Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam tyle:

OC 421
AC 597 serwis, zniesiony udział własny
ASS 111 bez limitu kilometrów od miejsca zamieszkania

Razem 1129

Allianz

Piaggio X10 125

Dwa minusy: nie jest tanio i zaniżyli mi wartość pierdzipęda (chyba, że przepłaciłem przy zakupie)


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, X10 napisał:

OC 421
AC 597 serwis, zniesiony udział własny
ASS 111 bez limitu kilometrów od miejsca zamieszkania

OC wydaje się bardzo drogie 😞 chyba kolega nie ma pełnych zniżek, bo zaglądnąłem do profilu i widzę że parę wiosen już jest na karku 🙂  AC i ASS wydaje się w porządku.   ASS - bez limitu km na terenie całej UE ? 

Odnośnik do komentarza

Szukam gołego OC dla mojego Piaggio. Ostatni rok w HDI płaciłem 125zł.

Na tę chwilę sprawdziłem oferty firm i otrzymałem takie propozycje:

Ergo Hestia: 250zł

PZU: 208zł

HDI: 139zł

Link4: 134zł

Compensa: 130zł

Czy polecacie jeszcze jakieś firmy w których powinienem sprawdzić ofertę na mojego staruszka?

Odnośnik do komentarza

Dzięki @grzybek, sprawdziłem w Allianz.

Oni najwyraźniej nie lubią staruszków, bo za OC z NNW (bez NNW jest u nich drożej) policzyli mi: 481zł 🙄

Warto gdzieś jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Uwaga! Będzie dużo literek do czytania.

OC być musi. Przy ASS warto dopytać o te limity km. Firmy piszą (chwalą się że działa holowanie do 500km, 1000km, itp. Tak sobie myślę - uwolnijmy wyobraźnię i pomyślmy jak to działa. Pojechaliśmy do Drezna bo tam ładnie. Albo z Ustrzyk do Swinoujscia. I nagle nasz sprzęt padł. Prozaiczna sprawa ale na drodze nie zrobisz. To co? Laweta z ASS i 600km do domu? Raczej chyba laweta i walimy do jakiegoś najbliższego warsztatu bo mamy 0lan jechać dalej. Nie ma w Dreźnie? To laweta jedzie tam gdzie naprawią. Tak to działa bo sprawdziłem na własnej skórze. Przypomnę, że te 500km czy 1000km liczone jest czasem od startu lawety, która musi do nas dojechać, np 100km gdy stoimy na autostradzie a najbliższy zjazd jest 40km dalej.

I tym wszyscy się licytują - moje lepsze bo ma 1000km. Tylko, że z powodu awarii Aku, uszkodzenia styku przerywacza, lub oberwania maszynki w feldze nie będę wraca 500km do domu by na miejscu serwis naprawił mi to w 15 minut. Niemniej jest to potrzebne.

Zatem uważam, że te liczby 500km, 1000km czy 1500km nie mają dla nas znaczenia tak istotnego jak cichutko przemilczany przez firmy limit km "od domu". Gdy jest np 20km - po 15km mamy awarię (niech będzie też ta oberwana maszynka) laweta nie przyjedzie, nie pomoże, bo pracuje od 20km. Co wtedy? 1. Pchamy 240kg skuter 15km do domu. 2. Wzywamy lawetę i płacimy za nią jak za cale roczne ubezpieczenie. 3. Dzwonimy do kolegi z laweta a ten ma właśnie ciocie na imieninach lub jest w trasie.

Dlatego uważam, żeby przy zakupie ASS znosić limity km od domu. Wracaliśmy z Nieborowa do Zduni. Gdzieś za Zgierzem koledze padła linka sprzęgła (intruder) Do domu ok 35km. Ma ASS dzwoni więc i okazuje się, że ma limit od 40km.... No tośmy linkę podpięli, odholowali pomalutku 6km-zrobiło się 41km od domu. Zadzwonił jeszcze raz i laweta przyjechała i dowiozła gdzie król sobie życzył. (Choć mógł pchać tego ćwierćtonowego Intrudera przez te 35km...)

I tak właśnie te cyferki przekładają się na nasze podróże. Czasem lepiej jest mieć mniej tych kilometrów (od domu) niż rajcować się tym 1000km

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Najlepiej to mieć to i to.

Bo jak klęknie konkretnie np w Austrii czy Szwajcarii to lepiej lawetą do kraju bo tam nie ogarniesz za taką samą kasę jak u nas. ( A czasem chodzi o grube tysiące €) Przetestowane .

Odnośnik do komentarza

Sprawa warunków ASS jest o wiele bardziej złożona, a człowiek przekonuje się nie raz o tym dopiero w razie awarii. Oprócz ilości km często jest jeszcze suma ubezpieczenia do jakiego obowiązuje, czasami ubezpieczyciel wprowadza zapis (małymi literami 😞 ) że w okresie ubezpieczenia przysługuje np. tylko jedno holowanie itp. itd.  Faktycznie warto czytać.

A co do holowania do 20 czy 30 km od domu. No nie wiem jak Wy, ale dla mnie to mało istotne. Pewnie że w razie W jest problem, wycieczka zepsuta i takie tam, ale w promieniu 100 km od komina czuję się dość bezpiecznie, a w razie problemów ze znalezieniem jakiegoś znajomego do transportu skutera w danym dniu zostawił bym go w bezpiecznym miejscu w najbliższej okolicy i ściągał w następnych dniach. 

Odnośnik do komentarza
Dzięki [mention=12607]coca76[/mention], CUK sprawdzony - wyliczyli mi 208zł.
Wygląda na to, że w tym roku najmniej naliczyli mi w Compensie.
Compensa ma w tym roku super ceny AC na motory w promocji polecam sprawdzić każdemu. Pozdrawiam Piotr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 3.05.2021 o 01:14, benski napisał:

Jak chcesz tanio to na drukarce coś ci wydrukuje tanio.

Kolego Benski, jak samo OC to jest zrozumiałe, że tanio bo "każdy" woli zapłacić mniej i to zrozumiałe, po co ubezpieczyciela dorabiać...mi PZU dało propozycję na Burgmana 650 ponownie  (dziś już Gary nim śmiga) 178zł... Trzeba rozmawiać, bo 127zł finalnie przelałem 😉

 

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z Was miał jakieś "przygody" z Ergo Hestia. Chodzi o ich skuteczność. Zaproponowali mi warunki podobne do PZU na OC, NW i Assistance ale taniej.

Odnośnik do komentarza

No to wyjdzie, że sam sobie odpowiem. ErgoHestia zaproponowała mi tańsze i lepsze ubezpieczenie. OC, NNW i Assistance w wariancie Turbo kosztowało mnie 407zl. W assistance bez limitu od domu, w Polsce bez limitów, w Europie limit 1500km.

Oby się nie przydało.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie śledzę zbytnio tego rynku ale... ostatnio pojawiła się w ofercie ubezpieczeniowej ciekawa opcja na Assistance Moto. Chodzi o pojazd zastępczy na czas naprawy, holowania czy w przypadku kradzieży. Pojazd zastępczy to nie auto a... motocykl, którym będziemy mogli kontynuować podróż. W/g mojej wiedzy czegoś takiego do tej pory nie było. Info tutaj -> KLIK

 

Odnośnik do komentarza

Niestety Compensa chyba od tego roku wprowadziła jakieś zmiany odnoście ASS.  Ubezpieczają tylko pojazdy do 15 lat (od rocznika 2007 i młodsze). Podobnie jest w Benefia  - ale to też jest  Copensa  tylko pod inną nazwą.

Przeniosłem się do ERGO Hestia.  OC - 199 PLN,  ASS wypadek - 30 PLN,  ASS awaria 156 PLN - to opcja płatna w 2 ratach, przy jednej jest taniej.  Zakres ASS - holowanie w PL - 500 km,  holowanie w UE - 250 km - przy czym te limity się łączą.  Holowanie przysługuje max. 2 razy w okresie ubezpieczenia. 🙂 Rewelacji nie ma.  Takie niezbędne minimum. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, EndriuBis napisał:

Niestety Compensa chyba od tego roku wprowadziła jakieś zmiany odnoście ASS.  Ubezpieczają tylko pojazdy do 15 lat (od rocznika 2007 i młodsze). Podobnie jest w Benefia  - ale to też jest  Copensa  tylko pod inną nazwą.

Przeniosłem się do ERGO Hestia.  OC - 199 PLN,  ASS wypadek - 30 PLN,  ASS awaria 156 PLN - to opcja płatna w 2 ratach, przy jednej jest taniej.  Zakres ASS - holowanie w PL - 500 km,  holowanie w UE - 250 km - przy czym te limity się łączą.  Holowanie przysługuje max. 2 razy w okresie ubezpieczenia. 🙂 Rewelacji nie ma.  Takie niezbędne minimum. 

Dwa dni temu pytałem ubezpieczenie w ergo, mi powiedzieli że na razie nie mają w ofercie dodatkowej żadnego holowania awarii itd .

W PZU tylko byla taka opcja ale też tylko 500km i cena mnie trochę ścieła 970zl z oc 

W zeszłym roku w ergo hesti ass bez limitu km 470zl z oc

Może ktoś był i wie coś o lepszych ofertach 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, subaru gtb320 napisał:

Dwa dni temu pytałem ubezpieczenie w ergo

Poszukaj innego agenta

Odnośnik do komentarza

Skuter SYM Citycom 300, prawo jazdy ponad 40 lat, przebiegi roczne 4 tys. od zawsze ubezpieczane w PZU, które co roku podnosi składkę. Teraz poszli grubo bo z 200 z na 394 z. Podajcie swoje squty i wysokość składki. Może będzie warto się zgrupować..

Odnośnik do komentarza

Vespa GTS 300 prawko od 1980
Prawie co roku zmiana ubezpieczyciela
Teraz świeżo
117 zł OC z Ass w Uniqa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...