Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.11.2019 o 19:24, hormig napisał:

Rafiklegia Ty odkąd zamontowałeś Mivv-a też nie powinieneś słyszeć tego dźwieku ;))

Jak się tyle jeżdzi to ucho wszystko wychwyci ?

Odnośnik do komentarza

no i nie mam szczescia do tego kymkacza.

zrobilem przegląd i od tego momentu mam problem w przeciekami oleju, najpierw okazalo sie ze krzywo wkręcony korek, ale po czyscilem wszystko i nadal cieknie.

trochę dziwne po na dwoch srubach. jest tam jakis otwor, zastanawia mnie czy to stamdąd nie pluje olejem...

tak wyglada po przejechaniu ok. 30km.

 

zetknął sie ktoś z czymś takim?

moto.jpg

Odnośnik do komentarza

Na moje to raczej płyn chłodzący przy pompie wody. Zrób zdjęcie z dalszej odległości i zobacz jaki masz kolor płynu chłodzącego bo oryginalnie jest zielony.

Odnośnik do komentarza

To jest olej. Wiem bo serwis po wymianie krzywo wkręcił korek i było to samo tylko w innej części. Ale po czyściłem i teraz widzę że cieknie w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza

Ta ciemna śruba która jest łebkiem w dół to śruba spustowa płynu chłodzącego w pompie wody. Widocznie masz nieszczelność na tej drugiej śrubie.

A wymieniali Ci zaworek przy pompie oleju(akcja serwisowa)? Jeżeli tak to może słabo uszczelnili kapę bo ona nie ma uszczelki i montowana jest na silikon..

Odnośnik do komentarza

Nie miałem akcji serwisowych. Chyba że przed kupnem. Olej jest czerwony, płyn zielony.

Juz wyczyściłem wszystko, jutro sprawdzę, ale na 99 procent to olej.

Odnośnik do komentarza

wydaje sie ze wycieka to z tego otworka (co to jest?) - dziś zebrało się na tej dalszej śrubie (pewnie pęd powietrza) ale czuć ze jest mokro już od otworka.

jakie akcje serwisowe oprocz świateł (te mi się włączają po uruchomieniu silnika) są w roczniku 2018?

Odnośnik do komentarza

Jest akcja na wymianę zaworka przy pompie oleju. Żeby to zrobić trzeba zdemontować pompę wody i właśnie kapę w której jest ten mały jak to nazwałeś otworek. Oddaj skuter na akcję do dilera i zgłoś gdzie masz nieszczelność, zrobią Ci to przy okazji akcji serwisowej..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Dnia 22.11.2019 o 18:21, hormig napisał:

Jest akcja na wymianę zaworka przy pompie oleju. Żeby to zrobić trzeba zdemontować pompę wody i właśnie kapę w której jest ten mały jak to nazwałeś otworek. Oddaj skuter na akcję do dilera i zgłoś gdzie masz nieszczelność, zrobią Ci to przy okazji akcji serwisowej..

pozdro

Horming gdzie serwisujesz swojego AKacza? Ja kupowałem w motoseven. Mam najechane 1300 km i nic kompletnie nie robiłem. Olej tylko raz wymieniłem i zrobiłem bajpas do akumulatora. Nigdy mnie nie informowali o jakiś akcjach serwisowych. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 8.12.2019 o 20:38, Kocyk napisał:

Horming gdzie serwisujesz swojego AKacza? Ja kupowałem w motoseven. Mam najechane 1300 km i nic kompletnie nie robiłem. Olej tylko raz wymieniłem i zrobiłem bajpas do akumulatora. Nigdy mnie nie informowali o jakiś akcjach serwisowych. 

Ja też serwisuje w Moto7,  natomiast wszystkie informacje o akcjach serwisowych dostawalem bezpośrednio od importera 

Odnośnik do komentarza
Dnia 10.12.2019 o 17:33, Astonpiotr napisał:

Ja też serwisuje w Moto7,  natomiast wszystkie informacje o akcjach serwisowych dostawalem bezpośrednio od importera 

Byłem drugim nabywca AKacza w Polsce, pierwszy był Campto. Nigdy nie dostałem żadnej informacji od importera o jakiejś akcji serwisowej. 

Odnośnik do komentarza

Panowie, jakiś czas temu przestrzegaliśmy przed motorlandem bo okazało się że podczas serwisów lali za dużo oleju silnikowego, nawet o około 1 litr.

W dniu dzisiejszym okazało się że u mnie zbiornik płynu chłodniczego jest pusty. Podczas ostatniej wizyty u nich specjalnie prosiłem aby sprawdzili mi poziom płynu bo nie widzę przez ten wizjerek za lagami.

Odbierając skuter powiedzieli że płyn hamulcowy wymieniony. Zrobiłem od tego czasu ponad 1000km

Jak znajdę chwilę to napiszę mały esej o moich przygodach z Motorlandem na Wale Miedzeszyńskim. Miałem to odpuścić ale "czara goryczy" się przelała...

Odnośnik do komentarza
Byłem drugim nabywca AKacza w Polsce, pierwszy był Campto. Nigdy nie dostałem żadnej informacji od importera o jakiejś akcji serwisowej. 
Chyba tylko Aston dostał taką informację, bo ja nie i z tego co wiem to nie tylko ja, ech.... ten motorland.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Yarorot napisał:

Chyba tylko Aston dostał taką informację, bo ja nie i z tego co wiem to nie tylko ja, ech.... ten motorland.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Ja też dostałem info poleconym..

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
6 godzin temu, rafiklegia napisał:

Panowie, jakiś czas temu przestrzegaliśmy przed motorlandem bo okazało się że podczas serwisów lali za dużo oleju silnikowego, nawet o około 1 litr.

W dniu dzisiejszym okazało się że u mnie zbiornik płynu chłodniczego jest pusty. Podczas ostatniej wizyty u nich specjalnie prosiłem aby sprawdzili mi poziom płynu bo nie widzę przez ten wizjerek za lagami.

Odbierając skuter powiedzieli że płyn hamulcowy wymieniony. Zrobiłem od tego czasu ponad 1000km

Jak znajdę chwilę to napiszę mały esej o moich przygodach z Motorlandem na Wale Miedzeszyńskim. Miałem to odpuścić ale "czara goryczy" się przelała...

Rafał, dla mnie jako osobie od którego kupiłeś AK550 nie mieści się to w głowie. Tyle problemów, nieudolności, braku profesjonalizmu ze strony "flagowego" serwisu importera tajwańskiej marki jest nie do przyjęcia we współczesnych czasach. Czy to jakiś throwback do Polmozbytu ?

Jak to czyta przedstawiciel importera zarejestrowany na naszym forum jako @Motor-Land wzywam do publicznego wyjaśnienia tej, nazwijmy to na razie delikatnie "niefrasiblości". Czekamy ...

I nie chodzi tu tylko sprawę @rafiklegia i jego problemów z AK550. Chcielibyśmy, aby @Motor-Land traktował swoich klientów rzetelnie, jak np. Kymco Greece i rozwiązywał usterki globalnie, tak jak nakazuje w swoich kampaniach serwisowych Kymco Global. 

Rafał jest osobą, która najintensywniej eksploatuje swój AK550 spośród wszystkich właścicieli w Polsce, traktując go jako codzienny środek komunikacji, a nie "zabawkę" do okazjonalnego "lansu" po Warszawie. 

Odnośnik do komentarza

Cześć, Panowie! Łukasz z tej strony, z marketingu ML. Oczywiście, że zależy nam, żebyście byli zadowolonymi użytkownikami AK 550, także jeśli ewidentnie coś jest z naszej strony nie tak, sprawa wymaga wyjaśnienia. Chcę tylko zwrócić Waszą uwagę, że Motor-Land ma dwa punkty serwisowe własne (Wał Miedzeszyński 262) oraz za Łomiankami, w Dziekanowie Nowym ul. Kolejowa 362/364 i zdecydowanie mogę polecić serwis w Dziekanowie, jeśli lokalizacja Wam odpowiada. Mamy tam świetnego, dokładnego i doświadczonego mechanika Adama. Na stronie www.kymco.pl znajdziecie za to pełną listę wszystkich naszych dealerów wraz z punktami serwisowymi. Ze swojej strony mogę obiecać, że dzisiaj porozmawiam z naszym doradcą serwisowym (w ostatnim czasie był niedostępny ze względów zdrowotnych)  z Wału Miedzeszyńskiego i dowiem się czegoś więcej o ww. problemach. Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza

dziś oddałem pojazd do serwisu w Łomiankach.

niestety dzisiaj  zaliczylem kolejny "fack..." - odblokowuje stacyjkę przyciskiem, stacyjka zapala sie na niebiesko, ale kręci się bez najmniejszego oporu w kółko.

zazwyczaj słychać jak sie odblokowuje, a dziś nic. koła skręcone, zablokowane. dopiero po kilkunastu próbach w końcu się udało.

z zeszłym tygodniu podgrzewanie manetek też zaszwankowało, najpierw przy dopaleniu zapaliła się lampka na czerwono, a po kilku dniach z kolei lampka migała przerywanym światłem.

 

oj, coś ten kymkacz gorszy w tym względzie od sławetnych cytryn i ich elektryki (mam, i poki co nie roi numerów, tfu, tfu...)

zobaczymy co serwis zwojuje...

 

PS: serwis potwierdził ze miałem już jedną akcję na światła, a teraz przy przecieku wymienienią też zaworek. i to wszystko w kwestii akcji serwisowych. nikt nic nie pisał, mailowo, pocztowo, itp, itd.

 

Dnia 22.11.2019 o 18:21, hormig napisał:

Jest akcja na wymianę zaworka przy pompie oleju. Żeby to zrobić trzeba zdemontować pompę wody i właśnie kapę w której jest ten mały jak to nazwałeś otworek. Oddaj skuter na akcję do dilera i zgłoś gdzie masz nieszczelność, zrobią Ci to przy okazji akcji serwisowej..

pozdro

 

Odnośnik do komentarza

Problemy ze stacyjką i manetkami w tym modelu to choroby wieku dziecięcego.. Zgłoś to. Powinni Ci wymienić te elementy na gwarancji..

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, hormig napisał:

Problemy ze stacyjką i manetkami w tym modelu to choroby wieku dziecięcego.. Zgłoś to. Powinni Ci wymienić te elementy na gwarancji..

 

zgłosiłem, ale serwisant coś stwierdził ze o ile potwierdzą to - tak nie bardzo potwierdził problem. wspominał coś o niepewnie podłączonym akumulatorze, ale ja tam sie jeszcze go nietykałem.

zgłosiłem tez problem z brakiem "ręcznego" (motoholicy z wawy na przeglądzie stwierdzili ze ten typ tak ma ?

Odnośnik do komentarza

Nie dziwi mnie to ? Jak zwykle spychologia.. Wszyscy użytkownicy wiedzą o tych problemach tylko serwis nie ? Ciekawe co powiedzą jak gdzieś pojedziesz i stacyjka odmówi posłuszeństwa.. Skoro raz się zacięła to jest z nią problem.. Co do ręcznego to podciągnij linkę i zaciągaj go przy wciśniętym tylnym hamulcu. Powinno pomóc ?

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, hormig napisał:

Nie dziwi mnie to ? Jak zwykle spychologia.. Wszyscy użytkownicy wiedzą o tych problemach tylko serwis nie ? Ciekawe co powiedzą jak gdzieś pojedziesz i stacyjka odmówi posłuszeństwa.. Skoro raz się zacięła to jest z nią problem.. Co do ręcznego to podciągnij linkę i zaciągaj go przy wciśniętym tylnym hamulcu. Powinno pomóc ?

 

jak mi dzis odmówiła to zadzwoniłem, nawet serwis oddzwonił po paru minutach, na szczeście wcześniej mi sie udało odblokować.

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, orynski napisał:

jak mi dzis odmówiła to zadzwoniłem, nawet serwis oddzwonił po paru minutach, na szczeście wcześniej mi sie udało odblokować.

 

Prześlij mi swój numer telefonu na priv to dodamy Cię do naszej grupy na WhatsApp i będziesz na bieżąco ze wszystkim

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...