Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenie skutera


koyac

Rekomendowane odpowiedzi

Polisa zawarta z agentem reprezentujacym dana firme jest wiażąca,i bez wypowiedzenia nie moze byc uniewazniona.Dastepnosc oferty mozesz sprawdzic na stronie MTU jako potwierdzenie ze mozna ubezpieczyc pojazd ktory w dow.rej ma wpis:motocykl pod warunkiem ze nie przekracza pojemnmosci 400cm,i taki pojazd zwany potocznie skuterem czy maxi skuterem podlega pelnemu ubezpieczeniu AC. Majac w reku polise (druk scisłego zarachowania) wystawiona przez upowazniona osobe mozesz spac spokojnie i nie martwic sie co bedzie jak sie stanie cokolwiek.Tak jest w teori, a jak w praktyce to nie wiem.Ale nie musisz sie martwic ze po szkodzei powiedza Ci ze twoja polisa jest guzik warta i dosataniesz zwrot skladki.Nie ma prawnie takiej mozliwosci,a agent nie moze sprzedac produktu ktorego nie bylo by w ofercie tow.ubezpieczeniowego.

ps. jeszcze sprawdzilem na stronie internetowej burgmana 650. Rowniez ten pojazd mozna ubezpieczyc w ramach AC. Jesli w przegladarce w tej rubryce poj silnika wpiszesz poj inna niz 638cm to system nie przyjmie takiego wniosku ubezpieczenia.

Jeśli to prawda co piszesz to pozostaje tylko zachęcać do zawierania tak taniego ubezpieczenia :clapping:

Jutro z ciekawości zasięgne języka w MTU,która należy do grupy Ergo Hestia-a mamy z nią podpisaną umowę.

Ps,pojawiają się jednak duże rozbieżności w tym co podajesz i koledzy,więc lepiej rozwiać wątpliwości i sprawdzić u źródła.

Odnośnik do komentarza

Gdy wypełniam formularz to system trafnie podaje dane pojazdu, a mianowicie motocykl, marka Kymco, potem jest dodatkowe pytanie i do wyboru jest albo quad albo skuter. Przy wyborze skutera system sam trafnie dobiera model Xciting i moc silnika. W ofercie jest możliwość wyboru OC+AC maxi i podawana jest wartość skutera.

Przechodząc dalej system jest gotów przyjąć pozostałe szczegółowe dane ubezpieczającego i pojazdu. Ja na ten moment nie mogę kontynuować wniosku, ponieważ ubezpieczenie mam do sierpnia i system nie przyjmuje wcześniej niż miesiąc.

Mimo wszysto korci mnie, aby sfinallizować sprawę. Jeśli system przyjmie wniosek to jest szansa na podpisanie umowy. Oczywiście jest jeszcze weryfikacja wniosku i propozycja umowy ze strony firmy ubezpieczeniowej.Umowa jest wiążąca automatycznie po wpłaceniu składki. Tak było w przypadku ubezpieczenia moich samochodów w innej firmie internetowej (AXA).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Gdy wypełniam formularz to system trafnie podaje dane pojazdu, a mianowicie motocykl, marka Kymco, potem jest dodatkowe pytanie i do wyboru jest albo quad albo skuter. Przy wyborze skutera system sam trafnie dobiera model Xciting i moc silnika. W ofercie jest możliwość wyboru OC+AC maxi i podawana jest wartość skutera.

Przechodząc dalej system jest gotów przyjąć pozostałe szczegółowe dane ubezpieczającego i pojazdu.

Tak samo jest w moim przypadku.System przyjął mój wniosek,markę,model,pojemność silnika i ilość kw...itp.Dostałem nawet na meila wniosek, OW, wypełniony blankiet do zapłaty na poczcie. Z racji tego ,że był to piątek ,w poniedziałek zadzwoniłem żeby potwierdzić.

Usłyszałem ,że dupa blada dlatego podziękowałem. Nie wiem co jest w przypadku jak ktoś zapłaci ,a potem w razie np.paciaka chce likwidować szkodę z AC. Dla mnie za dużo niejasności dlatego odpuściłem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli byś zapłacił to polisa jest ważna. Potem to tylko OWU firmy (ogólnych warunków ubepzieczenia). One określają zakres odpowiedzialności.

Z doświadczenia wiem, że i tak każde odszkodowanie kończy się konfliktem. Firmy na wstępię zaniżają kwoty odszkodowań. Mają wkalkulowane to, że tylko część poszkodowanych się odwołuje i walczy o swoje. Zapewniam, że warto.

Odnośnik do komentarza

Koledzy z waszych wpisów wygląda na to ze można kupić Oc i Ac na motor. Trochę mnie to dziwi. Bo jak byłem u agenta w PZU to powiedział mi ze OC mogę wykupić tylko u nich lub w WARCIE. A żeby mieć AC to ze mogę mieć AC to mogę zapomnieć. Bo nie mają takiej oferty. Dobrze jest wiedzieć trochę więcej. Wiem ze nie wykupie teraz w PzU.

Łysy,zmień niedouczonego agenta,albo zadzwoń na infolinię.

PZU ubezpiecza motocykle,ale czy składka będzie ci odpowidać?-wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza

W dniu dzisiejszym rozmawiałem z agentem MTU, Warty, Allianz. Sprawa ubezpieczenia AC wygląda następująco:

- MTU składka za cały rok tylko AC 239 pln

- Warta AC 2200 pln

- Allianz AC 900 pln

Chodzi oczywiście o Yamaha Majesty 400 rok prod. 2012

Odnośnik do komentarza

Wiesz sama wysokość składki nie mówi wszystkiego. Jaka jest wartość pojadu przyjeta przez poszczególnych ubezpieczycieli oraz czy jest tzw. udział własny.

Odnośnik do komentarza

MTU 20100 pln do 2- óch lat nie trzeba dokupować udziału jest w cenie już powyżej można dokupić

Warta 19000 pln nie ma możliwości dokupienia udziału własnego ( tylko 85% otrzymasz )

Allianz 16000-17000 pln z udziałem własnym

Odnośnik do komentarza

Ja dziś mam od północy właśnie AC w Allianz za 650pln przy wartości skutera 14700. I pewnie z własnym udziałem w szkodach kradzieżyowych. Mam nadzieje, że odpukać nie będę musiał z tego AC korzystać w tym sezonie.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Czy AC w PZU/Allianz/MTU obejmuje kradzież? Na jakich warunkach? Instalacja dodatkowego alarmu, czy coś? Rozmawiałem z moim agentem Hestii i dowiedziałem się, że AC na jednoślady u nich jest możliwe,

ale niechętnie i nie obejmuje ryzyka kradzieży!

Odnośnik do komentarza

Ja dziś zapłaciłem ubezpieczenie OC za Burgman 400

Podam wam stawki

Warta 97-93 pln

HDI 91 PLN

PZU 95 PLN

stawka za PCX w PZU (maks zniżki) 34 złotych- po nowości za xmaxa 250 tyle samo

Odnośnik do komentarza

no to i moje świerzutkie doświadczenie z PZU

w styczniu dostałem propozycję wznowienia OC

stara polisa było 109 zł nowa 170zł

zadzwoniłem i po przeliczeniu konsultantka zaproponowała 158zł (rozmowy ponoć nagrywane więc wiążące obie strony)

wpłaciłem na tym drugim blankiecie co są dane a niema kwoty

przedwczoraj dostałem wezwanie do opłacenia tej polisy a podana kwota jest 136zł

PZU trwa nadal w komunie , jaki burdel był taki mają do dzisiaj

czekam na ich odpowiedź bo posłałem dowód wpłaty i żądanie wyjaśnienia skąd taka różnica w kwocie i co się stało z moją wpłatą

no i już wiem wszystko

dzisiaj dostałem odpowiedź na moje zapytanie

okazuje się że ich propozycja ze stycznia to tylko propozycja mimo że była imienna z niby wyliczeniami i blankietami do wpłaty

nic też nie jest warta moja rozmowa z ich konsultantką i jej przeliczenie składki

po paru miesiącach od mojej wpłaty pzu doszło do wniosku że powinienem zapłacić 226zł i teraz żądają bym dopłacił 68zł

i bezczelnie pytają czemu nie wpłaciłem całości we styczniu ...

a skąd ja miałem wiedzieć że chcą 226zł skoro posłali 170 a telefonicznie zeszli do 158zł ?

koledzy powiedzcie czy pzu może w trakcie trwania polisy zmienić stawkę ?

konsultantka twierdzi że mają takie prawo jak dojdą do wniosku że stawkę ustalili za niską

rozumiem że chodziło o to że wypłacili mi odszkodowanie za golfa więc dokładnie przetrzepali moją polisę na burka , w końcu zbiegło się to w czasie

Odnośnik do komentarza

Kwota ubezpieczenia zależy od kilku czynników. Ale ja do swojego znalazłem w PZU. Koszt to 90 zł. U innych było wiele drożej można powiedzieć ze druga stawka zaczynała się od 200. I kończyła przy kwocie 650. Mają różne stawki. Ale zostanę w PZU. A jeśli chodzi o AC to nie patrzyłem do swojego.

Odnośnik do komentarza

no i już wiem wszystko

dzisiaj dostałem odpowiedź na moje zapytanie

okazuje się że ich propozycja ze stycznia to tylko propozycja mimo że była imienna z niby wyliczeniami i blankietami do wpłaty

nic też nie jest warta moja rozmowa z ich konsultantką i jej przeliczenie składki

po paru miesiącach od mojej wpłaty pzu doszło do wniosku że powinienem zapłacić 226zł i teraz żądają bym dopłacił 68zł

i bezczelnie pytają czemu nie wpłaciłem całości we styczniu ...

a skąd ja miałem wiedzieć że chcą 226zł skoro posłali 170 a telefonicznie zeszli do 158zł ?

koledzy powiedzcie czy pzu może w trakcie trwania polisy zmienić stawkę ?

konsultantka twierdzi że mają takie prawo jak dojdą do wniosku że stawkę ustalili za niską

rozumiem że chodziło o to że wypłacili mi odszkodowanie za golfa więc dokładnie przetrzepali moją polisę na burka , w końcu zbiegło się to w czasie

Didi za mało iformacji,ale żeby nie zaśmiecać wyślij info na pw.

Czy AC w PZU/Allianz/MTU obejmuje kradzież? Na jakich warunkach? Instalacja dodatkowego alarmu, czy coś? Rozmawiałem z moim agentem Hestii i dowiedziałem się, że AC na jednoślady u nich jest możliwe,

ale niechętnie i nie obejmuje ryzyka kradzieży!

Odpowiedź na swoje pytania znajdziesz na na stronie ubezpieczyciela(OWU),infolinia lub u agenta.

Odnośnik do komentarza

Didi za mało iformacji,ale żeby nie zaśmiecać wyślij info na pw.

pisałem a jak chciałem wysłać to pokazał się komunikat że nie możesz przyjąć prywatnej wiadomości

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dokonałem przedłużenia ubezpieczenia z TU Warta ... w rozbiciu na składniki wyglada to tak:

- OC - 56 zł

- NNW - 36 zł

- WMA, pakiet ZŁOTY - 78 zł

Koszt ogółem 170 zł ...

Odnośnik do komentarza

Ostatnio ubezpieczyłem skuter poj 500 cm w Warcie ,max zniżki ,88-100 , OC+NW+ASSIST wyp+awar, a niżej wyliczenia

SAMO OC + ASISTANCE wypadkowe

PZU - 90 zł

WARTA -91 zł

OC + ASTSTANCE wypadkowe i awaryjne

PZU - 179 zł

WARTA - 169 zł

ew. NNW

PZU od 33 zł (5 tys)

Warta od 37 zł

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj zapłaciłem 338 za OC ( z assistance i zieloną kartą ) GP 800, niestety miałem 2 szkody w ciągu ostatnich trzech lat i żadnych zniżek. Najtaniej wyszło w Link 4. Jak ktoś planuje wyjazdy zagraniczne to Warta robi się droga bo za zieloną kartę życzą sobie 100 zł. Jeżeli ktoś miał ostatnio jakieś wypadki to oferta Link 4 wydaje się być bardzo interesująca bo już po trzech latach bezszkodowej jazdy ma się maksymalne zniżki.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś planuje wyjazdy zagraniczne to Warta robi się droga bo za zieloną kartę życzą sobie 100 zł.

Dziwne co piszesz - do tej pory wydawało mi się że Polskie OC w zupełności wystarcza do jazdy po krajach Uni Eu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...