Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Nie chcę być "niegrzeczny", ale ostatnio widzieliśmy taką ofertę na wiosnę w Hiszpanii. Zapytaj w swoim banku czy udzielą ci kredytu 0%. Pamiętaj, że zawsze wszystkie tzw. "zerówki" są dofinansowywane przez importerów marki. W przypadku Kymco w Polsce raczej na takie cuda bym nie liczył. Sprzedaż śladowa, a rynek ciężki.

Odnośnik do komentarza

Na "Alledrogo" są dwie takie oferty.  Ale rocznik skutera 2017, a cena chyba jak za obecny.  Jakaś firma z Gdynii.

EDIT:  niestety ale to są oferty archiwalne 😞  coś nie dopatrzyłem 🙂  czyli Piotr chyba ma racje. Może w sklepie "dla idiotów" , ale tam chyba nie mają AK550 😀

Odnośnik do komentarza

Wiem z dobrych źródeł ze w salonie Wilmat w Toruniu będą jeszcze dostępne sztuki z 2020roku w cenie 359000. I będą to chyba ostatnie sztuki w tej cenie bo w przyszłym roku cena idzie do góry ze względu na Euro5, 39999zł

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to że AK550 będzie miał Braciszka 😎

Juz kiedyś byla o tym wzmianka i chyba zaczną go produkować!

Jak się Wam podoba? 

https://www.google.fr/amp/s/www.caradisiac.com/amp/kymco-va-lancer-un-scooter-d-aventure-un-concurrent-pour-le-honda-x-adv-186444.htm?fbclid=IwAR1LsswUVSTLIj-HAFpXnx_z6xA1oqu99Y5jy6vzrxxWrxCRql_EZ2QkAYg

Odnośnik do komentarza

W mój gust nie trafia zupełnie.... Sprawia wrażenie poskładanego z tego co znalazło się pod ręką. 

AK 550 niezmiennie moim faworytem w stajni Kymco 🙂

Odnośnik do komentarza

Silnik to na 99% ten sam co w AK.  Przynajmniej już kiedyś tak zapowiadali. 

Opony na tym zdjęciu to się ubrudziły najwyżej na tych deskach z piaskiem 😉 

image.png.0d8dcb4ee8f91d9ccd5304360184d713.png

Szkoda, że nie dodali podnóżków kierowcy.

Odnośnik do komentarza

No i stało się ... 🙂

Mojemu Akaczowi właśnie pykło 30.000 km

Tuż przed trzydziestką, niestety zaczęła cieknąć lewa laga. Chłopaki z Motopower już ogarneli temat.

Wymienili jeszcze łożysko wału. Tak poza tym napęd w bardzo dobrym stanie. Chyba już wszystkie bolączki młodości już za mną 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 godzin temu, rafiklegia napisał:

Mojemu Akaczowi właśnie pykło 30.000 km

Tuż przed trzydziestką, niestety zaczęła cieknąć lewa laga. Chłopaki z Motopower już ogarneli temat. Wymienili jeszcze łożysko wału. 

Przy 30K??? Lagę jeszcze rozumiem, ale łożysko wału?? To niestety "passe" dla tej konstrukcji...

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

Przy 30K??? Lagę jeszcze rozumiem, ale łożysko wału?? To niestety "passe" dla tej konstrukcji...

Prawdopodobnie nie znasz Rafika i nie wiesz ze Chłopak jezdzi skuterem przez cały rok do -5'.

Zgodzisz się ze mną ze jeżdżąc przy każdych warunkach przez cały rok,  zabrudzenia mogą pojawić się wszędzie.  Przy takiej eksploatacji to ra wymiana lozysk to pierdoła...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Astonpiotr napisał:

(...)Przy takiej eksploatacji to ra wymiana lozysk to pierdoła...

Tu się delikatnie nie zgodzę 🙂 . Co ma jazda przy -5 stopniach do dobrego łożyskowania wału silnika 🙂 ? Ewentualnie tylko w momencie rozruchu silnika kiedy olej jest zimny i mooocno lepki. Ale -5 to nie -20 🙂 .

PS. A czy to "pierdoła"? Dla mnie osobiście "pierdoła" to ewentualna wymiana żarówki lub coś podobnego 🙂 ... ałe na pewno nie wymiana łożysk wału.

Odnośnik do komentarza

Po ostatniej zmianie variatora w moim AK mogę coś powiedzieć na temat wszystkiego co wchodzi wszędzie....

W szoku bylem gdy rozbieraliśmy z kolegą kolejny elementy i co było pod, nad i w......

Brud,  nagar, szlam i cholera wie co jeszcze wchodzi wszędzie. A jeśli wejdzie to powoduje wiadomo co🙂

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 11.12.2020 o 14:08, rafiklegia napisał:

Wymienili jeszcze łożysko wału

Nie wału a wałka 😉

Odnośnik do komentarza

Wałka czy wału... nie ważne :)

I tak nadal nie widzę konkurencji w tym segmencie na naszym rynku... Bo chyba Forzy 350 nie można do niej zaliczyć.

Odnośnik do komentarza

Ta nie ważne, prosta wymiana łożyska w układzie napędowym vs wyjęcie i rozebranie całego silnika. To jak różnica w zrobieniu łaski lub laski ...

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2021 o 21:51, Renaro napisał:

Czołem Panowie.

Witam po raz pierwszy i pytanko - a hadnbary ktoś z Was stosuje w ak?

 

Hej!

Zrobiłem kilka ładnych wypraw na AK z czego połowa była w deszczu i mimo ze grzane manetki robiły swoją robotę to rzeczywiście gdyby były jakieś handbary na pewno byłoby przyjemniej. Szczerze mówiąc nie widziałem ani dedykowanych ani akcesoryjnych...

 

Odnośnik do komentarza

Do T-maxa swego czasu dokupilem handbary Puiga. Moim zdaniem warto założyć jesli są dostepne do AK.

Miałem z przezroczystego tworzywa tak że były prawie niewidoczne a rolę spełniały. 

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę teraz w rękawiczkach Richa z membraną Goretex. Zero przepuszczalności. No i oczywiście szeroka szyba która zmienia trochę opływ powietrza na ręce.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Astonpiotr napisał:

Hej!

Zrobiłem kilka ładnych wypraw na AK z czego połowa była w deszczu i mimo ze grzane manetki robiły swoją robotę to rzeczywiście gdyby były jakieś handbary na pewno byłoby przyjemniej. Szczerze mówiąc nie widziałem ani dedykowanych ani akcesoryjnych...

 

Aktualnie nie mam moto. Do tej pory jeździłem na DL 650 i zastanawiam się teraz pomiędzy AK a X-ADV (już od roku 😉 ) i nie widzę opcji jazdy bez 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...