Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z Krakowa, gdzie oglądnąłem Forze 750 i upewniłem się,(z różnych powodów) że dokonałem lepszego dla siebie wyboru. Gdyby ceny były równe, to byłaby niezła zagwozdka między tymi modelami, natomiast gdybym szukał skutera wielkości 300 -400 cm nowa Forza 350 bezwzględnie wygrywa.

18 godzin temu, Astonpiotr napisał:

Oczywiście nie zapomnij o tłumiku 😈😈😈

Mivv polecam 😎😉

Aaaaa....

I oczywiście gratulacje!!!!

Kupiłeś najlepszy maxiskuter pod słońcem!!! Osobiście na lepszym nie jeździłem i fajniejszego nie widziałem 😉

Tłumik przy tym dźwięku to jedna z ostatnich rzeczy do zakupienia, (nie mówie, że wcale), po przejechaniu 500 km generalnie wszystko mi pasuje nawet z systemem uruchamiania skutera zawiązałem przyjaźń. Jedynie plecak mi marudzi, że musi trzymać stopy w jednej pozycji bo na oparcie nóg są sety a nie rynienki, w związku z czym przy dłuższych wyjazdach będą pewnie częstsze i dłuższe postoje.

Na razie docieranie czyli jazda po lokalnych drogach do 80 km/h, ale radość wielka. Tylko czy akurat musiał popadać śnieg?

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2021 o 13:10, zicoo62 napisał:

Małe pytanko dla posiadaczy akaczy. Czy jest coś takiego jak opcjonalne sety dla pasażera, by przy dłuższych przelotach mógł zmieniać położenie nóg, czy mi się tylko wydawało, że coś takiego widziałem. Widziałem bodajże u Piootra set z oznaczeniem modelu. Pytanie, czy jest to wygodniejsze, po ładniej wygląda na pewno.

Przeglądając stelaże do kufrów bocznych zauważyłem ,ze moze mając te kufry zyska się troszkę miejsca wygodniejszego na stopę. Moze, nie widziałem tego live 

https://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/Shops/10207048/602F/6C5B/F30A/8AE7/89F4/AC1E/140A/B5CD/k0ak57if.pdf

Odnośnik do komentarza

Oprócz podwyżki o 3000zł i zabraniu 5 koni aby spełnić nową normę unijną chyba nic się nie zmieniło 😁

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, rafiklegia napisał:

Oprócz podwyżki o 3000zł i zabraniu 5 koni aby spełnić nową normę unijną chyba nic się nie zmieniło 😁

Otóż Szanowny Kolega zaszalał: z 53,5 na 51 kucyków, dla podejrzewam każdego z nas różnica nie do wyczucia 🙂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Astonpiotr napisał:

Otóż Szanowny Kolega zaszalał: z 53,5 na 51 kucyków, dla podejrzewam każdego z nas różnica nie do wyczucia 🙂

Jak nie 😁

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 21.05.2021 o 07:33, kjwilk90 napisał:

niektóre zródła podają że jest teraz elektroniczne sterowanie przepustnicą 

Potwierdzam. wprowadzili.

https://www.motocykl-online.pl/newsy/Kymco-zaprezentowalo-nowa-odslone-maxiskutera-AK-550-na-2021-rok,15271,1

No i fajne oponki👍

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich sympatykow Ak 550 / Akacza/

 

Szukam dealera gdzie moglbym wypozyczyc na kilka dni Kymco Ak. Bede wdzieczny za informacje. Dzwonilem do Wladyslawowa - brak.

szerokiej drogi,

pozdrawiam, 

Patryk

Odnośnik do komentarza

Na moje to będzie trudno,  tym bardziej że Patryk chciałby wypożyczyć na kilka dni.

Jeszcze nie widziałem AK w ofercie jakiejkolwiek wypożyczalni w Polsce. 

Odnośnik do komentarza

bylem w Moto landzie. Jazda testowa 1h - skuter ok, przy wiekszej prodkosci troche wieje ale ogolnie pozytywne wrazenie / jak T max tylko troche tanszy .../

wypozyczaja tylko dla dziennikarzy oraz Youtouberow. dla pryw. osob nie ma takiej uslugi...c'est la vie...

z T maxem nie ma problemu w Wawie znam 3miejsca... Kymco troche mniej znana marka u nas...szkoda

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2021 o 22:17, Astonpiotr napisał:

Jeśli nie to Motul 10w40, nie ma sensu lać Full syntetyka.

10W40 nie określa czy to pełny czy też pół syntetyk 🙂  może kiedyś tak było, ale nie dziś.

16 minut temu, kjwilk90 napisał:

doprecyzuję pytanie czym zalać silnik motul 10w40 syntetyk 7100 czy półsyntetyk 5100 ?

ja do starego Burgmana B650 leje pełny syntetyk, tylko Valvoline Synpower.  A wybór należy do ciebie.  Ja bym lał syntetyk. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Do SW-T które nie mam od nowości używam oleju motul 7100 (10w/40)-zdecydowałem się na ten olej gdyż wymiana jest co 12 tyś km.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.08.2021 o 14:19, EndriuBis napisał:

10W40 nie określa czy to pełny czy też pół syntetyk 🙂  może kiedyś tak było, ale nie dziś.

ja do starego Burgmana B650 leje pełny syntetyk, tylko Valvoline Synpower.  A wybór należy do ciebie.  Ja bym lał syntetyk. 

Oczywiście że nie  określa. 

Ja mówię o półsyntetyku.

Odnośnik do komentarza

 po 400km pierwsza wymiana oleju i powiem szczerze ze olej wyglądał średnio pełno opiłków i kolor ciemny, po następnych 400km zdecydowałem się na kolejna wymianę i tym razem olej był zdecydowanie w lepszym stanie ale tez coś w nim jeszcze było i teraz po dotarciu został zalany motul 7100 10w40 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dziś skręciliśmy ciekawy materiał video. Gościem drugiego planu tego odcinka był AK550. Taka sytuacja
c181f9f1901240d627d85b710d858d04.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...