Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, tomekmajesty napisał:

Mam w PZU 800 km
Chociaż nie wiem po co bo nie jeżdżę tak daleko

A coś więcej ?    Masz pakiet OC + AC + ASS  ?   Czy też te 800 km to nie jest przypadkiem  ASS standard - czyli holowanie tylko w razie wypadku ?

Twoja informacja jest bardzo ogólnikowa i wydaje mi się nie realna w przypadku motocykla. A ile zapłaciłeś jak nie tajemnica ?  

Generalnie to u mnie "już po ptokach" bo nowa polisa zaczęła działać od dzisiaj (tylko termin płatności mam przesunięty).  Mam do zapłacenia  w TU WARTA  2 raty po 179,00 zł  - to jest OC + ASS Złoty -  holowanie do 200 km w całej UE  bez względu na przyczynę.   Pokutuję jeszcze za dwie stłuczki samochodem (nie moje, ale z mojej polisy :( ). 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mała poprawka. Limit mam 150 km.

2 godziny temu, tomekmajesty napisał:

Mam w PZU 800 km
Chociaż nie wiem po co bo nie jeżdżę tak daleko
:)
Oczywiście cała UE


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Można coś więcej szczegółów. Dzisiaj ubezpieczałem i powiedziano mi, że 150 km to jest maks. Nie było mowy nic o 800 km :angry:

Odnośnik do komentarza
Co kraj to obyczaj ...
A odpowiedz dla Andrzeja :
Wybierając wariant Złoty ubezpieczenia HDI MOTO Assistance+ możesz liczyć na:
- pomoc w razie wypadku, kradzieży, awarii, innych zdarzeń losowych, i nieszczęśliwego wypadku
- limit na holowanie pojazdu do 200 km, pozwala na udzielenie realnej pomocy
- pojazd zastępczy na 5 dni po wypadku lub kradzieży
- ochronę na terytorium całej Europy
To HDI HMA+zloty assistance .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Powyższe jest w Warcie - HDI .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, kris02 napisał:

Mała poprawka. Limit mam 150 km.

Można coś więcej szczegółów. Dzisiaj ubezpieczałem i powiedziano mi, że 150 km to jest maks. Nie było mowy nic o 800 km :angry:

limit kilometrów jest uzależniony od wieku motocykla ,mój 2005 miał limity 150 km PZU ,200 km Hdi 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
6 minut temu, jacrac1 napisał:

limit kilometrów jest uzależniony od wieku motocykla ,mój 2005 miał limity 150 km PZU ,200 km Hdi 

Chyba coś nie tak. Moja maszyna jest z 2013 i limit 150 km. W warunkach nie ma mowy o wieku motocykla.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, jacrac1 napisał:

limit kilometrów jest uzależniony od wieku motocykla ,mój 2005 miał limity 150 km PZU ,200 km Hdi 

a to kolega pojechał :)   to znaczy jak ?   Im starszy to lepiej ? ;)

z tego co ja wyczytałem to wiek motocykla jest ważny przy wykupowaniu ubezpieczeń krótkoterminowych na czas podróży. Na motocykl który ma więcej jak 10 lat nie wykupisz takiego ubezpieczenia.  Dla polisy  ASS całorocznej nie ma podziału na wiek motocykla.  Przynajmniej ja się nie spotkałem   Jest określony limit km  i  max. kwota ubezpieczenia na cały okres.

Odnośnik do komentarza

czym starszy tym gorzej ,czyli mniej km . holowania assistance  . ubezpieczałem w zeszłym tygodniu i też się zdziwiłem , nawet pani w ubezpieczalni dzwoniła do centrali bo nie chciałem w to wierzyć .

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tomekmajesty napisał:

Mam w PZU 800 km
Chociaż nie wiem po co bo nie jeżdżę tak daleko
:)
Oczywiście cała UE


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdybyś tak zerknął w OWU i podzielił sie wiedzą co obejmuje te 800 km holowania w PZU. Wypadek awaria ? Jaki to wariant OC? Może i mnie się przyda, poduczyłbym panie z PZU, które dają max 150 km holowania dla motocykla w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, dywelj napisał:

A gdybyś tak zerknął w OWU i podzielił sie wiedzą co obejmuje te 800 km holowania w PZU. Wypadek awaria ? Jaki to wariant OC? Może i mnie się przyda, poduczyłbym panie z PZU, które dają max 150 km holowania dla motocykla w razie awarii.

Co by nie wyszło tak jak u nas w tamtym roku.  Saper wykupił polisę w Warcie miesiąc wcześniej i dostał ASS na 400 km. Jak ja poszedłem ubezpieczać, a powiedzieli mi że na motocykl jest max. 200 km  powołałem się na polisę kolegi i co ...   :confused1:    Błąd w systemie  !   Saperkowi zabrali 400 km i dali 200 km  - oczywiście różnice w składce mu zwrócili, ale co by było jak by chciał skorzystać z tych 400 :angry:

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje , ze towarzystwa ubezpieczeniowe wyjda wreszcie naprzeciw klientom i zaczna dopasowywac rodzaj ubezpieczen do naszych oczekiwan  .

Jak nie to musimy sie wszyscy zebrac i zastrajkowac ! Ha ha . :):):)

Odnośnik do komentarza

Suzuki Burgman 650 
Ubezpieczyciel
HDI + WARTA  = OC 130 PLN 

Fajny jest pakiet podróżnik - wykupujesz dzień przed wyjazdem na 15 dni  koszt 90 PLN

- holowanie do 400 km pod wskazany adres przez właściciela pojazdu (wypadek - bez limitu kilometrów)
- RP + Europa
 


 

Odnośnik do komentarza

Kymco Downtown 350i

ac na 20 tys + oc + nw + assistance w RP / EU 

koszt całość 1150 pln w ergo poprzez 4safe.waw.pl

Jestem mega zadowolony bo jak szukałem samemu u ubezpieczycieli to ceny były z kosmosu 

 

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku pakiet dealerski okazał się najlepszy. Za pełne ubezpieczenie (AC, oc, nnw, asistans i coś tam jeszcze) w PZU wyszło 1300zl.

Odnośnik do komentarza

W moto-Trip gdzie kupowałem nie było pakietów dealerskich ale właśnie mnie uratowali polecając tego brokera. W ergo normalnie na dzień dobry zawołali mi 1700 plus obowiązkowo dodatkowo alarm albo immobilizer. PZU zawołało coś ponad 2300 na dzień dobry. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Integra 750 wartość wg PZU 26800zł 

Pakiet AC+OC+NW  ....2180zł 

w tym samo OC 148zł 

Odnośnik do komentarza

60%zniżki, Burgman 400, 2005r

Hdi Warta z pakietem Podróżnik(złoty)

Oc 202zł , Pakiet 80zł = 282zł

Samo oc dosyć drogo, szukałem ale taniej nie znalazłem :/ Pzu przeslało kontunuacje oc za jedyne 499zł !w00t

Odnośnik do komentarza

Suzuki Burgman 650, 2012 rok,  wycena 23900, zniźki 60 procent, pakiet w PZU, 1433.00 zł, w tym: OC 150 zł, AC 1240 zł, NNW 43 zł. 

Odnośnik do komentarza

ik26  -  a możesz rozwinąć co masz w tym ASS ?  Np.  ile km holowania,  w jakiej sytuacji,  do jakiej kwoty rocznie ? 

Odnośnik do komentarza

https://www.link4.pl/ubezpieczenie-auto-assistance   Pakiet Auto Assistance

Auto Assistance  obejmuje:

  • pomoc techniczną w wyniku awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży i wandalizmu
  • naprawę na miejscu zdarzenia
  • holowanie do wskazanego przez Ciebie miejsca (do 200 km)
  • wymianę koła
  • uruchomienie w przypadku rozładowanego akumulatora
  • dostarczenie paliwa
  • pomoc, jeśli paliwo zamarznie lub jeśli nalejesz niewłaściwe
  • złomowanie
  • otwarcie w przypadku utraty lub zniszczenia kluczyków
  • pokrycie kosztów parkowania do 2 dni
    oraz jedno z poniższych świadczeń do wyboru:
  • samochód zastępczy do 4 dni w razie wypadku lub kradzieży
  • nocleg w hotelu **/***, jeśli znajdujesz się ponad 20 km od miejsca zamieszkania
  • transport kierowcy i pasażerów do celu podróży lub miejsca zamieszkania, jeśli odległość ta przekracza 20 km.
Odnośnik do komentarza

Dziś byłem przepisać ubezpieczenie.

Pani w agencji ubezpieczeniowej powiedziała mi że teraz w Hesti jest promocja na ubezpieczenie motocykli.

Asistans bezpłatne holowanie na całą Polske i 1200km w uni europejskiej.Mi obliczyla OC +złoty pakiet assistans .487zł na rok.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...