Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
Dnia 29.04.2019 o 10:55, dywelj napisał:

Sprawdź Ergo Hestia wariant Turbo !!

Popieram działa już holowali i nie było problemu. Po rozmowie z infolinią co zrobimy z pojazdem, za godziną już skuter jechał do domu.

Assistance dopłata do OC kosztuje 100 zł. ale musisz mieć w Ergo Hestii ubezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, bilety napisał:

Popieram działa już holowali i nie było problemu. Po rozmowie z infolinią co zrobimy z pojazdem, za godziną już skuter jechał do domu.

Assistance dopłata do OC kosztuje 100 zł. ale musisz mieć w Ergo Hestii ubezpiecznie.

Podróż już odbyta i szczęśliwie obyło się bez konieczności użycia Assistance.Ostatecznie wykupilem wariant Assistance LUX w Compensie

Odnośnik do komentarza

Przekazałem kolegom z Vespa Club Polska
Tam jest wiele zabytków
Nie tylko Honda Helix
:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Witam,

Gdańsk Zaspa

Ubezpieczenie OC skuter Honda Forza 125 2017 r. przedłużenie polisy w Warta 129 zł.

Nie mam zarejestrowanego na siebie samochodu i nigdy nie miałem w Polsce. Jest to moja druga polisa OC w życiu. 

Rok temu płaciłem 119 zł w Warta.

Ubezpieczenie NNW na 10 tyś. w pakiecie z OC 71 zł. 

Agentka powiedziała, że lepiej wziąść oddzielnie NNW bo jest lepsza oferta niby 20 tyś za 68 zł ale to będę wiedział w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli kogoś interesuje NNW.

To jest niby o tyle lepsze od motocyklowego, że obejmuje wszystkie wypadki życiowe a nie tylko te które związane są ze skuterem.

No i wychodzi taniej niż to kupowane razem z OC.

IMG_20200121_151222.jpg

Odnośnik do komentarza

Co tu taka cisza.  Nikt nie odnawia ubezpieczenia ?

Rzeszów  -  WARTA   OC:  249,00 zł  + Assistance Złoty :   88,00 zł (holowanie do 200 km)  - płatne w 2 ratach . 

Moim zdaniem drogo jak cho..ra  ?  ale przez tą całą pandemie nie miałem chęci biegać za czymś innym.  

Odnośnik do komentarza

Andrzej , ja od paru lat biore w Hdi bo maja ochronr znizek . Pozdrawiam i zddowka zycze :)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

280 zl za OC , NNW , MOTO-ASSISTANCE ZŁOTY HDI . Samo OC 149 zl .

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ale i tak mi nic po tym ubezpieczrniu bo sprzedaje Burgmana . Pzdr :)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

 

7 godzin temu, Bogusz napisał:


 

280 zl za OC , NNW , MOTO-ASSISTANCE ZŁOTY HDI . Samo OC 149 zl .

 

Też opłaciłem teraz w  Hdi tylko mam droższe OC 159zł,w sumie wyszło 290 zł

Odnośnik do komentarza

Ubezpiecza ktoś teraz skutera i robił jakieś porównanie ofert? Mi w Warcie zaproponowali 289 zł, w tym OC 169, NNW 39, Assistance 81 (holowanie do 200 km Polska i Europa). Tanio to może nie jest ale dużo taniej to chyba nie znajdzie...

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Aby porównać ubezpieczenia trzeba podać zakres ubezpieczenia. Sam wpis typu OC, NNW, Assistance kosztował mnie.... zł nic nie mówi. 

Jeśli z OC jest prosto to dla NNW warto podać na jaką kwotę, czyli czy jest to 10 czy 15 tys zł. 

Prawdziwe schody zaczynają się z Assistance. Czyli:

1. Polska czy Europa? 

2. Limit holowania, np. 200km, 500km czy bez limitu. I czy dotyczy on Polski czy Europy

3. I rzecz dla nas bardzo ważna - czy ASS działa od 20km, 50km od domu czy od razu. Bo jeśli złapiesz kapcia, nie daj Boże z tyłu w odległości np. 30km od domu a ASS ma limit od 50km to i tak trzeba płacić za lawetę. Generalnie trzeba porównać warunki ASS. Wczytajcie  się w OWU swoich ubezpieczeń. 

Zatem porównanie samych cen to jak porównanie cen, np. Burgmana 650 z roku 2010 - rozrzut od 10tys do 15tys. Niby ten sam maxi a jednak nie... 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Podam informacje na temat propozycji kontynuacji ubezpieczenia mojej Integry RC89 na kolejny rok w PZU. Oferta dla Warszawy, kierowca posiadający pełne zniżki. Do wyboru:

1. OC (292 zł) + Pomoc w drodze (217 zł) = 509 zł

2. OC (292 zł) + AC (1099 zł) serwisowy + Pomoc w drodze w opcji "Super"  PL i EU (167 zł) + NNW (65 zł) = 1624 zł

Oczywiście wybieram "Bramę" Nr. 2 😉

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Miesiąc temu opłacałem OC w PZU za Integre. Kwota 131 zł.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panowie, przecież sobie tej stawki z nosa nie wyjęłem . PZU mi podało. Pełne zniżki Warszawa. Napisz@MariuszBurgi w której agencji kupiłeś polisę. Chętnie zweryfikuje. Mam jeszcze tydzień.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Najczęściej to, co przesyłają TU, jako "kontynuację", jest droższe. Poza tym, najlepszych ofert należy szukać cirka miesiąc wcześniej. Szczególnie przy 4oo warto się pochylić nad tematem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na pare miesięcy wcześniej to nikt nie wyceni pojazdu, bo musiałby mieć właściwości jasnowidzkie . Ja zawsze kupuje pełne ubezpieczenie. Zresztą dam radę .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
5 minut temu, Piootr napisał:

Na pare miesięcy wcześniej

Nie "parę" tylko ~ miesiąc wcześniej. Pytanie było o samo OC.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Temat będzie drążony. Dam znać w poniedziałek. Jak dzięki forum zaoszczędzę parę groszy to tylko się cieszyć.

Nie "parę" tylko ~ miesiąc wcześniej. Pytanie było o samo OC.

Przed EDIT było „pare miesięcy”, ale mniejsza o to
Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Precyzując... Powyżej miesiąca, przed upływem aktualnej polisy, można zrobić jedynie symulacje. Zawarcie nowej polisy możliwe na 30> dni przed.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dokładnie tak. Ja pomęczę jeszcze kilku agentów, niech pokażą co potrafią

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

BTW, jakby ktoś szukał oferty na 4oo to w mubi jest promo do kwietnia br. Z tym linkiem cashback 150 zł po wykupieniu polisy (sprawdzone, działa) -> KLIK bonus

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 godziny temu, Piootr napisał:

Dokładnie tak. Ja pomęczę jeszcze kilku agentów, niech pokażą co potrafią http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji12.png

Piootr ja zawsze dzwonię na infolinię sprzedażową PZU i jest jak pisał Mariusz 131zł samo OC po max zniżkach. Sam wiesz, że agent musi przytulić parę groszy 😉.. chyba, że masz z nim na "pieńku" i policzył podwójnie 🙂

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

BTW, jakby ktoś szukał oferty na 4oo to w mubi jest promo do kwietnia br. Z tym linkiem cashback 150 zł po wykupieniu polisy (sprawdzone, działa) -> KLIK bonus

Ale tam jest kalkulator tylko dla samochodów. Chyba że coś nie ogarniam. Ale się zagalopowalem. Sorry napisałeś o 4oo. ✌️ Pomylić jest rzeczą ludzką. A ja się zawsze przyznaje bez bicia.😏

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...