Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Ja dla odmiany potrzebuję krótkoterminowego assistance... Szukałem dziś, tu i ówdzie ale chyba w LINK4 na razie najlepsze warunki... W PZU nie ma opcji krótkiej (tylko całoroczna), a w Linku można na dowolną ilość dni. Po zgłoszeniu na Necie, w ciągu godziny zadzwonił konsultant i ustaliliśmy opcję próbną z minimalną składką zdrowotną (opcja nieodzowna w pakiecie AutoAssistance), na kwotę 25K i okres 12 dni, co dało kwotę 81 PLN opłaty... Link daje w pakiecie holowanie do 200 km, a konkurencja przeważnie po 100... Jeszcze jutro pojadę do agencji ubezpieczeniowej, bo mają kilkanaście firm pod sobą, zobaczymy czy coś może zaproponują...

 

Link4_assistance.jpg

Odnośnik do komentarza

polecam zainteresować się HDI + WARTA  pakiet podróżnik - wykupujesz dzień przed wyjazdem na 15 dni  koszt 90 PLN

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
41 minut temu, SlawoyAMD napisał:

Ja dla odmiany potrzebuję krótkoterminowego assistance..

Nie zapomnij o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Bez tego bywają kłopoty i niepotrzebnie traci się czas. Trzeba to ze sobą mieć, zwłaszcza na taki wyjazd (zresztą na każdy zagraniczny).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
12 godzin temu, KriSSo napisał:

Nie zapomnij o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

No rozmawiałem już o tym z Arturem... Pobrałem druki, ale raczej nie zdążą mi przed wyjazdem jej wyrobić (01 sierpień)... Muszę poszukać, czy jest jakaś inna możliwość zaświadczenia o ubezpieczeniu... :blink: 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 minut temu, marek_m napisał:

W ZUS'ie powinieneś załatwić "od ręki". Tak przynajmniej było, kiedy ostatni raz sam załatwiałem.

Dzięki! Zaraz wsiadam "na kuń" i lecę się dowiedzieć...

Odnośnik do komentarza

To nie w ZUS tylko w NFZ i załatwisz to od ręki.  Przychodzisz z wypełnionym drukiem do okienka, pewnie chwilę postoisz w kolejce ale kartę  drukują na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak też mi w ZUSie powiedzieli ;) Jutro muszę grzać do Szczecina... Ponoć od ręki robią w wojewódzkich oddziałach...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
2 godziny temu, SlawoyAMD napisał:

Ponoć od ręki robią w wojewódzkich oddziałach...

Tajest!! Ja czekałem 3 tygodnie (przyszło pocztą), bo wysłałem im wniosek poprzez e-mail, z lenistwa  - mam do Oddziału jakieś 1,4 km i mi się nie chciało podejść :lol:. Jak podjedziesz osobiście, to 15 minut zajmie cała operacja.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
44 minuty temu, KriSSo napisał:

Tajest!! Jak podjedziesz osobiście, to 15 minut zajmie cała operacja.

Super... Jutro 10.40 na prom i "lecam"...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Faktycznie... dłużej w kolejce czekałem (10 minut), bo samo wyrabianie karty trwało 3 minuty. Uff, sprawa zalatwiona, ale ugotowalem sie w Szczecinie...

Odnośnik do komentarza
Dnia 23.07.2018 o 23:42, KriSSo napisał:

Nie zapomnij o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Bez tego bywają kłopoty i niepotrzebnie traci się czas. Trzeba to ze sobą mieć, zwłaszcza na taki wyjazd (zresztą na każdy zagraniczny).

Nie zawsze działa. Na przełomie czerwca i lipca byłem w Bułgarii i musiałem z dzieckiem pojechać do szpitala. Nikt nie chciał nawet spojrzeć na kartę EKUZ, tylko gotówka do kieszeni.

Odnośnik do komentarza

Może komuś się przyda taka informacja.  ubezpieczenie starego pojazdu  pewnie 25-cio letnich skuterów zbyt dużo nie ma na tym forum ?  ale co  niektórzy podobnie jak ja mają w garażu jakieś dodatkowe oldtimery ? 

Ja niestety się nie załapałem, musiałem odnowić OC do końca starego roku ? a tyle piwa by było.

Odnośnik do komentarza

A propo wlasnie ubezpieczenia, bo koncem stycznia musze odnowic OC, to mozesz Andrzej prosze cos polecic w rozsadnej cenie z jakims assistance (najlepiej o zasiegu na Europe)?

Wysłane z mojego BV6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kazde ubezpieczenie zalezy od wielu czynnikow : szkodowosc, ilosc pojazdow, miejsce zamieszkania , marka model typ, i zakres ubezpieczenia . Jak szukasz dobrego ubezpiecZenia zadzwon do brokera. Tanie zrob w internecie. Ja korzystam z www.abro-broker.pl ( Pani Justyna)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moglismy zrobic specjalny pakiet dla Burgmanii , ale nie bylo odzewu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Kazde ubezpieczenie zalezy od wielu czynnikow : szkodowosc, ilosc pojazdow, miejsce zamieszkania , marka model typ, i zakres ubezpieczenia . Jak szukasz dobrego ubezpiecZenia zadzwon do brokera. Tanie zrob w internecie. Ja korzystam z www.abro-broker.pl ( Pani Justyna)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moglismy zrobic specjalny pakiet dla Burgmanii , ale nie bylo odzewu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, zgadza sie wszystko... Bardziej może liczylem ze ktos kto na biezaco jest z OC to moze cos polecic co ma dobre assistance. Niemniej jednak...nie bylo tematu...

Wysłane z mojego BV6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Szymon, spoko. Poczytaj ten wątek trochę do tyłu.  Wiadomo że stawki się zmieniają co rok (i raczej nie są coraz tańsze) ale coś tam można wyczytać.

Z moich (z naszych z Saperem) doświadczeń.   Zainteresuj się Warta lub HDI. Od jakiegoś czasu to ponoć jedna firma. Jest tam opcja ASS z holowaniem w razie awarii do 200 km.  W tamtym roku (2018) nie było możliwości wykupienia dla motocykla lepszego ASS, ale ktoś tu kiedyś pisał że ma holowanie do 1000 km.  Przypuszczam że lepsze ASS dostaniesz wykupując cały pakiet, czyli  OC + AC + ASS.     Ja mam tylko OC + ASS.  

21 minut temu, alempicki napisał:

Moglismy zrobic specjalny pakiet dla Burgmanii , ale nie bylo odzewu.

To chyba coś przeoczyłem. Co, gdzie i kiedy ?  

Nie wierzę że nie było odzewu ?  może było pisane w złym terminie ? Np. jak większość ludzi była na jakiejś klubowej imprezie.

Odnośnik do komentarza

Dzieki Andrzej. Przegladne na pewno. Chodzi mi o zwykle OC + dobry assistance. W tamtym roku wlasnie jak pytalem o mozliwosc dokupienia samego assistance na motocykl to byl problem. Malo ktory ubezpieczyciel mial w ofercie (tylko razem z OC). Ostatecznie dokupilem, ale nieszczegolnie warunki byly dobre.
A ze teraz bede wlasnie kupowal polise to od razu z dobrym assistance (duzo taniej wychodzi i zdecydowanie szersza oferta ubezpieczycieli).
Dlatego wlasnie zapytalem...

Wysłane z mojego BV6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Szymqw napisał:

..... Malo ktory ubezpieczyciel mial w ofercie (tylko razem z OC). Ostatecznie dokupilem, ale nieszczegolnie warunki byly dobre...

Chyba Alianz miał w ofercie ubezpieczenie ASS na czas podróży.  Ty masz relatywnie młody skuter bo z tego co pamiętam ubezpieczali tylko motocykle do 10 lat.   Przy zakupie samego OC + ASS Warta miała najlepszą ofertę.   Ale jak znajdziesz coś ciekawszego to się pochwal.     

Odnośnik do komentarza

Hej

Wlasnie dzwonilem do HDI Warta i ubezpieczenie mojego Burgmana AN400 - Rzeszów : OC + NNW + ASS złoty - 280 zł - kwota na 2019 r za calosc .

Pozdrawiam i zycze milego .  ?

Warunki ubezpieczenia pozostaly bez zmian w porownaniu do roku poprzedniego

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Bogusz napisał:

Właśnie dzwoniłem do HDI Warta i ubezpieczenie mojego Burgmana AN400 - Rzeszów : OC + NNW + ASS złoty - 280 zł - kwota na 2019 r za calość .

Jak już będziesz miał podpisaną polisę to potwierdź te informacje. Telefon puszcza wszystko, a "system" już nie koniecznie ?  ile km holowania -  200 ??

Odnośnik do komentarza

Tak 200 km holowanie .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Na dniach kupuje to ubezpieczenie u swojego agenta . Pozdr Jedrek ! Milego :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Mnie właśnie podobnie, jak Bogusz, skalkulował agent, czyli w Warcie OC+NNW+Assistance Złoty - 270 zł (holowanie, w przypadku awarii, wypadku - 200 km w Polsce i całej Europie).

Z tego jakby NNW obciął, to wychodzi coś ok. 230 zł (bo NNW 39 zł chyba). Z tym NNW to jest ponoć tak, że i tak wielokrotnie większe świadczenia dostaje się w razie wypadku z samego OC, z NNW sporo mniej. Więc tak naprawdę to NNW to służy trochę jak wyciąganie kasy.

W PZU wyszło drożej bo chyba 320 zł (OC + Assistance Pomoc w Drodze, bez NNW), ale na Polskę holowanie jest bez limitu, na Europę 200 km.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Szymqw napisał:

W PZU wyszło drożej bo chyba 320 zł (OC + Assistance Pomoc w Drodze, bez NNW), ale na Polskę holowanie jest bez limitu, na Europę 200 km.

?  widzę że trzeba się zainteresować tym ASS w PZU i poznać dokładnie warunki.  60,00 zł drożej jest do zaakceptowania jeżeli faktycznie w PL w razie awarii wezmą cię na hol  w dowolnym kierunku ?  , a za granicą przeważnie te 200 km wystarczy. I tak holujesz się do najbliższego serwisu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...