Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w porównaniu do Orginału ogranicza wiatr na dłonie ?

Napisz mi prosze jakie faktycznie ma wymiary bo na stronie producenta raz piszą dlugość 64cm w innym miejscu 80cm

Givi mialem w Downtown byla spoko ale mega się rysowała

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, kamatosek napisał:

Czy w porównaniu do Orginału ogranicza wiatr na dłonie ?

Napisz mi prosze jakie faktycznie ma wymiary bo na stronie producenta raz piszą dlugość 64cm w innym miejscu 80cm

Givi mialem w Downtown byla spoko ale mega się rysowała

Zmierzę później i podam wymiary. Co do dłoni to nie zarejestrowałem jakiejś znaczącej różnicy, ale też nie skupiałem się na tym, bo bardziej zależało mi na ograniczeniu wiatru na kask. Obecnie i tak jeżdżę na seryjnej szybie, bo wiatr przestał mi przeszkadzać od kiedy zacząłem jeździć na drugim moto niemającym żadnej owiewki, a seryjna szyba w AK jest ładniejsza (bardziej pasuje do stylu skutera). 

Odnośnik do komentarza

Zmierzyłem. Oryginalna szyba ma 69cm wysokości. PUIG ma 81cm, ale to nie znaczy, że jest o 12cm wyższa, ponieważ PUIG jest dłuższa również „w dół”. Porównując odległość od szczytu do punktów mocowania wychodzi +7cm na koszyść PUIG.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Czy w porównaniu do Orginału ogranicza wiatr na dłonie ?

Napisz mi prosze jakie faktycznie ma wymiary bo na stronie producenta raz piszą dlugość 64cm w innym miejscu 80cm

Givi mialem w Downtown byla spoko ale mega się rysowała

 

 

Mała prośba do nowych posiadaczy AK550. Czytajcie wątek od początku. Osobiście zakładałem zarówno długą jak i krótką szybę akcesoryjną GIVI i pisałem o wrażeniach z jazdy. Po co klepać o tym samym w kółko.

 

 

Pozdrawiam Piootr

Odnośnik do komentarza
Dnia 16.07.2019 o 10:46, rafiklegia napisał:

Po co robić jakieś pomiary ?, nic nie zastąpi regularnego używania motocykla...

Ja już też po akcji serwisowej. Zauważyłem że teraz przez kilka, kilkanaście minut miga czujnik pomiaru ciśnienia.

W serwisie stwierdzili że tak ma być ?

Ja też już po akcji. Ale u mnie nie miga czujnik ciśnienia. Według mnie, to nienormalne, bo migać powinien wtedy, kiedy odnotuje szybką utratę ciśnienia (i tak właśnie jest, sprawdziłem przy okazji pompowania). W kilkanaście minut to ja zdążę dojechać na miejsce, a widząc migającą kontrolkę czujnika cały czas zastanawiałbym się czy nie mam przebitej opony. 

Jedyna zauważalna u mnie zmiana jest taka, że światła zapalają się po uruchomieniu silnika. I nareszcie. Tak powinno być od samego początku.

Odnośnik do komentarza

Witam Koleżanki i Kolegów. Jestem nowy na tym forum, posiadam szarego AK 550 z 2018 roku. Zdziwiło mnie to co piszecie o tej akcji naprawczej. Mianowicie u mnie światła mijania zapalają się dopiero po odpaleniu silnika, a mam ten skuter od nowości. Nadmienie, że mój VIN jest na tym spisie pojazdów do poprawki który ktos we wczesniejszym poście umieścił.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Sprawa się wyjaśniła. Więc zadzwoniłem dzisiaj do motorlandu, a oni mnie powiadomili, że w moim skuterze już te poprawki wprowadzono. Zdziwiony zadzwoniłem następnie do salonu warszawskiego gdzie nabyłem w lipcu skuter i tam mnie poinformowano, że rzeczywiście przy przygotowaniu skutera do wydania dokonano modyfikacji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

W kwestii kontrolki cisnienia opon to miga, lub nie w zaleznosci od tego jak szybko uruchomisz silnik - a przynajmniej tak jest u mnie.

Po przekreceniu stacyjki zapalaja sie wszystkie kontrolki - check - i jesli zaraz potem uruchomie silnik to przez jakis czas kontrolka cisnienia w kolach mruga. Tak jakby sie kalibrowaly/zczytywaly wskazania. Natomiast jezeli po zaswieceniu kontrolek chwile poczekam, kontrolka od cisnienia pozostaje ok 2 sek i gasnie i juz sie nie zapala. 

Zatem moim zdaniem potrzeba poprostu chwile przed rozruchem na "kalibracje". 

Marcin1 - w ktorym salonie kupiles skuter?

 

Odnośnik do komentarza

Skuter kupiłem salonie Motocholicy w Wawie. Jeśli chodzi o czujki ciśnienia to też tak mam, że czasami po uruchomieniu skutera przez jakis czas miga kontrolka od cisnienia mimo, że ciśnienie mam prawidlowe w oponach


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Mój AK550 ma od dzisiaj nowego właściciela. Skuter, z mojego punktu widzenia, idealny. Ładny, szybki (jak na skuter), wygodny, dobrze wyposażony, bezawaryjny. Sprzedałem tylko dlatego, że wróciłem do biegowców i mimo, że planowałem jeździć na obu to jednak skuter głównie stał i się kurzył.

Odnośnik do komentarza

Hejka.

Sorki może nie doczytałem tematu, ale tutaj sami znawcy to spytam.

W Częwie pojawił się nowy ziomal na AK 550 z numerami o początku SC..... czyli ja, zdjęcia poniżej. Ale tak się zastanawiam, ktoś kto zna Motorland i te sprawy ma może orientację ile na dzień dzisiejszy sprzedało się AK w polskiej sieci dealerskiej od początku sprzedaży modelu ? Oczywiście o rynku wtórnym nie mówimy, bo to nie jest do ocenienia....

P.S. A w przyszłym roku na Burgmanię przyjeżdzam moim kochanym traktorkiem:

 

IMG-20190907-WA0009.jpg

IMG-20190907-WA0012.jpg

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.09.2019 o 10:57, tmielcarz napisał:

Mój AK550 ma od dzisiaj nowego właściciela. Skuter, z mojego punktu ....bezawaryjny. 

Apropo ,defacto tej BEZAWARYJNOSCI to sugeruję raz na rok PROFILAKTYCZNIE wymieniać baterię w pilocie lub chociaż wozić w skuterze nową ,zapasową ...żebyście jak ja wczoraj nie używali różnych brzydkich słów na k ...i ch ...gdy jesteście umówieni ,idziecie do garażu a tu stacyjka ni chu-chu ....diagnoza szybka i słuszna : bateria padła ,idę po zapasowy pilot a tam po 1,5 roku to samo i niestety zupełny BRAK możliwości odpalenia ....

Bateryjka której nie kupisz będąc na zadupiu w Pcimiu Dolnym więc można zostać uziemionym podczas wyjazdu turystyczego na dobre ....

Odnośnik do komentarza

Baterię wymieniałem, bo faktycznie padła po roku, ale nawet jak padła to dało się uruchomić skuter poprzez umieszczenie pilota w miejscu do tego przeznaczonym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...