Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Wyprawy/dalsze podróże 125.


kowalik

Pytanie

Hej wszystkim.

Czy ktoś z was podróżował gdzieś dalej na swojej 125?

Jakie macie z tym doświadczenia?

Da się? Warto próbować czy to za mini maxiskuter na takie wyprawy?

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

...dopiero teraz??ale w sumie...lepiej późno niż wcale. Do mnie to dotarło po przejechaniu pierwszego 1000km. Tylko zgromadzenie kasy na kurs i zmiane maszyny na mocniejszą zajmuje więcej czasu;)

Przychodzi mi do głowy jako opinia/porada ;) Ja już zmieniłem swoje 125 na coś, czym nie boję się wjechać na autobahna ;)

Co do transportu, to ja kiedyś dowiadywałem się o transport skutera Z Wloch i wychodziło 800-1200pln w zależności od firmy i trasy.

Transportowanie 125 do Włoch to trochę wożenie drewna do lasu; chyba taniej byłoby wypożyczyć na miejscu...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak dalem cene 1300 zl w obie strony i po 10 min mialem kuriera :) dokladnie Wroclaw-Peschiera del Garda :)

Jak dodasz cene samolotu ok 400 zl w dwie strony dla 2 osob do mediolanu to wyjdzie 1700 podobna kwota jak za za samochod :)

Wypozyczenie 125 to koszt okolo 60 euro za dobe :) no moze na 14 dni troche zjechali by z ceny ale to i tak sporo!!! :)

Jezdze na wakacje do wloch od 6 lat :) nawet podróż samolotem a potem pendolino i innymi srodkami transportu wychodzi kupe kasy wiec akurat prZewoz na polnoc wloch z Wroclawia to dobrze wychodzi wiadomo gorzej jak ktos chce przewiesc na trasie Gdańsk-Rzym :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

No widzisz wiec cenowo średnio wiadomo teraz są szczegóły czy wolisz swoim który znasz czy tym wypozyczonym i wiele innych. Aczkolwiek wypozyczenie tez jest alternatywą ja zeby sie bardziej nakrecic wypozyczam we wrzesniu teraz na 2 dni skuter i objade jezioro Garda i Iseo rowerkiem mam to za sobą teraz czas na skuter :)

No widzisz wiec cenowo średnio wiadomo teraz są szczegóły czy wolisz swoim który znasz czy tym wypozyczonym i wiele innych. Aczkolwiek wypozyczenie tez jest alternatywą ja zeby sie bardziej nakrecic wypozyczam we wrzesniu teraz na 2 dni skuter i objade jezioro Garda i Iseo rowerkiem mam to za sobą teraz czas na skuter :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

transport skutera do Włoch z np Warszawy 150-200e 2-3 dni , mój znajomy wysyła około 8 busów 10-15 paletowych, tydzień w tydzień w każdy rejon Włoch .

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Ja kręcę pierwszą długa trasę z Sochaczewa w okolice Białej Podlaskiej :-)

Jak polecisz przelotówką to szybko ci zejdzie, ja w weekend planuję lecieć na Krosno, Solinę i może dalej, w poniedziałek powrót przez Bielsko-Białą - motaż gniazda zapalniczki, USB i kabli do ładowania aku.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No to się podzielę spostrzeżeniami z mojej pierwszej dłuższej trasy.

Trasa Warszawa - Chełm (woj. lubelskie). (ok. 270 km z błądzeniem)

Piękny poranek w piątek 24-ego. Pogoda spoko. Słońce od rana, ale nie gorąco. Kurtkę niestety mam "wielosezonową", więc obawiałem się, że będzie mi dość ciepło. Z Białołęki do Zakrętu (miejscowość wylotowa na Lublin) jest kawałek i już się kurde zgubiłem, mimo że mieszkam w Wawie 9 lat (jakiś dziwny skrót chciałem zrobić). 40 min. zajął mi wyjazd z miasta.

Obciążony na maxa troszkę mułowato, ale jak się rozpędził.... Ogólnie w tę stronę jazda nudna, monotonna, bez większych wrażeń. Gorący pies na stacji na "O". Prędkość przelotowa 80-90. W uszach szum jak cholera, miłe pozdrowienia nawet od dużo większych 2oo. Bez ekscesów, nawet nuda, bo od Garwolina same expresówki. Dojechałem bez problemów na miejsce.

Miasto rodzinne puste jak cholera, piękne do tej pory, poza je**nymi billboard'ami WSZĘDZIE. Zdziwienie Rodzinki - bezcenne. "Na tym przejechałeś tyle km"? (była niespodziewanka, że w ogóle przyjechałem).

Bestia przetrwała bez problemu, zero awarii. Myjnia i do garażu pożyczonego od sąsiada. Głównie nogi mnie bolały przez trzymanie w pozycji "brak jajek". Miałem też dziwne wrażenie delikatnej utraty słuchu (przez ciągły szum wiatru). No i ..... znajomi (tutaj się nie rozpiszę, bo można się domyślić jak się integrowaliśmy ;)). Droga powrotna była o wiele ciekawsza... (później opiszę).

Odnośnik do komentarza
  • 0

ja wyruszam jutro o 8 rano

Sprawdź ciśnienie, płyny (nie swoje ;)). Pakuj się symetrycznie i nie zjeżdżaj na pobocze !!! Pogoda niepewna a gałęzi mnóstwo, a na wsi pieszych. Nie bój się kurtały z ochraniaczami nawet jak gorąco i szerokości życzę. LWG

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Orientujecie się jak wygląda sprawa z noclegami w Zakopanym?

Bez problemu teraz można coś znaleźć czy zostanie mi opcja pod mostem, bo jadę na hardkora bez rezerwacji :)

Wyjeżdżam jutro o 11.00 Żory-Bielsko-Wadowice-Zakopane-Słowacja-Krynica Zdrój i jak starczy czasu i chęci to Ustrzyki Górne

Odnośnik do komentarza
  • 0

witam

z noclegiem w Zakopane nie ma problemu ,jak będziesz wjeżdżał to stoją (wolne pokoje )

masz od ręki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Musiałem dostarczyć przesyłkę do Tych i trochę się tam zasiedziałem, ale nic straconego z samego ranka wybiorę się na krótką i szybką wycieczkę do Szczyrku i Wadowic tak by w południe wrócić

Odnośnik do komentarza
  • 0

Poczytałem o Waszych podróżach i stwierdziłem że ja też się wybiorę dalej, więc zaplanowałem w sobotę wybrać się nad Solinę, trasa w obie strony ok 400 km, będę podróżował z córą :)

Oczywiście wycieczka jedno dniowa start rano i powrót wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na 2 kółkach latam od niedawna i jest to mój pierwszy jednoślad. W około 4 tygodnie przelałem ponad 2000 km. Najdłuższą trasę zrobiłem z Olsztyna do Dębek jakieś 250 w jedna stronę. Wieczorami żeby się odprężyć latam na warmińsko-mazurskich szlakach w granicach 50 do 150 km.

A jeszcze jedno witam Wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...