Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silniejszy bat na Kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

Projekt dopiero trafił do Sejmu ale biorąc pod uwagę, że wyszedł ze strony posłów rządzących partii pewnie się okaże że wejdzie już może za kilka-kilkanaście tygodni.

Posłowie jak zwykle szykują lekarstwo dla nas na tak modne ostatnio zespoły niespokojnych nóg i rąk - mandaty będą procentowe od średniej krajowej, zależne od typu drogi (czyli sprawiedliwiej), zależne od krotności wystąpień (od czwartego wystąpienia wykroczenia w ciągu roku + 50% do stawki), brak punktów za przekroczenia z fotoradarów (dobrze że zabierają je straży miejskiej), za pożyczone pojazdy i tak odpowiadają sami właściciele (to na nas będzie ciążył obowiązek zdobycia oświadczenia od osoby pożyczającej).

Przykład - przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h:

- teren zabudowany - 1520 zł

- teren niezabudowany - 760 zł

czwarte i kolejne przekroczenie + 50% to już max 2280 zł

Nie wiem czy wielu z nas starczy sił by pokonać swoje obecne zakusy i słabości na drogach publicznych ale na pewno szczęście będzie nam potrzebne i tego Wam wszystkim życzę - :).

Temat przenoszę do O.T. tu bardziej pasuje. Lucjan

Odnośnik do komentarza

Masakra ten projekt ...

Mandaty miałyby być naliczane od średniej krajowej a większa część społeczeństwa zarabia zaledwie minimalną krajową ...

Słów brakuje na takie sięganie do naszych kieszeni ...

Odnośnik do komentarza

Bo tak im pewnie najprosciej podbudowywac budzet... Ech...

Czemuj temat w regionalnym?

A tak wyszło - jeśli admini są skłonni przenieść temat do ogólnych to nie mam nic przeciwko.

Cały projekt to tylko troska o nas :wink32: i urealnienie kar dla obecnych czasów. Kilka dobrych kroków projekt zawiera ale kary finansowe to potrafią zapewne większości z nas zmrozić to i owo.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Panowie nie róbmy problemów . W całej europie stawki mandatów są bardzo wysokie a motocykli jest naprawdę DUŻO więcej niż u nas.

Co roku jestem kilka razy w Austrii ,Włoszech,Słowenii na moto i naprawdę można tam dobrze polatać podobnie jak u nas.

Decydujesz się odkręcić to musisz liczyć się z ryzykiem wpadki.

Odnośnik do komentarza

W całej europie stawki mandatów są bardzo wysokie ....

W całej europie zarobki są również wyższe ...

Z wysokością manadatów równamy do europy ... dlaczego nie równamy do europy z wysokością zarobków?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Napisz do władz że chcesz więcej zarabiać po to żeby potem móc zap......ć po drogach i stać cię było na mandaty.

ps.czy nasze forum to odpowiednie miejsce do

pisania takich bzdur ?

Odnośnik do komentarza

jakich q..a bzdur.....

jeśli chodzi o ceny, mandaty, podatki to równamy do EU, bo musi być podobnie, bo normy europejskie, bo unia....

niestety jeśli chodzi o zarobki, to tu już unia nie działa.... tu jest polska, by żyło się lepiej.... kolegom :)

jeśli chodzi o mandaty - ok są zbyt niskie, mało pieniędzy w budżecie, to proszę uzależnić je procentowo ale nie od wyimaginowanej średniej ( znosząc niejednokrotnie punkty karne ) a od zarobków, od osiąganego dochodu w PICIE.

średnia krajowa dla przeciętnego polaka to marzenie, dla kolegów posłów, senatorów, biznesmenów, lobbystów, członków zarządu spółek skarbu państwa różnej maści to drobne na waciki, więc gdzie tu logika, ale prawo uchwala się dla siebie, nie dla społeczeństwa..... a już nic z tym wspólnego nie ma bezpieczeństo ruchu drogowego.

zatem trudno się zgodzić, że ten projekt ustawy jest sprawiedliwy społecznie i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polslich drogach - ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam i stwierdzenie pawla883 "nie róbmy z tym problemów" mnie osobiściw wqrvia

ale się zirytowałem, muszę się odstresować... :)

Odnośnik do komentarza

Paweł, na większości forów moto jest ten temat. Nie wiem co jest bzdurą, to że my piszemy, czy że posłowie chcą nam zafudować mandaty po 3 kafle, a sami będą machać immunitetami.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

1. Niestety Elvis nie jest górnikiem....

Ale:

2.

Napisz do władz że chcesz więcej zarabiać po to żeby potem móc zap......ć po drogach i stać cię było na mandaty.

No właśnie...czy nasze forum jest by pisać takie bzdury?

Akurat tu zgadzam się z Elvisem...naprawdę nieczęsto...ale brak szacunku dla mniej zarabiających należy tępić w zarodku. :-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

wooferai -Ja nie jestem górnikiem od 1994roku ,Nikogo nie obrażam i nikomu nie wypominam ile zarabia .

bobbens - Ja też uważam że projekt tej ustawy to kpina i nie poprawi bezpieczeństwa na drogach.

Panowie dziś mandaty też nie są niskie ale to nie znaczy że jezdzimy zgodnie z przepisami obojętnie czy są dobre czy złe.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego tak bardzo martwcie się wysokością kary? Jeżeli przestrzega się przepisów to nie jest problem, może będzie choć trochę spokojniej na drodze. Polski kierowca na niemieckich i innych krajów drogach potrafi jechać zgodnie z przepisami, a u nas to małpiego rozumu dostaje.

Odnośnik do komentarza

Ja obawiam się uznaniowości, nie chciałbym aby Policjant na drodze został postawiony w sytuacji w której będzie musiał sam wyznaczyć wysokość mandatu. Wiem, teraz też ma widełki ale to jest raptem różnica 100 zł od do. A w tym nowym projekcie chodzi o znacznie większe kwoty. I tu pojawia się pole do kombinowania.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dlaczego Polski, kierowca na niemieckich i innych krajów drogach potrafi jechać zgodnie z przepisami, a u nas to małpiego rozumu dostaje.

dziwne pytanie zadaje Polak Polalowi .

Odpowiadam .Dlatego że w krajach EU jest 70 proc . autostrad , obwodnic miasta i dróg szybkiego ruchu a my dopiero jesteśmy na progu wyjściowym (tak by powiedział Żyła ).

Pawlak też jak widział Kargulowe plemię to go nosiło , a więc wszystko jest okiej .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja mam taką teorię.

Polak za granicą jeździ wolniej, ponieważ nie zna drogi i nie może jechać szybciej, niż mu babka z automapy podpowiada.

... i boi się wysokich (w stosunku do swoich zarobków) mandatów.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem za tym żebu mandaty były wysokie ale niech to będzie jakiś integralny system że np. punkty dostajesz na ulicy a mandat dostajesz pocztą proporcjonalnie do zarobków ( jeśli zarabiasz 1500zł dostajesz minimalną stawkę do danego wykroczenie np. 500zł. ale jeśli twoje zarobki przekraczają 10tyś dostajesz mandat 3tyś. )

Dodatkowo powinno być jak na wyspach... dostajesz mandaty to windują ci skłądki polisy na pojazd.

I najważniejsze pomysłodawcy nie powini mieć prawa zasłaniać się immunitetem łamiąc przepisy !!!

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sprawiedliwym byłoby karanie mandatem procentowo w stosunku do udokumentowanych zarobków.

Pan jeżdżący Bentleyem poczuje 10% rocznych dochodów (przykładowa ilość!) zupełnie tak samo jak ktoś zarabiający 1600 zł brutto, komu nałożono 10% kary. Będzie bolało równo, i wszyscy będą równi wobec prawa.

Obecny system faworyzuje osoby z sutym portfelem, na szczęście są jeszcze punkty i możliwość utracenia prawa jazdy.

(...)

Dodatkowo powinno być jak na wyspach... dostajesz mandaty to windują ci skłądki polisy na pojazd.

(...)

O, i jeszcze to :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Dla mnie sprawiedliwym byłoby karanie mandatem procentowo w stosunku do udokumentowanych zarobków.

Pan jeżdżący Bentleyem poczuje 10% rocznych dochodów (przykładowa ilość!) zupełnie tak samo jak ktoś zarabiający 1600 zł brutto, komu nałożono 10% kary. Będzie bolało równo, i wszyscy będą równi wobec prawa.

Obecny system faworyzuje osoby z sutym portfelem, na szczęście są jeszcze punkty i możliwość utracenia prawa jazdy.

O, i jeszcze to :)

Oj mam wrażenie, że w Polsce to by nie przyniosło oczekiwanego efektu.

No chyba, że wobec pracowników sektora publicznego i emerytów :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czy kierowca za kierą Bentleya musi być odrazu bogaty ? A może to Bogatego pracownik ?( na etacie kierowcy ) . Tak czy siak - Jestem za mandatami nawet wysokimi , ale dopiero wtedy jak w Polsce skończymy z absurdami drogowymi .np.

Droga szybkiego ruchu - ograniczenie do 70 km/ h i znak przebiegające zwierzęta leśne , a za krzakami MO z suszarką . Wystarczyło by w tym miejscu zostawić znak ostrzegawczy a odcinek (pobocze ) drogi ogrodzić siatką i po robocie .

Odnośnik do komentarza

Czy kierowca za kierą Bentleya musi być odrazu bogaty ? A może to Bogatego pracownik ?( na etacie kierowcy ) . Tak czy siak - Jestem za mandatami nawet wysokimi , ale dopiero wtedy jak w Polsce skończymy z absurdami drogowymi .np.

(...)

Mandat wypisany w oparciu o jego roczne zarobki eliminuje problem tego czy jest właścicielem Bentleya, czy tylko kierowcą wożącym tegoż. Prawda? :) Bentley to tylko przykład, nic więcej :)

Co do absurdów drogowych - w zupełności się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Są dwie drogi, przez portfel i przez... PJ.

Gwarantuję, że nie tylko za granicą ale i w PL polscy kierowcy zaczęli by jeździć przepisowo gdyby (niezależnie od punktów)... za "100" na "50" zabierano lejce na 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Droga szybkiego ruchu - ograniczenie do 70 km/ h i znak przebiegające zwierzęta leśne , a za krzakami MO z suszarką . Wystarczyło by w tym miejscu zostawić znak ostrzegawczy a odcinek (pobocze ) drogi ogrodzić siatką i po robocie .

No tak, tylko, że do siatki trzeba dołożyć kupę kasy, a 70-tka sama, bez dodatkowych nakładów generuje zyski...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

I dlatego jestem zaaa zlikwidowaniem absurdów drogowych a dopiero potem wprowadzenie wysokich mandatów lub tak jak Mariusz napisał areszt na kilka miechów , ale nie w ciepłej celi ! tylko areszt i praca przy budowie autostrad .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...