody ASO, rozliczenie fakturowe lub w stacjach, które mają podpisaną umowę,

- wiek właściciela i ewentulanie wiek innego kierowcy.

- zakres ASS,

- czy AC obowiązuje poza RP?

[...]

I "apetytu" ubezpieczyciela. Nie zapominajmy o tym. :)
Odnośnik do komentarza

witam,

chciałem się podzielić z Wami informacją odnośnie ubezpieczenia OC skutera.

Ostatnio ubezpieczałem swoje MP3 i okazało się, spośród kilku, tj: Allianze, warta, Link4 najtańsze okazało się Link.

W cenie ubezpieczenia OC mamy:

  • OC z programem Pomocy
  • Assistance na opony

i dodatkowo roczny abonament na nawigację Naviexpert.

W związku z powyższym ubezpieczenie kosztowało mnie 145 PLN - 99PLN za nawigację i mamy 46PLN za rok ubezpieczenia OC ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...