Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

alempicki ja tak jak napisalem mam odmienne doswiadczenia z Allianz. Dwie duze szkody w odstepach kilku lat i dwa bardzo dobre odszkodowania a w kolejnych latach nie mialem z tego tytulu zwyzki... Problemy z rzekomo zanizanym udszkodowaniem maja zazwyczaj Ci ktorzy chca naprawiac na wlasna reke. Kup ubezpieczenie z pakietem serwisowym i po ewentualnej szkodzie oddaj do serwisu na bezgotowkowa naprawe. Twoj problem sie skonczy...

Pozdrawiam,
Corleone

Odnośnik do komentarza
alempicki ja tak jak napisalem mam odmienne doswiadczenia z Allianz. Dwie duze szkody w odstepach kilku lat i dwa bardzo dobre odszkodowania a w kolejnych latach nie mialem z tego tytulu zwyzki... Problemy z rzekomo zanizanym udszkodowaniem maja zazwyczaj Ci ktorzy chca naprawiac na wlasna reke. Kup ubezpieczenie z pakietem serwisowym i po ewentualnej szkodzie oddaj do serwisu na bezgotowkowa naprawe. Twoj problem sie skonczy...

Pozdrawiam,
Corleone



Rozliczenie bylo serwisowe w aso. Szkoda gadac. Pracuje ponad 20 lat w ubezpieczeniach.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Finalnie zdecyduję się na jedną z dwóch ofert:
ERGO Hestia. Pełny pakiet AC, OC, NNW, Assistance "Turbo" (holowanie pojazdu uszkodzonego w kraju bez limitu km, a w EU do 1500 km).  Koszt 2 300 zł.
PZU Pakiet dealerski Honda AC, OC, NW i Assistance (holowanie do 150 km w PL lub EU). Koszt 1850 zł.
Wartość pojazdu przyjęta do kalkulacji 29 000 zł.
Do Allianz NIGDY nie wrócę. Mam z nimi sprawę w sądzie o konkretny pieniądz. Bardzo źle mnie potraktowali po wypadku w 2016 roku. Generalnie nie polecam tej firmy nikomu.
Ja mam przykre doswiadczenia z Hestią po wypadku samochodowym....
Jak widac najwiecej zalezy nie od samego towarzystwa ubezpieczen a od tego na jakiego likwidatora szkody sie trafi. Ja po pierwszej kolizji trafilem na takiego, ktory do mnie zadzwonil, ze cos za malo mu wychodzi i poprosil o zweryfikowanie tej wyceny przez serwis .

Pozdrawiam,
Corleone

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ubezpieczenia wyhamowały... Albo w TU oprzytomnieli i obniżyli stawki.

Wawa, PZU, pełne zniżki, OC/NNW na rok za Integre - 132 PLN

W zeszłym roku to samo - 179 PLN.

Stawki za 4oo też w tym roku jakby niższe.

Odnośnik do komentarza
Ubezpieczenia wyhamowały... Albo w TU oprzytomnieli i obniżyli stawki.
Wawa, PZU, pełne zniżki, OC/NNW na rok za Integre - 132 PLN
W zeszłym roku to samo - 179 PLN.
Stawki za 4oo też w tym roku jakby niższe.

PZU oc 110pln


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że stawka ubezpieczenia zależy od wielu czynników i tak w prost dwóch polis porównać się nie da. Mam czas do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że stawka ubezpieczenia zależy od wielu czynników i tak w prost dwóch polis porównać się nie da. Mam czas do czerwca.

Zgadzam sie w 100%. Ja mam łatwiej bo pracuje z ubezpieczycielami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Koledzy-wybieram się w czerwcu "zacną" do Włoch.Pytanie-gdzie wykupić assistance podróżny z jakimś ew. holowaniem do kraju?

Odnośnik do komentarza
Koledzy-wybieram się w czerwcu "zacną" do Włoch.Pytanie-gdzie wykupić assistance podróżny z jakimś ew. holowaniem do kraju?

Tam gdzie masz AC



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pamietaj o dobrym ubezpieczeniu Kosztow Leczenia . Zwoc uwage czy obejmuje podroz na motocyklu. O tym zapominaja motocyklisci .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Niestety nie w PZU.

Ale faktycznie-przed momentem trochę "pokopałem" na stronach PZU.OC i Assistance na PL+EU z holowaniem do 1000km jakieś 440zł.To nawet chyba warto by zapłacić drugie OC.

Jutro podejdę do PZU i dopytam.Dzięki za podpowiedź ?

Odnośnik do komentarza

Sprawdź ofertę Generali swego czasu proponowali bardzo interesujące ubezpieczenie assistance. A tak w ogóle to proponuję udać się do jakiegoś brokera który ma w ofercie wiele towarzystw,  znajdzie Ci optymalny produkt. 

Odnośnik do komentarza

U brokera już byłem,pani poinformowała mnie,że z takim zakresem holowania (min.1000km-tak sobie założyłem),to realnie ciężko będzie coś znaleźć. Realnie znaczy,aby to zadziałało w razie konieczności,bo jak to pani ujęła,sprzedać można,ale czy zadziała w kwestii motocykla to już inna bajka.Może muszę popytać u innego brokera.

Odnośnik do komentarza

Przed momentem znalazłem artykuł z rankingiem assistance motocyklowym,i firma Gothear ma coś takiego z holowaniem do 1100km do kraju lub 500km do innego miejsca w Europie.Kwestia ceny,której nie podają.Jutro podejdę do oddziału,dopytam.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Cinek napisał:

Koledzy-wybieram się w czerwcu "zacną" do Włoch.Pytanie-gdzie wykupić assistance podróżny z jakimś ew. holowaniem do kraju?

Prze de wszystkim nie wiem czy ASS ma cię zaholować do kraju, a nie np.do najbliższego serwisu i ewentualnie pokryć koszty noclegów lub pojazdu zastępczego.

Niestety, ale w większości TU nie wszystkie pakiety ASS które mają w ofercie  są dostępne dla motocykli.  Pytaj dokładnie, bo TU kasę chętnie wezmą, ale już z realizacją w razie potrzeby możesz mieć problem.  ASS to nie tylko ilość km, holowania, ale ważne jest też czy ubezpieczenie zadziała w razie awarii, czy tylko w razie wypadku.

Ważna jest też wartość takiego ubezpieczenia. Czyli do jakiej kwoty jesteś ubezpieczony.   

Kiedyś fajne krótko terminowe ASS na czas podróży oferował Allianz., ale z tego co pamiętam ograniczeniem był rocznik (wiek) motocykla, jak jest teraz - nie wiem.  

Jak coś znajdziesz  -  napisz. 

Odnośnik do komentarza

Ubezpieczenia zmieniają się  z dnia na dzień .Jak oferta z biedronki .

Dziś wykupisz jest ok ( fajna opcja) a jutro jest jeszcze lepsza .

Nie ma reguły. Ale  jak nie cisnie to poczekałbym do czerwca będzię dużo więcej ofert .

47 minut temu, dywelj napisał:

Sprawdź Ergo Hestia wariant Turbo !!

Ergo Hestie TURBO jeszcze mam z zeszłego roku .

Na papierze nielimitowana ilosc km w Europie ( nie wiem nie korzystałem). Cena 570zł (motocykl BMW rok 1999)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, dywelj napisał:

Sprawdź Ergo Hestia wariant Turbo !!

Tyle że Panie Janie - to jest sprzedawane w pakiecie, a kolega Cinek chyba ma już OC i chce dokupić samo ASS. 

A czytaliście dokładnie warunki tego TURBO ?  Tam jest ciekawy zapis. Suma ubezpieczenia w przypadku ASS to 10 000,00 zł w okresie ubezpieczenie, ale .......    dzielone po 5 000,00 zł na wypadek i awarię ?  Teoretycznie przy jednorazowej pomocy zakładając te 1000 km holowania to wychodzi 5 zeta za km  -  czyli raczej sporo, ale z drugiej strony trudno mi sobie wyobrazić że mając awarię np. we Włoszech, znajdzie się jakiś Włoch co pogoni 1000 km ze skuterem na pace i z powrotem ?  

W  Warcie np. mam 10 000,00 zł bez takiego podziału, ale fakt - tylko 200 km holowania w PL i EU. 

Odnośnik do komentarza

A więc tak-tu jest ciekawe zestawienie Assistance dla motocykli:https://www.motopodroze.eu/porady/assistance-motocyklowe/

Wybrałem oferty firm Gothear i Compensa jako te z największym limitem kilometrów ew. holowania w Europie do 1100km.Gothear -samo assistance nie wchodzi w grę,ale aby brnąć dalej w temat zgodziłem się zdublować OC lecz i tak d..a.W ich systemie Honda SW-T widnieje jako skuter i system w CUK (oni obsługują klientów detalicznych Gothear)nie chciał przyjąć takiego wariantu bo w OWU jest wzmianka o wyłączeniu z ubezpieczenia motorowerów i skuterów.Więc poinformowano mnie,że do wyliczenia składki i zawarcia umowy można ręcznie poza systemem wpisać dane motocykla i wtedy będzie git.Na moje pytanie,czy przy ew. zgłoszeniu roszczenia firma nie weźmie pod uwagę rodzaju pojazdu jako skuter konsultant Gothear od razu stwierdził,że dla ich systemu to jest skuter i mogą być problemy (czytaj będą).Składka 395zł + OC z NNW drugie tyle.

Z tym tematem dałem sobie spokój.

Compensa natomiast 614zł OC ,NNW +Assistance EU z holowaniem do 1100km.Tak to wygląda.

Ergo Hestii nie sprawdzałem,ale zerknę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...