Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Dywelj - doczytaj dobrze - ta pomoc w drodze prawdopodobnie działa tylko w przypadku wypadku !! Nie obejmuje awarii !!

Jeżeli się mylę to stawiam :beer:

Odnośnik do komentarza

w zależności od źródła podają że w ubiegłym roku ilość wypadków motocyklowych spadła nawet o 40%

a ubezpieczenie motocyklów podnieśli nawet o 150%

brat płacił wczoraj 95 zł a poprzednio 45 zł

w poniedziałek mamy rejestrować pierwszy motor syna

już się tego boję bo brat by mieć 95zł musiał zaznaczyć że jego motorem nie będzie jeździł nikt poniżej 21 roku życia prawkiem mającym mniej niż 3 lata

kiedy w końcu się zbuntujemy przeciwko takiemu chamstwu ?

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem zauważyłem że kończy mi się ubezpieczenie za Kymco więc zadzwoniłem do PZU i mówię że zapomnieli mi przysłać ponownego ubezpieczenia, no i gościu mi wyliczył 130 PLN bo mam niby tylko 50% zniżki, i ja mu mówię że od 17 roku życia mam ciągłość i nie miałem żadnych kolizji i sprawdził to i powiedział że faktycznie w zeszłym roku miałem 60% i to jakiś błąd wtargnął w system i przez ten błąd w zeszłym roku we wrześniu miałem do zapłaty za hondę 125 130 PLN. A w rzeczywistości mam do zapłaty 109 PLN.

Odnośnik do komentarza

synowi OC w Warcie policzyli 270 zł

Zastanów się co Ty piszesz ! Takim wpisem zaśmiecasz wątek ! Za jaki pojazd, z jaką pojemnością i przy jakich zniżkach jest ta stawka, taki wpis coś mówi. Administracja

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zapłaciłem OC za Burgmana 400 w PZU - wyszło 129zł ze zniżką 60% i ochroną zniżek. Na "pocieszenie" Pani powiedziała, że i tak mi się udało, bo w poniedziałek będą już nowe stawki ubezpieczeń i będzie drożej...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zapłaciłem OC za Burgmana 400 w PZU - wyszło 129zł ze zniżką 60% i ochroną zniżek. Na "pocieszenie" Pani powiedziała, że i tak mi się udało, bo w poniedziałek będą już nowe stawki ubezpieczeń i będzie drożej...

Jaka miejscowość ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

alempicki, miejscowość masz podaną w moim profilu, ale żeby nie pisać bez sensu to podam bardziej szczegółowo: Poręba, powiat zawierciański, woj. śląskie :)

Odnośnik do komentarza

synowi OC w Warcie policzyli 270 zł

Zastanów się co Ty piszesz ! Takim wpisem zaśmiecasz wątek ! Za jaki pojazd, z jaką pojemnością i przy jakich zniżkach jest ta stawka, taki wpis coś mówi. Administracja

zastanowiłem się !

fakt , myślałem że wcześniej napisałem że to Hyosung GT 125 ccm

syn 21 lat , wiszą na nim dwie kolizje autami

czyli zwyżki nie zniżki

Odnośnik do komentarza

Chcę kupić nowy skuter. Więc się już dowiaduję tu i tam... Właśnie otrzymałem propozycję ubezpieczenia OC z PZU:

Po 60% zniżkach...

...siedzicie.? Żebyście się nie przewrócili...

2408 zł - OC, tak to na razie tylko OC...

o AC... Nawet nie piszę.!!! MASAKRA.!

Hmm... Bez zniżek OC byłoby 6020 zł.! Hmm... w tym chyba zawarta jest bardzo przyjemna premia na wakacje dla prezesa i agenta...

To są jakieś jaja chyba...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Misiek, pomyłka jakaś.

Komp się komuś zawiesił ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

2408 zł - OC, tak to na razie tylko OC...

o AC... Nawet nie piszę.!!! MASAKRA.!

Miśku, mi też krzyknęli ponad 2 kawałki za OC, ale ja nie mam niżek. OC, AC, NNW wycenili mi na blisko 8000 zlotych :(. Udało się taniej w pakiecie dilerskim i zamknąłem się w kwocie 2000 pln w HONDZIE. U Agenta kwoty kosmos.

Odnośnik do komentarza

Chcę kupić nowy skuter. Więc się już dowiaduję tu i tam... Właśnie otrzymałem propozycję ubezpieczenia OC z PZU:

Po 60% zniżkach...

...siedzicie.? Żebyście się nie przewrócili...

2408 zł - OC, tak to na razie tylko OC...

o AC... Nawet nie piszę.!!! MASAKRA.!

Hmm... Bez zniżek OC byłoby 6020 zł.! Hmm... w tym chyba zawarta jest bardzo przyjemna premia na wakacje dla prezesa i agenta...

To są jakieś jaja chyba...

:chair:

hahahaha tyle to się płaci oc/ac za samochód nowy o wartości rynkowej ok 140tyś zł :P

Odnośnik do komentarza

Za T-Maxa SJ03 z 2004 roku w PZU zapłaciłem kilka dni temu 115 zł, zniżki mam maksymalne, oprócz tego mam jeszcze OC na 2 samochody - nie wiem, na ile wpływa to na kalkulację, ale pytali, ile pojazdów mam na siebie ubezpieczonych. Miasto Kielce.

Odnośnik do komentarza

Chcę kupić nowy skuter. Więc się już dowiaduję tu i tam... Właśnie otrzymałem propozycję ubezpieczenia OC z PZU:

Po 60% zniżkach...

...siedzicie.? Żebyście się nie przewrócili...

2408 zł - OC, tak to na razie tylko OC...

o AC... Nawet nie piszę.!!! MASAKRA.!

Hmm... Bez zniżek OC byłoby 6020 zł.! Hmm... w tym chyba zawarta jest bardzo przyjemna premia na wakacje dla prezesa i agenta...

To są jakieś jaja chyba...

Przepraszam ale od jakiej wartości skutera podali Ci tę stawkę? To jest pewnie OC i AC razem. Dla mnie to nie jest żaden szok, jak kupiłem parę lat temu nowego Silvera to zapłaciłem za pełen pakiet po max zniżkach koło 2 tyś w Alianz i to była najlepsza oferta na rynku. Dodam tylko że wartość skutera to 20 tyś zł i miałem dodatkową zniżkę za trzecią polisę w tej firmie. A przecież ostatnio stawki poszły mocno do góry.

Odnośnik do komentarza

Definitywnie pomyłka. Nie może jeden region płacić 115 PLN, a drugi 2400 PL. Niemożliwe za to samo ubezpieczenie, w tym samym TU i przy identycznych zniżkach. Oczywiście, że są delikatne wahania w składce każdego ubezpieczenia pomiędzy regionami, ale nie aż takie :) .

Odnośnik do komentarza

Różnice pomiędzy regionami dochodzą do max 30-40% w zależności od TU, ale nie kilkaset procent. Z drugiej strony ostatnio stawki za OC opierają się na zupełnie niezrozumiałych dla mnie kryteriach. W lutym kupiłem Peugeota 1007 1.4 8v z 2006 roku dla narzeczonej i poprzedni właściciel w Ergo Hestii płacił 329 zł za OC. Polisa kończyła się w połowie czerwca, więc skontaktowałem się z nimi w sprawie kalkulacji i przy max zniżkach wyliczyli mi prawie 700 zł, a np. w Avivie, w której od kilku lat ubezpieczam Sonatę z silnikiem 2,5 V6 (składka ok. 700 zł, ale za cały pakiet z NNW na 50 000 zł dla kierowcy i każdego z pasażerów, assistance i ubezpieczenie mieszkania) wyliczyli mi za tego Peugeota kwotę ok 900 zł za samo OC. Ostatecznie OC kupiłem w PZU za kwotę 354 zł.

A co do motocykli, to od kilku lat składki, które płaciłem, oscylowały w przedziale od 90 zł (za Piaggio X9 EVO 125ccm z 2005) do 180 zł (za Fazera 600 z 2003). Za Burgmana 400 płaciłem coś około 110 zł.

Odnośnik do komentarza

Misiek, a może należysz do "grupy zwiększonego ryzyka" ;) i "robisz" grube wypłaty ;) ?

PS. Nie wyskoczyły na ekranie kompa tego agenta wykrzykniki i tłusty czerwony tekst ;) ?

Zart oczywiście, dalej obstawiam pomyłkę i niedouczenie "ajdżenta od ubezpieczeń"...

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale od jakiej wartości skutera podali Ci tę stawkę? To jest pewnie OC i AC razem.

Heeee... Heeee... Nie nie.! To jest samo OC.

Razem OC i AC w PZU wyszło grubo ponad 9000 zł.

Ten skuter co chcę kupić to chyba z tytanu i złota.? Prototyp jakiś chyba.??? Jedyny na Burgmanii.?

W jakimś "rankomacie" wyszły mi wczoraj jeszcze dwie propozycje OC za 229 i 282 zł... kwoty do przyjęcia, ale AC nadal zgroza. Szukam dalej, może znajdę AC z rozsądną składką.?

Za moją nową SW-T400 w 2009 składka OC w PZU wynosiła 90 zł, po 6 latach wzrosła do 109 zł i do takiej kwoty chciałbym się zbliżyć. Od kilkunastu lat jestem tylko i wyłącznie sponsorem towarzystw ubezpieczeniowych i uważam, że powinienem być traktowany z ich strony uczciwie.!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

składka OC w PZU wynosiła 90 zł, po 6 latach wzrosła do 109 zł i do takiej kwoty chciałbym się zbliżyć.

ZAPOMNIJ !!!!!!!!!!!!!

Stawki OC poszły mocno do góry.

Skoro kupujesz nowy sprzęt to tylko pakietowe ubezpieczenie z Allianz wychodzi najtaniej.

To było jakieś 6% wartości przy AC + 200 OC ( samo OC idzie dostać za ok 100-120zł w innych firmach)

Odnośnik do komentarza

Ja za nowego Maxsyma 600 w marcu zapłaciłem OC ok. 140zł oraz AC 1080zł. Wartość skutera do ubezpieczenia to 22k.

Wcześniej ubezpieczałem tylko samochód i w sumie nie wiem czy zniżki przeszły na skuter czy nie. Generalnie byłem przygotowany na większą kwotę ale miło się zaskoczyłem.

OC mam w Uniqa natomiast autocasco i NNW w Allianz.

Pamiętam, że dzwoniłem też do jakiegoś agenta z PZU i zaproponował jakieś astronomiczne stawki coś ok. 5-6k za pakiet - szybko się z nim pożegnałem :argue:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...