Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=18066]Jarko13[/mention] co to masz za kufer ?

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka


Shad sh58x

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Mam prośbę zrób zdjęcie z boku i z tyłu. Sam chciałem kupić ten kufer ale boję się że wielkość kufra przytłoczy skuta.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

No i chyba się zaczęlo. Wczoraj zauważyłem wyciek płynu chłodzącego od spodu silnika na lączeniu elementów uszczelnionego czymś w rodzaju silikonu. Przegieg niecałem 2000 km. Kurcze słabo. Chyba trzeba buło kupić Hondę albo Yamahę

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ktoś mi odpowie DLACZEGO tak małe jest zainteresowanie moją ofertą sprzedaży AK 550 z 2018 r ?

Jestem I-szym właścicielem , skuter bezwypadkowy , serwisowany w ASO ( m.in. zrobione wszystkie akcje serwisowe  ) - ogólnie w stanie bardzo dobrym .

Cenę dałem w miarę  sensowną ( i do negocjacji ) - ogłoszenie było miesiąc na olx ,teraz jest od tygodnia na otomoto i ....jedna wiadomość na e-maila i 3 telefony .

Nikt nie przyjechał go nawet pooglądać .

Przyznam ,ze kilka motocykli i jeden maxi-skuter w swoim życiu sprzedawałem i nigdy nie miałem tak nikłego zainteresowania - tym bardziej ,że ja sprzedaję zawsze naprawdę dobre ,zadbane w pełni sprawne sprzęty . Ja po prostu dbam o moje motocykle.

 

Czyżby AKacze miały tak kiepską opinię w narodzie ? ( choć moim zdaniem niesłusznie ) .

Jakieś inne powody ? Bieda w społeczeństwie ? Ci co mają  większy hajs kupują zawsze nówki u dealera ?

Ja wiem ,że to nie T-Max ,ale i cena za 5 -latka SPORO niższa od 5-letniej  Yamahy czy Hondy .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jedyne co mi przychodzi do głowy to TERMIN .

Jakoś zawsze sprzedaż w środku sezonu słabo idzie. (urlopy i ludzie są bez kasy )

Z moich obserwacji najlepiej na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 15.08.2023 o 11:23, kiniu napisał(a):

No i chyba się zaczęlo. Wczoraj zauważyłem wyciek płynu chłodzącego od spodu silnika na lączeniu elementów uszczelnionego czymś w rodzaju silikonu. Przegieg niecałem 2000 km. Kurcze słabo.

Pisałem o tym już w 2018. Żadna nowość. Lagi ci już ciekły ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 27.08.2023 o 19:15, Krzynio66 napisał(a):

[...] duzo ludzi przechodzi na motocykle nawet u nas w burgmani

Błędna teza. Powód jest prozaiczny - rynek się normuje. Podaż dogoniła popyt a wręcz właśnie go przegania. Roczny PCX kosztuje znowu taniej niż nowy. Niesamowite! Nie ma już kolejek i list społecznych w salonach 2oo czy 4oo. Nagle półprzewodniki się "odnalazły" a inflacja wyhamowała. Gotówka już nie parzy, a dobra drugiej czy trzeciej potrzeby... nie są tak pożądane. W wielu dziedzinach wrócił rynek konsumenta.

Dodatkowo motocykle sprzedaje się na wiosnę a nie pod koniec sezonu... bo sierpień, to handlowo, właśnie jego koniec.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2023 o 17:14, ERYK napisał(a):

Ktoś mi odpowie DLACZEGO tak małe jest zainteresowanie moją ofertą sprzedaży AK 550 z 2018 r ? (...)

Bo wolę mojego Burgmana 650 L0 😉, już z drugim pasem napędowym i przebiegiem 122 322km 😃 , który ciągle, aczkolwiek powoli rośnie 👍.

Edit.

Jest takie powiedzenie: "każda potwora, znajdzie swego amatora" - może trzeba poczekać na odpowiedniego "apacza", który akurat będzie szukał takiego "sprzęta".

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kilka lat temu sprzedawałem mojego burgmana 400. Skuter z Włoch ale z dokumentacją włoską i serwisami zrobionymi w Suzuki. Ja też serwisowałem w Suzuki. I co ? I nic ! Wisiał na portalach cały rok i mimo rozsądnej ceny i stanu bardzo dobrego, całej dokumentacji dzwonili tylko handlarze ! Po wystawieniu na wiosnę sprzedał się w ciągu tygodnia. Przyjechał starszy pan z kolegą. Oglądali godzinę! I kupili.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, nietoperz napisał(a):

 Po wystawieniu na wiosnę sprzedał się w ciągu tygodnia.

A ja swojego kupiłem 28 października i ..... co by powiedział były właściciel, że wiosna najlepsza😀 (statystycznie bo największe zainteresowanie i sezon się zaczyna).

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Piootr napisał(a):

Pisałem o tym już w 2018. Żadna nowość. Lagi ci już ciekły ?

Uszczelniacze lag zrobione bezpłatnie przez ASO ....tak jak i wymiana wiązki i zaworu w ukł. smarowania.

Nic się nie psuje ,wszystko działa OK - choć nadal ma swoje " przywary" jak wszystkie AK - czyli akumulator starcza tylko  na 2 max.3 lata ...

 

Ogólnie Kymco NIE ROBI złych skuterów ( poprzednio miałem od nowości Xcitinga 500).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pisałem o tym już w 2018. Żadna nowość. Lagi ci już ciekły ?
Poleciał jakiś uszczelniacz w pompie. W środę w serwisie rozebrali i zamówili części u dustrybutora Kymco, w czwartek przyszły i w piątek odebrałem sprzęt. Serwis na plus. Lagi jak na razie nie ciekły i gość w serwisie mówił że już dawno tego nie robił.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli kogoś interesuje story z moją sprzedażą:

Wczoraj przyjechał gostek ,pooglądał,  pomarudził ,chciał jazdę próbną - ja OK ,ale zostaw całą  kasę na zastaw i jakby "coś" się wydarzyło podczas jazdy to transakcja z automatu jest zawarta ...

zaczął cwaniaczyć - w końcu na moją propozycję ceny 28200 pln powiedział ,że może dać....23 000 pln i ani grosza więcej.

Sorry ja wysiadam - chyba będę jeżdził tym AK do śmierci ,mojej lub jego.

Odnośnik do komentarza

Trafiłeś na cwaniaczka handlarza. Ja jak sprzedawałem moją Forze 125 to też takiego miałem. Dej Pan darmo


Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kolejny miesiąc wiszącego ogłoszenia i ....dalej nic.

Oglądających ogłoszenie niby sporo-przynajmniej w stastystykach  , ale brak zdecydowanych na obejrzenie  klientów ( miałem jeden czy dwa telefony ,ale takie mało konkretne ) 

Cena już  obniżona - "zimowa" 26 900 pln - najniższa w necie polskim za ten rocznik (2018 r ) ,niższych bezwypadkowych egzemplarzy  nie znalazłem.

Zaczynam mieć wrażenie ,że AKacze się po prostu nie sprzedają .

 

Ogarnia mnie "pusty śmiech " i odjeżdzają plany zakupu na wiosnę X-ADVa .....

Odnośnik do komentarza

Teraz to już taki trochę martwy sezon. Ja też będę chciał swojego sprzedać ale pewnie na wiosnę. Spokojnie. Każdy towar ma swojego kupca.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że tak sam pod sobą piszę, ale nie mogłem zrobić edycji.
Czy ktoś może polecić jakieś sensowne handbary do ak550. Przeglądałem internety, ale nie znalazłem nic co by w.miarę sensownie wyglądało.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Witam .jestem swiezo po zakupie ak550 rocznika 2021.08.Cytałem prawie cały wątek tego działu.Mam teraz miezane uczucia co do kymco.Mam nadzieje ze nie bede załował.

Mam pytanie do użytkowników czy  normalne jest to w tym skuterze , ze są dość mocno wyczuwalne drgania silnika w dolnym zakresie obrotów?.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza





...Mam nadzieje ze nie bede załował.
..


Myślę że będziesz zadowolony. Ja mam od kwietnia. Super sprzęt. Wiadomo są lepsze, ale ten sprzęt daje dużo frajdy z jazdy.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Będziesz zadowolony dopóki będziesz nim jeżdził ....fkurf cię ogarnie gdy wpadniesz na pomysł jego sprzedaży i zobaczysz " brak zainteresowania" i brak potencjalnych kupców.

 

Tym niemniej Kymco naprawdę nie robi złych maxi- skuteròw ( pisze to jako właściciel kiedyś Xcitinga 500 ,a teraz AK 550 ) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...