Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

PZU tegoroczne przysłali mi za samo OC 137 zł (60% zniżki). Dużo w porównaniu do stawek sprzed kilku lat  90zl>109zl>137zl...  2016>2017>..... wszystko drożeje a z pracą coraz trudniej :(

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Yarorot napisał:

Valdek a ile teraz w PZU?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem.pani w agencji mi ubezpieczyla w warcie mowiac ze mieli najlepsza ofertę 

Odnośnik do komentarza

Witam. Wiem , ze kazdy szuka jak najmniejszej kwoty za ubezpieczenie swojego 2oo , lecz musi sie zastanowic dwa razy z ewentualnej potrzeby skorzystania w przyszlosci z tego ubezpieczenia .

W HDI zaplacilem za 2017 rok 217 pln - Rzeszów  . Kwota ta obejmuje OC , HMA+złoty , HDI NNW - czyli procz OC , assistance i NNW .

Ta wersja w PZU jest ponad dwa razy wyzsza .

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że teraz HDI  I  WARTA  -  to to samo.  Z ciekawości  -  ile km masz holowania w razie awarii  ?  W Warcie  ZŁOTY - to do 200 km i tylko w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza

EndriuBis powiem Ci jak jeszcze raz poczytam warunki . Ale z tego co pamietam musisz byc 20 km od domu conajmniej by skorzystac z assistance , a holowanie conajmniej 100 km do serwisu lub wskazane miejsce . Nie chce pisac , ze napewno takie sa to odleglosci .

Tak pisze HDI :

W HDI możesz wybrać wariant assistance, który odpowiada Twoim potrzebom- to Ty decydujesz o zakresie pomocy, jakiej udzielimy Ci na drodze w razie problemów z autem. Nasi klienci mają zapewnioną podstawową pomoc w razie wypadku polegającą na holowaniu pojazdu do 100 km, udzieleniu informacji serwisowej czy przekazaniu wiadomości.
 
Jeśli potrzebujesz szerszej pomocy, możesz wybrać jeden z szerszych wariantów HDI Moto Assistance+. Będziesz mógł wtedy liczyć na pomoc nie tylko w razie wypadku, ale też awarii i innych zdarzeń (np. przedziurawienia opony, braku paliwa itp.).

Ja mam assistance HDI Moto Assistance+ / HMA+/

 

Nie chodzi tu o pomoc tylko w wypadku , lecz pomoc w razie awarii , braku paliwa lub przebitej opony .

Odnośnik do komentarza
Dnia 30.05.2016 o 10:04, Norton napisał:

Właśnie zapłaciłem gołe OC w Link4. Bez zniżek wyszło 218zł.

Wyżej przywołany kalkulator PZU naliczył 288zł.

Ubezpieczenie dotyczy Piaggio 250 mieszkającego w Warszawie :)

Tak było w zeszłym roku.

W tym roku Link4 zaproponował mi składkę wynoszącą 246,73 PLN.

Wybrałem się jednak do ubezpieczalni i podpisałem umowę z Wartą HDI na kwotę 179 PLN (gołe OC).

Odnośnik do komentarza

Warta przysłała kontynuacje OC+NNW za 210zł. 

Ubezpieczylem w Uniqa za 149 również pakiet OC+NNW

Zniżki pełne.  

Odnośnik do komentarza
Dnia 18 maja 2017 o 15:50, Bogusz napisał:

Nie chodzi tu o pomoc tylko w wypadku , lecz pomoc w razie awarii , braku paliwa lub przebitej opony .

Tylko o takim Assistance rozmawiamy.  Holowanie w razie wypadku w PZU masz teraz z OC bez dodatkowych opłat.

Problem jest w tym że dla motocykli jest trochę inna (czytaj gorsza) oferta jak dla samochodów - szczególnie w przypadku gdy płacisz tylko samo OC (bez AC).

Odnośnik do komentarza

Hej . W ubieglym roku mialem wykupione ubezpieczenie w PZU na 2oo , bo bylo korzystne . W tym roku zrobilem rekonesans po firmach i to co mnie interesuje czyli : OC plus NNW oraz dobry assistance dla moto a przy tym dobra cena , oferowala HDI - Warta . W PZU podobny wariant z tego co pamietam byl ponad 2x drozszy . Dla moto nie biore nigdy samego OC gdyz dla mnie jazda na moto wiaze sie z wyzszym ryzykiem niz autem . Zaoszczedzenie paru zlotych przy wyborze ubezpieczenia moze skutkowac w razie "w" sporo . Mam juz jakies tam doswiadczenie z moto i tu nie bede ryzykowal .

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kiedyś PZU miało najkorzystniejszą ofertę na moto (pakiet OC+NNW) i byli wręcz monopolistą w tym zakresie... kiedyś. Teraz liczą jak chcą i słabo doceniają totalnie bezszkodowych klientów...a konkurencja nie śpi

 

Odnośnik do komentarza

To i tak z 5 razy mniej niż samo OC w de ;) ...

A co do bezszkodowości dla pojazdu... najlepiej to mieć zaliczane lata bez szkody... w tym roku samochód SF19, gdyby nie ta drobna stłuczka 19 lat temu. byłoby więcej... Tabela lat jest do SF35, czyli 35 lata w przeszłość bezszkodowości.

I przy SF35 płacimy tylko 20% stawki. Przy SF19 to za OC 29%, a za kwotę AC 27% . A liczą te % bardzo skrzętnie. Podstawą do zejścia % jest zarejestrowanie czynne pojazdu na ubezpieczeniobiorcę powyżej 6 miesięcy w roku kalendarzowym.

Dla moto to 20 lat (SF20), aby "osiągnąć" max. liczonego czasu bezszkodowego oraz OC 22% i AC 20%

Cała tabel tu -> https://www.vkb.de/content/versicherungen/kfz-versicherung/schadenfreiheitsklassen/motorrad/

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
31 minut temu, dr.big napisał:

I przy SF35 płacimy tylko 20% stawki

Właśnie o to mi chodzi. 20% stawki dla kogoś kto jest od zawsze (...dzieści lat) bezszkodowy, 100% stawki dla nowego a 200, 300, 400% zwyżki (lub wręcz odmowa) dla tych wyjątkowo szkodowych. Idzie to niby w tym kierunku ale system i sposób wyliczeń jest mało precyzyjny i nie zawsze celny.

Poza tym jest niepisana zasada... starego (stałego) klienta można doić a jak przechodzisz do nowej firmy dostajesz "na dzień dobry" preferencyjną ofertę. Tak jest nie tylko w TU ale i np. w sieciach GSM.

Odnośnik do komentarza
Właśnie o to mi chodzi. 20% stawki dla kogoś kto jest od zawsze (...dzieści lat) bezszkodowy, 100% stawki dla nowego a 200, 300, 400% zwyżki (lub wręcz odmowa) dla tych wyjątkowo szkodowych. Idzie to niby w tym kierunku ale system i sposób wyliczeń jest mało precyzyjny i nie zawsze celny.
Poza tym jest niepisana zasada... starego (stałego) klienta można doić a jak przechodzisz do nowej firmy dostajesz "na dzień dobry" preferencyjną ofertę. Tak jest nie tylko w TU ale i np. w sieciach GSM.


Handlowcy muszą jakoś się wykazywać, jeśli mają premie od „nowego” klienta....
A tych, którzy byli „wierni” mają lekko w du....
W sumie i tak jako kraj EU płacimy mało za ubezpieczenia.


Pozdrawiam
Radek
Odnośnik do komentarza
  • Administrator
7 minut temu, Długi 1973 napisał:

W sumie i tak jako kraj EU płacimy mało za ubezpieczenia.

Oczywiście, ze mało (za moto) ale tu nie chodzi o to czy mało/dużo tylko czy adekwatnie % do ryzyka "szkodowości".

Odnośnik do komentarza

Witam . W Rzeszowie ubezpieczenie 2oo mojego Burgmana 400 teraz w styczniu bedzie kosztowac mnie bedzie 280 zl w HDI . Jest to najtańsza firma ktora daje mi full ubezpieczenie , tzn. OC plus NNW na kwote 10 tys. zl oraz assistance HMA+zloty .
Fakt , ze ubezpieczenia w PL sa niedrogie w stosunku do innych krajow .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Wiernosc danej firmie wcale nie przeklada sie na znizki , ktore powinnismy dostac . Tak jest tez w innych krajach .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Bogusz napisał:

Witam . W Rzeszowie ubezpieczenie 2oo mojego Burgmana 400 teraz w styczniu bedzie kosztowac mnie bedzie 280 zl w HDI . Jest to najtańsza firma ktora daje mi full ubezpieczenie , tzn. OC plus NNW na kwote 10 tys. zl oraz assistance HMA+zloty .

Już w tamtym roku jak ubezpieczałem swojego pani w agencji coś wspominała że HDI  i  WARTA to teraz jedno.

Bogusz  -  ile km masz holowania w tym ASS złotym ?  

Odnośnik do komentarza

Ja ubezpieczałem w grudniu SW-T400 to zapłaciłem 250 złotych, aczkolwiek nie przy full zniżkach, bo żona miała przygodę samochodem i coś tam poleciało. Chyba z 10%, ale jak się dowiedziałem, to nie jest ta tak, że leci 10% i już. Nie do końca byłem się w stanie dowiedzieć jak to działa, ale pan w agencji powiedział, że i tak trzeba liczyć więcej niż zakładane 10%.

Do ubezpieczenia mam holowanie w cenie chyba do 100 lub 150km

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...