Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę głupio tak pisać na forum bądź co bądź, motocyklowym

Jakto glupio... !sciana

Nie zalezy Ci na zdrowiu, zyciu Twoim, przyjaciol, ale i zupelnie obcych ludzi?

Odnośnik do komentarza

17 marzec Kraków Opolska: w tył aramtury stojącej na czerwonym świetle wjeżdża Vectra: kierowca i pasażerka poturbowani, ale przeżyli.

22. marca Kraków J.Conrada: zajechanie drogi motocykliście przez dostawczaka, który zmieniał pas. Tłumaczył się, że widział 200 w lusterku a mimo to pas zmienił. Na szczęście kierowca tylko lekko poobijany.

Odnośnik do komentarza

Ten sam wypadek z innego źródła KLIK

Tylko dlaczego tam napisali:

"Samochód potrącił motorowerzystę"

i dalej

Trwa poszukiwanie samochodu, który potrącił motorowerzystę.

Zapewne tok rozumowania był standardowy - !scooter czyli 50ccm zatem motorowerzysta !bicz

Odnośnik do komentarza

Właśnie pokazywali materiał o wypadku w poznańskiej TV. Motorower, a licznik wyskalowany do 200 km/h :)

"32 letni skuterzysta trafił do szpitala"

Sprawca uciekł, a do pomocy zatrzymał się któryś z kolei samochód, kilka minęło leżącego gościa :rolleyes: masakra jaka znieczulica....

Miejmy nadzieje, że nic poważnego poszkodowanemu się nie stało...

Odnośnik do komentarza

Wracając ok 17.30 z pracy ul. Chełmzyńska, na wysokości Orlenu

mijałem leżącą na drodze kierowniczkę sportowego motocykla

Mijając ją widziałem że jest przytomna a jakas kobieta opowiadała jej o tym ze kask jest cały

(zapewne dziewczyna w lekkim szoku - jednak najważniejszy jest sprzęt)

życze szybkiego powrotu na sprzęt !OK

ps bedąc w temacie szoku - jakie było pierwsze pytanie dekarza który spadł podczas robienia mojego dachu?

"-co z moja wkretarką?" - ot taka troska o sprzęt !OKK

Odnośnik do komentarza

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/na_drogach/news/smiertelny-wypadek-z-udzialem-policyjnego-motocykla,1778250

a to już całkowita rzadkość, że w czołowm ginie pasażer samochodu, a motocykliści uchodzą z życiem

No i wyszła na jaw nierzetelność dziennikarzy, bo jednak motocyklista w ciężkim stanie

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/541451,tragedia-pod-lodzia-19-latek-wjechal-w-policjantow-zdjecia,id,t.html?cookie=1

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie wiesz że wszystkie alfy jeżdżą bokiem do kierunku jazdy? A zwłaszcza podczas wyprzedzania :) (ten śmiech jest z wypocin dziennikarzy a nie z poszkodowanych)

Odnośnik do komentarza

No i na moim "końcu świata" dwie godziny temu pomagałem ładować na przyczepkę to co zostało z litrowego GSX-Ra. Co prawda można uznać to za kolizją, bo kolega miał spotkanie z asfaltem ale przedramie i obojczyk poszły na urlop i wygląda na to że w tym roku to nawet na nartach już nie pojeździ :P

Nasza miejscowa trójka "szybkich i wściekłych" (yyy żeby nie było, nie mam zwyczaju z nimi jeździć), czyli 3 litry pod 3 tyłkami urządziła sobie wyprzedzanie dwóch aut na raz, tylko prowadzący nie zwrócił uwagi, że drugie auto sygnalizowało skręt w lewo. Dwóch pierwszych zmieściło sie między auta, 3 jako jadący najszybciej nie zdążył i wyłożył się w sumie na prostej drodze. Pech. Przecenili chłopaki swoje możliwości, a jeszcze sam im wykrakałem, bo widziałem ich z godzinkę przed kolizją i mówiłem do żonki, że do bani jazda, asfalt zimny i przyczepności dzisiaj chłopaki mieć nie będą. A tu masz taki klops :lol: I zdawało by się doświadczeni motocykliści z kilkuletnim "stażem" na mocnych sportach. Głupi błąd mógł kosztować życie.

I tu też szacun dla dobrego ubioru. Wolno nie jechali, koleżka przejechał na tyłku prawie 150 m ! i kombinezon się nie przetarł, będzie miał pewnie oprócz gipsu niezłe siniaki po upadku, ale boku i pleców nie poparzył. Wszyscy jesteśmy w szoku, że przy tej prędkości i przy wyglądzie moto (niektóre elementy jak np. crash pad zdarły sie niemal do zera) chłopak ma tylko połamany bok.

Bądźmy ostrożni to dopiero początek sezonu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Właśnie wracałem z rehabilitacji po swoich zeszłorocznych przejściach i na skrzyżowaniu Wołoska-Domaniecka widzę leżące moto, Skodę Oktavię, straż i policję. Musiał troszkę walnąć, bo do sprzątania było masę plastików. Trzymam kciuki za kierownika moto.

A tu jeszcze większa miazga.

Info

Odnośnik do komentarza
A tu jeszcze większa miazga.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/bydgoszcz/karambol-k-bydgoszczy-troje-motocyklistow-nie-zyje,1,5098611,region-wiadomosc.html

I cytuje z inngeo forum: "W telewizorze pokazywali miejsce zdarzenia i panią która to widziała. Powiedziała, ze (60 letnia) kierująca Honda zachowała jakby zupełnie nie widziała motocyklistów. Komentator zza kadru powiedział, ze to była grupa siedmiu motocykli. Nie jechali szybko. Było ich widać z daleka. Wszyscy widzieli z wyjątkiem tej jednej kobiety..."

Porazka...

Odnośnik do komentarza

... do mnie juz dotarły info o kilku nowych przypadkach bliskiego spotkania na drodze... Czyli sezon otwarty.

Wkrótce pewnie będę miał pełne ręce roboty, taki fach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...