Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MariuszBurgi napisał(a):

... o bezawaryjności znanej sprzed, powiedzmy dwóch/trzech dekad - możemy dziś pomarzyć.

Niestety. Cieszmy się jednak tym, co mamy i trzymajmy kciuki za firmy, które trzymają przyzwoity poziom obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej. W BMW cenię możliwość zamówienia nowych części do pojazdów, które praktycznie zniknęły już z dróg. 

B.T.W.

Mnie jeszcze Toyota na nic nie wzywała, ale w razie czego jestem gotów stawić się w serwisie. Czytałem o ludziach narzekających na niską pojemność akumulatora 12V. Problem z moich obserwacji pojawia się głównie w wersjach z rozbudowaną elektroniką (np. system bez-kluczykowy, elektryczne otwieranie klapy bagażnika itp.) oraz dłuższych postojach.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2023 o 20:29, Zenen napisał(a):

Najpierw spróbuje bez demontażu plastików, nie chcę ich poniszczyć. Dam znać, ale dopiero jak pogoda wróci to się za to wezmę.

Olej już chwilę temu wymieniony.

Potwierdzam wymianę filtra bez rozbierania skutera. Kabelek z czujnika przy filtrze odpinamy(trzeba przesunąć), plastik pod filtrem jest bardzo elastyczny, więc bez obaw, wraca do swojej poprzedniej formy. Do odkręcenia użyłem zwykłych, małych żabek nastawnych. Ale dokręcić już miałem problem, bo żabki niestety uszkadzają dość miękki filtr. Pożyczyłem ściągacz, taki ze skórzanego paska i nim bez problemu można dokręcić, choć są to ruchy ok 1cm,ale wystarczą dwa, trzy..to już każdy według swojego wyczucia. Także jeśli macie pod ręką takie urządzenie to bez problemu odkręcicie i przykręcicie filtr. Ręką da się dokręcić, ale wydaje mi się że jest to zbyt słabo, ja bym nie ryzykował.

Więc jeśli dysponujecie ściągaczem do filtrów oleju na pas to kilka minut i po robocie. Innych ściągaczy nie testowałem, może też sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.03.2023 o 18:47, Cormoran napisał(a):

Napiszę a z innej beczki ............ używa ktoś takiej szyby może ? 

 

Przechwytywanie.JPG

Przetestowałeś tą szybę?

Ja kupiłem tą w wersji sport, ale powyżej setki porażka. Głównie jeżdżę po mieście, myślałem że przeboleje te sporadyczne wypady. Mogę odsprzedać jak ktoś chętny będzie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeszcze nie, zamawiam w przyszłym miesiącu i dopiero. Też nie chciał bym się rozczarować dla tego czekałem na jakieś info od kogoś ale nikt chyba nie testował. Będę pewnie pierwszy 🤣

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panowie, temat szyby dymionej PUIG był wałkowany nawet w tym wątku, Jeden użytkowników brązowego AK550 miał i bardzo tą szybkę chwalił. Widziałem osobiście, nawet wówczas fotkę robiłem. Nie wykluczone, że da się ją znaleźć w tym temacie, post z okolic 2017 roku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
9 godzin temu, Piootr napisał(a):Nie wykluczone, że da się ją znaleźć w tym temacie, post z okolic 2017 roku.

Dobra pół godziny szukania i znalazłem 🙂 dzięki Piotr za podpowiedź. Strona 30 jak ktoś by szukał 😊IMG_0191.thumb.png.2c9ec16c33bf695e2683a2e3d8c6372f.png

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 15.05.2023 o 11:22, Zenen napisał(a):

Przetestowałeś tą szybę?

Ja kupiłem tą w wersji sport, ale powyżej setki porażka. Głównie jeżdżę po mieście, myślałem że przeboleje te sporadyczne wypady. Mogę odsprzedać jak ktoś chętny będzie.

Ale terminy mają w tym PUIGu ☹️ we wtorek zamówiona ....... termin dostawy połowa przyszłego miesiąca w mordę 😒

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.05.2023 o 06:10, Cormoran napisał(a):

Ale terminy mają w tym PUIGu ☹️ we wtorek zamówiona ....... termin dostawy połowa przyszłego miesiąca w mordę 😒

Dostawa jak z Chin. Lepsza cena chociaż niż w alledrogo?

W dniu 21.05.2023 o 06:01, Krzynio66 napisał(a):

co sie dzieje powyzej setki czemu porazka

 

Jak jeżdżę z otwartym kaskiem(szczękowy), wysuniętej blendzie przeciwsłonecznej, to cały wiatr z owadami wlatuje mi od dołu, pod te okulary.

Przy jeździe powyżej setki owady rozwalają się na szybie kasku, potrafi być ich na prawdę dużo. Często jeżdżę w zwykłej kurtce wiatrówce, po prostu chce ją z ze mnie zerwać, nie da się jechać, trzeba zwolnić. W fabrycznej szybie tego efektu nie ma. Podkreślę że jest to ta najmniejsza szyba Puig, ja mam 190 wzrostu. Szkoda, bo super wygląda.

Teraz dojrzałem, jak by nie było szyba 100 taniej niż na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
21 minut temu, Zenen napisał(a):

Dostawa jak z Chin. Lepsza cena chociaż niż w alledrogo?

610 zł ale nie wiem czy to dużo czy nie, mowa oczywiście o tej wyższej szybie od fabrycznej 🙂 bo się zaraz pogubimy 🤣

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Cormoran napisał(a):

610 zł ale nie wiem czy to dużo czy nie, mowa oczywiście o tej wyższej szybie od fabrycznej 🙂 bo się zaraz pogubimy 🤣

Myślałem że 520zl jak wyżej na złączonym obrazku. Na alledrogo 650zl.

Duża szyba to Touring, mała to sport, o ile się nie mylę. Duża jest większa niż fabryka, powinno być bardziej komfortowo. Przy skuterze typu sport lepiej na pewno wygląda mała, ale coś za coś. Nie można mieć wszystkiego.😕

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich jeszcze raz. Jestem nowym posiadaczem AK550. Chciałem zapytać od jedną rzecz. Chodzi mi o skok (moment kiedy hamulec zaczyna działać - hamować) klamki hamulca przedniego. U mnie jest od większy od klamki hamulca tylnego. Efekt jest taki że, aby hamulce zaczęły "brać" to klamka przednia musi być mocniej wciśnięta. od tylnej (być bliżej w stronę manetki). Zaznaczam że klamki są jednakowo ustawione na pokrętle regulacyjnym. Zużycie klocków wykluczam bo skut ma 1 miesiąc i przebieg 500km. Czy u Was też tak było jest ?  Czy można to jakoś samemu wyregulować.

W poprzedniej Forzie 125 ten skok miałem identyczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak masz nowy, to zgłoś w ASO. Może być zapowietrzony. A może jest jakaś regulacja na tłoczku pompy?

Odnośnik do komentarza

Tak zrobię. Jestem na 20 umówiony na przegląd po 1000 km. Byłem ciekawy jak to wygląda u innych użytkowników AK.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.05.2023 o 06:10, Cormoran napisał(a):

Ale terminy mają w tym PUIGu ☹️ we wtorek zamówiona ....... termin dostawy połowa przyszłego miesiąca w mordę 😒

Szybka sprawdzona?

Ostatnio mnie tak przedmuchalo ze tez zamowilem, akurat byly dostepne. Zamontuje to dam znac, ostatnio jakos czasu braknie..

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
22 godziny temu, Zenen napisał(a):

Szybka sprawdzona?

Niestety nie sprawdzę bo nie mam już Akacza 🥺

Odnośnik do komentarza

Koledzy potrzebuję porady. Chciałem dokupić deflektor. Mam 176cm i mam wrażenie że struga powietrza z szyby uderza prosto w kask i przy dłuższej jeździe na trasie jednak jest to odczuwalne w postaci zmęczenia hałasem. Czy ktoś kupował deflektor do AK. Jaki model, rozmiar? Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Deflektor motocyklowy NC4 12x30 cm rozstaw 17 jasny
Ten mam i robi robote, dobrze pasuje wymiarami, uchwyty tylko trzeba troche rozszerzyc bo szyba w AK za gruba ale to z kazdym deflektorem bedzie ten problem

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Napisz pros,ę ile masz wzrostu i czy deflektor 12cm wyeliminował całkowicie strugę powietrza na kask. Zastanawiam się czy nie kupić 14cm

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.07.2023 o 13:14, Cormoran napisał(a):

Niestety nie sprawdzę bo nie mam już Akacza 🥺

A co sie stał ze sie go pozbyles, chyba nie miales takiego zamiaru skoro zamowiles szybe?

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, Zenen napisał(a):

A co sie stał ze sie go pozbyles, chyba nie miales takiego zamiaru skoro zamowiles szybe?

 

Nie ma co roztrząsać, trzeba było sprzedać 🥹

Odnośnik do komentarza

Dla tych ktorzy czytają ten wątek i myślą nad kupnem AKacza. 

1200km w siodle bo gorskich czeskich serpentynach w najwieksze upaly i CHCIAŁ więcej :) 

received_684218233564951.jpeg

received_726596905900019.jpeg

20230715_135031.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...