Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem panowie, widzę, ze temat trochę przycichł. Mam pytanie - od dłuższego czasu przymierzam się do Ak550 i obecnie jestem na etapie szukania konkretnego sprzętu. Z uwagi na ceny nowych na poziomie prawie 45k pln i Euro które do niczego nie jest mi potrzebne szukam używanego. Przewaliłem w pare dni cały wątek i mam pytanie - Wiem ze było sporo akcji serwisowych - czy jest jakiś sposób aby np. Po VIN sprawdzić czy akcje były porobione? Czy tylko liczyć na szczerość sprzedającego / wpisy w książce serwisowej?

Czy jeśli kupię sprzęt po gwarancji, np. z 2019 r. To w razie braku wykonania akcji, lub pojawienia się usterek objętych akcjami (stacyjka, manetki, cieknącej lagi) serwis i tak mi to zrobi „w ramach gwarancji” czy bede zdany na naprawę / wymianę komercyjna?

Odnośnik do komentarza

Jedyną ale bardzo denerwującą wadą tego skutera jest akumulator i pobór prądu w spoczynku miałem 2 lata sprzedałem - Jedziesz do roboty wracasz taksówką do domu po prostownik i komplet kluczy nie polecam 🙂

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Głęboko osadzone reflektory i - tak jak w T Maxie- długi przedni błotnik chroniący chłodnicę przed syfem i kamyczkami.

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim, 

Przymierzam się do zakupu większego skutera od tego co mam, waham się miedzy tmax 530 2016r a Ak-550 i wlasnie na temat tego drugiego mam do Was prośbę o podzielenie się swoimi spostrzezeniami na temat jego. Cenowo wychodzi sporo lepiej niz tmax, z wyglądu wg mnie nowoczesniejsszy.Dzwięk fabryczny z wydechu super, przyspieszenie agresywne. W tmaxie seryjnym tego nie odczulem.

Czy warto brac go pod uwagę ? Jakies wady typowo serwisowe, czy psuje się na potęgę itd ? Bede wdzięczny za uwagi

Odnośnik do komentarza

1930 postów w temacie AK550, łącznie z opisem, akcjami serwisowymi, najczęstszymi usterkami, porównaniami i opisem wad, itp. a Ty pytasz o rady?
Ubawiłem się

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Jarko13 napisał(a):

Cześć wszystkim, 

Przymierzam się do zakupu większego skutera od tego co mam, waham się miedzy tmax 530 2016r a Ak-550 i wlasnie na temat tego drugiego mam do Was prośbę o podzielenie się swoimi spostrzezeniami na temat jego. Cenowo wychodzi sporo lepiej niz tmax, z wyglądu wg mnie nowoczesniejsszy.Dzwięk fabryczny z wydechu super, przyspieszenie agresywne. W tmaxie seryjnym tego nie odczulem.

Czy warto brac go pod uwagę ? Jakies wady typowo serwisowe, czy psuje się na potęgę itd ? Bede wdzięczny za uwagi

Dzieki juz wszystko widze 🙂 mozna sobie postudiować 🙂 post przypiąl sie do tego dzialu z automatu. 

Odnośnik do komentarza

Koledzy zdecydowalem się na AKacza, jestem na etapie poszukiwań. Ktos ma moze z Was na sprzedaz?
Jest w Motoszklarni jednen w komisie, moze wlasciciel jest na forum? Może wiecie kto go tam wstawił lub znacie ten skuter?

Co sądzicie wogole o nich, macie z nimi jakies doświadczenie.
Ak ktory tam stoi ma tylko 3tys przebiegu co na 2019r strasznie malo a z wygladu czarne plastiki wypłowiale . Zalączam link do ogloszenia:

https://www.olx.pl/d/oferta/kymco-ak-550-ak-550-zapewniamy-transport-na-terenie-polski-CID5-IDPCo5E.html

057f6d5b49e6be130f066e11c31eda9f.jpg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Cześć koledzy

Czy ktoś z użytkowników AK 550 spotkał się z problemem zerowania przebiegu skutera po dłuższym postoju bez akumulatora? Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, spons24 napisał(a):

...Czy ktoś z użytkowników AK 550 spotkał się z problemem zerowania przebiegu skutera po dłuższym postoju bez akumulatora ? .....

a właściwy tryb masz włączony ?  Przebieg dzienny w większości pojazdów kasuje się po wyjęciu AKU. 

Odnośnik do komentarza

🤔 no to fajnie masz 🙂 możesz jeździć do woli, wyjąć na chwilę AKU i sprzedać jako nowy  😜

A tak serio. Jeżeli tak masz to natychmiast do serwisu.  Kłopoty na najbliższym przeglądzie technicznym gwarantowane, a nawet przy rutynowej kontroli na drodze.  Nie słyszałem o takim przypadku w AK, ani nawet w żadnym innym modelu.

Odnośnik do komentarza

W lokalnym serwisie słyszeli już o takim przypadku i ponoć nie dało się nic przywrócić. W serwisie Kymco Polska najbardziej kompetentny człowiek jest na zwolnieniu i nikt prócz niego nie potrafi pomóc.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, spons24 napisał(a):

W lokalnym serwisie słyszeli już o takim przypadku i ponoć nie dało się nic przywrócić. W serwisie Kymco Polska najbardziej kompetentny człowiek jest na zwolnieniu i nikt prócz niego nie potrafi pomóc.

To tyle w temacie kompetencji importerów i serwisów w PL. Szukaj na jakimś forum poza PL, albo branżowym elektronicznym, bo u importera oglądającego każdy grosz 5 razy, a w tym konkretnym wypadku 25 razy zapewne pomocy nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, spons24 napisał(a):

W lokalnym serwisie słyszeli już o takim przypadku i ponoć nie dało się nic przywrócić. W serwisie Kymco Polska najbardziej kompetentny człowiek jest na zwolnieniu i nikt prócz niego nie potrafi pomóc.

Wymieniałeś akumulator? Stary akumulator nie zrobił czasami zwarcia? Albo czy przy zakładaniu klem nie poszło zwarcie do ramy przez niewłaściwą kolejność montażu? Ewentualnie czy przy montażu akumulatora jak zakładałeś drugą klemę to nie zrobiłeś zbyt długiego iskrzenia bo np. nie mogłeś trafić śrubką? To co opisałem to są najprostsze sposoby uwalenia ECU i miałem już kilka takich przypadków w samochodach.

Odnośnik do komentarza

Koledzy ile Wam pali AK 550? Jestem w szoku bo u mnie wychodzi 8 L/100km !!! ??? Czy to możliwe?  Głównie dojazdy do pracy 10 km przez miasto. Jeżdżę cały rok. Teraz też 🙂 

Jestem nowy 🙂 Wcześniej Downtown 300i i max 3,8 L na /100 km.

Pozdrawiam

AK550 2019. 5 tys km

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sporo, nawet jak na okres zimowy. Nasz test pokazał, że AK550 nie powinien spalać więcej jak 6l/100. -> TEST porównwawczy AK550 vs T-max 530

Punktem odniesienia jest też wskaźnik z portalu DE -> AK550 spalanie

Fakt, że 10 km to stosunkowo blisko. Pewnie połowę z tego jedziesz "na ssaniu", czyli wynik może być zauważalnie wyższy niż latem. 

Jedyna opcja to rozgrzać motor do temperatury roboczej, zatankować pod korek i zrobić 100 km. Po czym zatankować i porównać pomiar.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.01.2023 o 15:37, Jarko13 napisał(a):

Czy mamy na forum jeszcze jakiś użytkowników Ak550 z mazowieckiego?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

owszem 🙂

W dniu 6.12.2022 o 11:01, Marek K napisał(a):

Koledzy ile Wam pali AK 550? Jestem w szoku bo u mnie wychodzi 8 L/100km !!! ??? Czy to możliwe?  Głównie dojazdy do pracy 10 km przez miasto. Jeżdżę cały rok. Teraz też 🙂 

Jestem nowy 🙂 Wcześniej Downtown 300i i max 3,8 L na /100 km.

Pozdrawiam

AK550 2019. 5 tys km

w downtownie tez tyle mialem, a moje ak500 po wawie tak pomiedzy 4,5 a 5 sie waha, ale raczej te nizsze stany.

W dniu 9.11.2022 o 15:48, Jarko13 napisał(a):

Koledzy zdecydowalem się na AKacza, jestem na etapie poszukiwań. Ktos ma moze z Was na sprzedaz?
Jest w Motoszklarni jednen w komisie, moze wlasciciel jest na forum? Może wiecie kto go tam wstawił lub znacie ten skuter?

Co sądzicie wogole o nich, macie z nimi jakies doświadczenie.
Ak ktory tam stoi ma tylko 3tys przebiegu co na 2019r strasznie malo a z wygladu czarne plastiki wypłowiale . Zalączam link do ogloszenia:

https://www.olx.pl/d/oferta/kymco-ak-550-ak-550-zapewniamy-transport-na-terenie-polski-CID5-IDPCo5E.html

057f6d5b49e6be130f066e11c31eda9f.jpg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

w sumie za niewiele wiecej kupilem swojego "nowego", no ale niestety ceny poszly w gore.

w motoszklarni kupowalem swojego downtowna 300-ke tyle ze nowego - mieli dobra cene.

z ciekawosci - kupiony?

W dniu 6.11.2022 o 23:37, gregoryka napisał(a):

Nowa odświeżona wersja AK 550 ... ciekawe kiedy u nas ? Z tego co widzę to "automatyczna" szyba i zmiany w kokpicie.

 

na plus ze nie ma kreciolka (stacyjka), tylko przyciski. obecna stacyjka jest slaba, zwlaszcza ten przycisk do otwierania kufra.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 4.01.2023 o 15:37, Jarko13 napisał(a):

Czy mamy na forum jeszcze jakiś użytkowników Ak550 z mazowieckiego?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Mamy, oczywiście. @Campto to pierwszy na naszym forum i z tego co wiem nadal aktualny i z Mazowsza.

Jak byś chciał informacji to możesz pisać także do mnie. Ja byłem intensywnym użytkownikiem i właścicielem przez rok 

 

Odnośnik do komentarza
Mamy, oczywiście. [mention=6386]Campto[/mention] to pierwszy na naszym forum i z tego co wiem nadal aktualny i z Mazowsza.
Jak byś chciał informacji to możesz pisać także do mnie. Ja byłem intensywnym użytkownikiem i właścicielem przez rok 
 
Dzięki Piootr :) pewnie jak jak się zrobi cieplo i pojezdze troche to znajdę jakieś pytania do Ciebie. A na co się przesiadles z AKacza?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
13 godzin temu, Jarko13 napisał(a):

 A na co się przesiadles z AKacza?

Na 'Królową" maxi skuterów Jej Wysokość Hondę Integrę 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...