Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie cen : zobaczcie na "szalejącą inflację " -tą rzeczywistą ,a nie podawaną przez GUS , który udaje ślepego i widzi 2,9 % ...jestem gotów się zalożyć ,że w ciągu roku , góra dwóch cena detaliczna AK 550  dotrze w PL do magicznych  40 000 pln -ów , także ten kto chce kupować ,niech kupuje jak naszybciej .

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ERYK napisał:

jestem gotów się zalożyć ,że w ciągu roku , góra dwóch cena detaliczna AK 550  dotrze w PL do magicznych  40 000 pln -ów

To chyba w znacznym stopniu też zależy od stosunku walut PLN do USD chyba w tym wypadku, aktualnych taryf celnych, pozycji danego modelu na rynku ( np. jesli sie slabo sprzedaje to trzeba zrpbic promocję i na odwrót), opłat ekologicznych recyklingowych i innych bzdur. Takze czasem pomimo inflacji ceny niektorych modeli potrafią spaść 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gratuluje zakupu i cieszę się, że AK550 tak pięknie rozkwita w ciebie

 

 Gdyby jeszcze ta rura dolotowa była w czarnym macie to byłby miód malina i orzeszki.

Odnośnik do komentarza

no i stalem sie posiadaczem ak550 - poprzedni był downtown 300 - troche nim pojezdzilem ale w tym roku ktos mi go rozbił.

sprzęt fajny, jeżdzi przyzwoicie, choć ja tam sportowego zaciecia nie mam. kupilem ze wzgledu na wymiar i przywiazanie do marki (choć downtown byl niezawodny, to tu czytając wasze wpisy juz nie mam takiej nadziei).

no i mam pytanie - nie mogę wgrać nawigacji. mam tylko info zeby skontaktować sie z kymco - napisałem do motorlandu podając dane a oni mi przyslali dokumentacje, napisalem raz jeszcze ze czytalem i takową posiadam, ale nadal cisza.

czy nawiga wymaga czegos specyficznego do zrobienia?

 

Odnośnik do komentarza

Witamy serdecznie w naszym gronie i oczywiście gratuluje wyboru ?.

Kupiłeś w salonie nowy ?

Jak możesz to wrzuć zdjęcie co Ci wyświetla noodoe bo dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza

kupilem nowy w salonie.

apka po nacisnieciu przycisku kontakt z kymco wystwietla blad o braku vin.

w ustawieniach nie widać vinu.

 

po za tym reszta dziala - laczy sie, udalo sie zupgradować soft do bodajze wersji 5.2, itp. tylko opcja nawigacji jest nie aktywna.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W najbliższą niedzielę 20 października na około godz. 12:00 w okolicach Łodzi/Piotrkowa Tryb. planowane jest spotkanie użytkowników i sympatyków modelu AK550. Poproszę o deklaracje kto byłby zainteresowany przybyciem. Wiem, że czasu mało, ale w tej części sezonu musimy korzystać z aury, a ta zapowiada nie na niedzielę korzystnie. Szczegóły i miejsce spotkania będą podane wkrótce. Być może spotkanie w znanym i lubianym miejscem spotkań Burgmanii http://www.majkow.zlotymlyn.pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć Wszystkim!!!!
Niby takie same a jednak różnią się od siebie kilkoma modyfikacjami.
Spotkaliśmy się z Rafałem i przetestowaliśmy nasze sprzęty. Oto co z tego wyszło:

15367391_20191026_140629.jpg

No to jedziemy?
Do porównania mamy dwa egzemplarze: mój ma zmienioną końcówkę tłumika na Mivv i akcesoryjną szybę Puig natomiast egzemplarz Rafała przeszedł wiele modyfikacji, oto one:
-wariator Malossi

-pełny wydech MIVV shadow line (czarny)
-filtr powietrza DNA
-komp RapidBike Easy
-zaciski hamulcowe wymienione na czarne
-felgi pomalowane na czarno
- osłony boczne pomalowane na czarno
- pokrywa na kierownicy pomalowana na czarno, wypolerowany emblemat
- boczne emblematy pomalowane na czarno
- tylny wahacz pomalowany na czarno
- zamontowany rear mudgard(tylny krótki błotnik od tmax)
-bypass akumulatora
-dodatkowa osłona chłodnicy
-pomalowane na czarno stopka boczna i podnóżki pasażera
-tylny amortyzator z regulacja Matris
-pomalowane logotypy na siedzeniu
-szyba krótka Givi
-przyciemnione przednie lampy
-tylny „ogon” zdemontowany
-podstopnice przednie wymienione na srebrne

Wrażenia z jazdy:
Po małej kawie zamieniliśmy się kluczykami i pojechaliśmy sprawdzić jakie są różnice.
Na sprzęcie Rafała jedzie się zupełnie inaczej niż na moim skuterze, jest on dużo sztywniejszy na drodze, delikatnie wyżej ustawione siedzisko, zawdzięczamy to wymienionemu tylnymi amortyzatorowi, czułem się o wiele bardziej stabilnie niż u siebie, miałem takie wrażenie że skuter pozwala mi na o wiele więcej.
Przyspieszenie czuć zupełnie inaczej, jakby rzeczywiście było kilka koni więcej, cyferki na prawym wyświetlaczu zmieniały się szybciej i czuć było natychmiastową reakcję na odkręcenie manetki. Dodać można że założone były naprzemian rolki 12 i 13 gramów.
Mimo że odkręcaliśmy manetki dość mocno nie zauważyłem abym zostawił Rafała z tyłu być może dlatego że różnica w masie wynosi ponad 20kg, 69 i 93kg.
Dźwięk tłumika bardziej pasuje mi na moim sprzęcie czyli bez dbkillera i na fabrycznym kolektorze, jest po prostu delikatnie ciszej(nie wierzę że to piszę... chyba pesel już mi przeszkadza ?)
Reasumując skuter Rafała jeździ o wiele lepiej niż fabryka, oczywiście jest to charakterystyka typowo sportową. Jeśli chcecie aby było szybciej i stabilniej to już wiecie co trzeba pozmieniać ?
Jeśli skuter ma być przeznaczony do codziennej bardziej komfortowej jazdy nic nie trzeba z tym robić ?
Ja już zbieram kasę na wariator i to co zrobiło na mnie największe wrażenie to amortyzator ?
 
 

15367412_20191026_140056.jpg

15367413_20191026_140122.jpg

15367414_20191026_140243.jpg

15367415_20191026_132108.jpg

15367431_20191026_140804.jpg

15367432_20191026_141327.jpg

15367433_20191026_140313.jpg

15367434_20191026_140725.jpg

15367435_20191026_140636.jpg

Na samym końcu miała miejsce zabawna sytuacja: ja wspomniałem o tym że jednak krótka szyba pasuje mi bardziej i nie umiem jeździć ze standardową natomiast Rafał miał zupełnie odwrotne zdanie. ?

Odnośnik do komentarza

Dzięki Piotr za mały spocik ? Fajnie to wszystko opisałeś,pełna profeska ?

Mało osób pewnie o tym wie ale AK kupiłem w głównej mierze właśnie dzięki Piotrowi. Jak odpalił mi swojego sprzęta w garażu to byłem już kupiony.. ?

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było tak różowo w temacie. Moj AKacz pojechał wczoraj na busie do serwisu po tym jak rano nie można było go odpalić.  Prąd był. Temat już ogarnięty przez serwis - potrzeba podpiąć pod komputer i wgrać ponownie mape zapłonów - ciekawe że takie rzeczy się dzieją w półtorarocznym sprzęcie. I to miesiąc po tym jak był na serwisie z powodu cieknących lag.

Dowiedziałem się przy tym że jest kolejna akcja serwisowa, chyba na te same egzemplarze co poprzednia. Co ona obejmuje jeszcze nie wiem, jako że i serwis będzie wiedział dopiero jutro.

 

 

Odnośnik do komentarza

Miałeś jakiś problem z rozładowanym akumulatorem? Był problem z zawieszającą się pompą paliwa. Napisałem na facebooku..

Co do akcji to chyba większość zainteresowanych osób już wie o co chodzi...;)

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.11.2019 o 15:34, hormig napisał:

Miałeś jakiś problem z rozładowanym akumulatorem? Był problem z zawieszającą się pompą paliwa. Napisałem na facebooku..

Co do akcji to chyba większość zainteresowanych osób już wie o co chodzi...;)

 

jaka to akcja?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Belmond napisał:

jaka to akcja?

masz WhatsApp? jeżeli tak to daj numer na priv do Piootra doda Cie do grupy gdzie piszemy..

 

44 minuty temu, Kocyk napisał:

Mega te Wasze Akacze. Pozdrowienia, mój to już grubą warstwa kurzu przykryty. Pozdrowienia. 

Byś "pierniku" dał jakiś numer do siebie to może w przyszłym sezonie udało by się nam spotkać we trójkę.. ?

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, hormig napisał:

masz WhatsApp? jeżeli tak to daj numer na priv do Piootra doda Cie do grupy gdzie piszemy..

Napisałem do niego. A ta akcja to tajna? Czy tu możesz też napisać o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zasadniczo to żadna tajna sprawa. Generalnie w tym wątku piszemy o rzeczach kluczowych dotyczących modelu. Tam mamy komunikator do spraw bierzących, aby nie zaśmiecać tu wątku pierdołami.

 

Super test chłopaki, a Black AK wymiata

 

 

Wyklepane na 11 Pro Max

 

 

Odnośnik do komentarza

Skoro nie każdy jest w naszej grupie to napiszę też tutaj :)

Ja już po wymianie pasa dużego...
Przebieg 20800km.
Na pas czekałem około 6 tygodni.
Wczoraj wymieniono mi cały napęd (pas, oba koła pasowe).
Przy okazji też klocki tył ( 7000km przebiegu na nich) i akcja serwisowa z wymianą zaworu oleju.
Początkowa cena za części mocno mnie zbiła z nóg... Pas-1800, koła pasowe małe-276zł, duże 600zł, klocki 120zł.
Razem 2800zł bez robocizny...
Jako że dwa miesiące temu szef Motorlandu na Wale Miedzeszyńskim obiecał mi tę akcję zrobić po kosztach postanowiłem negocjować ?
W rezultacie zapłaciłem 2250zł z robocizną.
Podziękowania dla Pana z serwisu za skuteczne negocjacje z szefem ?
Po wymianie pasa dzwięk przy kręceniu kołem też jest ale już inny. Takie lekkie skrzypienie ale może to kwestia spasowania pasa z kołami pasowymi ?
Będę śledził.
Z drugiej strony chyba nie ma akacza w którym nie występują żadne dziwne dzwięki wychodzące z napędu.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, rafiklegia napisał:

 

Z drugiej strony chyba nie ma akacza w którym nie występują żadne dziwne dzwięki wychodzące z napędu.

Jest!!!!!

U mnie ten dźwięk nie występuje ?

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, hormig napisał:

Rafiklegia Ty odkąd zamontowałeś Mivv-a też nie powinieneś słyszeć tego dźwieku ;))

Hehe.....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...