Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Wyprawy/dalsze podróże 125.


kowalik

Pytanie

Hej wszystkim.

Czy ktoś z was podróżował gdzieś dalej na swojej 125?

Jakie macie z tym doświadczenia?

Da się? Warto próbować czy to za mini maxiskuter na takie wyprawy?

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Wycieczki jak najbardziej za :)

Zapewne 12 kwietnia będę jechał na zlot do Częstochowy.

Jak by się udało to możnaby zaplanować przed lub po 12 kwietnia małą pętlę :) 200 km do kupy: Katowice-Żory-Skoczów-Ustroń-Wisła-Przełęcz Salmopolska-Szczyrk-Bielsko Biała-Pszczyna-Katowice. Wycieczka całodniowa i można zobaczyć wiele ciekawych zakątków ze wspinaniem się naszych 125-ek na Przełęcz Salmopolską :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowie trzymam kciuki za wyprawę i na zachętę podaje link do wirtuelnej wycieczki po muzeum WSK w Świdniku, gdzie byłem ostatnio służbowo i zauważyłem oryginalny motocykl co przejechał prawie 40kkm po całym świecie i była to specjalnie przygotowana WSK 125 ccm z kuframi, wanną i szybą, polecam:

link i kliknąć na WIRTUALNY SPACER

[media=]http://www.fotolandswidnik.pl/panoramy/swidnik/pano81.swf[/media]

sala nr 1 i 2 oraz na lewej ścianie korytarza są prototypy.

http://www.swidnik.pl/nasze-miasto/item/3647-wsk-ą-dookoła-świata

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak pogoda będzie ładna to dlaczego nie. Nie widzę przeciwwskazań tylko przydał by się ktoś z moich okolic co by samemu się nie toczyć 200km.

Odnośnik do komentarza
  • 0

ja jestem chętny na wycieczkę na Moto Show w Poznaniu,najlepiej sobota 11.04..jestem po trasie,...z Wrocławia prawie po trasie :-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

ja jestem chętny na wycieczkę na Moto Show w Poznaniu,najlepiej sobota 11.04..jestem po trasie,...z Wrocławia prawie po trasie :-)

Zgadamy się to Cię "zabiorę" po drodze a raczej podczepisz się po drodze.

Odnośnik do komentarza
  • 0

A ja wybiorę się chyba też do Poznania, ale......pociągiem :wink32: Wiem, że jedzie kilka osób ze Szczecina z GZ więc może uda nam się spotkać na miejscu. No i pifffka można będzie się napić - tzn. ja będę mógł, bo wy przecież skuterami będziecie :wink1:

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Też będę na Moto Show 10,11.03.15 pociągiem, może się gdzieś miniemy na wystawie. Spotkanie rodzinne więc i piwko w ścisłym gronie :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja w 2012 moją majesty 125 , z dziewczyną pokonałem 2800 km Warszawa- Czechy-Słowacja-Węgry-Słowacja-Warszawa . Dodam że mieliśmy sporo ciuchów,kosmetyki, namiot trójkę, maty samopompujące, kuchenkę 2 garnki patelnię , małą kawiarkę, baniak kompresyjny oraz prysznic turystyczny no i oczywiście śpiwory. Na stacjach kiedy potrzebowałem postawić skuter na centralną nie zawsze dawałem rade. Prędkość średnio 80-90 ale bez problemu osiągała 110 wg gps. Maksymalnie jednego dnia przejechaliśmy niecałe 600 km . Gdzieś tutaj kiedyś opisywałem podróż ale niestety przerwałem tą opowieść w 1/3.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Znajdź i dokończ.

Bo mnie zaintrygowałeś.

A chętnie poczytam . I pewnie nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam, jak z tą mapką do dodania własnej pozycji? Jest gdzieś w nowym temacie czy dopisać się do tej w tetemacie. ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki życzliwości kropkacompl i ja widnieję na mapie. Ze względu na maly problem z uszczelniaczami w najbliższym czasie tylko wycieczki wokół komina, lecz jak ktoś w okolicach się pojawi to chętnie potowarzyszę. Tym czasem przy najbliższej okazji piwko dla pomocnej dłoni. P.s. Polecam Walim, Zagórze w najbliższej okolicy.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jako że sezon skuterowy już w pełni, chciałbym zorganizować małą wycieczkę dla użytkowników 125-ek z Warszawy i okolic ale nie tylko, oczywiście każdy burgmaniak będzie mile widziany. Zasięgnąłem już informacji od kolegów i wiem, że chętni są i mam nadzieję że pomogą mi w organizacji takiego wypadu. Co do dnia to 11/12.07 byłby chyba jak najrealniejszym terminem, gdyż wszyscy będą mieli czas na zarezerwowanie sobie wolnej soboty/niedzieli. I tak jako pierwszy pomysł wpadł mi do głowy Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie bilet w cenie 6zł + 30zł przewodnik do podziału na uczestników wypadu. Na powrocie chciałbym żebyśmy posiedzieli przy jakimś grillu czy ognisku co do miejsca to jeszcze nie ustaliłem ale wysłałem już zapytanie w kilka miejsc czy zgodziliby się na udostępnienie miejsca na grilla dla kilku/kilkunastu osób. Bardzo proszę o opinie, nowe pomysły jako że wyjazd jest na ten moment tylko w mojej głowie, więc wszystko można zmienić :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przeczytałem pobieżnie temat ponieważ mam wyjazd 25 lipca turystyczny do wrocławia, a że świetnie mi się jeździ skuterem stanąłem przed wyborem czy targać się samochodem czy skuterem. Właśnie zdecydowałem, że jadę skuterem. Jadę sam na weekend więc nie śpieszy mi się nigdzie.

Mam pytanie do was czy jednostajna jazda wpływa jakoś negatywnie na układ napędowy? Chodzi mi gównie o wariator czy rolki na nim nadmiernie lub nierównomiernie się nie wycierają ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dołączam się do pytania. Przede mną ok. 300 km w rodzinne zakamarki. Przerwy będą, bo niestety palę, ale jednak tak długiej trasy jeszcze nie robiłem.

Przy okazji, może się ktoś wybiera na Lubelszczyznę na dniach? W kupie raźniej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam pytanie do was czy jednostajna jazda wpływa jakoś negatywnie na układ napędowy? Chodzi mi gównie o wariator czy rolki na nim nadmiernie lub nierównomiernie się nie wycierają ?

Jeśli nie będziesz katował Kymkacza non stop maksymalną prędkością to napewno jednostajna jazda mu nie zaszkodzi..powodzenia i leć skutem nie autem :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam pytanie do was czy jednostajna jazda wpływa jakoś negatywnie na układ napędowy? Chodzi mi gównie o wariator czy rolki na nim nadmiernie lub nierównomiernie się nie wycierają ?

Na pewno krzywdy mu nie zrobisz :)

Jakby na dotarciu był to musiałbyś na kilka rzeczy uważać a tak to spoko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...