Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

a dokładnie to widzę go ale podświadomość nie karze mi się zatrzymać, jakby ignorując zagrożenie....

Bardzo znane zjawisko, dlatego trzeba jadac na 2oo brac na wszystko poprawke, starac sie byc widocznym, jechac z predkoscia pozwalajaca albo sie zatrzymac, albo ominac wjezdzajace z podporzadkowanej auto.

W zjawisku chodzi m.in. o to jak sygnal jest przekazywany do mozgu, jak jest oceniana predkosc jednosladu. Linkowalem kiedys film, gdzie sie to wyjasnia.

Odnośnik do komentarza

Jak jade 200 to widząc kogoś chcącego się włączyć do ruchu lub skręcajacego zawsze zwalniam do 40-50 km/h i odbijam łukiem od potencjalnego zagrożenia.

Na szczęscie światla w GS-ie dają plus dodatkowe ledy plus odblaski gdzie tylko mozliwe i powiem, że jakiś efekt jest, przynajmniej wiem, kiedy mnie widzą

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czekam na znak - sygnal od zony Marcina (Padre),kiedy bedzie mozna go odwiedzic... bo juz sie wybudzil!!! Tak wiec,Panowie jest dobrze i oby tak dalej... :shocking:

Odnośnik do komentarza

...a dokładnie to widzę go ale podświadomość nie karze mi się zatrzymać, jakby ignorując zagrożenie....

Jakoś tak właśnie tłumaczył się kierownik dostawczaka, który zajechał mi drogę skręcając w lewo - widziałem cię, ale myślałem że zahamujesz. Na szczęście nie jechałem szybko więc skończyło się na paru ryskach i nawyku ubierania kurtki nawet na przysłowiowe 100 metrów wkoło domu.

Odnośnik do komentarza
widziałem cię, ale myślałem że zahamujesz

Wlasnie tak to mniej wiecej dziala. Przypomnijcie sobie "Motocykliste Doskonalego".

Drugi wariant - myslalem, ze jestes dalej ilub jedziesz z mniejsza predkoscia.

Tak czesto nasz mozg odbiera informacje o waskim pojezdzie 2oo. Ci ludzie czesto wcale nie klamia.

Oczywiscie wcale nie znaczy to, ze jest to logiczne, sensowne, przepisowe itp.

Ale Ci co wszedzie oczekuja, ze sie uszanuje ich pierwszenstwo - leza w alei tych co oczekiwali, ze uszanuje sie ich pierwszenstwo.

Zobaczcie sami jak widoczna powierzchnia, w tym przypadku "high visibility" pozwala Wam lepiej oszacowac odleglosc oraz predkosc 2oo, jesli tylko nie sa kilka metrow od Was:

Im:

- szersza maszyna

- wieksza powierzchnia dobrze widoczna

- wieksza odleglosc miedzy swiatlami

tym lepiej, sprawniej, dokladniej, szybciej przetwarza takie sygnaly nasz mozg.

Czytaj mozg kierownikow 4oo.

PS:

dobra, znalazlem dla Flymana (i nie tylko oczywiscie) ten film, o ktorym wczesniej wspomianlem, ze linkowalem.

Od czasu 6:19 do 8:39:

[media=]

* o tym samym wspomina David Hough w swoich ksiazkach, moze troche innymi slowami.

PPS:

Marcin - trzymaj sie!!!

Odnośnik do komentarza

To samo zjawisko zachodzi na przejazdach kolejowych, trudno ocenić szybkość lokomotywy gdy patrzymy na nią od czoła. Zwłaszcza o zmroku i na swiatłach. Mózg nasz zaprojektowany jest na ruch (mamy mózg drapieżnika), ale tylko gdy tylko mamy problem z wielkością obiektu to zawodzi nas wzrok.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Widzę Szymon , że tym ratującym życie to byłeś Ty. Musi to być niemiłe gdy Ratownik ,, motocyklista'' patrzy na to wszystko - chciałby coś zrobić ale niestety jest już za późno !!! :ninja::evil: !placz1

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czekam na znak - sygnal od zony Marcina (Padre),kiedy bedzie mozna go odwiedzic... bo juz sie wybudzil!!! Tak wiec,Panowie jest dobrze i oby tak dalej... :evil:

Wiadomo już coś kiedy można pojechać odwiedzić Padre ???

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jestem z Wami i z rodziną "Padre", którego nie dane mi było jego poznać, życząc jemu jemu powrotu do zdrowia i jego bliskim wspólczuję , dzięki Bogu ja wracam z każdym dniem do zdrowia Przemek "Doktorek"

Odnośnik do komentarza

Wczoraj jadąc nad Zegrze w Nieporęcie 3 minuty przede mną kierownik 2oo (jakiś naked) miał bliskie spotkanie z UNO i Audi. Za chwilę kierownik był na chodzie, więc chyba szczęsliwie się skończyło

Odnośnik do komentarza

Noga i bark to małe piwo.Zagoi się.Ważne że śmigło całe :laughing:

Tak jest "śmigło" najważniejsze jest !!!

Ps. Dla niezaawansowanych, "smigło" mały narząd, który dużo wiatru robi !!!

Ok, 10% i do śmietnika :clapping: poddaję się osobiście !!! Za OT.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Grzesiek !!!

Wracaj nam szybko do zdrowia!! Toż to sezon Na Mazurach się zaczoł !!

Gdzieś się wpakował?? :clapping: Burgmania była prawie miesiąc temu !!! !pomidor

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...