Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Silniejszy bat na Kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartheez5

Z jednej strony uważam że podobny przepis już jest( mowa o art 86&1kw) , gdzie policjant ma prawo zatrzymać za ,,rażące,, wykroczenie w ruchu drogowym prawo jazdy i wówczas wystawia pokwitowanie dla kierowcy na 7 dni gdzie dokument jego zostaje przesłany do Sądu miejscowego odnośnie popełnienia wykroczenia, który to następnie ma 30 dni aby wnikliwie zbadać sprawę i albo wydaje postanowienie o zatrzymaniu dokumentu . lub po prostu zwraca dokument kierowcy. Z autopsji wiem że Sądy zwracają zatrzymane prawa jazdy , gdyż środek karny jakim jest zatrzymanie dokumentu jest orzekany jedynie FAKULTATYWNIE !!! I gro osób sprawujących urząd Sędziego po prostu boi się konkretnie zająć stanowisko w tej sprawie. Dlatego uważam że przepis nad którym tak usilnie debatował SEJM swoje zastosowanie doktrynalne powinien mieć jedynie w sposób OBLIGATORYJNY , gdzie kierowca będzie liczył się z konsekwencjami popełnionego czynu , a nie szukał dobrego obrońcy i próbował prześlizgnąć się w luce prawa. ................

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dlatego uważam że przepis nad którym tak usilnie debatował SEJM swoje zastosowanie doktrynalne powinien mieć jedynie w sposób OBLIGATORYJNY , gdzie kierowca będzie liczył się z konsekwencjami popełnionego czynu , a nie szukał dobrego obrońcy i próbował prześlizgnąć się w luce prawa.

No i teraz wypisując mandat "100 na 50" będzie właśnie obligatoryjnie zabierane PJ... przynajmniej taki jest zamysł :)

Powiem tak, może i bliżej mi do zgreda ;) ale uważam, że akurat ta nowelizacja k.w. jest w PL potrzebna. Za dużo widziałem wypadków, za dużo widzę "przegięć" na naszych drogach a mam jakieś odniesienie do tego, co jest w wielu krajach EU...

...i wiem że można mieć większy respekt do znaku: b-33.png?fileId=1043

Odnośnik do komentarza

Tia, już widzę te nasze czwartkowe przejazdy z prędkością 50 km/h.

Możemy zamknąć temat WBN.

RWBN natomiast zapełni się wpisami... od wiosny.

Panowie... sprzedam skuter Honda-SW 400 lub zamienię na 50cc w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Są obwodnice, fajne traski za miastem a w centrum trzeba będzie trochę zmniejszyć zakres rollgazu.. Tak wiem, łatwo nie będzie ;)

Ważne aby mieć świadomość co grozi za >80 na 50< a co za >110 na 50<.

Odnośnik do komentarza

Moje prywatne zdanie? Policjant nie powinien mieć w żadnym wypadku władzy zabierania prawka. Tą władzę "nad duszami" powinna mieć tylko administracja państwowa podpierając się niezbitymi dowodami.

PS. Niemożliwe jest zdanie się na łaskę lub niełaskę jednego funkconariusza, który np. wstał tego dnia lewą nogą i doszedł do wniosku, że dzisiaj pozabiera sobie prawa jazdy ;) ... Albo tylko dlatego, że nie lubi np. motocyklistów i z zasady ładuje im "wstrzymanie od jazdy" ;) ... Nie wprowadzajmy po prostu następnego "prawa republiki bananowej z kosmosu" ...

Edit: Policja powinna mieć jedynie zadanie wykonawcze i z niego się odpowiednio wywiązywać, a nie decydenckie i ustanawiać (lub w niektórych przypadkach wręcz naginać) obowiązujące prawo. Nie zapominajmy o tym.

Odnośnik do komentarza

Policjant nie powinien mieć w żadnym wypadku władzy zabierania prawka. Tą władzę "nad duszami" powinna mieć tylko administracja państwowa podpierając się niezbitymi dowodami.

O tym nie ponyślałem ... jestem za ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Panowie nie wiem jak to się dokładnie odbywa bo dawno mnie "nie chwycono na gorącym uczynku" ale wskazania radaru są chyba rejestrowane więc dowód wykroczenia Pan Policjant ma i my również mamy... żeby się odwołać od decyzji Policji więc podstawa do zabrania PJ jest aczkolwiek faktem jest że może być problematyczne(dla kierowcy) zabranie PJ mieszkańcowi np Krakowa czy Katowic na terenie np Szczecina czy Gdańska więc mogło by się to odbywać w "trybie admistracyjnym" w sumie jest na to jedna prosta rada..... trzymać się przepisów i nie dać podstaw do zatrzymania PJ

PS naprawdę nie wiem jak to się odbywa ( bo nie mam tego problemu) jak działa zatrzymanie PJ przy przekroczeniu liczby punktów ( taki OT)

Reasumując jestem za okresowym zatrzymaniem PJ od zapindalania są tory lub niemiecka autostrada a nie miasto....jeśli świadomie przekraczasz prędkość licz się z konsekwencjami a nie jęcz że za drogo itp.... to tyle w temacie z mojej strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Panowie, temat oczywiście podgrzewa nastroje, proponowałbym więc następujące rozwiązanie:

1) jeździć przepisowo i nie wspierać nieudolnego rządu, szukającego dodatkowych pieniędzy w kieszeniach kierowców, oznaczając drogi w sposób niewspółmierny do możliwych prędkości na tychże drogach by prowokować Nas do łamania przepisów ruchu drogowego; oczywiście, łatanie niedoborów budżetowych odbywa się w tym samym czasie gdy posłowie marnują publiczne pieniądze na własne wygody czy wycieczki;

2) w najbliższych wyborach parlamentarnych pokazać rządzącym palec środkowy, odsuwając ich od koryta do którego tak mocno się przyssali.

Opcja druga umożliwi wybranie innej ekipy rządzącej, która weźmie się za porządkowanie polskiego prawa (nie tylko o ruchu drogowym) i unormowanie sytuacji w Polsce.

Wiem, nie jest to możliwe z dnia na dzień, ale od czegoś trzeba zacząć. Zacznijmy od swojego zachowania i demokratycznego głosu sprzeciwu wobec znanej watachy złodziei i marnotrawców publicznego pieniądza.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się. Wszystko dlatego że to ciągle te same twarze, malowane innymi farbkami w zależności od wiatru lewicowo-prawicowego wiejącego od wyborców.

Dopiero gdy przegoni się to stado od-zawsze-żyjących-z-polityki, nadejdzie szansa na zmianę.

Odnośnik do komentarza

Już kiedyś wprowadziliśmy do polityki nowych. Lepper, Giertych. Tusk i Kaczor też kiedyś byli nowi. Samo odsunięcie od władzy niczego nie zmieni.

Musi być śmiertelna kara za zrujnowanie kraju. Wtedy następcy baliby się, jak za moment Ty, dojeżdżają do terenu zabudowanego.

A tego nie będzie

Odnośnik do komentarza

Na teraz nie ma kogo wybrać. W koło te same gęby, węszące co by jeszcze uczknąć z naszej kasy.

Z tego co widzę, wszyscy są g.... warci bez względu na chorągiew pod którą stoją.

Swoją drogą przypomina mi się tekst Pietrzaka z dawnych lat ... Trzeba wybrać stu nieuczciwych polityków i rozstrzelać. Jak się nie zmieni kolejną setkę. Jak już będą sami prawi i uczciwi rozwalić kolejną setkę profilaktycznie dla przykładu ... I wtedy będzie ok ;)

Tyle lat minęło a skecz jest nadal aktualny ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Słuchajcie... temat już raz zboczył na politykę i został zamknięty. Teraz widzę ta sama "jazda" :ninja:

Zalecam trzymanie się tematu mandaty/ kary i co nowego w przepisach.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie... temat już raz zboczył na politykę i został zamknięty. Teraz widzę ta sama "jazda" :ninja:

Zalecam trzymanie się tematu mandaty/ kary i co nowego w przepisach.

Mariusz, polityka to temat rzeka i myślę, że byłby to jeden z najczęstszych, podejmowany pod dyskusję. Tylko czy powinno się dyskutować o czymś, na co my jednostki, nie mamy wpływu. Tyle co możemy sobie ponarzekać :).

Jeżeli chodzi o ten bat, to jestem oczywiście za tym, aby był bardziej dotkliwy. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że taki poseł, który ustanawia takie prawo, sam go nie respektuje i zasłania się immunitetem w razie łamania tego prawa, to krew mnie zalewa. Gdzie tu równość i praworządność....

Odnośnik do komentarza

Prawo stanowią politycy,więc to naturalne, że w temat wkrada się polityka.Póki dyskusja trzyma poziom nie widzę powodu aby kneblować usta,a bardziej klawiaturę piszącym.

Mnie też zalewa krew jak za PRD biorą się tacy "eksperci" jak pani Bublewicz (miedzy innymi obowiązek używania opon zimowych między sztywno określonymi datami)

Odnośnik do komentarza

Opcja druga umożliwi wybranie innej ekipy rządzącej, która weźmie się za porządkowanie polskiego prawa (nie tylko o ruchu drogowym) i unormowanie sytuacji w Polsce.

Podziwiam Twój optymizm ... :)

Ale do rzeczy ...

Prezentując w jednym z wcześniejszych postów z radarem gdzie mozna wygrać nagrodę nie miałem na mysli wygrywania nagród ...

W takim przypadku chodzi o coś innego ... przejeżdżasz przed radarem który za poprawną prędkość nagradza Cię zielonym kciukiem podniesionym do góry ... myślę że taki właśnie kciuk mógłby być swojego rodzaju motywatorem do właściwego zachowania na drodze ...

Odnośnik do komentarza

U nas na drogach bardziej popularny jest palec środkowy. Ale kontynuując, przy założeniu że masz rację, to mogłoby się łączyć automatycznie z Twoim profilem na FB i tam zbierałbyś extra lajki od znajomych. Człowiek miałby jeszcze większą motywację do właściwego zachowania na drodze.

Odnośnik do komentarza

... to mogłoby się łączyć automatycznie z Twoim profilem na FB i tam zbierałbyś extra lajki od znajomych ....

Jeśli tak kombinujesz tomusisz wyjść z założenia że nie każdy ma profil w twarzoksiążce ... :)

Odnośnik do komentarza

Po prostu trzeba jeździć zgodnie z prawem

;)

I tyle

Po ostatniej zmianie prawa, 3 miesiące brak prawka za przekroczenie o 50 w mieście, ustawiłem sobie powiadomienie w aucie o przekroczeniu 75 km/ godz

Tak łatwo mi się naciska na gaz, a turbina w benzynie przyspiesza i to ostro, łatwo setkę w mieście przekroczyć ...

Po prostu musimy się ucywilizować

;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...