Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieją jakieś kalkulatory OC online? Widzę takie tylko dla samochodów... nawet PZU nie ma kalkulatora dla 2 kółek.

Odnośnik do komentarza

Owszem, PZU ma kalkulator online dla motocykli pod adresem https://moje.pzu.pl/...?sourcedss=true

Wybierasz z menu "Nowe ubezpieczenie", następnie "Samochód", wybierasz pakiet ubezpieczeń (np. "Własny") i klikasz "Rozpocznij wycenę".

W uruchomionym formularzu masz możliwość wybrania typu pojazdu: samochód osobowy, samochód dostawczy i motocykl.

Odnośnik do komentarza

Ostrzegam, używając takich wyszukiwarek na końcu proszą o podanie numeru kontaktowego bo inaczej nie zobaczysz wyceny. Jak to podasz to masz "milion" telefonów od natrętnych sprzedawców. Moja rada to pójść do jakiegoś brokera lub multi agencji, takie firmy mają w ofercie wybór różnych TU i coś doradzą.

Odnośnik do komentarza

Tutaj (w kalkulatorze PZU) można kliknąć w przycisk "Pokaż wycenę" nie podając wszystkich danych. Będzie za to wyświetlany napis informujący o tym, że wycena nie będzie precyzyjna ze względu na niepełny zakres podanych informacji.

Wszelkie kalkulatory online osobiście traktuję jako źródło informacji o spodziewanym poziomie cen ubezpieczenia. Gdy chcę kupić ubezpieczenie, podobnie jak Lucjan73, udaję się do multiagencji lub brokera.

W żadnym razie nie zachęcam do podawania danych kontaktowych, chyba, że faktycznie chce się kupić ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

PZU za samo OC chciało ode mnie 259zł.

Zadzwoniłem do link4, za samo OC 108zł, za OC + NNW 140zł i taką opcję wybrałem.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zapłaciłem gołe OC w Link4. Bez zniżek wyszło 218zł.

Wyżej przywołany kalkulator PZU naliczył 288zł.

Ubezpieczenie dotyczy Piaggio 250 mieszkającego w Warszawie :)

Odnośnik do komentarza

Za moją AA500 zażyczyła sobie Warta 189,00 PLN za samo OC + gratisowy WMA, czyli Warta Moto Assistance w wersji Standard: 5k PLN ubezpieczenie, tylko na terenie kraju, info serwisowe, odwiezienie pojazdu do 100km po awarii i bez limitu kiedy pojazd jest poszkodowany.

NNW nie brałem, bo przy tych sumach ubezpieczeń/kosztach nie widzę sensu, kiedy mam to zawarte w innych ubezpieczeniach na dużo lepszych warunkach.

Do tego kupiłem wcześniej Assistance PZM za 130 zł.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

SW-T600 Ubezpieczenie Pakiet w Uniqa: OC (557 zł), AC (1299 zł) bez udziału własnego, brak potrącenia amortyzacji, Assistance w pakiecie "komfort motocykl", NNW do wysokości 10kpln (50 zł)). Całość: 1906,00 zł.

Odnośnik do komentarza

Smarciu - co to jest - Assistance PZM :question: Jak działa :question:

KriSSo - to AC jak na motocykl wydaje się OK, ale OC - 557,00 zeta :question: Strasznie dużo !!!

Po mojej niedzielnej przygodzie jestem strasznie ciekawy - assistance - ile km masz holowania w razie awarii :question:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W ramach mojego pakietu dilerskiego, jest holowanie maksymalnie 70 km i nie można wydłużyć nawet za dopłatą itd. Jedyna możliwa opcja to ta, którą mam. W razie (odpukać) problemu dopłacę do transportu we wskazane miejsce. Natomiast, próbowałem sprawdzić ofertę niezależnych agentów spoza dilerskiej oferty Hondy i podobny pakiet przedstawia się następująco:

1. PZU - 7 800,00 pln

2. Allianz - 6 200,00 pln

Zatem, grzecznie przyjąłem zaproponowany mi PAKIET. Nie miało w tym momencie większego znaczenia, że OC to aż 560 pln, albo że mam zapewnione holowanie tylko do 70 km. Sam rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

1. PZU - 7 800,00 pln

2. Allianz - 6 200,00 pln

:frusty:

Zdaję sobie sprawę że mój jest trochę starszy i ma większy przebieg ale na dzień dzisiejszy Pakiet z Allianz wynosi w zaokrągleniu 1200zł

Jak był nowy nie przekroczył NIGDY 2000zł. !

A holowanie mam w Polsce do 650 km a Europie do kwoty 1000€

Odnośnik do komentarza

KriSSo - OK - to trochę wyjaśnia. Ale spoko - Ty masz Honde - co tu ma się zepsuć :)

Arturo-bb - od regiony też trochę zależy - ale faktycznie u Ciebie dużo teniej.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

:frusty:

Zdaję sobie sprawę że mój jest trochę starszy i ma większy przebieg ale na dzień dzisiejszy Pakiet z Allianz wynosi w zaokrągleniu 1200zł

Jak był nowy nie przekroczył NIGDY 2000zł. !

A holowanie mam w Polsce do 650 km a Europie do kwoty 1000€

Zazdroszczę oferty. W całym Szczecinie o takich warunkach nie było w ogóle mowy, nawet u Agenta, który ma dobre warunki i ponad 20 lat stażu pracy. Był też dilerki pakiet Allianz za 2200, czyli 300 złotych więcej, ale warunki były zbliżone - z tym, że też tylko dlatego tak niski, że w pakiecie dilerskim. U Agentów stawki jak podałem wcześniej.

Jeszcze tylko uzupełnię, bo to chyba istotne, że nie posiadam żadnych zniżek ani OC ani AC. Przypuszczam, że to jest powodem wysokich cen pakietów, które mi proponowano i dlatego zapłaciłem w TW Uniqa (i tak tańszej od PZU i Allianz) aż tyle.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja w tym roku zapłaciłem za 99zł w warcie, a rok temu płaciłem 59

A to oznacza, że ogólnie ubezpieczenia poszły ostro w górę, bo zakładam iż nie miałeś szkody z OC? Czyli brak zniżek + ogólne zmiany cen ubezpieczeń i tak powstają chore ceny Booo.gif

Natomiast zniżki nie biorą się z nieba - trzeba frycowe zapłacić i je wypracować ...

Odnośnik do komentarza

Smarciu - co to jest - Assistance PZM :question: Jak działa :question:

Cytat ze strony: https://assistance.pzm.pl dotyczy pakietu standardowego za 130zł/rok, (są też inne pakiety, coś mozna sobie dopasować do potrzeb ceny w granicach 72-310 zł/rok).

assistance domowe (usuwanie awarii instalacji i urządzeń w domu) w okresie członkostwa

usługi informacyjne i concierge (np. rezerwacje, zakupy na zlecenie) w rocznym okresie członkostwa

assistance drogowe w Polsce w rocznym okresie członkostwa

podjęcie próby naprawy pojazdu na miejscu awarii

wymianę koła (o ile w pojeździe jest koło zapasowe/dojazdowe) lub użycie zestawu naprawczego

dowóz paliwa w razie jego braku (bez kosztów samego paliwa)

pomoc w otwarciu pojazdu w razie zgubienia lub uszkodzenia kluczyków

w razie braku możliwości usprawnienia pojazdu na miejscu:

transport pojazdu do najbliższego czynnego warsztatu zdolnego dokonać naprawy lecz nie dalej niż 75 km (ew. wcześniej na parking strzeżony)

transport pasażerów do miejsca, do którego przewożony jest pojazd

transport przyczepy do miejsca, do którego przewożony jest pojazd

Nocleg hotelowy dla kierowcy i pasażerów (jedna noc), gdy nie można naprawić pojazdu do końca doby gdy skorzystano z transportu pojazdu do warsztatu, lecz nie można usprawnić pojazdu w ciągu 24 godzin:

wynajem pojazdu zastępczego na max dwie doby (wyklucza dodatkowe noce w hotelu i transport powrotny)

do dwóch kolejnych nocy w hotelu dla kierowcy i pasażerów (wyklucza pojazd zastępczy i transport powrotny)

transport powrotny (do miejsca zamieszkania) kierowcy i pasażerów (wyklucza pojazd zastępczy i dodatkowe noce w hotelu)

transport kierowcy po naprawiony pojazd (w przypadku skorzystania z transportu powrotnego)

Odnośnik do komentarza

A to oznacza, że ogólnie ubezpieczenia poszły ostro w górę, bo zakładam iż nie miałeś szkody z OC? Czyli brak zniżek + ogólne zmiany cen ubezpieczeń i tak powstają chore ceny Booo.gif

Natomiast zniżki nie biorą się z nieba - trzeba frycowe zapłacić i je wypracować ...

Mam full zniżek ostatnia szkoda to była z 10 lat temu, wybitnie nie szukałem alternatywy dla warty bo trochę się zagapiłem z ubezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Rozumiem. Pisałem o mnie - nie mam żadnych, dlatego przez kilka lat będę musiał przepłacać :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Spotkałem się z taką propozycją w PZU, przy wykupieniu OC jest opcja PZU Pomoc w Drodze wariant Super, holowanie od miejsca zamieszkania i podobno bez limitu km. Oczywiście po wykupieniu rozszerzeń. Czy ktoś z Was ma jakieś praktyczne doświadczenia w tym temacie?

Rozumiem. Pisałem o mnie - nie mam żadnych, dlatego przez kilka lat będę musiał przepłacać :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Każdy kiedyś zaczyna :wink1:

Odnośnik do komentarza

Dywelj - doczytaj dobrze - ta pomoc w drodze prawdopodobnie działa tylko w przypadku wypadku !! Nie obejmuje awarii !!

KriSSo - tego co piszesz o zniżkach nie mogę za bardzo zrozumieć. To wcześniejsze (mniejsze sprzęty) miałeś w lizingu ?

Ja już od kilku lat staram się aby "wypracować" zniżki dla dzieciaków (raczej młodzieży :) ), Np. moją MZ zarejestrowałem i ubezpieczyłem jako współwłasność z córką.

Kosztuje mnie to w tej chwili trochę drożej - za MZ ETZ 150 samo OC w PZU zapłaciłem 280,00 zł - ale za kilka lat zaprocentuje żniżkami dla młodej :)

Jest też ryzyko - podobnie zrobiłem kilka lat temu z synem, niestety miał szkodę i część zniżek poszła się "ry..ać" i rykoszetem dostałem też po ubezpieczeniu samochodów.

Odnośnik do komentarza

cyt.

"Jest też ryzyko - podobnie zrobiłem kilka lat temu z synem, niestety miał szkodę i część zniżek poszła się "ry..ać" i rykoszetem dostałem też po ubezpieczeniu samochodów. "

Można w niektórych ubezpieczalniach wykupić tzw. "ochronę zniżek"

Wg. mnie bardzo dobry pomysł jak się ma tzw. wspólnika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...