Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Poohatek napisał:

................ Chyba z 10%, ale jak się dowiedziałem, to nie jest ta tak, że leci 10% i już.

Ale napisz coś więcej. Jakie TU ? Z tą utratą zniżek to w różnych towarzystwach różnie bywa, ale przeważnie traci się 20 % zniżek. (10% się zyskuje za każdy rok bezszkodowej jazdy). 

18 minut temu, Poohatek napisał:

Do ubezpieczenia mam holowanie w cenie chyba do 100 lub 150km

Ale to też rozwiń. Masz holowanie ale dokładnie kiedy ? Czy tylko w razie wypadku ? Czy też w razie awarii ?  Bo to spora różnica.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, EndriuBis napisał:

Ale napisz coś więcej. Jakie TU ? Z tą utratą zniżek to w różnych towarzystwach różnie bywa, ale przeważnie traci się 20 % zniżek. (10% się zyskuje za każdy rok bezszkodowej jazdy). 

Ale to też rozwiń. Masz holowanie ale dokładnie kiedy ? Czy tylko w razie wypadku ? Czy też w razie awarii ?  Bo to spora różnica.

Teraz już nie pamiętam, bo jedno auto sprzedałem, ale to był chyba TUZ. Być może masz rację, że jest to 20% utraty. Do końca nie wnikałe, bo i tak auto i motor muszę ubezpieczyć. 

Holowanie jest w przypadku awarii sprzętu. I te 100km to jest od miejsca zamieszkania, więc jeśli będę nad morzem to muszę 80 km pchać sprzęt a potem to już z górki :-)

Odnośnik do komentarza
Dnia 18.05.2017 o 14:51, EndriuBis napisał:

Wydaje mi się że teraz HDI  I  WARTA  -  to to samo.  Z ciekawości  -  ile km masz holowania w razie awarii  ?  W Warcie  ZŁOTY - to do 200 km i tylko w Polsce.

 

Andrzej. Hdi i Warta to firmy wspolne . 

Tak pisze w warunkach umowy : 

 
 
„””
W HDI możesz wybrać wariant assistance, który odpowiada Twoim potrzebom- to Ty decydujesz o zakresie pomocy, jakiej udzielimy Ci na drodze w razie problemów z autem. Nasi klienci mają zapewnioną podstawową pomoc w razie wypadku polegającą na holowaniu pojazdu do 100 km, udzieleniu informacji serwisowej czy przekazaniu wiadomości.
 
Jeśli potrzebujesz szerszej pomocy, możesz wybrać jeden z szerszych wariantów HDI Moto Assistance+. Będziesz mógł wtedy liczyć na pomoc nie tylko w razie wypadku, ale też awarii i innych zdarzeń (np. przedziurawienia opony, braku paliwa itp.).   „”””
 
100 km holowania tylko . Ale ogolnie u nas w Polsce uslugi ubezpieczenia motocykli sa traktowane jeszcze bardzo slabo .

Chyba ze sie cos teraz zmieni , bo mam ubezpieczyc - przedluzyc do konca stycznia ubezpieczenie . Jak dostane polise to zerkne dokladnie jak jest w tym roku z tym holowaniem .

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Bogusz napisał:

Chyba ze sie cos teraz zmieni , bo mam ubezpieczyc - przedluzyc do konca stycznia ubezpieczenie . Jak dostane polise to zerkne dokladnie jak jest w tym roku z tym holowaniem .

hymn...   w Warcie w tamtym roku ASS Złoty to było 200 km  holowania (wypadek , awaria) i obowiązywało w całej Europie. Tylko min. 20 km od adresu zamieszkania.  Na motocykl nic innego nie dostaniesz mając wykupione samo OC. Sytuacja się zmienia jak masz cały pakiet OC + AC. 

13 godzin temu, Poohatek napisał:

Holowanie jest w przypadku awarii sprzętu. I te 100 km to jest od miejsca zamieszkania, więc jeśli będę nad morzem to muszę 80 km pchać sprzęt a potem to już z górki :-)

aa.. :o  początkowo nie załapałem, bo umiejscowiłem  Żary pod Krakowem :D  ale potem doczytałem że ty z Lubuskiego :)

Ten TUZ  to to: https://www.tuz.pl/   ?

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie wchodziłem na ich stronę ale patrząc, że jest to Towarzystko Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ to myślę, że innego nie znajdziemy.

Co do holowania dłuższego... Mógłbym mieć większy dystans i tylko z OC, ale było to chyba 50km więcej a stawka też coś koło 50 złotych więcej, więc zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Dnia 15.1.2018 o 19:29, Bogusz napisał:

(...)Wiernosc danej firmie wcale nie przeklada sie na znizki , ktore powinnismy dostac . Tak jest tez w innych krajach .
 

W de nie ma znaczenia "wierność" danemu TU. Jest baza danych i każdy ubezpieczeniobiorca (niekoniecznie z prawem jazdy) ma swoją "kartotekę" z zapisanymi aktualnymi zniżkami. Nie można tego przeskoczyć, ani ze strony ubezpieczyciela, ani ubezpieczającego.

I z tymi danymi mogę sobie wybierac w ok. 50 ofertach. Co śmieszniejsze, każdy pojazd ma swój "klucz- numer" ubezpieczeniowy z różnymi stawkami i np. może być tak, że Lexus V8 z 283 KM będzie tańszy w składkach od np. Corsy z 60 KM... Złożony temat wypadkowości danych modeli ;) ... Dlatego w każdym modelu warto przed kupnem i ubezpieczeniem sprawdzić obowiązujące go stawki, bo nie jest ona powiązana z mocą czy pojemnością i czasami można się "mocno zdziwić" wysokością stawki za jakąś "popierdułkę" ;) ...

Odnośnik do komentarza

Co kraj to obyczaj ...
A odpowiedz dla Andrzeja :
Wybierając wariant Złoty ubezpieczenia HDI MOTO Assistance+ możesz liczyć na:
- pomoc w razie wypadku, kradzieży, awarii, innych zdarzeń losowych, i nieszczęśliwego wypadku
- limit na holowanie pojazdu do 200 km, pozwala na udzielenie realnej pomocy
- pojazd zastępczy na 5 dni po wypadku lub kradzieży
- ochronę na terytorium całej Europy
To HDI HMA+zloty assistance .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Co kraj to obyczaj ...
A odpowiedz dla Andrzeja - EndriuBis :
Wybierając wariant Złoty ubezpieczenia HDI MOTO Assistance+ możesz liczyć na:
- pomoc w razie wypadku, kradzieży, awarii, innych zdarzeń losowych, i nieszczęśliwego wypadku
- limit na holowanie pojazdu do 200 km, pozwala na udzielenie realnej pomocy
- pojazd zastępczy na 5 dni po wypadku lub kradzieży
- ochronę na terytorium całej Europy
To HDI HMA+zloty assistance .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Dorzucę jako ciekawostkę. Obecnie ubezpieczałem AC GP800 i najkorzystniejszy wariant wyszedł w .... Gothaer, korzystniej niż w Allianzie. Pierwszy taki przypadek z mojej dotychczasowej historii. Dodatkowo Gothaer wyliczył w miarę realną wartość pojazdu podczas gdy Allianz wydawało się, że ostro nie do szacował. 

Odnośnik do komentarza

Ja u siebie w Piotrkowie, za podstawowe ubezpieczenie hondy przy 600 ccm w Warcie 207 zł w PZU 172, oba podstawowe pakiety, podobno jeszcze Piotrków Trybunalski ma jedne z najtańszych ubezpieczeń... full zniżek....

Odnośnik do komentarza

Przedwczoraj dostałem wyszczególniony rachunek 2018 za Tmaxa: samo OC to w Berlinie 137,88 € rocznie (36% stawki podstawowej). Moje tegoroczne zniżki akurat za ten pojazd to 64% .

Odnośnik do komentarza

Czy ja napisałem gdzieś, że to tragedia ?  ? Aaa, zapomniałem o podatku drogowym... Za Tmaxa jest co roku 36 euro... Czyli 137,88 + 36= 173,88 przy dzisiajeszym kursie 1 euro- 4,23 PLN robi 735,50 PLN i można śmigać...

Czyste info ?  .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
50 minut temu, dr.big napisał:

 za Tmaxa: samo OC to w Berlinie 137,88 € rocznie (36% stawki podstawowej). Moje tegoroczne zniżki akurat za ten pojazd to 64% .

 To i tak sporo taniej niż za takie samo ubezpieczenie Tmaxa we Włoszech :whistling:

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, można mieć sezonowe tablice nawet na 3 miesiące :) . Wtedy ta suma przez 12 i razy 3 :) . Wychodzi za 3 miechy 43,47 euro . Ale wtedy nie schodzą zniżki ubezpieczeniowe.

Sumy policzone oczywiście przy moich zniżkach. Przy 100% byłoby wszystko około x3 :) .

Edit: Kiedys była naprawdę duża przepaść w stawkach moto powyżej 98 KM, dlatego dużo starszych jest zdławiona (lub nawet produkowana) do tych 98KM. Dzisiaj tego skoku stawki ubezpieczenia już nie ma.

Wszystko to kwestia posiadanych zniżek... Jak już wcześniej pisałem, jazda na 100% jest morderczo droga ;)  ... A i jeszcze coś, to, że posada się na jakiś pojazd 65% zniżek nie powoduje, że na inny też się je ma. Na każdy pojazd ma się inne zniżki i trzeba je sobie osobno latami "wypracować"

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem po zebraniu ofert na OC na GTS300:
Alianz 474
PZU 174
Hestia 225
Uniqua 123
Warta 149
Compensa 180
Generali 235


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To podpytam przed ubezpieczeniem .....

Czy Warto wziąć OC w takiej uniqua za np 123zł + AC np Allianz ......

Czy w całości pakiet u jednego ubezpieczyciela  ..??

Odnośnik do komentarza

Gdzie weźmiesz OC to dla Ciebie jest w zasadzie bez znaczenia bo nie Ty z niego będziesz dostawał pieniądze tylko ten którego trafiłeś - chociaż są Towarzystwa które w razie gdy Ciebie trafią Tobie wypłacają a potem ściągają z ubezpieczenia przeciwnika. Jeśli bierzesz pakiet OC/AC najczęściej możesz liczyć na dodatkową zniżkę. To po prostu trzeba samemu przekalkulować bo wiele rzeczy jest branych pod uwagę, różnie są systemy zniżek/wzwyżek. Jeden może mieć taniej w Towarzystwie X a drugi w Y.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie w/w firmy dają w tej cenie
OC bez Asistance
Składka płatna jednorazowo
Kierowca 7 lat bez wypadku i miasto rejestracji Kielce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, tomekmajesty napisał:

Wszystkie w/w firmy dają w tej cenie
OC bez Asistance
Składka płatna jednorazowo
Kierowca 7 lat bez wypadku i miasto rejestracji Kielce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, Tak, ale w PZU niby jest w opcji zawsze "komfort", niby nic, ale zawsze jakaś pomoc i holowanie, jak to się mówi gratis, wiem, że to nie jest we wskazane miejsce, ale zawsze....

 

Dodam, jeszcze, że miałem 3 lata temu bombę, bbyło to dokładnie 7.03.2015, jak Pani mi przeliczyła składkę po dniu kolizji, czyli po upłuwie 3 lat to składnka w Warcie zmniejszyła się o 10%.

Jeszcze jest kwestia innych ubezpieczeń, ja mam ubezpieczony dom, opcje mam pełną, a przez to, że mam motocykl w PZU mam zniżki dodatkowo 10%, uważam, że mi się to opłaca raczej, mam taniej około 50 zł na ubezpieczeniu domu...., ale czekam jeszcze na telefon agenta z Uniqa, zobaczymy co powie i dopiszę....

Odnośnik do komentarza

Z tym assistance to bywa różnie
Bo po kolegę wysłali kiedyś holownik ale gość nie miał uchwytów na moto i nie mógł sobie poradzić z przewozem
Ostatecznie kolega zrezygnował i inny koleś podjechał po niego przyczepką ze Statoil wypożyczoną



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

A dokupujecie jakieś moto-holowanie ? jakie ceny ewentualnie bo będę zainteresowany .

Wysłane z A-5 przez Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dzisiaj ulżyłem trochę portfelowi. PZU wariant SUPER. OC + ochrona zniżek 169 zł, Pomoc w drodze (Asistance)109 zł (limit 120 km). Czy występuje wyższy limit km?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, kris02 napisał:

Dzisiaj ulżyłem trochę portfelowi. PZU wariant SUPER. OC + ochrona zniżek 169 zł, Pomoc w drodze (Asistance)109 zł (limit 120 km). Czy występuje wyższy limit km?

Mnie wyliczyli w PZU 255 zł i pani mówiła, że ochrona od 20 do150 km. 

Ustaliłem tel., że HDI ma od 25 do 200 km więc chyba zmienię.

Odnośnik do komentarza

Mam w PZU 800 km
Chociaż nie wiem po co bo nie jeżdżę tak daleko
:)
Oczywiście cała UE


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...