Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silniejszy bat na Kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

Zamienię 400 na 125 lub może lepiej 50 :msn-cry:

Od 18 maja tyle zapłacisz za przekroczenie prędkości:

.

WYKROCZENIE

LICZBA PUNKTÓW KARNYCH

WYSOKOŚĆ MANDATU

LUB KARA

Przekroczenie prędkości o 10 km/h

0 pkt

57 zł teren niezabudowany

114 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 11 do 20 km/h

2 pkt

114 zł teren niezabudowany

228 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 21 do 30 km/h

4 pkt

190 zł teren niezabudowany

380 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h

6 pkt

342 zł teren niezabudowany

648 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h

8 pkt

532 zł teren niezabudowany

1064 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h

10 pkt

760 zł teren niezabudowany

1529 zł teren zabudowany

(odebranie prawa jazdy na trzy miesiące)

Odnośnik do komentarza

Słyszałem, że jeden kierowca już się wczoraj pozbył prawka w Szczecinie. Powinien dostać jakąś promocję jako pierwiosnek ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No właśnie, a że przepis nowy i wykazać się przecież trzeba, to będą teraz na jezdni dwupasmowej, na 40-tce, o drugiej w nocy stać i łapać, to może dobiją do 70 złapanych do jutra.

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie. W Trójmieście wszyscy nadal zapiatlają aż się kurzy. Patroli nie dostrzegłem :)

Może wylgną na drogi jak pojawią się pierwsi "kuracjusze" :)

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie. W Trójmieście wszyscy nadal zapiatlają aż się kurzy. Patroli nie dostrzegłem :)

Może wylgną na drogi jak pojawią się pierwsi "kuracjusze" :)

Ja dzisiaj w drodze do pracy zobaczyłem ogromna różnicę w jeździe i to odbieram pozytywnie, oczywiście trafiają się jeszcze rajdowcy i ci uwielbiający klakson.

Boję się tylko jak będą nas traktować na skuterach i motocyklach, bo nie od dzisiaj wiadomo, że manetkę gazu dużo łatwiej i chętniej się przykręca blisko max niż pedał gazu w samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wracalem wczoraj wieczorem i tez zauwazylem roznice, w miejscach gdzie srednio wszyscy jechali 120 dozwolone 70 nagle wiekszosc jechala 80. Inna sprawa ze sam wiecej patrzylem w lusterka i na licznik niz na droge majac w uszach sluchawki zeby sluchac komunikatow z yanosika, gdzie stoja. Trzeba bedzie zmienic przyzwyczajenia i zwolnic bo szkoda tracic prawko na 3 mc. Inna sprawa ze teraz latwiej przewidziec gdzie moga stac bo przewaznie beda to drogi 3 pasmowe i wiecej z ograniczeniem predkosci do 50 czy 70 i przewaznie bedzie to noc bo w dzien przeciez sa tam korki i ciezko sie rozpedzic.

Ciekawy jestem jak dlugo bedzie trwac akcja policji kto wiecej odebral praw jazdy, w radiu slyszalem ze juz blisko 150 ehhh

Odnośnik do komentarza

Czyli żyję z tym "strasznym jarzmem" :D od dluuugiego czasu, tylko że np. jest to już od 31 km/h za szybko w mieście- prawko tracę wtedy min. na miesiąc plus mandat, np. przy przejeździe na czerwonym prawko na miesiąc plus mandat, np. nie zachowaniu odstępu na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu (min. 1/2 wskazania prędkościomierza w metrach- na co są szczególnie cięci) minimum miesiąc i mandat...

Korona mi jeszcze z głowy nie spadła :) ... Jeżdżę po prostu wolniej i bezpieczniej...

PS. Wiem, wiem :) ... zaraz będzie, że ograniczenia nieodpowiednie, że policja czycha w krzaczorach, źe droga krzywa, a wogóle to, że woda mokra, a koło okrągłe ;) ... Wszystko już było.

Odnośnik do komentarza

Przekroczenie prędkości o 10 km/h 0 pkt 57 zł teren niezabudowany 114 zł teren zabudowany

Czy ja coś przeoczyłem :question: A gdzie się podziała tolerancja 10 km/h ? :(

Odnośnik do komentarza

Zyję z tym "strasznym jarzmem" :D od dluuugiego czasu, tylko że np. jest to już od 31 km/h za szybko w mieście- prawko tracę wtedy min. na miesiąc plus mandat, np. przy przejeździe na czerwonym prawko na miesiąc plus mandat, np. nie zachowaniu odstępu na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu (min. 1/2 wskazania prędkościomierza w metrach- na co są szczególnie cięci) minimum miesiąc i mandat...

Korona mi jeszcze z głowy nie spadła :) ... Jeżdżę po prostu wolniej i bezpieczniej...

PS. Wiem, wiem :) ... zaraz będzie, że ograniczenia nieodpowiednie, że policja czycha w krzaczorach, źe droga krzywa, a wogóle to że woda mokra, a koło okrągłe ;) ... Wszystko już było.

Zapraszamy do Polski, wtedy pogadamy :lightbulb:

Zapewniam, że wiedząc iż do autostrady/drogi szybkiego ruchu mamy kilkanaście kilometrów każdy jechałbym jak kodeks nakazuje.

Stwierdzenie "wolniej i bezpiecznej". Tak serio to chyba nijak ma się do polskiej rzeczywistości.

Jakoś w DE na autostradach jeździ się dużo szybciej i nomen omen wypadków jest mniej......

Jak pewnie niejeden z nas zauważył w DE jest troszeczkę lepiej rozbudowana infrastruktura drogowa, a u tu dużo dróg nadaje się dla :horse:

Ale cóż budżet woła !!!

Będą tylko niższe wpływy z tytułu akcyzy i innych instrumentów podatkowych, po prostu auto zaczną mniej palić.

Cóż zobaczymy za jakiś czas co nam ustrój wylansuje dla polepszenia bezpieczeństwa (czytaj: wydojenia z kasy)

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem, pierwszy "odzew" już jest... Wszystko "winne", tylko nie "odpowiedzialny za kierownicę" kierowca :D :D :D ...

Dobra, niech będzie... winne są drogi lub ich brak oraz ewentualna świadomość tego faktu, zakręty za szybkie i za wolne, barierki aluminiowe albo stalowe, dziury oraz garby, tudzież gładki asfalt oraz za szybkie lub za wolne pojazdy :D . Kierowca nie, bo on tylko siedzi i jedzie :D . Wszyscy czują się od razu lepiej, bo to chodzi przecież tylko o "wydojenie" kasy... Tylko co ma czasowe zabranie prawka wspólnego z "dojeniem" kasy???

Wypinam się z tematu bicia piany o nic...

Odnośnik do komentarza
...PS. Wiem, wiem :) ... zaraz będzie, że ograniczenia nieodpowiednie, że policja czycha w krzaczorach, źe droga krzywa, a wogóle to, że woda mokra, a koło okrągłe ;) ... Wszystko już było...

Szybciej niż myślałeś :laughing:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No nie dramatyzujmy na zlot do Nowego Jasienca masz 362 km a drogami innymi niz eski czy autostrady jest tylko 26 km wiec nie jest tak zle z drogami w Polsce zwlaszcza ze przepis obowiazuje w terenie zabudowanym. A w miescie no coz bat w postaci zabranego prawka ostudzil moje zapedy i trzeba bedzie z tym zyc i wolniej jezdzic bo kara jest dotkliwa. Oczywiscie ze brakuje w Wawie pelnego ringu ale i tak sam uwazam ze wszyscy zbyt szybko jezdzili ze mna wlacznie ale mialo byc wolniej i bezpieczniej i jest

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem, pierwszy "odzew" już jest... Wszystko "winne", tylko nie "odpowiedzialny za kierownicę" kierowca :D :D :D ...

Dobra, niech będzie... winne są drogi lub ich brak oraz ewentualna świadomość tego faktu, zakręty za szybkie i za wolne, barierki aluminiowe albo stalowe, dziury oraz garby, tudzież gładki asfalt oraz za szybkie lub za wolne pojazdy :D . Kierowca nie, bo on tylko siedzi i jedzie :D . Wszyscy czują się od razu lepiej, bo to chodzi przecież tylko o "wydojenie" kasy... Tylko co ma czasowe zabranie prawka wspólnego z "dojeniem" kasy???

Wypinam się z tematu bicia piany...

To nie bicie piany, chodzi tu przecież o nasze i innych "bezpieczeństwo" :Jumpy:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zamienię 400 na 125 lub może lepiej 50 :msn-cry:

Od 18 maja tyle zapłacisz za przekroczenie prędkości:

.

WYKROCZENIE

LICZBA PUNKTÓW KARNYCH

WYSOKOŚĆ MANDATU

LUB KARA

Przekroczenie prędkości o 10 km/h

0 pkt

57 zł teren niezabudowany

114 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 11 do 20 km/h

2 pkt

114 zł teren niezabudowany

228 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 21 do 30 km/h

4 pkt

190 zł teren niezabudowany

380 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h

6 pkt

342 zł teren niezabudowany

648 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h

8 pkt

532 zł teren niezabudowany

1064 zł teren zabudowany

Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h

10 pkt

760 zł teren niezabudowany

1529 zł teren zabudowany

(odebranie prawa jazdy na trzy miesiące)

no i hip hip hura.. bo skoro tyczy się to tak i 2oo i 4oo to może więcej nas kierowców 2oo ocali życie..

Odnośnik do komentarza

Pierwszego dnia różnica zauważalna gołym okiem. Na trasie siekierkowskiej srednia do tej pory to ok 110kmh. Dzisiaj wszyscy w granicach 80-90 max. Ciekawe ile to potrwa :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma nowego taryfikatora :) . Owszem -pojawiło kilka nowych regulacji http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/112128,Nowe-przepisy-dotyczace-kierowcow.html ale o nowych stawkach mandatów ani słowa !

Zgadza się. Obowiązuje taryfikator z rozporządzenia z dnia 23 grudnia 2013 r. (tekst jednolity http://isap.sejm.gov...130001624&min=1) ze zmianami z 10 kwietnia 2015 r. (http://isap.sejm.gov...=WDU20150000506). Zmiana nie dotyczyła zresztą akurat grzywien za prędkość.

Na RCL-u nie widzę na razie żadnego nowego projektu.

Odnośnik do komentarza

na 125 nadal mozna jeździć z manetką w zasadzie do oporu :P tylko błagam nie przesiadajcie się bo to tak wywinduje już i tak ogromne ceny...

Odnośnik do komentarza

Zagrzebałem jeszcze na sejmowej "orce". Jest projekt zmian do ustawy PoRD i innych ( druk nr 3222 http://www.sejm.gov....1257E0400398E6A). Po I czytaniu skierowany do komisji. Interesujące są art. zapisy art. 140al wskazujące procentową wysokość mandatu za przekroczenie ograniczenia prędkości w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za rok poprzedni. Można sobie policzyć, biorąc pod uwagę, ze wysokość tego wynagrodzenia za 2014 r. wyniosła 3783,46 zł. Przepisy poniższe dotyczą przekroczeń ujawnionych urządzeniami rejestrującymi.

Art. 140al. 1. Wysokość kary pieniężnej za naruszenie w zakresie niestosowania się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym przy uwzględnieniu wartości przekroczenia prędkości dopuszczalnej, o której mowa w art. 140af ust. 3 wynosi:

1) o 11 km/h do 20 km/h włącznie – 3%,

2) o 21 km/h do 30 km/h włącznie – 5%,

3) o 31 km/h do 40 km/h włącznie – 9%,

4) o 41 km/h do 50 km/h włącznie – 14%,

5) o 51 km/h i więcej – 20%

- przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za rok poprzedzający, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".

2. Wysokość kary obliczoną na podstawie ust. 1 zaokrągla się w dół do pełnych dziesiątek złotych.

3. Wysokość kary, o której mowa w ust. 2 podlega podwojeniu w przypadku naruszeń ujawnionych w obszarze zabudowanym.

4. Czwarta kara pieniężna i kolejne nałożone w okresie 12 miesięcy od dnia ujawnienia pierwszego naruszenia, o którym mowa w ust. 1, podlegają podwyższeniu o 50%.

Zaś art. 140af stanowi...

Art. 140af. 1. Za naruszenie niestosowania się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, lub niestosowania się do sygnałów świetlnych, ujawnione przy użyciu stacjonarnego urządzenia rejestrującego nakłada się karę pieniężną, w drodze decyzji administracyjnej.

2. W przypadku naruszenia niestosowania się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, wartość przekroczenia prędkości dopuszczalnej ustala się z uwzględnieniem możliwości błędu 10 km/h wobec wartości prędkości zmierzonej w miejscu pomiaru.

3. Karę pieniężną, o której mowa w ust. 1, nakłada się na właściciela pojazdu lub inny podmiot, o którym mowa w art. 80 ust. 1 pkt 5, przy użyciu którego dokonano naruszenia.

Mocno interesujące są 4 kwestie:

1) kara ma formę decyzji administracyjnej, a nie grzywny,

2) kara może być nałożona na właściciela, a nie nie kierującego (case np. wypożyczalni),

3) zwielokrotnienie kary za recydywę i obszar zabudowany,

4) pozostaje 10 km/h tolerancji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...