Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Najświeższe dane z dziś. OC 115 zł PZU. Wielkopolska miasto Leszno.

Wysłane z mojego PMP7079D3G_QUAD przy użyciu Tapatalka

Najświeższe dane z dziś. OC 115 zł PZU. Wielkopolska miasto Leszno.

Wysłane z mojego PMP7079D3G_QUAD przy użyciu Tapatalka

Zniżki 60%.

Wysłane z mojego PMP7079D3G_QUAD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Sprawa w PZU po drugim telefonie od agenta się dzisiaj wyjaśniła:

OC (ale w pakiecie z AC >> taka promocja) kosztuje 2408 zł (plus AC ponad 7000 zł !), I RAZEM ponad 9500 zł, ale...

ale...

już samo OC bez promocji z AC to wydatek 115 zł !!! Hmm... ciekawa ta powyższa promocja ?

Czyli AC szukam u innego ubezpieczyciela.

Śmieszne jest to, że mogę AC wykupić osobno też w PZU i wtedy wyniesie tyle samo czyli ponad 7000 zł ale OC na osobnej umowie bez pakietu już tylko 115 zł ??? Ciekawe, prawda !?

Przepraszam, ze nie piszę jaki skuter... ale na razie to mała tajemnica...

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj opłacone samo OC w PZU jako kontynuacja z 60% zniżką 109 PLN w zeszłym roku było 95 PLN :( ponad 15% drożej.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. Pisałem o mnie - nie mam żadnych, dlatego przez kilka lat będę musiał przepłacać :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niekoniecznie ja też rok temu nie miałem zniżek a na ten rok dostałem oferte z PZU 50% zniżek przy przedłużeniu polisy

Odnośnik do komentarza

Ja w 2015r. płaciłem za samo OC 95zł. W tym roku PZU zaproponowało mi: OC z ochroną zniżek 129zł, NNW 33zł, AutoPomoc Polska+Europa 217zł w sumie 379zł. Holowanie do 150km. O AC nawet nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Stawki OC poszły mocno do góry.

Ogólnie temat mocno poruszany ostatnio w kręgach użytkowników 2oo i 4oo.

O ile OC na 2oo w PL mamy nadal jedno z najtańszych w EU o tyle z 4oo już tak kolorowo nie jest.

Coś w temacie -> http://motoryzacja.i...ent,nId,2234638

Odnośnik do komentarza

Piaggio MP3 125 cm. Pełne zniżki za bezszkodową jazdę. Poprzedni rok - OC (gołe) w HDI - 69 zł. W tym roku zaproponowali jako "wyjątkowemu klientowi" 119,- zł; opisując, że to tylko 9,92 na miesiąc. :renske:

Na szczęście obsługująca mnie Pani agent ubezpieczeniowy jest czujna i: Uniqua - OC 62,- + NW 12 razem 74,- zł. :clapping:

O dziwo, bez NW wychodziło drożej. :dontgetit:

Odnośnik do komentarza

Przy 60% zniżkach samo OC za motocykl Honda Pantheon 125 PZU wyceniło mi 150 PLN, a dwa miesiące temu za Kymco Downtown 125 w PZU płaciłem 109 PLN, Taka nagła podwyżka :down: , więc wybrałem się do agenta i on znalazł mi w Warcie OC za 109 PLN.

Odnośnik do komentarza

Kawasaki J300 w Warszawie zapłaciłem za OC przy 60% zniżki 141zł z ochroną zniżek. AC mam w Alliance full wersja bez udziału własnego na oryginalnych częściach 1132zł z NNW.

Odnośnik do komentarza

Z tymi podwyżkami to trochę ściema.

Do tej pory za Forda Mondeo płaciłem w AXA ok. 1500zł. W tym roku niby z powodu podwyżek zaproponowali 2200 zł. Już po kilku minutach rozmowy zeszliśmy do 2000 zł. Potem sprawdziłem u konkurencji. Ponowny telefon do AXA - cena zeszła z powrotem do 1600 zł. Ale w Link4 za taki sam standard ubezpieczenia zaproponowali niecałe 1300 zł. Więc przechodzę. Niby ceny w górę, ale jak się człowiek zmobilizuje to może być nawet taniej.

Co do skutera za Xcitinga 500 (oczywiście przy maksymalnych zniżkach) w zeszłym roku płaciłem 90 zł, w tym roku faktycznie drożej 109 zł.

Ale trochę żałuję, że się pośpieszyłem z zapłatą bo Link4 też był skłonny sprzedać taniej. W przypadku motocykli praktycznie nie działają porównywarki internetowe, więc lepiej zadzwonić i negocjować.

Odnośnik do komentarza

Przedłużyłem właśnie OC na Satelisa w HDI - dwa lata temu (jeszcze na Majesty) 54 zł, w zeszłym roku 70 zł, teraz (jako cenny klient blablableble) jedyne 109zł!

Agent sprawdzał też w Uniqa i wyszło 126 zł i chyba jeszcze w ING - coś w okolicach 300 zł.

Zniżki 60%.

Idąc tym tropem za rok będzie 170.

Odnośnik do komentarza

Właśnie opłaciłem OC w PZU na T maxa 127pln-60% zniżki. W zeszłym roku Atlantic kosztował mnie chyba 99 pln. Tak z ciekawostek, dowiedziałem że ubezpieczenie auta przytarganego z GB beż przełożonej fajery to ubezpieczenie standard + 300% :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jeśli wątek ma być przydatny podając stawki, które płacicie podawajcie region / miasto.

Różnice między regionami są procentowo ogromne. W przypadku moto nie jest to znaczące ale przy 4oo wyraźnie.

Ciekawostką poliszynela są nieoficjalne wytyczne TU z podziałem w regionach na miasta i dzielnice bardziej lub mniej "szkodliwe".

Np. w Wawie na jednej dzielnicy ten sam pojazd i osoba zapłaci mniej, na innej więcej.

dowiedziałem że ubezpieczenie auta przytarganego z GB beż przełożonej fajery to ubezpieczenie standard + 300% :)

Zgadza się. TU potrafi niekiedy w ogóle odmówić ubezpieczenia auta z GB.

Czasem takie zwyżki TU stosują także dla młodych kierowców lub dla "niechcianych" klientów.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Może.

Stawka 500% w górę to to samo co (nieoficjalnie) odmowa.

Odnośnik do komentarza

Wielkopolska,Kalisz- Satelis 125-maksymalne zniżki,HDI(czyli Warta)-89zł rok temu 59zl..zakupiłem też assistance pakiet Złoty(holowanie 200km)-81zł.Całość więc razem- 170zł.

Odnośnik do komentarza

Powrót do tematu :)

AN400 w PZU - 142 zł (60% zniżki), w HDI obliczyli mi 180 więc zmieniłem na PZU zdziwiony, że mają najtaniej :o

Odnośnik do komentarza

A ja wlasnie w HDI ubezpieczylem w srode SYMa za 129zł samo OC. W pakiecie z NW na sume 10tyś wszystko razem wyszło 169:)

Odnośnik do komentarza

Do mnie dotarła oferta z Link4 na kwotę 113,77 . .Plus samochód  zastępczy i opony. Brak nw. Jest to przedłużenie polisy .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...