Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tomekmajesty napisał(a):

Proszę zwróćcie uwagę jeszcze na taki mały szczegół :
Holowanie w razie awarii ale z jakiej odległości od miejsca garażowania ?
Widziałem polisę że małym drukiem napisali 20 km od domu awaria to holują a jak popsuje się pod domem to nie

Słuszna uwaga! Znajomemu naszczęście gość na centrali telefonicznej przy zgłaszaniu usterki zasugerował, by (akurat chodziło o samochód) pojazd nie był bliżej jak 20km od domu, bo niespełni wymagań. Przecholowaliśmy jego samochód te 3km dalej ( na wszelki wypadek, bo brakowało 2km🤦)

Warto było, bo i samochód zastępczy, by mu się nie należał

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Znalazłem w CUK takie dwie  oferty OC, ASS NNW w Compensie:

1. 548zł całoroczny ASS 1500 km w PL i UE

2. 667zł całoroczny ASS 2000 km w PL i UE ( w tym 4 zdarzenia ASS , naprawa lub wymiana opony, transport osób, noclegi 3 doby. itd)

Pytanie, jak w praktyce wygląda realizacja uprawnień ASS, czy ktoś z nas  z tego towarzystwa ubezp. korzystał?

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 7.08.2023 o 12:12, tomekstw napisał(a):

Tak, ma chyba wpływ wiek moto, chyba że kontynuacja. Ja korzystam z takiego (OC + ASS), koszt ok. 420 zł bez względu na pojemność . UE do 1500 km, PL bez limitu. Holowanie do  wskazanego miejsca, nie musi to być miejsce zamieszkania/garażowania.

Aktualizacja do postu powyżej, dla moto starszych też jest możliwość ubezpieczenia na warunkach jak powyżej czyli UE do 1500 km, PL bez limitu. Tylko składka troszkę rośnie i na przykładzie Burgmana 650 z rocznika 2005 kosztuje ok. 710 zł (OC+ ASS+ NNW). Pojazdem zastępczym niekoniecznie będzie motocykl. Oferta z hestii.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzięki Marek Bilety. 🙂👌Biorę OC NNW ASS w Hestii za 409zł beż limitu km w PL i 1500km w UE. Jednak można coś wygooglać ciekawego. 👌A i przy tym ,jak piszesz,sprawdzone w praktyce. 

Odnośnik do komentarza

Odnowiłem niedawno swoje ubezpieczenie w ErgoHestia. OC, NNW, ASS w wariancie Turbo. W Polsce ASS bez limitu kilometrów i co ważne od domu też. W Europie limit 1500km. Raz korzystałem z ASS i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza

Właśnie i ja skorzystałem z tej oferty Ergo Hestia.
OC, NNW, ASS Turbo (bez limitu PL, 1500 UE), oraz AC.
Suma pakietu 1306 zł. Z czego AC za 879 zł. Teraz Hestia zaczęła dawać dobre warunki AC.

Poprzednio miałem Allianz, gdzie dostałem tegoroczna wycenę na 2889 zł..

Odnośnik do komentarza

Właśnie dostałem propozycję wznowienia OC w ERGO - Hestii  "Informujemy, że w przypadku kontynuacji wyłącznie ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych składka za okres od 2024-03-13 do 2025-03-12 wyniesie 178.00 zł. Zachęcamy do przedłużenia umowy w ERGO Hestii. "

Zobaczymy ile wyjdzie za ASS Turbo dla 20 letniego skutera. Czekam na wycenę.

Odnośnik do komentarza

ASSturbo to jest to ubezpieczenie z holowaniem po Europie ?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, kiniu napisał(a):

ASSturbo to jest to ubezpieczenie z holowaniem po Europie ?...

czytaj post nad moim. @Vince opisywał.  Wprawdzie to było prawie pół roku temu ale oferta się nie zmieniła, tylko cena. U mnie dodatkowo robotę robi wiek skutera.

Odnośnik do komentarza

Pytam dlatego że ostatnoo rozmawiałem z agentem i pytałem o takie ubezpieczenoe to mi zaczął ściemmiać że nie ma już tej oferty dla motocykli. Zaraz go op....

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, kiniu napisał(a):

....Zaraz go op....

Zaczekaj jeszcze z tym OPR - zdążysz 😁 nie dostałem jeszcze oferty i coś długo ten mój agent się zastanawia. 🤔 Oby nie wyszło że to twój ma rację.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W mojej opcji ( patrz powyżej post z 08.09.2023) OC NNW ASS w Hestii za 409zł beż limitu km w PL i 1500km w UE. .Paragraf 14. 1 CAR ASSISTANCEw rozszerzonym zakresie ubezpieczenia Wariant TURBO i w odniesieniu do holowania  jest postanowione:,,holowanie innego pojazdu niż osobowy i terenowy- w PL bez limitu km, a za granicą do 1500km. ...".

Odnośnik do komentarza

ja zaplacilem w pzu 500 zl cala polska i 1200 za granica w lutym w tym roku

 

Odnośnik do komentarza

Pytanie do osób, które mają ofertę OC z holowaniem - czy w warunkach OWU (pamiętajcie, że tylko to jest wiążące a nie, to co opowiada agent!) jest informacja w jakich warunkach przysługuje holowanie...?

Musi być wyraźnie zaznaczone 1 lub kilka z poniższych opcji:

- wypadek,

- kradzież, (swoją drogą, ciekawe, co wtedy chcą holować...?) ;)

- awaria.

Dostałem właśnie ofertę na OC +NNW +naprawa na miejscu +wymiana kół +padnięty akumulator +dowóz paliwa +pojazd zastępczy +hol do 275km na terenie PL, bez minimalnej odległości od domu (ponieważ mam też inne opcje ubezpieczenia, dla mnie wystarczy).

Wszystko w przypadku nie tylko wypadku ale przede wszystkim awarii! 

Warunki dla Wawy, wszystkie zniżki - 250zeta, dla porównania najtańsza, podstawowa opcja OC z mini AS (holowanie do 75km ale tylko po wypadku z min. limitem 25km od domu) - 140zeta.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Wczoraj wieczorem podpisałem polisę na nowy okres. ERGO Hestia.  OC + NNW + ASS wariant Turbo - zarówno wypadek jak i awaria.  Holowanie 1500 w Europie i bez limitu w PL.   Koszt -  702,00 zł - rozbite na 2 raty.  W wariancie Turbo chyba nie ma minimalnej odległości od miejsca zamieszkania, przynajmniej ja nie wyczytałem, ale jak pisałem gdzieś tu wcześniej akurat mnie osobiście ten szczegół nie interesuje.

Kilka uwag.  U mnie cena wysoka - ze względu na wiek skutera -  pisał o tym w tamtym roku @tomekstw.   Przy jednorazowej opłacie składka wychodziła 684,00 zł. Ja mam dodatkowo kilka procent zniżki (chyba 3 %) bo mam u nich ubezpieczenie OC firmy.

Ale "puszki" i tak mają lepiej po w ASS Turbo mają holowanie w UE bez limitu.

Kolego @kiniu  -  OPR dla agenta jak najbardziej wskazany. 😃 Tym bardziej że masz w miarę nowy sprzęt (przynajmniej z opisu z stopce 🙂) więc składka będzie dużo niższa.  A swoją drogą z Tarnowa to nie masz do nas daleko. 🙃 a ognisko na rozpoczęcie sezonu tuż tuż 😉

18 godzin temu, falco napisał(a):

- kradzież, (swoją drogą, ciekawe, co wtedy chcą holować...?) ;)

mają odstawić kierowcę i pasażerów do domu. Ewentualnie odholować pojazd jak by się nagle "znalazł"  🙃  ale nie wiem w jakim terminie to działa.

Odnośnik do komentarza

I to jest pełna, profesjonalna odpowiedź, szkoda, że tylko nielicznym (ogólnie, nie mówię tylko o tym wątku) chce się tak odpisywać...

Oby nie było potrzebne ale z dobrym papierem głowa zawsze spokojniejsza.

Dobrych wojaży!

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.03.2024 o 15:35, kiniu napisał(a):

Pytam dlatego że ostatnoo rozmawiałem z agentem i pytałem o takie ubezpieczenoe to mi zaczął ściemmiać że nie ma już tej oferty dla motocykli. Zaraz go op....

I jak ?  Udało się wykupić ASS Turbo ?

Odnośnik do komentarza

Moje ubezpieczenie wygasa 5 maja. Rozmawiałem ze znajomą ktora jest agentem Warty i ma mi sprawdzić bo podonbo maja coś podobnego u siebie. Jak nic z tego nie wyjdzie to wezmę wariant Turbo ale muszę pos,kuać innego agenta bo z tym moim to kończę współpracę.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja kupowałem u mojego agenta w z Warty i postarał się w Hestii wariant Turbo , o czym wyżej pisałem. Sądzę, że u Ciebie też nie powinno być problemów, jak dobrze zagadasz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...