Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

Nad tymi badaniami to bym sie zastanawial, kiedys tez bedziemy dziadkami i szkoda by bylo stracic uprawnienia.

Szkoda było by tez rozjechać własnego wnuka. Jak równość, to równo dla wszystkich.

Edit:

Przecież jak będziesz sprawny, to i tak będziesz dalej śmigał.

Ale jak przyjdzie czas na balkonik..

Odnośnik do komentarza

Szkoda było by tez rozjechać własnego wnuka. Jak równość, to równo dla wszystkich.

Edit:

Przecież jak będziesz sprawny, to i tak będziesz dalej śmigał.

Ale jak przyjdzie czas na balkonik..

NIe wiem jak Wy ale ja kilka razy miałem do czynienia z osobami w podeszłym wieku które naprawde sprawiały zagrożenie,nie każdy jest odpowiedzialny.

Z 2 lata temu pewien pan po 70-ce był po wylewie częściowym paraliżu prawej strony, niedowodzący i niedosłyszący, wziął wnuka na przejażdżkę swoim autem bo miał problem z włączaniem biegów tak że raczej chodziło o pomoc i niestety tragicznie to sie skończyło.Potrącił rowerzystę i zakończył jazde na drzewie,zabił 2 osoby w tym wnuka.

Wtedy nagle rodzinie sie przypominało że dziadek był po wylewie i nie do końca sprawny. Mieli pretensje że lekarz nie powiadomił urzędu wydającego prawo jazdy że on już nie jest sprawny

Odnośnik do komentarza

70latek nie jest zawsze równy z 70latkiem. Chodzi mi o to, że znam parę osób co mają 75-80lat do tego naklejkę inwalidów (nie wiem czy uczciwie czy też po to żeby parkować). Jak patrzę jak idą do auta kilkaset metrów w kilkanaście minut (w każdym razie więcej niż 15)wsiadaj i piłują sprzęgło żeby ruszyć, to przez parę dni zastanawiam się jak oni to robią że jeszcze nie mieli stłuczki... Ale znam też takich co mają te 75-85 i śmigają aż miło, ale wokół komina... bo rozstać z autem się nie mogą i nie poddają się....

W każdym razie dają wiele do myślenia nam "młodym". poczekamy sami zobaczymy...

Trzeba być uważnym ;) .

Odnośnik do komentarza

Klik

Nadmierna prędkość + drzewo i mamy zagadkę - co to był za motor !sciana

Czyli znowu potwierdzenie reguły, że najważniejsze jest szczęście :D

A rzędowa cztero-cylindrówka z aluminiową ramą wskazuje na jakąś szlifierkę...

to też dobre:

W grę wchodzi także nadmierna prędkość motocyklisty

hehe, motocykl rozerwany na dwie części faktycznie daje "pewne podejżenie" o "możliwej" nadmiernej prędkości pojazdu B)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja ten motocykl widziałem około 7.30. Stał jeszcze uszkodzony VW GOLF i Policja. Kierownika moto nie widziałem ale obok tego co zostało z niego leżał sam kask :) .

Odnośnik do komentarza

W sobotę kolejna bezsensowna śmierć

Dziewczyna 23 lata, pojechała z tzw. "kolegami" na ścigaczach na słynne zakręty w okolicach Sułoszowic pod Krakowem.

Jechała jako ostatnia, na zakręcie wyrzuciło ją i uderzyła w barierkę.

Trafiła w stanie ciężkim z obrzękiem mózgu, rozerwaniem kręgosłupa, nerki, śledziony, masywnym krotokiem wewnętrznym. Operowana kilka godzin, straciła nerkę, sledzionę a mimo to dalej silnie krwawiła .

Zmarła następnego dnia rano.

Motocykl miała od 2 miesięcy jak i prawo jazdy,tylko co za debil wysyła świeżaka na koniec grupy i bierze go na ostre zakręty. Niech to bedzie memento dla wszystkich organizatorów wyjazdów czy wycieczek w większej grupie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj o 12 na Alei Mickiewicza w Krakowie na wysokości Muzeum Narodowego kierownik biegowca centralnie zaparkował w tyle Astry kombi ,chyba przeżył.

Chyba jednak jechał za szybko, bo zostawił 30 metrowy czarny ślad na jezdni a tył astry był mocno rozbity.

Odnośnik do komentarza

O! Właśnie, dokładnie pod moim oknem, na rogu Al. Tysiąclecia i Orzeszkowej, Skoda Oktawia przytuliła się do Suzuki Burgmana 400. Nie wiem czyja wina, bo wyjrzałem po tak zwanym BUM! Z Burka spadł młodzieniec, może lat 17 a może nawet 18. Nic na szczęście się nie stało. Burek pewno szkoda całkowita, bo leciwy, a uszkodzenia znaczne. Złamana kierownica, połamane plastiki na lewej stronie. Skoda, uszkodzona felga koła lewego przedniego i flaczek z gumy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No niestety przykre to ale motocyklistów po zimie nosi, jak tylko zobaczą trochę słońca. Na początku sezonu należy zdecydowanie bardziej uważać na drodze, ponieważ sami musimy się lepiej wjeździć, kierowcy muszą się przyzwyczaić do obecności 2oo, jeszcze drogi bywają śliskie, no i wszędobylskie dziury w jezdni. Ja wiem, że nosi, a zwłaszcza jak się wymieniło lub zakupiło sprzęcior.

Także uważajcie chłopaki i dziewczyny na początek bez szaleństw i brawury.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, znów ten temat się ruszył, nie dobrze, nie dobrze :)

Ps. Dzieciarnia już też ruszyła na tych swoich 50", a wiadomo ile rozumu mają.

Na osiedlach ich już nie brakuje. Szlifują już ostro, wczoraj widziałem jednego.

Odnośnik do komentarza

A ja się z Wami nie zgodzę.

Ktoś kto, w okresie ledwo po zimowym, pakuje się na 2oo i zapieprza na złamanie karku, albo wyprzedza na łuku, to nie motocyklista, ale zwykły idiota.

I całe szczeście, że istnieje selekcja naturalna. Bo ja bym się z takim idiotą na drodze nie chciał spotkać, jak i nikomu tego nie życzę.

Odnośnik do komentarza

W sobotę jaka pogoda była każdy widział - deszcz, wiatr, temperatura oscylowała w okolicach 5-6 stopni. I przy takich warunkach sam widziałem jednego miszcza prostej na Kawce Ninja dzidującego po Piłsudskiego, a drugiego na jakimś żółtym czymś jadącego slalomem między autami jadącymi z prędkością 70-80 km/h z prędkością - hmm... mocno przesadzoną, bo jak mnie wyprzedzał to poczułem podmuch jak od tira. Ludzie naprawdę myślą, że po 3 życia mają a jak co to zawsze można sejwa wgrać. Inną sprawą jest całkowita bierność policji i SM (jechały w tym samym kierunku ze 2 radiole), choć osobiście wątpię, czy zabranie prawka takiemu kozakowi coś by zmieniło. Może gdyby motory rekwirowali... Trochę głupio tak pisać na forum bądź co bądź, motocyklowym - ale niektórzy sami się proszą o śmierć, przy okazji narażając też innych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...