Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za OT ale z doświadczenia - nigdy nie chcę mieć nic wspólnego z MTU. Likwidacja szkody -MASAKRA !!!!. Milion telefonów, zero reakcji. Sprawa przeciągana i odwlekana, okazało się że na jakiś czas zaginęły dokumenty... Po wszystkim przysłali mi odsetki za zwłokę (przekroczyli wszelkie ustawowe terminy) na kwotę kilku złotych. OC można u nich kupić ale AC - duże ryzyko....

Odnośnik do komentarza

Przerabiałem ac i oc do x-maxa miesiąc temu...

Wybrałem Compensa ...

PZU absurdalnie drogie AC, Alianz dużo droższy niż Compensa..

Najtańsze MTU ale nie budzi mojego zaufania...

Pozdrowienia

chawison

Odnośnik do komentarza

W nawiązaniu do tego co napisał Lucjan73: Allianz jest zupełną przeciwnością. Najdroższy, ale z mojego i kilku znajomych doświadczenia najlepiej się tam szkody załatwia. Nie jest to może przyjemność, ale jest o niebo lepiej niż np. w PZU. Jak ktoś chce mieć wygodnie i w miarę bezstresowo to polecam, a przy okazji informuję, że dodatkowe zniżki można dostać jeżeli ma się u nich wykupione inne ubezpieczenia (życie, chałupa, itp).

Odnośnik do komentarza

W nawiązaniu do tego co napisał Lucjan73: Allianz jest zupełną przeciwnością. Najdroższy, ale z mojego i kilku znajomych doświadczenia najlepiej się tam szkody załatwia. Nie jest to może przyjemność, ale jest o niebo lepiej niż np. w PZU. Jak ktoś chce mieć wygodnie i w miarę bezstresowo to polecam, a przy okazji informuję, że dodatkowe zniżki można dostać jeżeli ma się u nich wykupione inne ubezpieczenia (życie, chałupa, itp).

Potwierdzam Alianz solidna firma, może trochę drożej ale wypłacają kasę na czas. Piszę na podstawie własnych doświadczeń. A te zniżki o których pisze Tomek to tzw. pakiet trio. Dodatkowy rabat w przypadku ubezpieczenia np. mieszkania czy tego co jest w mieszkaniu. Muszą być zawarte trzy umowy ubezpieczeniowe.

Odnośnik do komentarza

Od dłuższego czasu, mój doradca ubezpieczeniowy, ubezpiecza moje jednoślady w PZU, mimo iż zawsze dysponuje ofertami wielu TU. W przypadku nieruchomości, wybór jest inny.

Osobiście nie miałem okazji testować PZU w "akcji", ale kumpel z którym jechałem na zlot do Irlandii, korzystał z PZU Assistance na trasie do Edynburga. Kontakt bezproblemowy, szybko załatwili pomoc drogową, warsztat, itd. Przerwa w podróży nie trwała długo.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Cos sie chyba pozmienialo ze stawkami OC w PZU.

W ubieglym roku skladka za OC wynosila 87pln (przy pelnej znizce 60%) polisa konczy mi sie dzisiaj,

nowa oferta za SAMO OC to 200 i cos tam chyba 40 (nie pamietam dokladnie bo nerw mnie zlapal i wywalilem do kosza :mad2:) bez zadnej szkody...

Pogielo ich,czy co,,,?

Umowe wypowiedzialem,nowe ubezpieczenie OC w warcie 102pln bez zadnych udziwnien tylko holownik w przypadku kolizji.

Odnośnik do komentarza

Koledzy z waszych wpisów wygląda na to ze można kupić Oc i Ac na motor. Trochę mnie to dziwi. Bo jak byłem u agenta w PZU to powiedział mi ze OC mogę wykupić tylko u nich lub w WARCIE. A żeby mieć AC to ze mogę mieć AC to mogę zapomnieć. Bo nie mają takiej oferty. Dobrze jest wiedzieć trochę więcej. Wiem ze nie wykupie teraz w PzU.

Odnośnik do komentarza

Cos sie chyba pozmienialo ze stawkami OC w PZU.

W ubieglym roku skladka za OC wynosila 87pln (przy pelnej znizce 60%) polisa konczy mi sie dzisiaj,

nowa oferta za SAMO OC to 200 i cos tam chyba 40 (nie pamietam dokladnie bo nerw mnie zlapal i wywalilem do kosza :mad2:) bez zadnej szkody...

Pogielo ich,czy co,,,?

Umowe wypowiedzialem,nowe ubezpieczenie OC w warcie 102pln bez zadnych udziwnien tylko holownik w przypadku kolizji.

Krzysiu,a może przeoczyłeś coś na blankiecie płatniczym?-PZU na blankiecie podaje całość z NW i np.składka jednorazowa to 182pln(OC z NW)w moim wypadku,ale małymi literkami jednorazowo 90pln(samo OC)

Jest to trochę naciąganie klienta na opłatę NW bo wypełniają blankiet z opłatą za cały rok,ale też trzeba doczytać to i owo na blankiecie płatniczym.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie do mnie przyszło przedłużenie polisy z PZU i moje zdziwienie bo na blankiecie pisze dosłownie 208 zł. Z czego jak kupowałem świeżą polisę to było 118 zł. Wkurzyłem się strasznie. Ale jak emocje opadły poczytałem wszystko dokładnie i nowa Polisa OC kosztuje 102 zł. Kwota 208 zł to pakiet OC + NNW. Z czego blankiet na samo OC jest już mniej zauważalny bo kwoty na nim wpisanej nie ma.

Szczerze powiem PZU jak wszyscy inni ubezpieczyciele liczy na to że mało kto czyta Pisma/Umowy które są im przedstawiane. To już taka wada społeczeństwa, które "NIE CZYTA" i daje się wyprowadzić na manowce :D .

Odnośnik do komentarza

Ja wybralem Allianz. Dzis zawarlem umowe pakietowa , max, z asistance, ac pelnym. Za bezszkodowosc dostalem 30% znizki. Maja opinie ze zalatwiaja wszystko dobrze i szybko, z likwidacja szkod wlacznie. jednak wole tego nie sprawdzac ;-)

Odnośnik do komentarza

Allianz ma chyba spory udział w ubezpieczeniach pakietowych na nowe jednoślady z uwagi na zawarte z dealerami umowy. Sam taki pakiet wkupiłem i pomimo dość wysokiej ceny był o ok 30 % niż u innego ubezpieczyciela. Generalnie składki za OC na 200 są jeszcze akceptowalne, natomiast AC to jakaś masakra. Ale z drugiej strony podczas kolizji 200 wymaga często większych nakładów na naprawę niż np. auto. Przy znikomym udziale wykupywanych AC na moto szans na obniżkę wysokości składek raczej nie ma. Pozdrawiam, Maro

Odnośnik do komentarza

no to i moje świerzutkie doświadczenie z PZU

w styczniu dostałem propozycję wznowienia OC

stara polisa było 109 zł nowa 170zł

zadzwoniłem i po przeliczeniu konsultantka zaproponowała 158zł (rozmowy ponoć nagrywane więc wiążące obie strony)

wpłaciłem na tym drugim blankiecie co są dane a niema kwoty

przedwczoraj dostałem wezwanie do opłacenia tej polisy a podana kwota jest 136zł

PZU trwa nadal w komunie , jaki burdel był taki mają do dzisiaj

czekam na ich odpowiedź bo posłałem dowód wpłaty i żądanie wyjaśnienia skąd taka różnica w kwocie i co się stało z moją wpłatą

----------------------------------------------------------------------------

no i druga strona medalu pod tytułem PZU

likwiduję szkodę z OC sprawcy który jest w PZU a cofając wjechał w auto żony

WSZYSTKO ZAŁATWIŁEM przez internet !

żadnych dojazdów do ich placówki czy telefonów

wypełniłem ich formularz zgłoszeniowy , dołączyłem fotki dokumentów

na drugi dzień przyjechał żeczoznawca do mnie do domu a na wieczór była już wycena szkody

fakt że nie chcę zapeszyć bo forsy jeszcze nie dostałem

Odnośnik do komentarza

Dla porównania podam, że obecnie mam wykupione OC w PZU w kwocie 90 zł z maksymalnymi zniżkami.

Oferta MTU dla mnie to: OC za 100 zł i OC+AC max. to 150 zł.

Powiem szczerze, że niezależnie od jakości ubezpieczenia oferta z AC jest bardzo korzystna (60 zł za wartość skutera około 6000 zł).

Z doświadczenia wiem, że z ubezpieczycielami w razie zdarzenia i wypłaty odszkodowania i tak warto powalczyć.

Najprawdopodobniej w tym roku zmieniam ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

MTU nie ubezpiecza motocykli w zakresie AC.Ubezpieczają tylko skutery o poj. do 50 cm3. Piasałem o tym wcześniej post. nr 22.

Czego nie obejmuje moje ubezpieczenie; (AC MTU)

§ 9

1. ubezpieczeniem nie są objęte:

1) samochody ciężarowe, o ładowności powyżej 2,5 tony,

2) motocykle,

3) pojazdy złożone poza firmą producenta (tzw. składaki),

4) pojazdy wykonane systemem gospodarczym (tzw. samy),

5) kabriolety,

6) pojazdy specjalne,

7) ciągniki samochodowe,

8) pojazdy wyprodukowane w krajach Ameryki Północnej lub w innych krajach przeznaczone do sprzedaży

w krajach Ameryki Północnej, nawet wtedy, gdy są one produkowane lub montowane na terenie Europy,

z wyłączeniem modeli marki Chevrolet, które stanowią zmienioną nazwę handlową marki Daewoo,

9) pojazdy posiadające zagraniczne tablice rejestracyjne,

10) pojazdy o wartości rynkowej przewyższającej 100.000,- złotych,

11) pojazdy następujących marek, niezależnie od ich wartości, w zależności od wybieranego przez

ubezpieczającego wariantu ubezpieczenia:

a) Fiat 126p, Fiat 125p – niezależnie od wariantu ubezpieczenia,

B) BMW, Mercedes Benz, Audi oraz Jaguar – w odniesieniu do ubezpieczenia w wariancie ograniczonym

(MINICASCO),

c) BMW, Mercedes Benz, Audi oraz Jaguar wyprodukowanych po 2000 roku – w odniesieniu do

ubezpieczenia w wariancie pełnym (MAXICASCO).

12) pojazdy starsze niż 12 lat z wyjątkiem bezszkodowej kontynuacji ubezpieczenia w MTU Moim Towarzystwie

Ubezpieczeń S.A. na kolejny 12 - miesięczny okres ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Mam wykupiony pakiet w Allianz z max zniżkami na OC i AC - cały pakiet wyszedł niecałe 6,5% wartości sprzętu. Jeszcze nie korzystałem z ubezpieczenia w tej firmie ale ponoć rozsądnie podchodzą do rzeczy w porównaniu do innych ubezpieczalni - mam porównanie tylko w stosunku do samochodów w Allianz znajomych.

Odnośnik do komentarza

Ja przerabiałem 2 odszkodowania w Allianz w tamtym roku w tym szkodę całkowitą. Nie było najmniejszych problemów ani z prosta naprawą (pęknięty błotnik i czasza), ani z rozliczeniem szkody całkowitej. W tej ostatniej raz, że nie zaniżali ceny rynkowej sprzętu do wyceny (nawet była wyższa od kilku ofert sprzedaży podobnego sprzętu na Allegro), dwa to wycena pozostałości nie była zawyżona (zwracają tylko różnice pomiędzy wartościa rynkową i wartością wraku, sami nie organizują sprzedaży pozostałości) , co pozwoliło "od ręki" je sprzedać w tej samej cenie.

Zaznaczę jednak, że w obu wypadkach wyceny szkody i niezbędnych napraw (wymian) odbywały się przy udziale ASO współpracującego z Allianz.

Odnośnik do komentarza

MTU nie ubezpiecza motocykli,lecz skutery ubezpiecza nawet te pow 50cm pojemnosci.Zapis w warunkach ubezp AC nie jest precyzyjny,szczegolowe info uzyskac mozna na infolini lub agenta.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dzwoniłem do nich-miła pani poinformowała mnie ,że ubezpieczają skutery ,ale tylko do poj. 50 cm3. Wszystko co powyżej tej pojemności traktowane jest jako motocykl.

Na koniec zapytała co mam wpisane w dow, rej. w pozycji ,,rodzaj pojazdu,, a tam jak wół motocykl. Dla mnie sprawa jest jasna- dalej tematu nie drążyłem.

Odnośnik do komentarza

Widac ze Kraków jest uprzywilejowany,pytanie dlaczego?

Lepiej sprawdź to dokładnie np. na infolinii. Ubezpieczycie hętnie kase przyjmuje, jak nic się nie dzieje to spoko, ale co w razie konieczności wypłacenia kasy z AC ? Jak okaże się że agent zawarł nie prawidłowo polisę bo z tzw. OW wynika że nie ubezpieczają pow. 50 cm. Sądzę że zwrócą Ci składkę nawet w raz z odsetkami a skuter za co naprawisz ?

Odnośnik do komentarza

Polisa zawarta z agentem reprezentujacym dana firme jest wiażąca,i bez wypowiedzenia nie moze byc uniewazniona.Dastepnosc oferty mozesz sprawdzic na stronie MTU jako potwierdzenie ze mozna ubezpieczyc pojazd ktory w dow.rej ma wpis:motocykl pod warunkiem ze nie przekracza pojemnmosci 400cm,i taki pojazd zwany potocznie skuterem czy maxi skuterem podlega pelnemu ubezpieczeniu AC. Majac w reku polise (druk scisłego zarachowania) wystawiona przez upowazniona osobe mozesz spac spokojnie i nie martwic sie co bedzie jak sie stanie cokolwiek.Tak jest w teori, a jak w praktyce to nie wiem.Ale nie musisz sie martwic ze po szkodzei powiedza Ci ze twoja polisa jest guzik warta i dosataniesz zwrot skladki.Nie ma prawnie takiej mozliwosci,a agent nie moze sprzedac produktu ktorego nie bylo by w ofercie tow.ubezpieczeniowego.

ps. jeszcze sprawdzilem na stronie internetowej burgmana 650. Rowniez ten pojazd mozna ubezpieczyc w ramach AC. Jesli w przegladarce w tej rubryce poj silnika wpiszesz poj inna niz 638cm to system nie przyjmie takiego wniosku ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...