Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ubezpieczenia OC,AC,ASSISTANCE,NW/Likwidacja szkód -twoja subiektywna ocena.


Pan rypak

Rekomendowane odpowiedzi

Celem założenia nowego wątku jest skonsolidowanie innych wcześniej założonych wątków i uproszczenie w ich wyszukiwaniu na naszym forum.

Proszę, zatem o zamieszczanie swoich subiektywnych ocen względem zawierania ubezpieczeń, OC/AC/ASSISTANCE/NW(wysokość składki, obsługa,wysokość odszkodowania, OWU,itp.) oraz podanie Waszych(nieusłyszanych od osób trzecich) wiarygodnych informacji o sposobie likwidacji szkody na Waszych skuterach/motocyklach i szkodach zt NW.

Mam nadzieję,że nowy wątek pomoże wszystkim użytkownikom znaleźć to, czego naprawdę poszukują.

Ps,jeśli nowy wątek jest zbędny to proszę o usunięcie.

Odnośnik do komentarza

‘’Ubezpieczenie AC MTU-skuter poj pow 50cm’’

Chciałbym podzielić się z Wami pewną refleksją odnośnie ubezpieczenia AC w MTU.

Otóż w wątku’’Ubezpieczenie skutera’’

http://www.forum.burgmania.net/topic/19722-ubezpieczenie-skutera/page__st__40__gopid__349853#entry349853

znalazłem ciekawe posty/wpisy jak w temacie.

Zadeklarowałem się,że wyjaśnię sprawę u źródła,co też uczyniłem,ale nie wiem czy nie ze szkodą dla potencjalnych nabywców polisy AC,jak i mojej skromnej osoby(wyjaśnienie na końcu)

O co chodzi?

Zygmek68 wynalazł ciekawą ofertę w MTU tzn. w ich kalkulatorze na stronie MTU,gdzie wyliczona składka jest śmiesznie niska,przy wartości skuta 15.000Pln i pakiecie OC/AC/NW składka 300pln-dla mnie szok!

Czytając kolejne posty/wpisy,(grzegorza76),które wykluczają możliwość zawarcia takiego ubezpieczenia zgodnie z OWU(jest to motocykl), co wyklucza zawarcie ubezpieczenia AC i potwierdzeniem od konsultanta na infolinii,że TAK ubezpieczymy, postanowiłem to zweryfikować u źródła.

W dniu wczorajszym wykonałem tel. na infolinię z zapytaniem o ubezpieczenie skutera AC o poj.635cm(Burgman 650,moc 41kw,2008r, kod pocztowy,zniżki pełne 60%,przebieg itp.) i otrzymałem odpowiedzże TAK jest możliwość zawarcia ubezpieczenia AC.

Idę dalej hehe,proszę zwrócić uwagę na to.że w dowodzie rejestracyjnym jest wpis’’MOTOCYKL’’a zgodnie z OWU ‘’MOTOCYKL’’ jest wykluczony z możliwości ubezpieczenia z tytułu AC!!!-przełącze Pana do osoby kompetentnej,która wyjaśni Pana wątpliwości,ale raczej nie będzie problemu z przyjęciem wniosku do ubezpieczenia,proszę się nie rozłączać.

Czekam już ok.5min na połączenie i wreszcie jest Konsultantka(ponoć ma wiedzę),ponownie przedstawiam temat jw,i dodaję, że jestem rzeczoznawcą likwidującym szkody komunikacyjne.

Czekam kolejne 5min i otrzymuje odpowiedź,że skontaktujemy się z Panem jutro do godz..10.00,ale znowu słysze,że raczej nie będzie problemu z przyjęciem wniosku hehe.

Dziś ok.10.00 dzwoni miła Pani z MTU z informacją,że nie możemy przyjąć Pana skutera do ubezpieczenia AC z uwagi na moc 41kw,co wyklucza możliwość ubezpieczenia mojego sprzętu jako skutera.

Jednocześnie chciałabym bardzo Pana przeprosić za zaistniałą pomyłkę w naszym kalkulatorze na naszej stronie,wszystkie wymienione przez Pana uwagi zostaną naniesione i poprawione w kalkulatorze.

Zadałem również pytanie;jak będziecie traktować klientów,którzy ubezpieczyli swoje ‘’skutery o poj pow. 50cm’’przez Wasz kalkulator?-odpowiedź,wszystkie zawarte ubezpieczenia są ważne i jest to nasz problem z uwagi na nasze niedopatrzenia!(słusznie)

Moja konkluzja jest taka;

TU starają się o jak najlepszą obsługę klienta,ale czasami zapominają ,że sama rozmowa przez telefon i miła obsługa nie idzie w parze z merytoryczną wiedzą konsultantów,agentów, co skutkuje niestety rezygnacją z ubezpieczeń klientów,którzy darzą TU swoim zaufaniem.

Pamiętam swoje egzaminy, w 1996-97 kiedy zdawałem egzamin ‘’ PUNU’’ i inne podobne,ale nadrzędnym celem było wtedy zdobycie wiedzy o ubezpieczeniach,likwidacji szkód, merytorycznej,praktycznej i jest to przykład,że stara szkoła jest lepsza jak nauczanie po łebkach nowych agentów,konsultantów ubezpieczeń komunikacyjnych.

PS,gdybym zawarł wczoraj AC w MTU na ich stronie(kalkulator) miałbym w kieszeni ponad 1000pln,ale czy warto?-lepiej być uczciwym i rzetelnym w tym, co się robi.(przynajmniej ja tak uważam)

Odnośnik do komentarza

PS,gdybym zawarł wczoraj AC w MTU na ich stronie(kalkulator) miałbym w kieszeni ponad 1000pln,ale czy warto?-lepiej być uczciwym i rzetelnym w tym, co się robi.(przynajmniej ja tak uważam)

Boję się, że w przypadku konieczności skorzystania z usługi (wypłaty), ubezpieczyciel nie byłby już taki jednomyślny w sprawie swojego niedopatrzenia. Oczywiście w sądzie by się wygrało (albo nie).

Odnośnik do komentarza

Boję się, że w przypadku konieczności skorzystania z usługi (wypłaty), ubezpieczyciel nie byłby już taki jednomyślny w sprawie swojego niedopatrzenia. Oczywiście w sądzie by się wygrało (albo nie).

Dlatego też zadałem Pani ptanie-co będzie z osobami,które zawarły ubezpieczenie przez ich stronę(kalkulator) i w odpowiedzi otrzymałem informację,że zmuszeni są przyjąć ważność polis,niestety przez ich niedopatrzenie :fireman2: -ale to już ich problem,a nie klienta,który zaoszczędził sporo kasy.

Odnośnik do komentarza

Z pewnością będzie to problem klienta. Klient, kiedy potrzebuje zlikwidować szkodę ma problem nawet, jak podpisze umowę bez jakichkolwiek niedopatrzeń.

W przypadku opisanym z MTU nie powinno być problemu,ale to już reguluje KC.

Natomiast sporo osób zawiera ubezpieczenia przez internet i nie zdaje sobie sprawy w jakim zakresie naprawdę ma ubezpieczony swój pojazd.

Większość klientów(internetowych) daje się podejść TU przez niską składkę,mało też informacji w jakim wariancie jest ubezpieczony pojazd(amortyzacja części,zamienniki ,udział własny itp).

Dopiero przy szkodzie i jej likwidacji wychodzi ZONK.

Dlatego zachęcam wszystkich do czytania wniosków,polis przed ich podpisaniem-temat rzeka i można by opisywać przykłady z życia wzięte.

Odnośnik do komentarza

Ta firma MTU to jednak nie jest poważna,do teraz nie zmieniła na swojej stronie internetowej nic,dalej można ubezpieczac skutery pow.50cm.

Odnośnik do komentarza

Subiektywnie o PZU Auto Pomoc. Kupiłem ubezpieczenie w dniu wyjazdu, zatem zamiast bezpłatnego dodatku do OC w PZU zapłaciłem dodatkowo 219zł aby nie występował standardowy okres karencji 14 lub 15 dni (ciekawostka). W moim przypadku (awaria skutera na autostradzie na Słowacji) assistance przysłało lawetę, zapytało mnie o adres serwisu (musicie wiedzieć gdzie odholować), odholowano i zapewniono mi taxi do hotelu oraz sam nocleg. trochę irytujące było tłumaczenie osobie na infolinii gdzie się dokładnie znajduję. Uparcie żądano ode mnie cyfry ze słupka z kilometrażem autostrady. A ja stałem na węźle drogowym gdzie takowe nie występowały. Co prawda łatwo było również mnie zlokalizować na podstawie informacji na przecięciu jakich dróg się znajduję ale konsultant na ten pomysł wpadł dopiero nieco później. Ogólnie zawsze będę już w razie wyjazdów takowe ubezpieczenie zawierał. Uratowało mi dosłownie tyłek.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Piter za info.

I w tym roku będę zawierał Assistance w PZU-w poprzednim tylko na Polskę.

Ps,oby bez przygód...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...