Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi sie ze najtaniej.Mi przyszlo ponad dwiescie zlotych samego OC.Nie mialem zadnych kolizji. Pierwszy raz ubezpieczam.Wydaje mi sie ze drogo

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pierwszy raz ubezpieczam.Wydaje mi sie ze drogo

Skoro pierwszy raz to i zniżek nie masz.

To jak ma być tanio :frusty:

Odnośnik do komentarza

Po Unii wystarczam ale np. wyjazd do Dubrownika, to przejazd przez BiH, która w Unii nie jest i karty wymaga.

Jest tego trochę więcej, ZK przyda się także w Serbii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogórze, Albanii i Kosovie.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz skuter,ale na pojazdy inne mam cały pakiet zniżek,jeżdżę już ponad 30 lat. A jak samochód nowy kupuje i ubezpieczam,to też bez zniżek,bo nowy??? Bzdura jakaś

Odnośnik do komentarza

Kupiles w PZU pakiet z AC? Z tego co pamietam, wychodzil sporo drozej, niz w Allianz'ie.

Ja pisałem o OC . W PZU jest stała składka 99 zł . Przy jednorazowej spłacie i 60% zniżki

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie wydaje mi sie ze najtaniej.Mi przyszlo ponad dwiescie zlotych samego OC.Nie mialem zadnych kolizji. Pierwszy raz ubezpieczam.Wydaje mi sie ze drogo

Bo to pewnie kwota OC + NW. Sprawdź dobrze a potem pisz.

Ja płacę 90 zł w PZU samo OC dla każdego motocykla.

Odnośnik do komentarza

Jak usłyszałem ile wynosi AC w PZU to mi się włączył wsteczny bieg przy jeździe do przodu (oczywiście jechałem wtedy 4oo) - dlatego ubezpieczam moje 2oo w Allianz.

W PZU przy max zniżkach chcieli mi dać AC za 20% wartości moto. Obecnie w Allianz przy max zniżkach (60% na OC i 40% na AC - tutaj Allianz twierdzi że u nich to max jaki można uzyskać dla moto - ale to ich wewn. polityka więc należy się z tym zgodzić lub pójść do konkurencji) - OC kosztuje 200 zł, AC kosztuje mnie 6% wartości moto (dot. to wariantu max czyli: stała cena sprzętu przez rok, brak udziałów własnych itd) + kilkadziesiąt złotych za NNW.

Odnośnik do komentarza

Moja rada OC PZU a AC Allianz. Nie ma obowiązku aby te ubezpieczenia były zawierane w jednym towarzystwie. W Allianz można jeszcze obniżyć składkę przy zawarciu w tej firmie łącznie trzech polis. Ja miałem ubezpieczony u nich dom, to co w domu i skuter. Powiem że warto bo akurat miałem szkodę w domu (zalanie) i bez problemu została zlikwidowana.

Odnośnik do komentarza
Ja pisałem o OC . W PZU jest stała składka 99 zł . Przy jednorazowej spłacie i 60% zniżki

Oplacalo sie brac OC, AC, NNW w PZU?

Nie taniej pakiet w Allianz?

Odnośnik do komentarza

Jest tego trochę więcej, ZK przyda się także w Serbii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogórze, Albanii i Kosovie.

I tu można się przejechać drodzy Panowie,bo Kosowa chyba nie akceptują nasze TU(PZU nie uwzględnia Kosova)-warto,więc dobrze poczytać OWU ZK co by nie narażać się na dodatkowe koszty.

Moda para,którą spotkaem w Czarnogórze opowiadała mi swoją przygodę w Kosowie i powiem wam,że tanio nie było=chyba 40euro mandatu+wypienie ZK na miejscu.

Oplacalo sie brac OC, AC, NNW w PZU?

Nie taniej pakiet w Allianz?

Jerry_R przecież radi jasno okreśił w jakim wariancie opacił składkę ''OC''więc o jakim pakiecie mowa? :kwasny:

Odnośnik do komentarza

I tu można się przejechać drodzy Panowie,bo Kosowa chyba nie akceptują nasze TU(PZU nie uwzględnia Kosova)-warto,więc dobrze poczytać OWU ZK co by nie narażać się na dodatkowe koszty.

Moda para,którą spotkaem w Czarnogórze opowiadała mi swoją przygodę w Kosowie i powiem wam,że tanio nie było=chyba 40euro mandatu+wypienie ZK na miejscu.

Rypak masz rację, zapomniałem, że w Kosovie na granicy musieliśmy wykupić ubezpieczenie za 15 €. Ta para raczej ściemiała bo nie ma szans, żeby puścili przez granicę bez ubezpieczenia, sprawdzali mnie dwa razy.

Odnośnik do komentarza

Wrzonio sprawdzam dobrze, i wiem co pisze.OC-226zl,NNW-79zl.Taka dostalem propozycje od PZU.Samochod mam ubezpieczony w LINK4 60procent znizek.Wiec uwazam ze to nie troche drogo,ale obrzydliwie drogo.Przyslali mi gotowy wypelniony z moimi danymi blankiet,tylko gonic na poczte i wpalcac.Zdzwonilem wiec do PZU dzis z pytaniem skad maja moje dane i dlaczego przyslali mi gotowe dowody wlaty skoro nie podpisywalem z nimi zadnej umowy no i skad takie stawki.Pani po chwili przerwy probowala wytlumaczyc ze to jedynie propozycja z ich firmy ,a kwoty wynikaja z nieuwzglednienia znizek.A juz mialem zaplacic hehe.Takim podstepem zdobywa sie klientow.Z PZU juz dawno zerwalem.

Odnośnik do komentarza

Wrzonio sprawdzam dobrze, i wiem co pisze.OC-226zl,Taka dostalem propozycje od PZU.

tyle jest i tyle musiałem w końcu zapłacić

nie wygra się z nimi bo mają chyba w Kodeksie Cywilnym zagwarantowane że mogą po przedstawieniu oferty zrobić rekalkulację

a ci co już rozwiązali umowę z PZU niech się nie cieszą bo PZU ma 5 lat na zrobienie rekalkulacji ...

Odnośnik do komentarza

didi to nie jest tak. Kupilem skuter od kolegi.Byl ubezpieczony do grudnia w pzu na sprzedajacego.Na tym ubezpieczeniu moglem jezdzic do wygasniecia umowy.Poniewaz z chwila wygasniecia umowy skuter zmienil wlasciciela,Pzu musialo by ze mna podpisac nowa.Nie musze wiec pisac podania o rezygnacje od umowy,bo jej nie zawieralem.Po prostu moge ubezpieczyc gdzie chce.To co mi przyslali to byla jedynie propozycja od PZU,czego dowiedzialem sie po wykonanym telefonie

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Po prostu moge ubezpieczyc gdzie chce.

Nie tyle możesz co >musisz<.

To co mi przyslali to byla jedynie propozycja od PZU,czego dowiedzialem sie po wykonanym telefonie

Często jest tak, że to, co dostajemy pocztą, nawet jeśli chodzi o kontynuację OC pojazdu, którym jeździmy od lat, jest nieatrakcyjne cenowo. Zawsze lepiej udać się do (bystrego) agenta TU i skonsultować "propozycję", którą dostaliśmy. W większości przypadków agent zaproponuje coś korzystniejszego.

Ja płacę 90 zł w PZU samo OC dla każdego motocykla.

Dokładnie, taka jest stawka w Stolicy za moto... oczywiście po maksymalnych zniżkach.

Odnośnik do komentarza

didi to nie jest tak. Kupilem skuter od kolegi.Byl ubezpieczony do grudnia w pzu na sprzedajacego.Na tym ubezpieczeniu moglem jezdzic do wygasniecia umowy.Poniewaz z chwila wygasniecia umowy skuter zmienil wlasciciela, Pzu musialo by ze mna podpisac nowa.Nie musze wiec pisac podania o rezygnacje od umowy,bo jej nie zawieralem.Po prostu moge ubezpieczyc gdzie chce.To co mi przyslali to byla jedynie propozycja od PZU,czego dowiedzialem sie po wykonanym telefonie

Nie do końca jest tak jak piszesz.

Po nabyciu pojazdu "z polisą" należy podejść do ubezpieczyciela aby przeliczył nie jako "Twoje ubezpieczenie" - np. to że kolega miał pełne zniżki wcale nie oznacza ży Ty masz takie same.

Po zmianie właściciela pojazdu i chęci zmiany firmy ubezpieczeniowej ktoś jednak musi wypowiedzieć starą umowę, albo nowy właściciel, albo stary. Firma ubezpieczeniowa tego nie wie i tak naprawdę nic ją to nie obchodzi. Korzysta z prawa które mówi, że przy braku wypowiedzenia umówy następuje jej automatyczne przedłużenie na starego właściciela.

Nie jestem agentem ubezpieczeniowym ale kiedyś miałem z tego powodu trochę problemów.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Firma ubezpieczeniowa tego nie wie i tak naprawdę nic ją to nie obchodzi. Korzysta z prawa które mówi, że przy braku wypowiedzenia umówy następuje jej automatyczne przedłużenie na starego właściciela.

Zgadza się. Dlatego w interesie >Sprzedającego< jest niezwłocznie powiadomić TU o fakcie zbycia pojazdu.

Zresztą podobnie jak i WK... o czym nie każdy pamięta.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Po zmianie właściciela pojazdu i chęci zmiany firmy ubezpieczeniowej ktoś jednak musi wypowiedzieć starą umowę, albo nowy właściciel, albo stary. Firma ubezpieczeniowa tego nie wie i tak naprawdę nic ją to nie obchodzi. Korzysta z prawa które mówi, że przy braku wypowiedzenia umówy następuje jej automatyczne przedłużenie na starego właściciela.

Zgadza się. Dlatego w interesie >Sprzedającego< jest niezwłocznie powiadomić TU o fakcie zbycia pojazdu.

Zresztą podobnie jak i WK... o czym nie każdy pamięta.

A jeszcze dodatkowo gdy stary właściciel wypowie umowe i ubezpieczenie automatycznie przechodzi na nowego właściciela (stąd najprawdopodobniej PZU wiedziało o tym, że nowym właścicielem pojazdu jest kolega Grota 10). Po wygasnięciu umowy jeśli nowy własciciel jej nie wypowie (najpóźniej w przeddzień jej wygaśnięcia) to TU automatycznie przedłuża polise na nowego w kwocie bez zniżek. Jeśli wcześniej zawarto umowę z nowym ubezpieczycielem (tu rzeczywiście można wybrać co się chce) to właściciel jest ubezpieczony w dwóch towarzystwach do momentu wypowiedzenia umowy u starego ubezpieczyciela. Po wypowiedzeniu umowy ze starym ubezpieczycielem zostaje przez niego naliczona opłata za okres od zakończenia poprzedniej polisy do momentu wypowiedzenia.

Miałem taką sytuację i niestety musiałem opłacić składkę za 3 dni, bo tyle się było opóźnienia z wypowiedzeniem starej umowy (nowa polisa była zawarta przed upływem wygaśnięcia starej). Poprzedni ubezpieczyciel bardzo się dopytywał o nową polisę.

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze dodam że wypowiedzenia trzeba potwierdzać. Składając je osobiście trzeba domagać sie potwierdzenia, np. daty i pieczątki na kopii wypowiedzenia. Ja miałem przypadek że złożyłem wypowiedzenie (właśnie w PZU) osobiście, niestety nie wziąłem potwierdzenia. Wypowiedzenie gdzieś "wcięło" i mimo że ubezpieczyłem pojazd gdzie indziej miałem problem bo PZU ścigało mnie za pół roku nie opłaconej składki.

Odnośnik do komentarza

przepisy się zmieniły i teraz ubezpieczenia nabytego z pojazdem nie trzeba wypowiadać

dowiedziałem się tego od PZU w związku z tą rekalkulacją

w końcu zrobili mnie winnego zaistniałej sytuacji bo przecież oni nie zmuszali mnie do przedłużania nabytej polisy

napisali że polisa wygasła by sama w po ostatnim dniu a ich pismo z blankietem do opłacenia było tylko propozycją więc kwota na blankiecie nie była wyliczona dla mnie

jest to paskudne wprowadzenie w błąd bo ma na celu by się z ich usług nie zrezygnowało a po podpisaniu dostaje sie prawdziwe wyliczenie składki

napisali też że obecne przepisy pozwalają na zrezygnowanie z polisy w trakcie jej obowiązywania

tak więc sprzedający pojazd musi zgłosić jego zbycie do ubezpieczyciela ale nabywający ten pojazd nie musi tej polisy wypowiadać gdy się będzie ona kończyć ale musi ją przepisać na siebie

przy przepisywaniu nabytej polisy trzeba się liczyć z rekalkulacją ale ubezpieczyciele przeważnie tego nie robią

ja czekam bo ta nieszczęsna polisa kończy się za miesiąc i id tego czasu już nigdy nie w PZU

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...