Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silniejszy bat na Kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

...To jak wszyscy (czysta abstrakcja) zaczną jeździć tak jak kodeks przewiduje to dziura budżetowa będzie jak rów mariański.

Jak sam napisałeś - czysta abstrakcja.

Wszak idiotów drogowych mamy niewyczerpalne zasoby :evil:

Odnośnik do komentarza

Moja siostra dostała mandat za przejście przez jezdnie obok pasów w kwocie 50zł. Policjant powiedział wprost "musimy wyrobić normę bo komendant potrzebuje wyniki". Cały dzień polowali na pieszych. Przejście jest źle umiejscowione i wszyscy przechodzą obok. Znaleźli dobrą miejscówkę. Widziałem również "stojących" przy wyjeździe z parkingu marketu - tam polowali na pasy.

P.S. Ubaw mieliśmy bo siostra nie ma prawka :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio na autostradzie w de zrobiło się mocno boleśniej i ciut droźej, zagadałem się i nie zauważyłem w deszczu wystawionego do zdjęć radaru ... Na autostradowym ograniczeniu "z cicha pękł i bez powodu" do 80 km/h mam po odciągnięciu tolerancji 104 km/h ... Do zapłaty 100 euro oraz jeden punkt w ośmiopunktowym systemie prowadzącym do całkowitego skasowania posiadanego prawka :) . Pozostanie on "aktywny" przez 30 miesiecy (2,5 lat)... O przewinieniach prowadzących do 1, 2 czy 3 miesięcznego pozbawienia uprawnień nawet nie wspominam... Np. przejechanie na czerwonym trwającym już dłużej niż 1 sek.- 200 euro, 2 pkt. i miesiąc zatrzymania prawka...

PS. Ciekawe jak by taki system ośmiopunktowy zadziałał w PL...

A w międzyczasie (pewnie wszyscy już wiedzą :)) Straże Miejskie (Gminne) pozbawiono prawa do "fotoradarowania"...(...)

Coś w temacie musi się jeszcze "kotłować", bo fotoradarów SM nie pousuwano do końca, a "skrzynki" poobwijano jedynie czarną folią...

Odnośnik do komentarza

Robert te skrzynki pójdą na przetargi (do sprzedania) bo ITD nie jest wstanie ich przejąć.

Dreku u mnie w mieście regularne polowanie na pieszych i rowerzystów - łatwa kasa i poprawa statystyk. Po co się męczyć jak w godzinkę "natrzepią" normę i mają spokój. Równie szybko idzie im jeszcze wysyłanie zawiadomień o umorzeniu postępowania, dwa tygodnie i temat A/A.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

PS. Ciekawe jak by taki system ośmiopunktowy zadziałał w PL...

W Niemczech otrzymałeś 1 pkt przy 8 punktowym limicie, a w Polsce dostałbyś za to wykroczenie np 4-6 pkt przy limicie 24 pkt. Wychodzi chyba podobnie :). Chociaż u nas troszkę prościej, bo się pkt szybciej kasują :D

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj na tempomacie, 55 km/h na liczniku, elegancko.

Gadam sobie przez komórkę, a Panowie Policjanci obserwują mnie przez lornetkę już minutkę.

200 pln i 5 pkt.

Dziękuję i do widzenia.

Odnośnik do komentarza

I bardzo dobrze :chair:

Ja bym był za zwiększeniem kary dla "bawiących się" telefonem podczas jazdy.

Na pewno dużo z nas zauważyło jakie to niesie zagrożenie na drodze, bezpodstawne hamowanie, jazda wężykiem.

Nie wspomnę już o generowaniu korków w mieście.

Część kierowców 4oo nie radzi sobie z równoczesnym rozmawianiem i prowadzeniem auta, nie mówiąc już o pisaniu smsów lub maili.

Flyman było zakupić kawałek kabelka, zaoszczędziłbyś "parę" złotych :lightbulb:

Odnośnik do komentarza

Było, było.

Nawet mam kawałek kabelka.

Trudno, nie kłóciłem się, nie opowiadałem, że trzymałem tabliczkę czekolady przy uchu, bo lubię.

Odebrałem połączenie, kontynuowałem rozmowę, prowadziłem auto i mimo, że sobie radziłem, przyjąłem mandat i go zapłacę.

Odnośnik do komentarza

Prewencja, prewencją oznakowane pojazdy hamują zapędy, a nie oznakowane mają szanse obserwować praktyczne zachowanie kierowców.

Pomysł bardzo dobry.  

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, EndriuBis napisał:

Odświeżam temat.  Znalazłem ciekawostkę:  Policyjne nie oznakowane motocykle.  

No to panowie, od dzisiaj trzeba uważać na tych z tyłu nawet jak jedzie na 2oo  :)  

To nie nowy pomysł już od kilku lat w Warszawie jeżdżą nieoznakowane policyjne motocykle :) 

Odnośnik do komentarza

I gdzie tu chodzi o bezpieczeństwo, wiecie gdzie oni mają nasze bezpieczeństwo w d.... tu chodzi tylko o kasę !!! Jeśli by ktoś chciał aby było w miarę bezpiecznie i hamować ludzkie zapędy to by postawili na prewencję a nie czaić się zza winkla i wyskakują jak króliki z kapelusza "A Mam Cię"  

Odnośnik do komentarza

 

37 minut temu, dziadzia napisał:

a nie czaić się zza winkla i wyskakują jak króliki z kapelusza "A Mam Cię"

Dziadzia, jak nieoznakowane patrole rozpoczynały swoją działalność to było zaskoczenie.
Dzisiaj już działa to dość długo i wiemy gdzie takie patrole urzędują. 
Np w aplikacji Janosik ludki się ostrzegają wzajemnie.     Uważam, że świadomość bycia upolowanym przez nieoznakowany patrol to jest bardzo dobra prewencja.

Na mnie działa świadomość bycia upolowanym, mimo to też mam chwile słabości gdy się zapominam, jest to ryzykowne nie z powodu mandatu, życie jest ważniejsze od kary.
  Podziwialiśmy Rosję, a sami mamy całkiem dobre osiągnięcia: https://www.youtube.com/channel/UCBoOyAEALLrz6m6igdJ8tOw/videos

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, 1912michał napisał:

przez nieoznakowany patrol to jest bardzo dobra prewencja.

Michaś z całym szacunkiem ale to nie prewencja, prewencja to realizacja zadań patrolowych, taka jest definicja prewencji, a czym więcej patroli na ulicach tym bezpieczniej. I nie chodzi tylko o ruch drogowy ale również o spokój na chodnikach mniej włamań itd. Ale tu nie chodzi o zapobieganie, po prostu o karanie jak już się mleko rozlało, każdy jest człowiekiem, czasami można nieświadomie popełnić jakąś gafę, a wtedy wkraczają ONI którzy tak niezłomnie strzegą naszego bezpieczeństwa. Nie ma np. jakiegoś ostrzeżenia ( co jo godom ) ad razu sru mandat, po prostu nie ma przebacz.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem sama informacja o patrolach to już prewencja. Pojawiają się by zapobiegać, ale bez przesady zatrzymać też muszą.

Inna sprawa, że są agenci i czają się w krzakach i polują są ludzie i ludziska, a policjant też człowiek i kto wie co nim w danej chwili kieruje, prewencja czy premia.:D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ewik napisał:

To nie nowy pomysł już od kilku lat w Warszawie jeżdżą nieoznakowane policyjne motocykle :) 

No proszę. A mi się wydawało że to raczej nowość. A wyposażone są w kamery ?  Bo te nowe maja być.

Ale w Wa-wie to zawsze jesteście do przodu , nie to co u nas na prowincji :D   

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie nasze podwórko ale warte wzmianki celem porównania tego co u nas vs UK

Polski pseudo-kaskader, który robił selfies, jechał na tylnym kole i stał podczas jazdy na motocyklu na M6 z prędkością do 180 km/h spędzi w więzieniu osiem miesięcy Paweł Zietowski, 27 lat z Warrington w Cheshire, został filmowany przez patrol policyjny przez 16 minut, kiedy wielokrotnie złamał zasady ruchu drogowego i prowadził niebezpiecznie na północy M6 w pobliżu Yarnfield w Staffordshire. Lakiernik samochodowy powiedział kuratorowi sądowemu, że interesuje się jazdą kaskaderską, a 3 czerwca „trenował” na autostradzie. Prokurator Robert Price otwierając sprawę w sądzie koronnym Stoke-on-Trent powiedział, że w osobnym oskarżeniu w lipcu po tym, jak został skazany za nieudostępnienie próbki do analizy, Zietowski został pozbawiony prawa jazdy. Pan Price powiedział sądowi, że policjant, który prowadził nieoznakowane Audi, pierwszy raz zauważył Yamahę, ponieważ jechała z nadmierną prędkością.

Odnośnik do komentarza

Dostał 8 miesięcy ze względu na wcześniejsze przewinienia. Podoba mi się ta przejrzystość sprawy. Z imienia i nazwiska każdy. Klarowna sytuacja bez szansy na domysły. Czy u nas to możliwe?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ostatnio "speed grupa" rozgościła się na dobre w Stolicy. Od wakacji kilku znajomych pożegnało PJ na 3 miesiące a nie wszyscy się "chwalą". Nieoznakowane 3er czy np. Stingery budzą grozę ? . Kolejne zmiany na horyzoncie a kluczową będzie tu +50 także w terenie niezabudowanym... Nowe przepisy od lipca 2020.

Odnośnik do komentarza

Ale "o co kaman" ??   Ja jestem jak najbardziej za.   Inaczej naszej Polskiej fantazji nie ma szans poskromić ?   jeżdżę dużo 4oo i to co czasem widzę to jakaś masakra ? , a co do pieszych i pierwszeństwa na pasach - bo chyba tak to ma być docelowo - funkcjonuje to  w wielu krajach w europie i jakoś działa. 

Odnośnik do komentarza

Pierwszeństwo na pasach pieszy ma i teraz,no i dobrze tak powinno być.Ale jak poznać,że pieszy ma chęć przejść przez pasy?- to bzdura do kwadratu taki nowy przepis.Może by tak postawić sygnalizator z przyciskiem zielonego światła na żądanie, przy przejściach tego wymagających.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...