Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Wyprawy/dalsze podróże 125.


kowalik

Pytanie

Hej wszystkim.

Czy ktoś z was podróżował gdzieś dalej na swojej 125?

Jakie macie z tym doświadczenia?

Da się? Warto próbować czy to za mini maxiskuter na takie wyprawy?

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moja pierwsza trasa na Majesty 125 zaliczona :). W sumie 150km, ale większość po dziurawych drogach lokalnych i kilka km po żwirówce. Cała wycieczka to jakieś 4 godziny, w tym wyjście do sklepu i jeden kilkunastominutowy odpoczynek. Po takiej przejażdżce mogę powiedzieć, że spokojnie można się wybrać na dłuższą trasę.

Dyskomfort w plecach odczułem po ponad godzinnej jeździe. Cztery litery w porządku - tył dobrze amortyzuje i tłumi. Gorzej jest z przodu - Majesty ma dość twarde zawieszenie niezbyt komfortowe.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Właśnie po lokalnych mało uczęszczanych można bez problemu.

Jak jechałem 80km z Szubina do Torunia w szczycie, część ekspresówką, to jest momentami śmierć w oczach :Jumpy:

Ale też można, tylko trzeba brać pod uwagę, że będzie się często wyprzedzanym, przy prędkości 100km/h i małych odległościach między pojazdami, co nie należy do przyjemności.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jest jeszcze takie coś wśród kierowców samochodów, że jak jedzie przed nimi skuter to za wszelką cenę trzeba wyprzedzić. Wcześniej jeździłem 50 to w sumie nie ma co się dziwić, chociaż spokojnie powyżej 50km/h dałem radę utrzymać to i tak w terenie zabudowanym zazwyczaj każdy wyprzedzał.

Teraz jade sobie 125 z prędkością powiedzmy "ograniczenie + 10" a i tak auta pchają się aby wyprzedzić, bo to skuter. Denerwuje mnie takie zachowanie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

To jest temat na osobną, niestety dłuższą, dyskusję...

Miałem wiele razy taką sytuację w mieście (nawet opisywałem jedną szczegółowo w wątku poświęconym chamstwu na drodze).

Teren zabudowany, znaki ograniczenie do 60, jadę 65-70, koleś siedzi na ogonie aż może wyprzedzić, oczywiście na centymetry, bo jak inaczej i pyskówa na światłach, ech :kwasny:

I oczywiście zjedziesz na lewy pas do skrętu, to Cię zbluzga, że w Polsce jest ruch prawostronny - to, co mam skręcać w lewo z prawego pasa?

Tym bardziej, że wielmożny i tak z tego lewego jedzie później prosto, no ale on może cały czas grzać lewym, prawda?

Na to już nie odpowiadają, tylko zasuwają szybkę :)

I żeby nie był całkowicie OT: w mieście jest to irytujące, na trasie już naprawdę niebezpieczne, szczególnie jak wyprzedza Cię jakiś większy kaliber...

Dlatego na wyprawy 125cc lepiej wybierać boczne, lokalne drogi, może i dziury, może i wolniej, ale spokojniej.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Do - Paweł Qr - oraz innych użytkowników. Ja również chętnie dołączę do jakiejś ekipy na małe wypady w wolnym czasie na 125 i większych jeśli nas przyjmiecie. Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam Ekipę 125 tek.

To mój pierwszy sezon tak jak większości z Was. Proponuję zrobić jakiś wypad na początek jedno dniowy a później można pomyśleć o czymś większym.

Co do zlotów i spotów to też kwestia do dogadania bo jak to mówią wszystkie drogi prowadzą do ... celu i gdziś po drodze zawsze można się spotkać i pojechać razem dalej.

My jako "żółtodzioby" na zlocie ze starymi wyjadaczami raczej będziemy w mniejszości.

Będziemy jak wycieczka "chińczyków" ( bez urazy ) chodzić podziwiać sprzęty i robić dużo :photo:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam Ekipę 125 tek.

My jako "żółtodzioby" na zlocie ze starymi wyjadaczami raczej będziemy w mniejszości.

Będziemy jak wycieczka "chińczyków" ( bez urazy ) chodzić podziwiać sprzęty i robić dużo :photo:

Może stworzymy na wzór właścicieli T-Maxów Tajną Sektę 125-ek;-) Taki żarcik :msn-wink:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Może stworzymy na wzór właścicieli T-Maxów Tajną Sektę 125-ek;-) Taki żarcik :msn-wink:

Oj tam żarcik ...a co to my gorsi jesteśmy ?

Można zrobić mapkę użytkowników 125. Będzie nam łatwiej się zorganizować.

https://www.google.c...FA.kv7gJ0qu1s5I

Mapę możecie edytować i dodawać swoją lokalizację. (jak ktoś ma problem piszcie )

Czy mapa nie powinna znaleźć się w innym wątku ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Można zrobić mapkę użytkowników 125. Będzie nam łatwiej się zorganizować.

Pomysł dobry, popieram. Też bym z kimś pojeździł. Możnaby się spotkać gdzieś np w trasie i dłuższy wypadzik zorganizować.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Oby ten trójkąt Bermudzki nas nie wciągnął

Zrobiłem oddzielny temat z mapą aby nie robić tutaj OT.

Teraz tylko aby więcej osób się wpisało i coś można zaplanować na któryś dzionek. Pogoda za oknem zachęca do jazdy.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Pomysł rewelka ! też dopiszę się na dniach. Pogoda coraz lepsza więc czas się gdzieś wyjechać ! Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Szkoda, że w weekend ma być brzydka pogoda bo już można było by się umówić na małe kooolanko po okolicy.

Patrząc na mapkę to można było by się spotkać w parę osób gdzieś po środku aby każdy miał w miarę po równo.

Odległości nie są jakieś wielkie. Ktoś chętny, może jakieś inne propozycje ?

Może Kluczbork ?

c8e32928c55ce7c0gen.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Oj tam Pogoda :) zabrałem narzeczona do sklepu, kupiliśmy sobie kompletne stroje spodnie kurtka buty i rękawice. W sobotę niezależnie od pogody na imieniny ojca kawał za miasto jedziemy 125tka :) bedzie pożegnalny trip przed sprzedażą i przesiadka na 400 :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Szkoda, że w weekend ma być brzydka pogoda bo już można było by się umówić na małe kooolanko po okolicy.

Patrząc na mapkę to można było by się spotkać w parę osób gdzieś po środku aby każdy miał w miarę po równo.

Odległości nie są jakieś wielkie. Ktoś chętny, może jakieś inne propozycje ?

Ale macie fajnie - widac ze mapka sie przydaje :wink32: Dla mnie niestety za daleko jak na 1-dniowy wypad. Mam nadzieje ze uda wam sie spotkac i polatac troche wokół komina :wink32:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ale macie fajnie - widac ze mapka sie przydaje :wink32: Dla mnie niestety za daleko jak na 1-dniowy wypad. Mam nadzieje ze uda wam sie spotkac i polatac troche wokół komina :wink32:

Musisz naciskać na Punkt nr 9 aby się ujawnił ;)

Weź też pod uwagę, że nie wszyscy się jeszcze ujawnili :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Musisz naciskać na Punkt nr 9 aby się ujawnił ;)

Weź też pod uwagę, że nie wszyscy się jeszcze ujawnili :)

Jesli bedzie chcial to sie sam ujawni nasz tajny agent nr.9;-) Mam również nadzieję, ze ktos z Zachodniopomorskiego sie jeszcze doda na naszej mapie;-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam również nadzieję, ze ktos z Zachodniopomorskiego sie jeszcze doda na naszej mapie;-)

Mówisz i masz, zaraz spróbuję się dopisać do mapy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...