Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

No i Panie i Panowie skuter moj juz jest ubezpieczony na 2019 rok w HDI - tak jak mowilem OC + NNW + ASS Zloty 280 zl .

? Mialem dac znac to daje .

Milego

14 godzin temu, Szymqw napisał:

Mnie właśnie podobnie, jak Bogusz, skalkulował agent, czyli w Warcie OC+NNW+Assistance Złoty - 270 zł (holowanie, w przypadku awarii, wypadku - 200 km w Polsce i całej Europie).

Z tego jakby NNW obciął, to wychodzi coś ok. 230 zł (bo NNW 39 zł chyba). Z tym NNW to jest ponoć tak, że i tak wielokrotnie większe świadczenia dostaje się w razie wypadku z samego OC, z NNW sporo mniej. Więc tak naprawdę to NNW to służy trochę jak wyciąganie kasy.

W PZU wyszło drożej bo chyba 320 zł (OC + Assistance Pomoc w Drodze, bez NNW), ale na Polskę holowanie jest bez limitu, na Europę 200 km.

Szymek . NNW jest bardzo wazne w razie wypadku . Przeszedlem to na wlasnej skorze . Warto te pare groszy zaplacic .

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dostałem pisemko od Warty z kontynuacją polisy, za OC+NNW+Ass - wyceniają na Burgmana 650  -289 PLN.

Przejdę się jeszcze do agenta, zobaczę co mi zaproponuje. Jak Będę wiedział więcej to dam znać.

 

Odnośnik do komentarza

Czesc Grzesiek . Ja pare dni temu zaplacilem w Hdi Warta za to 280 zl - patrz wyzej moj post . Rozbieznosc to 9 zl . Daj znac jak zalatwisz . Pozdrawiam :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza

Grzesiek, Bogusz pewnie podlega pod strefę  "Ekwadoru", dlatego ma taniej ?  za blachy RZ trzeba dopłacić ? 

a tak serio to może jednak pojemność silnika ma na to jakiś wpływ ?  

Odnośnik do komentarza

Hej . Ja Burgiego mam zarejestrowanego w Rzeszowie tak jak Wy . Pojemnosc tez nie ma raczej tu znaczenia . Moge podac tel do mojego agenta i bezposrednio u niego ubezpieczycie w tej cenie co ja .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Lucjan, ale jak zaoszczędzę tu i tam, to będzie na składkę, której i tak połowa nie płaci.?

Dzisiaj postaram się podejść do agenta i pobrać nowe ubezpieczenie, później dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza

Po wizycie u agenta okazało się, że różnicę 9 zł. był w stanie wytłumaczyć tylko rabatem, z systemu wychodziło mu w Warcie 289 zł. (OC,NNW, Ass. złoty - 200 km w kraju i 200 za granicą EU).

Ale też ciekawa jest oferta Hestii, jeżeli ktoś chce większą odległość "lawetowania" i tak:

  • za 500 km w kraju i 250 za granicą (EU), pojazd zastępczy na 5 dni trzeba zapłacić 368 zł.
  • za bez limitu w kraju i do 1500 km za granicą (EU), pojazd zastępczy na 10 dni wyniesie - 438 zł.

Były jeszcze inne opcje, ale ceny już nie były tak atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Saper napisał:

Ale też ciekawa jest oferta Hestii, jeżeli ktoś chce większą odległość "lawetowania" i tak:

  • za 500 km w kraju i 250 za granicą (EU), pojazd zastępczy na 5 dni trzeba zapłacić 368 zł.
  • za bez limitu w kraju i do 1500 km za granicą (EU), pojazd zastępczy na 10 dni wyniesie - 438 zł.

A nie pytałeś czy w tym przypadku ważny jest wiek motocykla ?  Np. że oferta jest tylko dla moto do 10 lat ?   

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, EndriuBis napisał:

A nie pytałeś czy w tym przypadku ważny jest wiek motocykla ? (...)

Odpowiadam - nie ma ograniczenia w assistance co do wieku motocykla.

Odnośnik do komentarza

Tak informacyjnie, skuter 2001 rok, Ergo  Hestia OC, Assistance,  holowanie (wypadek, awaria) kraj bez ograniczeń km, zagranica 1500 km. Koszt 499 zł

Odnośnik do komentarza
Tak informacyjnie, skuter 2001 rok, Ergo  Hestia OC, Assistance,  holowanie (wypadek, awaria) kraj bez ograniczeń km, zagranica 1500 km. Koszt 499 zł
Za granica 1500 km? Pewnie miales na mysli 150km...

Wysłane z mojego BV6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Szymon, potwierdzam 1500 km za granicą.

Dnia 7.02.2019 o 10:34, Saper napisał:

Ale też ciekawa jest oferta Hestii, jeżeli ktoś chce większą odległość "lawetowania" i tak:

  • za 500 km w kraju i 250 za granicą (EU), pojazd zastępczy na 5 dni trzeba zapłacić 368 zł.
  • za bez limitu w kraju i do 1500 km za granicą (EU), pojazd zastępczy na 10 dni wyniesie - 438 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Szymon, potwierdzam 1500 km za granicą.
 
Hmm...nie wiedzialem ze az tak dlugi dystans holowania za granica oczyeiscie, ubezpieczyciele maja w ofercie. Dobra opcja jak ktos sporo podrozuje po Europie.

A tak swoja droga to sie zastanawiam czego jakis sprytny ubezpieczyciel/agent nie wpadl zeby przygotowac jakas fobra oferte np. wlasnie dla takiej grupy forumowej burgmania. Cos na zasadzie, ze ubezpieczyciel robi dobra oferte jesli powiedzmy wieksza grupa osob sie zdeklaruje na zakup ubezpieczenia...
A moze by taki temat podrzucic ubepieczycielowi.

Wysłane z mojego BV6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 19.02.2019 o 17:07, dywelj napisał:
Tak informacyjnie, skuter 2001 rok, Ergo  Hestia OC, Assistance,  holowanie (wypadek, awaria) kraj bez ograniczeń km, zagranica 1500 km. Koszt 499 zł

 


Dla Warszawy takie ubezpieczenie wyliczono mi na kwotę 550 zł. Chyba się zdecyduję. Nie ma lepszej oferty na rynku na OC + NNW

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
46 minut temu, alempicki napisał:

Ja mam 1100 z AC

Podaj wartość twojego skutera. Za moją Integrę wartości 30 tyś wyliczono 1600 zł z AC kradzieżowym (niepełne AC).

Odnośnik do komentarza

Mam znajomego w Allianz na Ursynowie w Wwie. Jezeli ktos chce to moge podac namiar. Polise kupuje zawsze u niego w miksie OC w PZU i AC Allianz. Koszt roczny OC w Wwie okolo 150zl z assistance PL. Pelne AC serwisowe z zerowym udzialem wlasnym i NNW od wartosci 14tys. zaplacilem 1080zl. Przy ewentualnej szkodzie Allianz bardzo solidnie podchodzi do wyceny szkody.

Pozdrawiam,
Corleone

Odnośnik do komentarza
Mam znajomego w Allianz na Ursynowie w Wwie. Jezeli ktos chce to moge podac namiar. Polise kupuje zawsze u niego w miksie OC w PZU i AC Allianz. Koszt roczny OC w Wwie okolo 150zl z assistance PL. Pelne AC serwisowe z zerowym udzialem wlasnym i NNW od wartosci 14tys. zaplacilem 1080zl. Przy ewentualnej szkodzie Allianz bardzo solidnie podchodzi do wyceny szkody.

Pozdrawiam,
Corleone



Z Allian sa same problemy. Wiem bo walcze o odszkodowania



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

13000pln


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podaj wartość twojego skutera. Za moją Integrę wartości 30 tyś wyliczono 1600 zł z AC kradzieżowym (niepełne AC).

13tys


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Juz rok temu proponowałem ,ze moge przygoyowac pakiet da Burgmani.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Finalnie zdecyduję się na jedną z dwóch ofert:

ERGO Hestia. Pełny pakiet AC, OC, NNW, Assistance "Turbo" (holowanie pojazdu uszkodzonego w kraju bez limitu km, a w EU do 1500 km).  Koszt 2 300 zł.

PZU Pakiet dealerski Honda AC, OC, NW i Assistance (holowanie do 150 km w PL lub EU). Koszt 1850 zł.

Wartość pojazdu przyjęta do kalkulacji 29 000 zł.

Do Allianz NIGDY nie wrócę. Mam z nimi sprawę w sądzie o konkretny pieniądz. Bardzo źle mnie potraktowali po wypadku w 2016 roku. Generalnie nie polecam tej firmy nikomu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...