Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Odnowiłem i ja swoje ubezpieczenie.  Wziąłem w Compensie  w sumie zapłaciłem 406,00 zł - płatność tylko jednorazowa.

A dokładnie. Lokalizacja Rzeszów.  OC -  160,00 zł (pełne zniżki)  ,  Utrata zniżki - 10,00 zł,  NNW - 37,00 zł i ASS rozszerzony  -  199,00 zł.   ASS - holowanie do 750 km zarówno w PL jak i EU , pojazd zastępczy do 3 dni.

No cóż. Tanio nie było, ale posiadanie B650 zobowiązuje 😀  o bym nie musiał korzystać.

Generalnie chyba Compensa zauważyła motocyklistów i wyszła z jakąś konkretną ofertą. Jakiś czas temu pisałem o fajnych ofertach dla motocykli (pojazdów) powyżej 30 lat, a teraz widziałem że dają jakieś zniżki za montaż gmoli i crashpadów. NIe wiem jak to działa bo nie mam. 

W dniu 14.01.2021 o 20:18, Szymqw napisał:

Ubezpiecza ktoś teraz skutera i robił jakieś porównanie ofert? Mi w Warcie zaproponowali 289 zł, w tym OC 169, NNW 39, Assistance 81 (holowanie do 200 km Polska i Europa). Tanio to może nie jest ale dużo taniej to chyba nie znajdzie...

Dla porównania ja dostałem wznowienie z WARTY na kwotę  292,00 zł  - OC + NNW + ASS - holowanie do 200 km.  Więc Szymon - to chyba ta sama oferta.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2021 o 15:56, EndriuBis napisał:

Odnowiłem i ja swoje ubezpieczenie.  Wziąłem w Compensie  w sumie zapłaciłem 406,00 zł - płatność tylko jednorazowa.

A dokładnie. Lokalizacja Rzeszów.  OC -  160,00 zł (pełne zniżki)  ,  Utrata zniżki - 10,00 zł,  NNW - 37,00 zł i ASS rozszerzony  -  199,00 zł.   ASS - holowanie do 750 km zarówno w PL jak i EU , pojazd zastępczy do 3 dni.(...)

Czy możesz napisać ASS nie do ilu km tylko OD ilu km od domu obowiązuje? Bez limitu czy jest jakiś, np. 20km.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, benski napisał:

Czy możesz napisać ASS nie do ilu km tylko OD ilu km od domu obowiązuje? Bez limitu czy jest jakiś, np. 20km.

W WARCIE było 20 km OD i do 200 km plus limit kwotowy. To znaczy chyba 10 000,00 zł  - ale to w PL spokojnie wystarcza na 10 holowań 🙂 

W Compensie nie widzę takiego ograniczenia, więc chyba nie ma, ale limit km uzależniony jest od wieku pojazdu. W Twoim przypadku może być wyższy.

Odnośnik do komentarza

No tak. ASS z limitem od 20 km lub innym dla mnie jest nie do zaakceptowania. Awaria motocykla 15km od domu i mam się sam z tym bujać? Dlatego ilekroć wybieram ubezpieczyciela zwracam na to uwagę. Czy jest holowanie 300km czy 800km ma mniejsze znaczenie bo gdy jestem w trasie to i tak trzeba szukać serwisu w pobliżu miejsca awarii.

Czyli w Warcie nic się nie zmieniło. Gdy przyjdzie termin mojego ubezpieczenia muszę poczytać. Rok temu Compensa też miała limit od domu i nie było szansy tego usunąć nawet za dopłatą. Dlatego padło na PZU. Ale może teraz Compensa coś poprawiła.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam i dlaczego nie bierzecie AC? A jak po wywrotce motocykl do kasacji albo kradzież to bierzecie to na klatę? Compensa też ma takie dobre oferty AC + OC?

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Wiatrak napisał:

Tak sobie czytam i dlaczego nie bierzecie AC? A jak po wywrotce motocykl do kasacji albo kradzież to bierzecie to na klatę? Compensa też ma takie dobre oferty AC + OC?

Podasz przykładowo jak to wygląda cenowo ta dobra oferta w Compensie?

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to 800 zł. I tak miałem obliczone oc + ac, ale jak dostałem w końcu tablicę rejestracyją i chciałem temat sfinalizować, jakie moje zdziwnie jak mi miła pani mówi, że teraz cena 1200 w compensa. Jakiś skandal.

Koledzy, właśnie od kolegi dostałem namiar na rideonline.pl i tam mi wyliczyli to co chciałem za 720 zł. Rewela, taniej się nie da:

W zakresie ochrony zastosowanie ma:

- nieredukcyjna suma ubezpieczenia

- udział własny w szkodzie zniesiony

- wariant serwisowy

- zniesiona amortyzacja części

- franszyza integralna 500zł

- kradzież pojazdu

- Assistance Baza

 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Wiatrak napisał:

Jak dla mnie to 800 zł. I tak miałem obliczone oc + ac, ale jak dostałem w końcu tablicę rejestracyją i chciałem temat sfinalizować, jakie moje zdziwnie jak mi miła pani mówi, że teraz cena 1200 w compensa. Jakiś skandal.

Koledzy, właśnie od kolegi dostałem namiar na rideonline.pl i tam mi wyliczyli to co chciałem za 720 zł. Rewela, taniej się nie da:

W zakresie ochrony zastosowanie ma:

- nieredukcyjna suma ubezpieczenia

- udział własny w szkodzie zniesiony

- wariant serwisowy

- zniesiona amortyzacja części

- franszyza integralna 500zł

- kradzież pojazdu

- Assistance Baza

 

No wszystko ładnie, ale od jakiej wartości pojazdu te 720 pln.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tomekstw napisał:

No wszystko ładnie, ale od jakiej wartości pojazdu te 720 pln.

12 k pln, tyle jest warta moja FJS600. Dokładnie za to samo u innego brokera compensy miałem  jeszcze godzinę temu 1200 zł za AC/OC/NNW/ASSISTANCE jw.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wiatrak napisał:

Tak sobie czytam i dlaczego nie bierzecie AC? .....

bo np. skuter ma więcej jak 10 lat i nie ma takiej możliwości,  tylko z kontynuacji, a dodatkowo jak sam się przekonałeś tanio nie jest, a obecnie rynek części używanych jest dość spory. 🙂 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wiatrak napisał:

Jak dla mnie to 800 zł. I tak miałem obliczone oc + ac, ale jak dostałem w końcu tablicę rejestracyją i chciałem temat sfinalizować, jakie moje zdziwnie jak mi miła pani mówi, że teraz cena 1200 w compensa. Jakiś skandal.

Koledzy, właśnie od kolegi dostałem namiar na rideonline.pl i tam mi wyliczyli to co chciałem za 720 zł. Rewela, taniej się nie da:

W zakresie ochrony zastosowanie ma:

- nieredukcyjna suma ubezpieczenia

- udział własny w szkodzie zniesiony

- wariant serwisowy

- zniesiona amortyzacja części

- franszyza integralna 500zł

- kradzież pojazdu

- Assistance Baza

 

Jak dla mnie cena rewelacyjna. 

Który rok masz hondy?

Odnośnik do komentarza

W Allianz  u dealara Suzuki za pełny pakiet zapłaciłem 1179 zł. Sprawdzając w innych firmach PZU itp. zawsze było drożej lub był jakiś haczyk przy AC lub assisntance. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, subaru gtb320 napisał:

Jak dla mnie cena rewelacyjna. 

Który rok masz hondy?

2011 rok. Ps. W razie kraksy z AC naprawa w ASO na oryginalnych częściach itp. 

5 godzin temu, EndriuBis napisał:

bo np. skuter ma więcej jak 10 lat i nie ma takiej możliwości,  tylko z kontynuacji, a dodatkowo jak sam się przekonałeś tanio nie jest, a obecnie rynek części używanych jest dość spory. 🙂 

No własnie jest tanio. Gdybym zszedł z oryginalnych części ASO, bez nnw to by wyszło pewnie 600 zł.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Wiatrak napisał:

- Assistance Baza 

a możesz rozwinąć ten punkt ?  Bo przeważnie ASS podstawowy to holowanie tylko w razie wypadku. I ewentualnie jaki zakres ?

9 godzin temu, Paul napisał:

Ja w tym roku dostałem  takie propozycje,  wybrałem Compensa   ,  Rok temu miałem w Ergo  za 1800 zł przy większej wartości skutera .

wychodzi na to że nie masz pełnych zniżek 🙂 bo np. w PZU samo OC przy pełnej zniżce to jest około 150,00 zł płatne w 2 ratach.

11 godzin temu, Wiatrak napisał:

...No własnie jest tanio. ...

a słowo "tanio" dla różnych ludzi ma różny wymiar 😀  podobnie jak np. "chwila" - dla jednych to 5 min. , dla innych wieczność 😜

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, EndriuBis napisał:

a możesz rozwinąć ten punkt ?  Bo przeważnie ASS podstawowy to holowanie tylko w razie wypadku. I ewentualnie jaki zakres?

Tak, najbardziej podstawowe holowanie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

wychodzi na to że nie masz pełnych zniżek 🙂 bo np. w PZU samo OC przy pełnej zniżce to jest około 150,00 zł płatne w 2 ratach.

Pewnie jakieś zniżki straciłem .  Moje Asy ciągle coś nawywijają na wyjazdach  . Jaki jest  najlepszy samochód - SŁUŻBOWY 🙂  i zniżki lecą .

Te propozycje przedstawionego przez mojego Agenta  to full opcja bez udziałów własnych odbudowa  na oryginalnych częściach  pojazd zastępczy lawety bez limitów i takie tam  - Cała Europa  . To jak za taki pakiet  to  chyba nie jest dużo .

Odnośnik do komentarza

Paul. też mi się wydaje że nie jest źle, ale.......  jeżeli ubezpieczenie masz po regonie (na firmę) to moim zdanie AC powinno być od kwoty netto, a tu jest brutto. W razie (odpukać) szkody i tak wypłacą Ci netto.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, bardzo dobra promocja na ubezpieczenie OC i AC jest obecnie w Compensa. Ubezpieczałem moto nie skuter i wyszło mi 825 zł za OC AC NWW ASISTANS. Myślę że cena super. Polecam sprawdzić. Pozdrawiam Piotr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Witam serdecznie, bardzo dobra promocja na ubezpieczenie OC i AC jest obecnie w Compensa. Ubezpieczałem moto nie skuter i wyszło mi 825 zł za OC AC NWW ASISTANS. Myślę że cena super. Polecam sprawdzić. Pozdrawiam Piotr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Niestety wszystko zależy od regionu, miasta, a nawet konkretnego kodu pocztowego. Nie generalizujmy. U ciebie może być tanio w Compensa, a u mnie tanio np. w Generali. Większość osób porównuje stawki, które pomimo moich pełnych 60% zniżek są nierealne. Warszawa robi robotę. Tu stawki są najwyższe w PL. Jeśli się mylę to poprawcie mnie proszę.
Zapłaciłem 1404 zł. OC, OC NNW i zielona karta gratis.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Piootr napisał:

Zapłaciłem 1404 zł. OC, OC NNW i zielona karta gratis.

Piotr, to nawet jak na Wa-we to zajebiście dużo 😲 chyba że miało być:  OC, AC, NNW ?  A tak z ciekawości. To zakładasz że Honda ASS nie potrzebuje, czy w tym pakiecie jakieś jest zawarte.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak, jest zawarty dobry assistance na PL i UE z holowaniem do 1000 km.
Czy to Honda czy Suzuki to w przypadku krytycznym każdy potrzebuje dobrego assistance/ubezpieczenia. Prosty przykład naszego kolegi SlawoyAMD, który miał incydent - niefortunną wywrotkę na rondzie w Czarnogórze, a nie miał odpowiedniego ubezpieczenia i po sprzęt trzeba było wysyłać koleżeńską pomoc z PL. Samodzielnie nie mógł wrócić skuterem z powodu poważnego urazu nogi. Gdyby miał lepsze ubezpieczenie to Integra wróciła by na lawecie, a on np. samolotem lub transportem medycznym do Świnoujścia. Mój wypadek z czerwca 2016 pokazał, że dobre ubezpieczenie to podstawa każdej wyprawy na moto.
Sorry, Sławek, że przywołałem twój przykład, ale to najbardziej „książkowy”, który znam.


Odnośnik do komentarza

Czytam gdy pytają tanio.... Jak chcesz tanio to na drukarce coś ci wydrukuje tanio.

A jak ma być porządnie to trzeba zapłacić. Co najmniej oc, NNW i ASS bez limitu km od domu Polska + Europa.

Moje tak wygląda. Po wszystkich zniżkach.

IMG_20210503_010431.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.05.2021 o 01:14, benski napisał:

Czytam gdy pytają tanio.... Jak chcesz tanio to na drukarce coś ci wydrukuje tanio.

A co złego jest w tym, że ktoś szuka "tanio"  ?  Zasada jest prosta. OC - zawsze najtańsze. Jak ktoś potrzebuje tylko samo OC - to szuka jak najtaniej.

Pozostałe rzeczy - zgoda - ale to nie znaczy że nie można porównać u innych. Jeżeli chodzi o ASS jest spora różnica w zależności od wieku pojazdu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...