Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Suzi Burgman 400, prawko 35 wiosen , przebiegi roczne hmm... - różne od 2000 do 12000 w ubiegłym sezonie  i w tym roku OC w PZU 134 zł oraz 130 PZU Pomoc w drodze na terenie PL i UE bez ograniczeń. Polisa kupiona kilka dni temu ważna od 02.04.2022r. Poprzednio miałem w Allianz, ale w tym roku dla mnie PZU było nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza

Witam .
Ubezpieczenie w Generali : Aprilia Scarabeo 500 i.e , 2007 rok . Prawko mam od 1977 roku . Zniżki max . :
ZAKRES UBEZPIECZENIA SUMA UBEZPIECZENIA SKŁADKA
OC posiadaczy pojazdów mechanicznych 173,00 zł
Sumy gwarancyjne:
Bonus Malus -60 %
Ochrona zniżki z gwarancją ceny po jednej szkodzie OC TAK
Szkody na osobie 5 210 000 EUR
Szkody na mieniu 1 050 000 EUR
Zielona Karta TAK
Assistance Assistance Komfort Plus 187,00 zł
Rehabilitacja po wypadku komunikacyjnym 10 000,00 zł 28,00 zł
Zniżki specjalne
Kod rabatowy -5%
SKŁADKA I TERMINY PŁATNOŚCI RAZEM: 388,00 zł.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Czy jest sens wykupienie autocasco na nowy skuter?Honda Vision 110,czy w razie jakiegoś zdarzenia ubezpieczenie pokryje szkody?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

???????????????????????????????

Nie rozumiem pytania.

Czy kolega wie jak działa Autocasco ? Za co płaci ubezpieczyciel ? Przy jakim zdarzeniu ?

Jeśli kupujesz za WŁASNE pieniądze to generalnie NIE ma większego sensu jeśli nie bierzesz pod uwagę kradzieży czy wypadku z własnej winy ( a o to nie trudno na motocyklu/skuterze 😪 )

Tak samo jak masz tych WŁASNYCH pieniędzy na tyle że Ci to LOTTO 😉 bo sam za wszystko najwyżej zapłacisz.

Jak kupujesz na KREDYT / LEASING to i tak musisz.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej. Poszukuję tegorocznej oferty ubezpieczenia OC z Assistance, przy czym  zależy mi, aby w ramach assistance ( w tym usługa naprawy, udzielenia pomocy,  holowania ) w kraju działał bez limitu kilometrów a w UE np. do 1.500km od miejsca zamieszkania. Czy ktoś z Was korzysta już z takiej lub podobnej oferty i mógłby podrzucić na forum swoje sprawdzone unormowania umowy ubezpieczenia. 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Chyba zapodałem zbyt popularne zagadnienie. Wiem ,że jest porównywarka ubezpieczeń CUK, itp. ale w istocie chodziło mi o takie ubezpieczenia,które nasza społeczność dobiera. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie o to raczej chodzi że za podałeś takie kryteria praktycznie nie do spełnienia - 1500 holowania w UE 😗 

Osobiście nie spotkałem się z taką ofertą dla motocykla. Bo dla samochodu może by coś znalazł, ale tanio nie będzie i nie wiem czy nie lepiej dokupić krótkoterminowe ASS np. na sam dalszy wypad za granicę PL.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 4.08.2023 o 20:48, grzybek napisał(a):

Hej. Poszukuję tegorocznej oferty ubezpieczenia OC z Assistance, przy czym  zależy mi, aby w ramach assistance ( w tym usługa naprawy, udzielenia pomocy,  holowania ) w kraju działał bez limitu kilometrów a w UE np. do 1.500km od miejsca zamieszkania. Czy ktoś z Was korzysta już z takiej lub podobnej oferty i mógłby podrzucić na forum swoje sprawdzone unormowania umowy ubezpieczenia. 😉

Ja mam w Ergo Hestii moto i auto,  raczej spełnia twoje wymagania, za moto płacę chyba 435 zł. za wszystko w moto. Parę osób już korzystało z tego ubez. ja również i było OK. Laweta była za 30 min. Co niektórzy korzystali w Alpach z hotelu i rano było w zamian auto.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzięki Wam, koledzy👍

Marek, proszę dopisz jeszcze jaki masz limit km ASS w kraju a ile za granicą 🤔

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 minuty temu, Darek400 napisał(a):

Ja też mam Ergo Hestia w lutym 380zł. Holowanie 1500km w UE

rozumiem, że:

1. jest to ASS całoroczne, nie krótkookresowe na dany wyjazd? 

  2. w Polsce bez limitu km?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bilety napisał(a):

Ja mam w Ergo Hestii moto i auto,  raczej spełnia twoje wymagania, za moto płacę chyba 435 zł. za wszystko w moto. ....

Dość ciekawe co piszesz. Mam ubezpieczenie w Ergo Hestii, wysokość składki podobna (OC + ASS) a holowanie tylko 500 km w PL i 250 w UE, przy czym te 250 km w UE liczy się do granicy, a potem wchodzi się na te 500.

Być może wpływ na to ma wiek (rocznik) motocykla.  U mnie nie dało się wziąć nic lepszego. A mój agent wie że na dobrym ASS mi zawsze zależy.  Przy czym nie mam takiego problemu przy ubezpieczaniu samochodów.

@grzybek jak będziesz teraz odnawiał polisę wypytaj jak to jest z tym ASS i wiekiem motocykla. Nie mam czasu się teraz nad tym doktoryzować, a chyba jest to dość ważne.  Bo jeżeli @bilety ma rację tu muszę zmienić agenta.   Np. kiedyś przy ubezpieczeniach krótko terminowych granicą było 10 lat. Po wyżej tego wieku motocykla nie można było wykupić ASS.

Nie chcę też tutaj siać defetyzmu, ale jest też coś takiego jak błąd agenta. Już chyba opisywałem przypadek (ale przypomnę) jak kilka lat temu @Saper wykupił sobie ubezpieczenie (nie pamiętam w jakiej firmie) i miał chyba 500 km holowania w ASS. Pochwalił mi się tym, a że ubezpieczałem swój skuter nie cały miesiąc później poszedłem do agenta danej firmy ubezpieczeniowej z konkretnymi wymaganiami.  I co się okazało ?   Że taki pakiet ASS owszem jest, ale dostępny tylko dla samochodów. Na moją uwagę że kolega wykupił taki pakiet 3 tygodnie wcześniej, po podaniu danych Sapera, zaczęły się "telefony do przyjaciela" (czytaj - do centrali). Po wszystkim okazało się że polisa Sapera została zawarta błędnie i mu ją cofnięto. 🙄  To tak w skrócie.  🙃

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
34 minuty temu, EndriuBis napisał(a):

Na moją uwagę że kolega wykupił taki pakiet 3 tygodnie wcześniej, po podaniu danych Sapera, zaczęły się "telefony do przyjaciela" (czytaj - do centrali). Po wszystkim okazało się że polisa Sapera została zawarta błędnie i mu ją cofnięto.

Ale mu przysługę zrobiłeś 🤣

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, arturo-bb napisał(a):

Ale mu przysługę zrobiłeś 🤣

20 godzin temu, grzybek napisał(a):

Dokładnie, przyjacielska przysługa😉

Grzesiu na szczęście nerwowy nie jest 😀 więc przeżył to spokojnie. Ale jak ochłonął to sam przyznał, że chyba lepiej się stało, bo jak by faktycznie (odpukać) potrzebował tego holowania na dłuższym dystansie to co wtedy ? 🤔

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wtedy agent miałby poważny problem.

Odnośnik do komentarza

Proszę zwróćcie uwagę jeszcze na taki mały szczegół :
Holowanie w razie awarii ale z jakiej odległości od miejsca garażowania ?
Widziałem polisę że małym drukiem napisali 20 km od domu awaria to holują a jak popsuje się pod domem to nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.08.2023 o 11:36, EndriuBis napisał(a):

Dość ciekawe co piszesz. Mam ubezpieczenie w Ergo Hestii, wysokość składki podobna (OC + ASS) a holowanie tylko 500 km w PL i 250 w UE, przy czym te 250 km w UE liczy się do granicy, a potem wchodzi się na te 500.

 

Tak, ma chyba wpływ wiek moto, chyba że kontynuacja. Ja korzystam z takiego (OC + ASS), koszt ok. 420 zł bez względu na pojemność . UE do 1500 km, PL bez limitu. Holowanie do  wskazanego miejsca, nie musi to być miejsce zamieszkania/garażowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...