Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jeśli można się wtrącić w nieco innej sprawie: co myślicie o takim kolorze AK 550? Zastanawiamy się właśnie, czy spotkałby się z zainteresowaniem, czy akurat temu maxi pasują bardziej stonowane kolory? Co myślicie?

AK 550 DEEP BLUE.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, Motor-Land napisał:

Cześć! Jeśli można się wtrącić w nieco innej sprawie: co myślicie o takim kolorze AK 550? Zastanawiamy się właśnie, czy spotkałby się z zainteresowaniem, czy akurat temu maxi pasują bardziej stonowane kolory? Co myślicie?

AK 550 DEEP BLUE.jpg

A dlaczego nie ? Ładny, modny szafirowy blue matt, więc klienci w Polsce też powinni mieć możliwość dokonać wyboru zgodnego z aktualną oferta Kymco Global. Przy okazji wprowadzania nowego koloru. Czy zastanawialiście się @Motor-Land nad zaproponowaniem klientom gwarancji na 3 rok eksploatacji, wzorem innych europejskich krajów np. Francji. To byłby hit, a kolor ? Jak to ktoś kiedyś powiedział "Panie, kolorem nie nie jeździ". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Piootr napisał:

A dlaczego nie ? Ładny, modny szafirowy blue matt, więc klienci w Polsce też powinni mieć możliwość dokonać wyboru zgodnego z aktualną oferta Kymco Global. Przy okazji wprowadzania nowego koloru. Czy zastanawialiście się @Motor-Land nad zaproponowaniem klientom gwarancji na 3 rok eksploatacji, wzorem innych europejskich krajów np. Francji. To byłby hit, a kolor ? Jak to ktoś kiedyś powiedział "Panie, kolorem nie nie jeździ". Pozdrawiam

Dobre pytanie ?

Czekamy na odpowiedź....

Odnośnik do komentarza

Może warto by się zastanowić nad taką opcją, ale np. dodatkowo płatną? Klient miałby wybór: 2-lata gwarancji w cenie lub 3, ale za dopłatą? Czy taka wersja byłaby dla Was interesująca? Zawsze można próbować zasugerować szefom takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

A może jest tak, że ta gwarancja jest 3 lata, tylko ktoś "z zasady" uznał, że dwa? Nie znam się na tym. Ale skoro "wszędzie" są 3 lata to dlaczego u nas 2?

 

A kolor- super. Jakbym miał teraz wybierać to bym chyba wolał taki niebieski, albo brąz zamiast czarnego. 

Odnośnik do komentarza

Fajny ten kolor niebieski. Wg mojego gustu jest ładniejszy od czarnego i tego dziwnego brązowego, ale jest to wyłącznie moje subiektywne zdanie. W ogóle jednym z argumentów za tym, że kupiłem skuter z rocznika 2018 roku była dostępność błyszczącego koloru szarego, którego nie wiedzieć dlaczego nie było w Polsce w roczniku 2019. Za granicą można też kupić srebrny mat i chyba jasnoniebieski mat. Natomiast moim faworytem byłby czerwono-wiśniowy mat modelu 55 anniversary. W ogóle wie ktoś coś więcej o tym jubileuszowym modelu ? Na jaki to rynek ? Nie widzialem na rynku europejskim ani jednego egzemplarza na sprzedaz


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Fajny ten kolor niebieski. Wg mojego gustu jest ładniejszy od czarnego i tego dziwnego brązowego, ale jest to wyłącznie moje subiektywne zdanie. W ogóle jednym z argumentów za tym, że kupiłem skuter z rocznika 2018 roku była dostępność błyszczącego koloru szarego, którego nie wiedzieć dlaczego nie było w Polsce w roczniku 2019. Za granicą można też kupić srebrny mat i chyba jasnoniebieski mat. Natomiast moim faworytem byłby czerwono-wiśniowy mat modelu 55 anniversary. W ogóle wie ktoś coś więcej o tym jubileuszowym modelu ? Na jaki to rynek ? Nie widzialem na rynku europejskim ani jednego egzemplarza na sprzedaż.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Proponuje najpierw sprawdzić/porównać cenę FR/PL a później wymagać.

Odnośnik do komentarza

O ile tłumacz wuja google ? mnie nie oszukuje to w zaokrągleniu 9900 euro. Plus pakiet akcesoriów za 700euro. U nas 36900zl. Wielkiej różnicy nie widzę.. bardziej chodzi mi o podejście WSZYSTKICH. Nie koniecznie dealera naszego. Tylko o to, że zawsze trzeba coś dopłacić, a to do żelazka, a to do pralki, a to do skutera. A skoro to wszystko takie dobre sprzęty to dlaczego..... ???

Odnośnik do komentarza

Serio uważacie że jakość obsługi serwisowej powinna być uzależniona od ceny skutera w danym kraju..???

To może sprawdźmy za ile średnich krajowych można kupić ten skuter w Polsce i w innych krajach.. Może przypadkiem się okazać że w naszym kraju jest on najdroższy ?

I co? Dostaniemy wtedy 5lat gwarancji za free albo chociaż będziemy mogli "wymagać"? ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 5.03.2019 o 18:43, MariuszBurgi napisał:

Komunikat dla właścicieli AK550 zakupionych w PL sieci sprzedaży ?

Mamy chyba pierwszą globalną akcję serwisową na AK550, która w PL ruszy najprawdopodobniej z początkiem kwietnia br. 

Akcja ma na celu wyeliminowanie problemu rozładowywania akumulatora w czasie dłuższego postoju. Polegać będzie na montowaniu przez ASO dodatkowego modułu sterującego przednim reflektorem oraz kontrolerem ciśnienia w oponach RDC. 

Lista nr VIN, które objęte są w PL akcją naprawczą:

*RFBE10000H1700103*

*RFBE10000H1700102*

*RFBE10000H1700106*

*RFBE10000H1700104*

*RFBE10000H1700105*

*RFBE10000H1700101*

*RFBE10000H1700115*

*RFBE10000H1700109*

*RFBE10000H1700117*

*RFBE10000H1700113*

*RFBE10000H1700116*

*RFBE10000H1700114*

*RFBE10000H1700112*

*RFBE10000H1700111*

*RFBE10000H1700119*

*RFBE10000H1700110*

*RFBE10000H1700118*

*RFBE10000H1700108*

*RFBE10000H1700107*

*RFBE10000H1700121*

*RFBE10000J1700145*

*RFBE10000J1700141*

*RFBE10000J1700144*

*RFBE10000J1700133*

*RFBE10000J1700132*

*RFBE10000J1700135*

*RFBE10000J1700137*

*RFBE10000J1700129*

*RFBE10000J1700136*

*RFBE10000J1700130*

*RFBE10000J1700127*

*RFBE10000J1700125*

*RFBE10000J1700124*

*RFBE10000J1700147*

*RFBE10000J1700121*

*RFBE10000J1700131*

*RFBE10000J1700128*

*RFBE10000J1700148*

*RFBE10000J1700143**R

FBE10000J1700123*

*RFBE10000J1700134*

*RFBE10000J1700122*

*RFBE10000J1700139*

*RFBE10000J1700146*

*RFBE10000J1700138*

*RFBE10000J1700126*

*RFBE10000J1700140*

*RFBE10000J1700142*

 

Właściciele będą powiadamiani indywidualnie drogą elektroniczną.

Dodam, że w/g zapewnień centrali na Tajwanie wszystkie AK550 MY2019 mają już fabrycznie ten problem usunięty.

Mariusz co do ceny nie będę się wypowiadał bo temat był już wałkowany, nie kupujący lecz sprzedający ustala cenę, bo dobrze wiemy że za cene zbliżoną do Francuskiej wielu z nas by go nie kupiło część spojrzała by na Tmax'a a część na Xadv.

Pisałeś 5 marca o akcji serwisowej, że rusza z początkiem kwietnia (najprawdopodobniej) dobrze niech ruszy z początkiem maja już pewnie, właściciele mieli być powiadamiani indywidualnie drogą elektroniczną , pod koniec sierpnia sam zainteresowałem się tematem, po nie zostałem powiadomiony ani drogą elektroniczną ani żadną inna o akcji serwisowej. Mało tego ASO w którym serwisuje skuter też o takiej akcji nie wiedziało (dowiedzieli się ode mnie) A jak bym tak nie czytał forum? nadmienię iż we Francji ta akcja była dużo wcześniej a u nas. O tym też decyduje cena, nie wydaje mi się to jest po prostu podejście do klienta, albo się go szanuje albo nie. Tylko trzeba pamiętać że zadowolony klient wróci.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
2 godziny temu, hormig napisał:

To może sprawdźmy za ile średnich krajowych można kupić ten skuter w Polsce i w innych krajach..

Kogo to interesuje? Słyszałeś aby jakikolwiek producent ustalał ceny pod kątem średnich zarobków kraju w jakim ma być sprzedawany jego produkt? Powiem więcej - są przypadki gdzie w PL cena danego motocykla jest wyższa niż np. w IT.

 

2 godziny temu, Yarorot napisał:

nie kupujący lecz sprzedający ustala cenę,

Zgoda ale jeśli dany importer ustala ją na poziomie niższym niż w innym kraju członkowskim to wypada to pochwalić czy nie?

 

2 godziny temu, Yarorot napisał:

bo dobrze wiemy że za cene zbliżoną do Francuskiej wielu z nas by go nie kupiło część spojrzała by na Tmax'a a część na Xadv.

Ten dylemat, a nawet jeszcze większy mają i inne nacje, w tym np. Czesi, gdzie cena AK 550 wynosi 262.990 KČ (ok. 44 tyś PLN) a np. X-ADV 299.900 KČ ... czyli dokładnie tyle samo co w PL.

Odnośnik do komentarza

Jeśli macie Kymco AK 550 objęte akcją serwisową (nr VIN) i nikt się z Wami nie kontaktuje, to może to również oznaczać, że dealer nie przekazał nam namiarów do Was i dział gwarancji nie ma jak się z Wami skontaktować. Wówczas po prostu odwiedzacie wybranego dealera, pokazujecie fakturę zakupu pojazdu, nr VIN i umawiacie się na naprawę gwarancyjną. Akcja trwa w najlepsze i już większość zakupionych pojazdów została zmodyfikowana. Także nie wahajcie się ?

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, MariuszBurgi napisał:

Kogo to interesuje? Słyszałeś aby jakikolwiek producent ustalał ceny pod kątem średnich zarobków kraju w jakim ma być sprzedawany jego produkt? Powiem więcej - są przypadki gdzie w PL cena danego motocykla jest wyższa niż np. w IT.

 

Ciebie chyba powinno bo sam sugerujesz że mamy porównać ceny z innym krajem zanim zaczniemy czegoś wymagać od gwaranta. Można też zapytać "Kogo to interesuje?" Odniosłem się tylko do Twojej wypowiedzi, która sugeruje że ten skuter w FR jest droższy i kwota może to sugerować ale tak naprawdę z uwagi na polskie zarobki statystycznemu Polakowi jest znacznie trudniej go kupić czyli biorąc pod uwagę ilość średnich krajowych za które można taki skuter nabyć jest droższy.

Odnośnik do komentarza
Jeśli macie Kymco AK 550 objęte akcją serwisową (nr VIN) i nikt się z Wami nie kontaktuje, to może to również oznaczać, że dealer nie przekazał nam namiarów do Was i dział gwarancji nie ma jak się z Wami skontaktować. Wówczas po prostu odwiedzacie wybranego dealera, pokazujecie fakturę zakupu pojazdu, nr VIN i umawiacie się na naprawę gwarancyjną. Akcja trwa w najlepsze i już większość zakupionych pojazdów została zmodyfikowana. Także nie wahajcie się

Rzeczywiście muszę pochwalić tutaj salon Motocholicy z Warszawy, którzy zmodyfikowali mój skuter na przeglądzie przed jego wydaniem co oszczędziło mój czas. Natomiast nie rozumiem dlaczego nie ma akcji serwisowej wymiany tych uszczelnień zawieszenia przedniego skoro większość skuterów z rocznika 2017 i 2018 ma wycieki przy niewielkich przebiegach rzędu kilku tys km, u mnie 2 tys km. W ogóle jak to jest możliwe, że skuter został dopuszczony do produkcji z taką wadą. Myślałem, że nim pojazd wejdzie do produkcji to najpierw przejeżdza setki tysięcy kilometrów w różnych warunkach, a tutaj kilka tysięcy km i prawie każdemu cieknie zawieszenie...

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Marcin1 napisał:

najpierw przejeżdza setki tysięcy kilometrów

To już nie te czasy. Teraz testuje się na klientach. I dotyczy to nie tylko motoryzacji, ale praktycznie wszystkiego. Od oprogramowania, poprzez elektronikę, kończąc na grzebaniu w prawie.

Dnia 18.09.2019 o 00:52, Piootr napisał:

Norbert, kolega "wraca" z Integry, a zabrakło mu ? na MT-09.

Ja to odczytałem, że miał Integrę (skuter) i streeta (MT09), ale sam street to za mało i potrzebuje jeszcze dodatkowo skutera.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Sysgone napisał:

 

Ja to odczytałem, że miał Integrę (skuter) i streeta (MT09), ale sam street to za mało i potrzebuje jeszcze dodatkowo skutera.

Yamaha MT09 Tracer to nie jest "street".

 

42 minuty temu, zygmek68 napisał:

Miałem Integre i Yamaha MT-09 tracer, teraz honda ma nowego właściciela. Amnie  pozostała yamaha,i brakuje teraz czegoś w stylu skutera.

 

O patrz moja historia miałem już Integrę jak tu jeszcze trwały dyskusje czy to jest skuter  ? . Rok 2016 nabyłem Tracera ? . Skuter, który wypełni lukę to 300tka moim zdaniem. Na miasto lekki, zwrotny a na trasy dzieło sztuki Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Dnia 14.09.2019 o 22:09, zygmek68 napisał:

Na wiosnę sprzedałem Integrę, myśląc że wystarczy mi MT09.

 

3 godziny temu, zygmek68 napisał:

Miałem Integre i Yamaha MT-09 tracer, teraz honda ma nowego właściciela.

 

2 godziny temu, Drek napisał:

Yamaha MT09 Tracer to nie jest "street".

W pierwotnym poście nie było info o tym, że chodzi o maszynę turystyczną, dlatego przyjąłem, że zygmek68 ma nakeda do wygłupów po mieście. Dlatego napisałem, że po nim, to już żaden skuter nie będzie odpowiednio mocny. Wiem, bo czasem ganiam z chłopakami na T-Maksach i o ile w korku mi uciekają, to na prostych muszę się pilnować, żeby ich nie wyprzedzać. Biegi zmieniam w zakresie 2-4. Ale gdybym więcej jeździł po mieście, to podobnie jak zygmek, czy Ty, też bym wolał skuter.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...