Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wypadki i informacje o wypadkach


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś natkmnałem się na stłuczke Górczewska / Młynarska. (około 9 rano). Niebieska Yamaszka - lagi zgięte. Nie wiem czy stało się coś kirownikowi..

Odnośnik do komentarza

Dziś (sobota, 29.09.2012) ok. godziny 12.30 widziałem na "skrzyżowaniu" ulic Prymasa 1000-lecia oraz Obozowej stłuczkę. Na motocyklistę z tyłu najechała osobówka. W chwili gdy mijałem to miejsce motocykl stał już na nóżce na chodniku, obok dyskutowali kierowcy i na środku jezdni leżał biały kask (?!?!)

Odnośnik do komentarza

Moja trasa również, codziennie widzę tam dziwne sytuacje związane ze skręcaniem z Prymasa w Obozową, o mało ostatnio nie dostałem tam strzała w bok od kierowcy jadącego Obozową w kierunku Koła, następnie skręcającego w lewo na Pymasa. Niestety w połowie manewru zmienił zdanie i nie spoglądając w lusterko prawie mnie staranował.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Widziałem wczoraj martwego motocyklistę...

Trudno to opisać. Wczoraj na obwodnicy Serocka. Nadjechałem kilka minut po zdarzeniu. Jeszcze nie było policji. Mijałem go leżącego o kilka metrów od mnie. Jego głowa była prawie oddzielona od ciała, chyba wisiała tylko na skórze. Szyja wyglądała jak pusty, płaski, rozciągnięty worek. Motocykl leżał jakieś 50 metrów dalej. Zatrzymałem się, sam nie wiem po co... Akurat nadjechała policja. Jeden podbiegł do leżącego, po chwili tylko pokręcił głową.

Ludzie mówili, że motocyklista jechał szybko slalomem między samochodami. Chyba próbował brać TIRa prawym pasem, kiedy ten zjechał na prawo i zepchnął go na barierkę. TIR się nie zatrzymał. Zresztą ... to bez znaczenia...

Szybko zrobiłem jedno zdjęcie rozbitego motocykla i odjechałem.

Koniec. Nie wiem jak podsumować ten post.

Zdj%25C4%2599cie0039.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Widzę że takie najechanie na tył to też dość czesta sprawa. Jest jakiś spsób by się przed tym obronić ? Może za każdym razem dojeżdzając do świateł isamochodów na nich stojących wjeżdżać miedzy auta ? Czy jak ?

Odnośnik do komentarza

ze mną jest wszystko ok. Kenio podjechał po jakimś czasie i pomógł mi zlawetować sprzęta. co do stanu motocykla...strzał obustronny, więc zobaczymy jak to oceni rzeczoznawca...

akcja była taka, że na zakręcie jerozolimskie jadąc od strony drzymały ruszylismy spod świateł. jechałęm lewym pasem a że zakręt i mokro to może jechałem z 10-15km/h. babce przede mną zaczął zajeżdzać drogę autobus, który nie chciał stać w korku i odbił na ciągłej ze środkowego pasa. Babka przede mną w bmw trąbiła (tak twierdzi i zaczęła hamować), myślałem że już ją zaczepi koleś. Ona wychamowała, ja zatrzymałem się zaraz za nią i w tym momencie babka za mną z suzuki wjechała mi w dupę. ot co. efekty po zdarzeniu widziało wielu motocyklistów mijących mnie

Odnośnik do komentarza

Całe szczęście że Tobie nic się nie stało , skuter się zrobi albo kupi nowy , miałeś dużo farta że prędkości były niewielkie bo mało brakowało żeby cię zmiażdzyli.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie!

Dobrze, ze jestes caly!!

Widzę że takie najechanie na tył to też dość czesta sprawa. Jest jakiś spsób by się przed tym obronić ?

Gwarancji 100% nie ma, ale duza powierzchnia zarowiasta:

https://www.google.p...iw=1280&bih=724

https://www.google.p...iw=1280&bih=724

https://www.google.p...iw=1280&bih=724

Nie cienkie paski jak na kamizelce klubowej.

Tu nie chodzi o to - zeby bylo cos widac z 1 000 m - ale o pobudzenie mozgu.

Popatrz i posluchaj co mowia na filmie RevZilli o reakcji oka i mozgu:

Widziałem wczoraj martwego motocyklistę...

To dalszy kolega z pracy - mojego sasiada... Powiedzialem mu, ze przejezdzales.

Gdyby z jakichs powodow ktos chcial sie z Toba skontaktowac - dam znac na priv...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

dostałem dziś strzała z tyłu i najechałem na auto z przodu w wyniku tego. koło godz 17.10 dw. zachodni w WWA...

Mam nadzieję, że ze zdrowiem jest OK.

Muszę uważać na tym odcinku, bo codziennie mniej więcej o tej godzinie tam jeżdżę.

A ty napisz jak tam obrażenia po tych 2 dniach, bo to dopiero teraz zaczną one wyłazić.

No i zwróć uwagę, że mogą z twojego OC ściągnąć na pokrycie BMW z powodu "nie zachowania dostatecznej odległości od pojazdu poprzedzającego".

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że ze zdrowiem jest OK.

Muszę uważać na tym odcinku, bo codziennie mniej więcej o tej godzinie tam jeżdżę.

A ty napisz jak tam obrażenia po tych 2 dniach, bo to dopiero teraz zaczną one wyłazić.

No i zwróć uwagę, że mogą z twojego OC ściągnąć na pokrycie BMW z powodu "nie zachowania dostatecznej odległości od pojazdu poprzedzającego".

na miejsce została wezwana policja. wystawiła mandat kierującej autem suzuki, który uderzył we mnie. oczywiście zdaje sprawę z tego, że ubezpieczyciel może twierdzić, że z własnej winy wjechałem w kierującą bmw - pozwoliłby to uniknąć płacenia za szkody jakie powstały w bmw przez ubezpieczyciela sprawcy.

Jerry - masz rację, co widoczności i odblaskowych oczojebnych ubrań. z Tyłu motocykla miałem 3 światło stopu, nad tablicą rej. dodatkowy odblask z folii 3M (stosowany w ciężarówkach - czyli najlepsze parametry widoczności), na kurtce i kasku mam odblaski. DT ma duże światła. Myślę, że te rzeczy spowodowały to, że babka hamowała i moje zniszczenia nie są tak duże jakie mogłby być gdybym był ubrany na czarno jadąc czarnym motocyklem.

Trzeba jednak sobie zdawać sprawę, że samym kolorem ciuchów nie zaczarujesz rzeczywistości - jeśli ktoś hamuje. Niewątpliwie oczojebne kolory "bronią" nas podobnie jak w świecie zwierząt kolory jaskrawe - świadczą o zagrożeniu. Odruchowo nie chcesz wjechać w gościa w kamizelce oczojebnej.

Nie zmienia to postaci rzeczy, że jeśli dostanę odszkodowanie, które pozwoli mi jeździć w następnym sezonie to zainwestuje w kask jaskrawy (chociaż i ten co mam jest widoczny).

peace.

Odnośnik do komentarza

dziś rano na Żołnierskiej mijałem leżace pogruchotane moto. Na drodze stała ciężarówka,która wg mojej oceny włączając się do ruchu z Powstańców lub Szwoleżerów wymusiła pierszeństwo przejazdu na motocyklu. Kierowcy motocykla juz nie było, widocznie został zabrany do szpitala. Korek w obie strony na zołnierskiej nie do ogarnięcia :laughing:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Malina współczuje bo kilka minut pozniej mijalem Kymco i zastanawialem sie co sie stalo. Z tylu nie widzialem uszkodzen ale przod ciekawie nie wygladal :laughing: caly obdarty z plastiskow ehh, grunt ze jestes caly.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo dobry pomysł. Tylko ta nazwa... kontrowersyjna, wiem że taka miała być ale trochę stawia włosy na karku.

Prewencja i epitafium jednocześnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...